ZOH - Alpské lyžování - Ženy - Kombinace (slalom) -  ONLINE PŘENOS -  17. února 2022   07:00

Ukončeno

Ženy - Kombinace (slalom)

07:00 slalom - ženy
CZE  E. LedeckáT. Nová
 
07:00 slalom - ženy
CZE  E. LedeckáT. Nová
SUI 1. M. Gisinová
SUI 2. W. Holdenerová
ITA 3. F. Brignoneová
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Obhajoba z Pchjongčchangu byla úspěšná! Michelle Gisinová ztratila ve sjezdu na čelo pouhou vteřinu, kterou jakožto skvělá slalomářka ve své nejsilnější disciplíně na specialistky na sjezd bez problémů stáhla. Nakonec svedla největší souboj s krajankou Wendy Holdenerou, oproti níž měla jen o setinku horší sjezd. V souboji dvou Švýcarek nedala týmové kolegyni a kamarádce žádnou šanci, jela na větší riziko a porazila ji velkým rozdílem vteřiny a pěti setin. Nicméně i Holdenerová v cílovém prostoru sršela nadšením, vylepšila bronzové postavení z před čtyř let.

Bronzovou medaili vybojovala Federica Brignoneová. Osmá nerychlejší žena sjezdu potvrdila, že i ona patří mezi velké univerzálky. Přestože slalom nepatří mezi její nejsilnější stránku, tak si s tratí poradila nad očekávání a v součtu zaznamenala třetí nejrychlejší čas.

Obrovskou pochvalu zaslouží i Ester Ledecká, byť je z toho nakonec to nejméně populární čtvrté místo. Šestadvacetiletá rodačka z Prahy po druhém místě ve sjezdu sympaticky zvládla i slalom, nicméně na nejrychlejší tři to zkrátka nestačilo, manko osmi desetin na bronzovou Brignoneovou je dost.

Trápení Mikaely Shiffrinové nebere konce. Po pátém nejrychlejším sjezdu bylo jasné, že Američanku může o zlato připravit jen výpadek. A právě ten přišel. Rodačka z Colorada se dostala do problémů už v první brankách, aby se nakonec nepodívala ani na první měřený úsek.

Kromě Ledecké se do alpské kombinace přihlásila také Tereza Nová, která si zajela kariérní maximum. Dojela do cíle a ve výsledku brala krásné 14. místo.
Konečné pořadí:

1. Michelle Gisinová (SUI) 2:25,67 min
2. Wendy Holdenerová (SUI) +1,05 s
3. Federica Brignoneová (ITA) +1,85
4. Ester Ledecká (CZE) +2,65
5. Katharina Huberová (AUT) +3,13
6. Christine Scheyerová (AUT) +3,58
7. Ramona Siebenhoferová (AUT) +4,02
8. Laura Gaucheová (FRA) +4,37
9. Maruša Ferková Saïoniová (SLO) +4,45
10. Julija Pleškovová (ROC) +5,03
11. Patricia Manganová (USA) +7,27
12. Cande Morenová (AND) +8,67
13. Greta Smallová (AUS) +8,88
14. Tereza Nová (CZE) +9,79
15. Fan-jing Kchung (CHN) +22,01
Konec závodu.
24'
Alpskou kombinaci uzavřela Fan-jing Kchung. Domácí Číňanka jela hodně na jistotu, nicméně i ona zapisuje kariérní maximum, byť ztratila přes dvacet vteřin.
23'
Tereza Nová bojovala jako lvice a úspěšně, slalom dokončila! Ztráta se vyšplhala téměř k deseti vteřinám, přesto je z toho čtrnácté místo, a to je velmi pěkný výsledek.
22'
Jako další se ze sjezdovky spustila Nevena Ignjatovićová. Krátce po startu upadla, a přestože se do brány vrátila, tak jí špatně obkroužila. Momentálně má v cíli zapsaný výsledek se ztrátou přes čtvrt minutu, ale je více než pravděpodobné, že bude diskvalifikována.
21'
Elvedina Muzaferijaová výsledek nezapíše. Bosenská reprezentantka se dostala do velkého záklonu, načež spadla po vnitřní lyži.
20'
Do elitní desítky Patricia Manganová nenakoukne. Finální ztráta této Američanky čítá +7,27, je z toho aktuálně 11. místo.
19'
Katharina Huberová je naopak velmi dobrou slalomářkou, z 19. místa dokonce atakovala Ester Ledeckou. Závěr ovšem nezvládla tak dobře a jde na pátou pozici s odstupem šesti desetin na českou soupeřku.
18'
Úspornou sjezdařskou jízdu předvedla Greta Smallová. Svedla těsný souboj s Morenovou, i s ní nakonec o dvě desetiny prohrála.
17'
Posun pořadím vzhůru zapisuje Laura Gaucheová. Sázka na větší riziko se vyplatilo, se ztrátou +4,37 se řadí na sedmou příčku.
16'
Andořanka Cande Morenová dojela do cíle, takže může být spokojená. To, že ztratila téměř devět vteřin, je vedlejší.
15'
Američankám rozestavení slalomových branek vůbec nesvědčí. Po Shiffrinové a Cashmanové vypadla rovněž Isabella Wrightová.
14'
Julija Pleškovová potvrdila, že slalomářkou není ani zdaleka. Na každém mezičase ztratila na Gisinovou přes jednu vteřinu, ve finále je to manko přes pět sekund.
13'
Na velmi pěkný výsledek měla nakročeno Marta Bassinová, ale nezvládla nájezd do závěrečného úseku a skončila ve sněhu.
12'
Tak bohužel, Ester Ledecká skončí bez medaile! Michelle Gisinová zajela slalom fantasticky a bude znovu olympijskou vítězkou! Krajance Holdenerové nadělila vteřinu a pět setin sekundy.
12'
Po třetím už dokonce 58!
12'
Gisinová jede ještě rychleji, náskok 27 setin po druhém mezičase!
12'
Jako další přichází na řadu Michelle Gisinová, i ona je skvělá slalomářka.
11'
Wendy Holdenerová potvrdila papírové předpoklady. Nejela na absolutní riziko, sama si byla vědoma, že vzhledem ke svým schopnostem stačí nevypadnout! A to se podařilo, Holdenerová poráží Brignoneovou o osm desetin!
11'
Po druhém mezičase má Švýcarka náskok 27 setin!
Krátká přestávka je minulostí a na startu jsou připraveny další dvě favoritky. Jako první vyráží na trať Wendy Holdenerová.
Průběžné pořadí:

1. Federica Brignoneová (ITA) 2:27,52 min
2. Ester Ledecká (CZE) +0,80 s
3. Christine Scheyerová (AUT) +1,73
4. Ramona Siebenhoferová (AUT) +2,17
5. Maruša Ferková Saïoniová (SLO) +2,60
10'
Vypadla rovněž Priska Nuferová. Pádu po vnitřní lyži litovat tolik litovat nemusí, protože i v případě zapsaného času by medaili neměla.
9'
Jiná z Italek Nicol Delagová rozhodně není tak dobrá slalomářka, jako Brignoneová. Ta má slova pouze potvrdila, po průjezdu modrou bránou ztratila rovnováhu a je čtvrtou vypadnuvší závodnicí.
8'
Federica Brignoneová potvrdila medailové ambice. Přestože nejela na absolutní riziko, tak manko na Ledeckou stahovala a skvěle zvládla i závěr. Přebírá vedení rozdílem osmi desetin!
8'
Další z velkých favoritek na startu. Federica Brignoneová!
7'
Američanka Keely Cashmanová udělala velkou chybu už na úvod, ztráta byla hned třívteřinová. Ještě pokračovala, ale ne dlouho, krátce po polovině trati chytila špicara.
6'
Maruša Ferková Saïoniová neměla na Ledeckou nárok. Slalom jela spíše na jistotu a postupně ztrácela víc a víc. Do cíle dorazila s mankem +1,80.
5'
Ne, americké hvězdě na olympiádě zkrátka není přáno! Po výpadku v obřím slalomu i slalomu přichází předčasný konec i v alpské kombinaci! Jízdu začala Mikaela Shiffrinová agresivně, což se jí hrubě vymstilo, nedostala se ani na první mezičas.
5'
Na startu největší favoritka Mikaela Shiffrinová.
4'
Vysoko útočila Romane Miradoliová. Po druhém mezičase byla v zelených číslech, jenže krátce před třetím měřeným úsekem dostala špicara a medailovým nadějím je konec!
3'
Ramona Siebenhoferová neměla na českou reprezentantku nárok. Čistokrevná sjezdařka měla se slalomovou tratí velké problémy, Rakušanka zaostala o více jak vteřinu.
2'
Na závěr Ester Ledecká z náskoku lehce ztratila, i tak ale přebírá průběžné vedení s obrovským náskokem 93 setin na Scheyerovou! Sledovali jsme medailovou jízdu?
2'
Na třetím už je náskok přes jednu vteřinu, skvěle!
2'
Šestadvacetiletá rodačka z Prahy vede po druhém mezičase o 27 setin!
2'
Na startu připravena Ester Ledecká!
1'
Vítězka kombinačního sjezdu Christine Scheyerová je v cíli, takže první cíl splněn! Uvidíme, na co výrazně lepší sjezdařce bude celkový čas 2:29,25 stačit, to se dozvíme poměrně brzy.
Závod začal.
Ester Ledecká je na druhém místě, což je bezesporu krásný pohled. Nemůžeme ale zapomínat, že na řadu přichází slalom, který nepatří mezi silné stránky české hvězdy. Mikaela Shiffrinová ztrácí pouhých 56 setin a jakožto elitní slalomářka má skvěle vykročeno za ziskem zlaté olympijské medaile. Holdenerová s Gisinovou jsou seřazeny na jedenáctém, resp. dvanáctém místě, ale ztrácí pouhou vteřinu a stejně jako Shiffrinová, tak i ony patří ve slalomu k těm nejlepším. Máme se na co těšit, o drama nebude nouze.
Průběžné pořadí po sjezdu:
1. Christine Scheyerová (AUT) 1:32,42 min
2. Ester Ledecká (CZE) +0,01
3. Ramona Siebenhoferová (AUT) +0,14
4. Romane Miradoliová (FRA) +0,53
5. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,56
6. Maruša Ferková Saioniová (SLO) +0,65
7. Keely Cashmanová (USA) +0,67
8. Federica Brignoneová (ITA) +0,69
9. Nicol Delagová (ITA) +0,70
10. Priska Nuferová (SUI) +0,73
11. Wendy Holdenerová (SUI) +0,99
12. Michelle Gisinová (SUI) +1,00
13. Marta Bassinová (ITA) +1,03
14. Julia Pleškovová (RUS) +1,12
15. Isabella Wrightová (USA) +1,30
16. Cande Morenová (AND) +1,63
17. Laura Gaucheová (FRA) +1,66
18. Greta Smallová (AUS) +1,96
19. Katharina Huberová (AUT) +3,26
20. Tricia Manganová (USA) +3,47
20. Elvedina Muzaferiová (BIH) +3,47
22. Nevena Ignjatovićová (SRB) +4,60
23. Tereza Nová (CZE) +4,65
24. Fan-jing Kchung (CHI) +9,53
Kde hledat největší favoritky dnes? Oproti minulé olympiádě se okruh příliš nezměnil. Jak Michelle Gisinová, tak Mikaela Shiffrinová s Wendy Holdenerovou opět patří k horkým adeptkám na medaili. Spolu s nimi musíme počítat s Federicou Brignoneovou, která je silná hlavně ve sjezdu, ale nejednou ukázala, že i slalom umí zajet velmi slušně. Ve sjezdu bude usilovat o co nejlepší postavení do druhé části kombinace i česká reprezentantka Ester Ledecká, a pokud šestadvacetiletá rodačka z Prahy neudělá příliš mnoho chyb v nepříliš ozkoušeném slalomu, tak by i ona určitě mohla pomýšlet na cenný kov.
Průběžné pořadí Světového poháru (27/37):

