OH - Pozemní hokej (ženy) - Argentina - Španělsko -  ONLINE PŘENOS -  26. července 2021   12:00

Argentina - Španělsko

S konstatováním, že o vítězkou branku se postarala Ruiz de los Raposová, se loučím a přeji vám příjemný zbytek pondělního dne.
Souboj mezi Argentinou a Španělskem byl dlouho vyrovnaný a až do poslední čtvrtiny se čekalo na vstřelenou branku. Ta se podařila vsítit Argentině, která následně přidala ještě dva zásahy, čímž zvítězila. Naopak Španělsko bylo o něco horší, výjimkou byla druhá čtvrtina, kde neproměnilo několik rohů a musí se před soupeřkami sklonit.

Argentina získala první body na turnaji a posouvá se ve skupině B na třetí pozice, zatímco Španělsko je poslední.
59'
Argentina právě vstřelila branku!

Jedna ze Španělek zastavila střelu nohou, a jelikož byla poslední, tak byla nařízená trestná střela. K té se postavila MARIA NOEL BARRIONEUVOVÁ, která zamířila do levého spodního rohu branky. Do tohoto prostoru také mířila španělská brankářka, ale balonu nezastavila . 3:0.
57'

Zakončení z pravé strany vyrazila neuspokojivě španělská brankářka před sebe. Míček si doběhla Granattová, která okamžitě vystřelila. Do jejího snažení vložila hůl ještě AGUSTINA ALBERTARRIOVÁ, která už Ruizové nedala šanci zasáhnout – 3:0!
56'
Na levé straně brankoviště se nacházela Merinová, která okamžitě střílela. Její pokus se ale španělské obraně podařil zablokovat, míček mířil jen vedle pravé tyče.
54'
Albertarriová zachytila balonek a okamžitě mířila na druhou stranu hrací plochy. Tohle Argentině bude rozhodně stačit k vítězství.
53'
Trestný rok zakončila Garcíaová, která mířila do levé části branky. Míček letěl těsně nad hrací plochou, avšak Succiová jej skvěle vyrazila!
53'
Znovu šlo do akce video, rozhodčí po něm rozhodla, že zastavení míčku bylo nedovolené. Španělsko bude rozehrávat trestný roh. Vyrovná?
52'
Argentina přestala hrát, ovšem rozhodčí nepřerušila hru. Zadarmo se k míčku dostalo Španělsko, které ale nepochopitelně nikam nespěchalo. I když obrana soupeřek byla otevřená.
51'
Španělsko je znovu na míčku, ale dlouho se nacházelo na vlastní polovině. Po následné přihrávce dopředu se nechala předskočit Pérezová, která se poté provinila proti pravidlům.
50'
Domácí tým zalezl do hlubokého bloku a bude nejspíše bránit těsné vedení. Ovšem je jasné, že Argentina bude vyrážet do protiakcí.
49'
Evropský celek musí rychle vymyslet odpověď, jelikož čas se aktuálně bude krátit mnohem rychleji. Ovšem Argentina je u míčku a nikam nespěchá.
47'

