OH - Sportovní gymnastika - Prostná (ženy) - Finále -  ONLINE PŘENOS -  2. srpna 2021   10:57

Ukončeno

Prostná (ženy) - Finále

10:57 O medaile (Finále) - ženy
USA 1. J. Careyová
ITA 2. V. Ferrariová
ROV 3. A. Mělnikovová
JPN 3. M. Murakamiová
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Poslední individuální klání čeká gymnastky zítra, kdy je na programu kladina, na které by se měla představit i Američanka Simone Bilesová.
Gymnastky si teď ještě užijí medailový ceremoniál, po kterém se na závodní ploše představí opět muži. Ti poměří své síly na přeskoku.
Stejně jako včera u skoku do výšky i dnes tu máme jednu sdílenou medailovou pozici. Nejde sice o zlato, nýbrž o bronz, přesto jde o velmi zajímavý moment, jelikož obě gymnastky měly naprosto stejnou obtížnost sestav a rozhodčí jim srazili i stejný počet bodů za provedení. Angelina Melnikovová dnes vybojovala svůj druhý individuální bronz. První medaile z ženské sportovní gymnastiky na těchto OH se zásluhou Mai Murakamiové dočká i Japonsko.
Na druhém místě se umístila Italka Ferrariová. Třicetiletá gymnastka se na obou předchozích olympijských hrách umístila na prostných na čtvrtém místě. Stříbro pro ni bude velkým úspěchem.
Výsledky:
1. Jade Careyová (USA) – 14,366
2. Vanessa Ferrariová (ITA) – 14,200
=3. Angelina Melnikovová (ROV) – 14,166
=3. Mai Murakamiová (JAP) – 14,166
5. Rebeca Andradeová (BRA) – 14,033
6. Jessica Gadirovová (GBR) – 14,000
7. Jennifer Gadirovová (GBR) – 13,233
8. Viktoriia Listunovová (ROC) – 12,400
A USA nakonec bere zlato i z prostné! Jade Careyové se včerejší individuální závod na přeskoku vůbec nepovedl, o to šťastnější dnes bude ze zlaté medaile, kterou získává na prostných!
Jennifer se do finále na prostných kvalifikovala díky odstoupení Simone Bilesové (USA), stejně jako její sestra i ona předvedla působivou choreografii. Obtížnost její sestavy byla nižší než u dalších závodnic, i známka za provedení bude v jejím případě nižší, přesto může být Britka spokojená. Získává 13,222 a řadí se za svou sestru.
Dnes to na medaili stačit nebude, Andradeová získává 14,033 bodů a jde na průběžné páté místo, na řadě je druhá z dvojčat Gadirovových.
Brazilka opět předvedla, že si sestavu na prostné umí užít. Srážek za uměleckého provedení se Andradeová bát nemusí. Sestava ale nebyla zcela čistá, Brazilka si neodpustila drobné poskoky u některých doskoků, na co to bude stačit?
Opět vyšlápla z první řady, tohle ji bude stát desetinu.
Andradeová se ve víceboji umístila na druhé pozici dalo by se říct, že o zlato přišla díky vyšlápnutím z prostných. Včera na přeskoku Brazilka už nezaváhala a brala první místo. Jak se jí bude dařit dnes?
Japonka je se svou sestavou spokojená, získala shodný počet bodů jako Melnikovová a jde na průběžné sdílené třetí místo!
A na řadě je domácí závodnice Mai Murakamiová.
Na uplynulých dvou olympiádách se Italka umístila čtvrtá. Dnes si především za skvělé umělecké provedení své sestavy připsala 14,200 bodů. Jde na průběžnou druhou pozici!
A teď už je na řadě vítězka kvalifikace Italka Ferrariová.
Melnikovová předvedla obtížnější sestavu než Gadirovová. Jde na druhou pozici s 14,166 body.
Ruska Melnikovová už v Tokiu získala bronz z víceboje a zlato z týmové soutěže, teď se bude snažit předvést co nejlepší výkon i na prostné.
Jessica bude na své první olympijské finále vzpomínat jistě s radostí. Předvedla velmi povedenou sestavu s oslňujícím provedením. Její sestava nebyla sice tak obtížná jako u Careyové, Britka ale díky své preciznosti získává 14 bodů a jde na průběžnou druhou pozici.
A na řadě je Jessica Gadirovová, první z britských dvojčat, která se do závodu kvalifikovala z pátého místa.
Američanka získává 14,366. Téměř dva body ztratila na srážkách od rozhodčích.
Američanka je se svým výkonem spokojená, nedovolila si žádná větší zaváhání. Přidá třetí americké zlato z individuálního závodu na prostné z OH v řadě? V Londýně se o úspěch USA postarala Aly Raisman, v Riu prostná ovládla Simone Bilesová.
Viktoriia Listunovová získala 12,400 bodů. Jako další se představí jediná americká gymnastka v tomto závodě Jade Careyová. Ta se do závodu kvalifikovala ze třetí pozice.
Šestnáctiletá Ruska není se svým výkonem spokojená. Hned po prvním dvojitém saltě prohnutě vyšlápla z prostné, další řadu neustála. Dnes Listunovová na medaile útočit nebude.
Jako první se na prostné představí Viktoriia Listunovová z Ruska, která v kvalifikaci obsadila šestou pozici.
Teď už ale zpět k dnešnímu programu. Z arény už odcházejí mužští medailisté z kruhů, závod žen na prostné za chvíli začne.
Rozdíl mezi první a poslední kvalifikovanou gymnastkou byl menší než čtyři desetiny, a tak nás jistě čeká napínavý závod.
V kvalifikaci se nejlépe dařilo Ferrariové (ITA), za ní se umístila s odstupem tří setin Bilesová (USA). Na třetím místě byla Careyová (USA). Čerstvá vítězka z přeskoku Andradeová (BRA) byla čtvrtá před Jessicou Gadirovovou (GBR), za kterou se umístily Rusky Listunovová a Melnikovová. Nejlepší osmičku uzavírala Murakamiová (JAP). Jak už bylo zmíněno, Simone Bilesová ze závodu odstoupila, čímž do finále poslala první náhradnici Britku Jennifer Gadirovovou (GBR).
Startovní listina
Viktoriia Listunovová (ROC)
Jade Careyová (USA)
Jessica Gadirovová (GBR)
Angelina Melnikovová (ROV)
Vanessa Ferrariová (ITA)
Mai Murakamiová (JAP)
Rebeca Andradeová (BRA)
Jennifer Gadirovová (GBR)
V závodě se představí osm nejlepších gymnastek z kvalifikace. Simone Bilesová (USA) odstoupila i z tohoto závodu, a tak se místo ní představí Britka Jennifer Gadirovová.
Po nedělních individuálních závodech na přeskoku a bradlech čeká ženy prostná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:45.
Články odjinud