OH - Judo - Do 63 kg - opravy, semifinále a finále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  27. července 2021   10:00

Ukončeno

Do 63 kg - opravy, semifinále a finále (ženy)

10:00 Opravy - ženy
   
10:17 Semifinále - ženy
   
11:08 O medaile (Finále) - ženy
FRA 1. C. Agbegnenouová
SLO 2. T. Trstenjaková
CAN 3. C. Beaucheminové-Pinardové
ITA 3. M. Centracchiové
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Zlatou medaili mezi ženami ve váhové kategorii do 63 kg tedy slaví Clarissa Agbegnenouová. Stříbro získává vítězka z Ria Tina Trstenjaková a bronzové medaile putují zásluhou Marie Centracchiové a Catherine Beaucheminové-Pinardové do Itálie, respektive Kanady.
11:49'
Clarissa Agbegnenouová dokázala Trstenjakovou přemoci na Waza-Ari chvatem Sumi-otoši a bezprostředně po ukončení zápasu se se slzami v očích zhroutila právě do objetí své soupeřky! Francouzka pláče i nadále, je obrovsky dojatá. K pěti zlatům z MS a ME konečně získává i to olympijské.
11:45'
Čtyři minuty každopádně nestačily k tomu, aby některá z bojovnic bodovala. Pokračovat se bude v Golden Score!
11:44'
Trstenjaková v problémech, během krátkého sledu schytala dvě varování! Agbegnenouová má jedno.
11:42'
Finále se zatím odehrává bez bodu. Zdá se ale, že aktivitu přebírá Agbegnenouová. Máme za sebou polovinu základní části.
11:39'
A již začal vrchol váhové kategorie do 63 kg! Finále mezi olympijskou vítězkou z Ria Tinou Trstenjakovou a poraženou finalistkou Clarissou Agbegnenouovou. Právě Francouzka je ale momentálně považovaná za nejlepší zápasnici v této váhové třídě.
11:36'
Catherine Beaucheminová-Pinardová si připsala Waza-Ari za Haraj-gošii-gaeši a bronzová medaile putuje její zásluhou do Kanady!
11:33'
Rovněž druhá bitva o bronz došla až do Golden Score. Barriosová má jedno varování, Kanaďanka zatím žádné.
11:27'
O druhém bronzu se rozhodne mezi Anriquelisovou Barriosovou a Catherine Beaucheminovou-Pinardovou.
11:24'
Franssenová si vykoledovala za Šido třetí varování a zápas je tedy ukončen! První bronzovou medaili získává Maria Centracchiová!
11:20'
První zápas o bronz půjde do nastavení! Juul Franssenová už má navíc dvě varování.
10:38'
Finálový program:

O bronz:
J. Franssenová (NED)
M. Centracchioová (ITA)

O bronz:
A. Barriosová (VEN)
C. Beaucheminová-Pinardová (CAN)

Finále:
C. Agbegnenouová (FRA)
T. Trstenjaková (SLO)
10:35'
Také ve druhém semifinále se prosadila favoritka a finále tedy bude mít stejné obsazení jako před pěti lety. Clarisse Agbegnenouová zdolala Kanaďanku Catherine Beaucheminovou-Pinardovou na Waza-Ari. Konkrétně si připsala chvat Ko-soto-gari.
10:26'
Slovinka vítězí a také v Tokiu si zabojuje o zlato! Zápas měla pod kontrolou. Na Italku během zápasu vytáhla chvaty Ippon-seoj-nage a Joko-šiho-gatame. Utkání tedy končí na Ippon.
10:17'
Nyní už tu máme semifinále, které zahajuje duel obhájkyně zlata Tiny Trstenjakové! Tu se bude snažit zastavit Italka Maria Centracchioová.
10:16'
Druhá oprava mezi Anriquelis Barriosovou z Venezuely a Polkou Agatou Ozdobovou-Blachovou trval jen minutu. Barriosová zvítězila na Waza-ari chvatem O-uči-gari.
10:07'
O bronzovou medaili si s jednou z poražených finalistek zabojuje Juul Franssenová. Ta duel ukončila chvatem Joko-šiho-gatame a vítězí tedy na Ippon.
10:00'
Závěrečný program žen váhové kategorie do 63 kg odstartoval opravným duelem mezi Nizozemkou Juul Franssenovou a Brazilkou Ketleyn Quadrosovou. Obě judistky bojují o naději na bronz.
V semifinále máme obě finalistky předchozích her v Riu. Obhájkyně zlata Tina Trstenjaková a před pěti lety stříbrná Clarisse Agbegnenouová si tedy klidně mohou zopakovat tehdejší souboj o nejcennější kov.
Dopolední program

Opravy
J. Franssenová (NED)
K. Quadrosová (BRA)

A. Barriosová (VEN)
A. Ozdobová-Blachová (POL)

Semifinále
C. Agbegnenouová (FRA)
C. Beaucheminová-Pinardová (CAN)

T. Trstenjaková (SLO)
M. Centracchioová (ITA)
Podívejme se na hlavní aspirantky na medaile. Asi největší favoritkou na zlato je Francouzka Clarisse Agbegnenouová. Ta získala před pěti lety v Riu stříbro a především je pětinásobnou mistryní světa a Evropy. Na předchozích hrách ji ve finále předčila Slovinka Tina Trstenjaková. 31letá zápasnice má kromě olympijského zlata na kontě také kompletní sbírku medailí z MS (1 – 1 – 1) a dvě zlata z ME. Želízko v ohni bude mít také domácí Japonsko v podobě Miku Taširové. Jedná se o držitelku dvou stříbrných a dvou bronzových medailí ze světových šampionátů. Za zmínku stojí také pět vítězství na podnicích kategorie Grand Slam. Poslední si připsala letos v březnu v Taškentu.
Vítám tu všechny milovníky olympijského sportu! Dopoledne našeho času v Tokiu pokračuje program juda. Tentokrát se bude bojovat už o medaile! V tomto přenosu spolu budeme sledovat opravy poražených čtvrtfinalistek, semifinále, souboje o bronz a nakonec i finále ženské kategorie do 63 kg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.
Články odjinud