Přihrávku z rohu zastavila na hranici brankoviště Valdezová a následně se míčku chopila RUIZ DE LOS RAPOSOVÁ, která mířila těsně nad hrací plochou do levé části branky. Španělská brankářka se po zakončení natahovala, ale míček ji proletěl mezi rukama.
47'
Granattová je v dosavadním průběhu velmi nebezpečná a aktivní. Tentokrát tato hráčka vybojovala pro Argentinu trestný roh.
46'
Začala poslední čtvrtina zápasu mezi Argentinou a Španělskem. Dočkáme se gólové radosti?
45'
Skončila třetí čtvrtina, hráčky mají na vstřelený gól už jen patnáct minut.
45'
Před branku se snažila projít Granattová, která obešla dvě soupeřky, ale na třetí už nestačila. Naposledy hrála Španělka, a tak má ještě Argentina šanci zaútočit.
44'
Třetí čtvrtina se blíží ke svému konci a stále čekáme na vstřelený gól. Tento duel může rozhodnout jediná trefa, kdo se bude radovat z vítězství?
43'
Ani jeden z týmů neudrží míček příliš dlouho, hraje se hodně kolem středu hrací plochy, navíc přibývají laciné ztráty.
42'
Toccalinová obešla soupeřku a snažila se přihrávat na spoluhráčku. Avšak Granattová míček nezpracovala, a tak bude na tahu znovu evropský tým.
40'
Na hráčkách obou celků je vidět, že nervozita stoupá! Španělsko bylo tentokrát v útoku, ale znovu nic nevymyslelo a musí se vracet zpátky.
39'
Dalekonosnou střelu vyslala Trinchinettiová, ale také ona není první střelkyní zápasu. Před španělskou brankářkou se nacházelo hned několik hráček.
38'
U postranní čáry se míčku zmocnila Bonastreová, která okamžitě mířila do brankoviště. Ovšem hlavní rozhodčí hru přerušila, nepozdával se ji atak na argentinskou hráčku.
36'
Stále čekáme na první branku zápasu, blíže k ní mělo Španělsko. V posledních minutách se ale hraje hodně opatrně.
35'
Kapitánka Barrionuevová posílala míček podél levé čáry vzduchem dopředu, kde přihrávku zpracovala spoluhráčka. Avšak její průnik před branku nevyšel.
34'
Argentinské hráčky se rozčilovaly po ztrátě u středové čáry. Jenomže evropský celek se znovu dostal jen před brankoviště, tam akce skončila.
33'
Spoluhráčky před brankou si všimla Magazová, která posílal střílenou přihrávku. Toressová do přihrávky vložila hůl, avšak zamířila pouze vedle pravé tyče.
32'
Barriosová se hnala do akce, snažila se přihrávat na levou stranu, ovšem soupeřka zastavila situaci nohou. Španělsko tak zůstává u míčku a může dál útočit.
31'
Za bezbrankového stavu pokračujeme třetí čtvrtinou. Španělsko mělo právo první akce, ale téměř nic v ní neukázalo.
30'
Skončila druhá čtvrtina zápasu mezi Argentinou a Španělskem.
30'
V závěru přišla ještě jedna střela, která byla vyslaná z velké dálky a navíc byla sražená do bezpečných míst.
29'
Domácí celek se žene do další akce, ovšem individuální akcí neuspěla Alonsová. Jdeme do poslední minuty druhé části hry.
28'
Argentina už je v plném počtu a může znovu myslet na útočné akce, téměř na konci druhé čtvrtiny je stav stále bezbrankový.
26'
Při rozích je Španělsko velmi nebezpečné. Nepřesná střela sice mířila vedle branky, ale skokem do ní vložila hůl Bonastreová. Ale ani ona nedopravila míček do prostoru tří tyčí.
25'
Další pokus španělského výběru byl vyslán z velké dálky a opět zamířil jen vedle brány. Celou situaci si pohlídala pohledem Succiová.
24'
Na levé straně brankoviště se nacházela opět Jimenézová, jejíž pokus byl nepřesný a proletěl pouze vedle pravé tyče.
24'
Další roh pro Španělsko a opět byl nebezpečný! Nejprve vystřelila do brankářky betonu Rieraová. Následně to zkusila také Jimenézová, ale ani ona nedopravila míček do branky.
23'
Španělsko rozehrálo trestný roh velmi dobře. Nejprve byl pokus zastaven, ale následně to vyzkoušela také Rieraová, jejíž pokus vyrazila Succiová.
23'
Argentina inkasovala žlutou kartu, Španělsko je aktuálně výhodě. Navíc do akce jde video, jelikož Alonsová zahrála nedovoleným způsobem.
22'
Španělsko znovu nic nepředvedlo, přihrávku zastavila Trinchinettiová, která byla následně faulována. Hraje se spíše kolem středové čáry.
20'
Do brankoviště se opět nacpala Alonsová, jejíž přihrávka před branku byla zastavena. Španělsko se velmi často brání a neudrží míček.
18'
Evropský celek byl zase na tahu, jenomže nepřesná přihrávka vrátila míček na hole hráček Argentiny. Jenomže také Granattová nepřesně přihrávala před branku.
17'
Ve střelecké pozici se už nacházela Granattová, která ale nechala míček za sebou. Španělsko se opět moc daleko nedostalo a znovu se brání.
16'
Právě začala druhá čtvrtina, Argentina se hnala na útočnou polovinu, ale na pravé straně byla zastavena.
15'
Skončila první čtvrtina zápasu mezi Argentinou a Španělskem.
15'
V poslední minutě první části bylo na tahu Španělsko. Dlouhý míček mířil do brankoviště, kde jej ale nezpracovala Barrios Navarrová. V první čtvrtině už se nic nestane.
14'
Jenže ani tentokrát se španělskou brankářku nepovedlo prostřelit, následně se Argentina hnala před branku, avšak opět marně.
13'
Zatím se hraje hodně opatrně, ani jedno mužstvo není v tlaku. Aktuálně jsou na míčku domácí hráčky. Granattová se hnala před branku a vybojovala trestný roh.
11'
Na druhou stranu se vydala Argentina, která vybojovala trestný roh. Ovšem přihrávku nezpracovala Sauzeová Valdezová.
10'
Omlouváme se za technické potíže, aktuálně se hraje desátá minuta první části. Španělsko se nacházelo před brankou soupeře, ovšem Mejias Zanetti vyslala pokus jen vedle branky.
Zahajovací sestavy:

