OH - Jezdectví - Parkurové skákání - týmy (finále) -  ONLINE PŘENOS -  7. srpna 2021   12:00

Ukončeno

Parkurové skákání - týmy (finále)

12:00 O medaile (Finále)
CZE 
SWE 1. . Švédsko
USA 2. . USA
BEL 3. . Belgie
 
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit na počtenou.
Konečné pořadí

1. Švédsko
2. USA
3. Belgie
Obrovské drama týmového parkurového skákání dopadlo nejlépe pro Švédy, kteří po vítězství ve včerejší kvalifikaci zvítězili i v hlavním závodě.

Po dokončení jízd všech třech členů týmů došlo k situaci, kdy měli Švédi a Američané stejný počet trestných bodů. Takže muselo přijít na řadu rozskakování, kde kromě shozených překážek rozhodoval i čas. A právě ten hrál ve prospěch Švédska, to zajelo tři čisté jízdy v čase 122,90, Američané byli rovněž s čistým zápisem o vteřinu a tři desetiny pomalejší.

Blízko nejcennější medaile byla Francie, které ale zhatila plány Penelope Leprevostová, jíž kůň dvakrát odmítl překážku, takže se třetí výkon Francie úplně vyškrtl. Bronz tak připadl Belgii, ta chybovala dohromady třikrát.
Týmový závod parkuru skončil.
SWE3'
Zlato pro Švédsko! Peder Fredricson zvládl parkur také čistě, a tak rozhodoval součet všech tří jízd. A švédský reprezentant jel velmi rychle, v celkovém součtu udržel Švédy před Američany rozdílem vteřiny a tří desetin. Obrovské drama je u konce.
USA3'
McLain Ward a kůň Contagious předvedli fantastický výkon! Nejenže neudělal jedinou chybu, ale čas stlačil pod čtyřicet vteřin! Veškerý tlak je teď na Pederu Fredricsonovi. Pokud shodí, je jasné, že zlato berou Američané.
SWE2'
Stále není vůbec jasno, kdo zvítězí. Malin Baryardová-Johnssonová sice měla problémy už na první překážce, ale kůň ji přeskočil a pak se zklidnil.
USA2'
Jessica Springsteenová navázala na svou krajanku. Zaskákala s koněm na jedničku s hvězdičkou, bez chyby i v limitu.
SWE1'
Henrik von Eckermann odpovídá stejně! Byl sice o něco pomalejší než soupeřka, ale limit splnil a ani on nechyboval.
USA1'
Laura Krautová zahájila za Ameriku skvěle! Kratší trať zvládla v limitu a bez jediné chybičky.
O zlatou medaili budeme sledovat rozskakování! Švédsko i USA totiž mají stejný počet trestných bodů a čas v tomto případě nehraje roli!
1'
Sportovní tragédie pro Francii! Kůň Vancouver de Lancore nezvládl dvanáctku složenou ze tří překážek, po zaváhání na druhé odmítl skočit třetí. Penelope Lepvevostová v sedle zkusila koně znovu přivést k poslušnosti, ale ten odmítl, znovu neskočil. Francii se tak nepočítá třetí pokus, končí osmí a zlatou berou Švédové společně s Američany!
2'
Peder Fredericsson útočil na čistou jízdu, ale shodil poslední překážku! Každopádně jej to zatím mrzet nemusí. Zůstávají na úrovni Američanů a minimálně stříbro mají jisté.
3'
Bronz má trojice z USA jistý! McLain Ward totiž shodil jedinou překážku, takže s přehledem podržel tým před Belgií. Čtyři trestné body měli na kontě i Švédové, jak se s tlakem popasuje Peder Fredricsson?
4'
Belgie byla po druhé sérii čtvrtá s velmi dobrou šancí na medaili, ale Gregory Wathelet shodil dvě překážky, takže zapsal osm trestných bodů! Medaile se tímto výkonem Belgičanům pořádně vzdálila.
5'
Nizozemsko bude bez medaile. Šanci by mělo, pokud by Maikel van der Vleuten zajel bezchybný parkur. Ale zapsal osm trestných bodů, a to je příliš.
6'
Klisna Killer Queen zaváhala na překážce složené ze tří skoků. Chybovala hned při prvním a pak se zastavila, takže Daniel Dreusser nemohl parkur dokončit. Německo tak skončí deváté před Velkou Británií.
7'
Také Brazilci byli před poslední sérii bez reálné šance zabojovat o medailová umístění. Pedro Veniss zapsal 13 trestných bodů a odsunul svou zemi až za Švýcary.
8'
Steve Guerdat shodil jedinou překážku, což není špatná vizitka. Švýcarům boj o nejvyšší příčky pokazil Balsiger s 16 trestnými body.
9'
Britové poslední kolo neabsolvují. Na kontě měli po dvou kolech 24 bodů a byli bez šance na medaili.
10'
Po krátké přestávce přichází na řadu posledních deset parkuristů a jde se podle pořadí, od nejhoršího k nejlepšímu. Začal Argentinec Albarracin. Tomu se vůbec nezdařilo, zapsal 21 trestných bodů.
2-10'
Švédsko už nemá situaci ve svých rukou. Malin Baryarová-Johnssonová totiž shodila jednu překážku, takže vedení po druhé sérii přebírají Francouzi!
2-9'
Ve hře o medaile zůstává i Belgie a je na tom ještě podstatně lépe, než Německo! Jerome Guery totiž zajel bezchybný parkur a udržel svůj tým na pouhých čtyřech trestných bodech.
2-8'