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1 026 bodů
2. Petra Vlhová (SVK) 1 009
3. Federica Brignoneová (ITA) 772
4. Sofia Goggiaová (ITA) 769
5. Sara Hectorová (SWE) 682
6. Corinne Suterová (SUI) 570
7. Ramona Siebenhoferová (AUT) 547
8. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 518
9. Elena Curtoniová (ITA) 499
10. Michelle Gisinová (SUI) 490
...
30. Ester Ledecká (CZE) 204
53. Martina Dubovská (CZE) 108
Zlatou olympijskou medaili bude obhajovat Michelle Gisinová ze Švýcarska, která až nečekaně velkým rozdílem 97 setin porazila stříbrnou Mikaelu Shiffrinovou. Úspěch Gisinové podpořila její švýcarská krajanka Wendy Holdenerová, jež byla zpět o další půl vteřinu a vybojovala bronz. Výrazně o sobě dala vědět i Petra Vlhová, která obsadila pátou příčku. Její krajanka Barbara Kantorová skončila na 18. místě, Češka Kateřina Pauláthová o pozici před ní.
Všem fanynkám a fanouškům zimních sportů přeju krásné čtvrteční ráno. Sjezd kombinaci načal, slalom ji dokončí! Kdo si rozdělí cenné kovy za nejlepší součet časů ve dvou odlišných disciplínách?
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 07:00.
Články odjinud