OH - Judo - Do 70 kg - opravy, semifinále a finále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  28. července 2021   10:00

Ukončeno

Do 70 kg - opravy, semifinále a finále (ženy)

10:00 Opravy - ženy
   
10:17 Semifinále - ženy
   
11:08 O medaile (Finále) - ženy
JPN 1. Č. Araiová
AUT 2. M. Polleresová
ROV 3. M. Tajmazovová
NED 3. S. van Dijkeová
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Další kategorie v Judu je za námi. Zlato získává Chizuru Arai, bojovnice právě z kolébky Juda – Japonska. Stříbro po těžkém souboji odváží Michela Polleresová. Dvě bronzové medaile ukořistily Madina Taimazová a Sanne van Dijkeová.
Atraktivní útočný zápas byl k vidění ve finále, kde se proti sobě postavila v bílém kimonu Michaela Polleresová a v modrém kimonu Chizuru Arai. Už po minutě za použití Ko-soto-gari zaznamenala Japonka první Waza-ari, tudíž vedla 1:0. Soupeřky se pak několikrát střídavě dostaly na zem. Jedenáct sekund před koncem už to vypadalo na konec před základní době, kdy Japonka dostala soupeřku na zem a chtěla ji uškrtit. Nakonec jen počkala do konce na soupeřce a získává zlatou medaili.
Finále
Zápas o druhou bronzovou medaili byl atraktivní, nakonec skončil po prodloužení na po jedenácti minutách a čtyřiceti čtyř sekundách. Ven Dijkeová dostala jedno Shido ještě v základním čas a v prodloužení pak následovalo druhé. Během další minuty a půl dvě Shida dostala i Soccimarrová. Ve dvanácté minutě zaznamenala Nizozemka Ippon, O-goshi a vyhrála 10:0. Získává tak z letošních LOH bronz.
O bronz 2
O první bronzovou medaili se utkala Chorvatka Matićová, vítězka první opravy a Ruska Taimazová. Zápas opět neskončil v základním čase, to jen Ruska dostala Shido. Po dvaceti dvou sekundách však Taimazová pomocí Uki-otoshi zaznamenala Waza-ari a získává tak cenný kov.
O bronz 1
Nyní se na tatami přesunou opravy a semifinále mužské kategorie, takže následuje asi hodinová přestávka.
Druhé semifinále naopak skočilo v základním čase. Van Dijkeová nezaznamenala žádný chvat. Soupeřka Polleresová sice prvně dostala Shido za pasivitu co se týče útoku, ovšem o minutu později použila na soupeřku Sumi-gaeshi a zaznamenala jednobodové Waza-ari. A vzhledem k tomu, že soupeřka odpovědět nedokázala a Rakušanka už také nic dalšího nezaznamenala, vyhrála výsledkem 1:0.
První semifinálový souboj mezi Ruskou Taimazovou a Japonkou Arai trval téměř sedmnáct minut! V základním čase se toho totiž moc nestalo a tak se šlo do prodloužení. Obě bojovnice dostaly Shido za pasivitu v útočení, nakonec až v čase 16:41 dokázala Chizuru Arai zaznamenat Ippon a postoupit dále!
Semifinále
Druhá oprava skončila taktéž Ipponem. Elisavet Teltsidouová tahala celý zápas za kratší konec provazu. Dostala dvě napomenutí, ale dokázala udržet zápas do prodloužení. V golden core pak tedy zvítězila němka Scoccimarrová Ipponem za Tsurikomi-goshi.
V prvním zápase se proti sobě postavila Alice Ballandiová a Barbara Matićová. Italka dostala dvě napomenutí, soupeřka vyhrála po čase 4:44 na Ippon 10:0. Ta tak postupuje do boje o bronzovou medaili.
Zdravím všechny příznivce velmi krásného bojového sportu – Juda. Dnes máme na programu ženskou kategorii do 70 kilogramů. V tomto bloku nás čekají opravy, semifinále a následně pak finále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.
Články odjinud