Maurice Tebbel nezazářil, ale ani nezklamal. Shodil jednu překážku a Německo posunul na 12 trestných bodů, to znamená průběžně čtvrtou příčku.
2-7'
Bryan Balsiger potopil švýcarské naděje na medaili. Po shození první překážky se nedokázal vrátit svého koně do ideální pohody, následovaly další tři chyby. S 24 trestnými body po dvou jízdách padá Švýcarsko až na páté místo.
2-6'
Ve hře o cenné kovy zůstává rovněž reprezentace USA! Jessica Springsteenová sice pro tým zapsala první trestné body, ale jen čtyři za jednu shozenou překážku, což není nic hrozného.
2-5'
Mathieu Billot napodobil výkon svého krajana Delestreho. Dokonalý parkur, jen jeden trestný bod za překročení časového limitu. A Francie přebírá průběžné vedení.
2-4'
Týmové uskupení z Velké Británie není v dobré pohodě, což potvrdila už včerejší kvalifikace. Hlavní závod mizerně rozjela Smithová se čtyřmi chybami a Harry Charles přidal další dvě. Dohromady mají Ostrované už 24 trestných bodů.
2-3'
Další velmi pěknou jízdu předvedl Brazilec Yuri Mansur. S koněm Alfonsem zaváhali na jediné překážce, čas těsně stlačili pod požadovaných 82 vteřin.
2-2'
Parádní výkon Harrieho Smoulderse! Ukázal parkur bez jediné chybičky, rovněž dokázal splnit časové požadavky. A Nizozemci tak jsou rázem s devíti trestnými body zpátky ve hře o medaile!
2-1'
Plynule pokračujeme druhou sérií. Martin Dopazo nezvládl parkur ideálně, když třikrát shodil překážku a dva trestné body dostal za nesplnění limitu. Argentina je ze hry o medaile, s jejím zapojením se ovšem ani nepočítalo.
1-10'
Henrik von Eckermann ukázal, proč jsou Švédové řazeni do pozice největšího favorita. S koněm Kingem Edwardem předvedl krásný, rychlý parkur, navíc v parádním čase 78,05. Průběžné vedení!
1-9'
Ani Begičan Pieter Devos nezůstal bezchybný, nezvládl jedenáctou překážku. Čtyři trestné body řadí jeho tým na třetí pozici.
1-8'
Andre Thieme si, stejně jako Fuchs, neodpustil dvě chyby. Pro Němce to není úplně ideální start, ale zůstávají v boji když ne o zlato, tak minimálně o medaile.
1-7'
Švýcary také musíme řadit o okruhu největších favoritů, ale Martin Fuchs nezačala pro svou trojici parkur ideálně, za dvě shozené překážky inkasoval osm trestných bodů.
1-6'
Tohle již byla dokonalost! Laura Krautová pochvalně poplácala koně a má důvod, protože neudělal jedinou chybu a ještě spolu zvládli i časový limit!
1-5'
Simon Delestre předvedl s koněm Berlux Z téměř dokonalý parkur. Dostal jediný trestný bod, neboť o šest desetin neplnil požadovaný limit 82 vteřin.
1-4'
Velká komplikace pro Velkou Británii hned na úvod! Holly Smithová totiž shodila hned čtyři překážky, čímž svůj tým odsoudila k zatím poslednímu čtvrtému místu.
1-3'
Brazilec Marlon Modolo Zanotelli zajel dosud dosud nejrychlejší jízdu v čase 79,62. Ale neodpustil si tři zaváhání, když dvakrát shodil překážku a jednou po přeskoku překážky s vodou si jeho kůň Edgar M namočil kopyto, za což jsou také čtyři trestné body.
1-2'
První polovinu zvládl Nizozemec Marc Houtzager skvěle, bez jediné chybičky. Ve druhé polovině si však neodpustil dvě zaváhání, jeden bod inkasoval i za nedodržení času. Dohromady tak má devět trestných bodů a čas 82,43.
1-1'
Týmový závod parkurového skákání zahájil argentinský reprezentant Fabian Sejanes. S koněm Emirem shodil chyboval už na třetí překážce, pak dvakrát i na dvojité dvanácté. Dva trestné body se ještě přičetly z důvodu nedodržení limitu, čas má hodnotu 89,74.
Týmový závod začal.
Kvalifikace se zúčastnilo devatenáct týmů, včetně Česka, přičemž do finále postupovalo deset. Češi z týmů, z nichž dokončili parkur všichni tři soutěžící, obsadili poslední 16. místo a do dnešního programu tak nepostoupili. Nejlépe se dařilo Švédům, kteří neměli jediný trestný bod a i výborný čas. Druzí byli Belgičané společně s Němci, až čtvrtí Švýcaři a dokonce až sedmí Britové.

V parkuru jde o přeskakování překážek. Pokud dojde k neúspěšnému přeskoku, tak přibydou trestné body. Na jednu jízdu je také stanovený limit, za který by jezdci měli parkur odjet. Pokud se tak nestane, tak s každou další vteřinou navíc naskakuje víc a víc trestných bodů. Pak je také pravidlo, že pokud kůň závodníkovi odmítne dvakrát jednu překážku, je automaticky eliminován a jeho čas nebude započítán.
Všem fanynkám a fanouškům přeju krásné sobotní poledne. Vítám vás při sledování parkurového skákání týmů, kde po včerejší kvalifikace zbyla desítka nejlepší, která si to dnes rozdá o medaile.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.
Články odjinud