Argentina: Succiová – Gorzelanyová, Barrionuevová (C), Costaová Biondiová – Toccalinová, Alonsová, Sauzeová Valdezová, Trinchinettiová – Granattová, Merinová, Jankunasová.
Náhradnice: Raposová, Albertarriová, Sánchezová, Granattová, Reteguiová.

Španělsko: Ruizová – Ycartová, Lópezová (C), Rieraová – Ponsová, Garcíaová, Pérezová, Olivaová, Jimenézová – Petchameová, Iglesiasová.
Náhradnice: Mejiasová, Barriosová, Bonastreová, Toressová-Quevedová, Magazová.
Formát turnaje

Olympijský turnaj mužů je rozložen do dvou šestičlenných skupin. První čtyři týmy z každé z nich postupují do čtvrtfinále, kde si to křížem rozdá první se čtvrtým a druhý se třetím. V tradičním pavouku se dojde až do finále. To je na programu pátého srpna. Každé utkání trvá 60 minut rozdělených do čtyř čtvrtin. Ve skupinách může utkání skončit remízou. Ve vyřazovací fázi v takovém případě přichází na řadu pětikolové nájezdy.
Španělsko

Španělské pozemkářky braly ve své olympijské premiéře v roce 1992 zlato, ale od té doby nezískaly už žádný cenný kov. V Riu skončily ve čtvrtfinále, kam to mají na probíhajícím šampionátu ještě daleko. Třetí tým z mistrovství světa 2018 nestačil ve svém úvodním střetnutí na Australanky v poměru 1:3.
Argentina

Argentinky braly na olympijských hrách v Riu až sedmé místo, což byl po čtyřech získaných medailích v řadě značný pokles. Vstup do letošního turnaje se Argentinkám rovněž nezdařil. Hráčkám Nového Zélandu nedaly jediný gól a prohrály 0:3. Ve skupině B jsou zatím poslední.
Všem sportovním příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu pozemních hokejistek v turnaji na letních olympijských hrách. Od dvanácti hodin se můžeme těšit na skupinovou konfrontaci mezi Argentinou a Španělskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.