ZOH - Boby - Muži - Čtyřbob (3. a 4. jízdy) -  ONLINE PŘENOS -  20. února 2022   02:30

Ukončeno

Muži - Čtyřbob (3. a 4. jízdy)

02:30 3. jízdy - muži
CZE  D. DvořákJ. NosekJ. ŠindelářD. Záleský
   
04:20 4. jízdy - muži
GER 1. . Německo (Friedrich)
GER 2. . Německo (Lochner)
CAN 3. . Kanada (pilot Kripps)
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Vítězem soutěže čtyřbobu mužů se stal Francesco Friedrich, který tak k prvenství z dvojbobu přidal druhou zlatou olympijskou medaili z Pekingu. Ve třetí jízdě nejprve německý fenomén navýšil náskok na stříbrného krajana Johannese Lochnera na dvě desetiny, ve čtvrté jej ještě o 17 setin vylepšil. Německou dominanci narušil bronzový Kanaďan Justin Kripps, jenž v těsném souboji ponechal na nepopulární čtvrté příčce třetí německou posádku vedenou Christophem Haferem.

Do čtvrté jízdy postupovalo dvacet nejlepších posádek. Mezi postupující se bohužel nevešel český čtyřbob řízený Dominikem Dvořákem, ten skončil první pod čarou na 21. místě.
Konečné pořadí:

1. Francesco Friedrich (GER) 3:54,30 min
2. Johannes Lochner (GER) +0,37 s
3. Justin Kripps (CAN) +0,79
4. Christoph Hafer (GER) +0,85
5. Oskars Kibermanis (LAT) +0,97
6. Brad Hall (GBR) +1,42
7. Rostislav Gajťjukjevič (ROC) +1,85
8. Maxim Andrijanov (ROC) +2,25
9. Christopher Spring (CAN) +2,69
10. Hunter Church (USA) +2,76
11. Michael Vogt (SUI) +2,77
12. Benjamin Maier (AUT) +3,19
13. Mihai Cristian Tentea (ROU) +3,35
13. Frank Delduca (USA) +3,35
15. Patrick Baumgartner (ITA) +3,40
16. Kchaj-č' Sun (CHN) +3,67
17. Čchun-ťien Li (CHN) +3,68
18. Yunjong Won (KOR) +3,72
19. Romain Heinrich (FRA) +3,87
20. Edson Luques Bindilatti (BRA) +4,18
Konec závodu.
1'
Francesco Freidrich je v Pekingu dvojnásobným olympijským vítězem! V závěrečném úseku ztratil z náskoku pouhé dvě setinky, v celkovém součtu porazil krajana Lochnera o 37 setin. Nebylo co řešit!
1'
Na třetím má Friedrich k dobru 39 setin, to už nejde ztratit!
1'
Na druhém měřeném úseku už to jsou čtyři desetiny.
1'
Na prvním mezičase je náskok už 33 setin. Zdá se býti jasno!
1'
Friedrich, Margis, Bauer a Schüller, to je nejrychlejší posádka po třech jízdách! Do čtvrté startuje s náskokem dvou desetin, dokáže jej udržet?
2'
Pojďme na souboj o vítězství! Johannes Lochner bude nejhůře stříbrný, to je jisté. Krippse porazil s přehledem o 42 setin, ale čas 59,30 nedává příliš mnoho šancí ještě pomýšlet na zlato.
3'
Christoph Hafer skončí čtvrtý, tedy bez medaile! Justin Kripps ze svého náskoku postupně ztrácel, do závěrečného úseku najížděl s náskokem jediné setinky! V klíčový moment ovšem dokázal zrychlit a vedení zvládl navýšit na šest setin! Obrovská radost je zcela pochopitelná, Kripps se Sommerem, Stonesem a Coakwellem mají jistotu cenného kovu!
4'
Salzer, Sommer a Schneider roztlačili čtyřbob pro Christopha Hafera. Devětadvacetiletý bobista jel na riziko, zda se tato sázka vyplatila ukáže následující jízda! Kibermanise porazil o 12 setin, ale na startu zbývají ještě tři čtveřice.
5'
Pojďme na boje o medaile! Oskars Kibermanis ztrácel na bronz po třetí jízdě 17 setin. Lotyš zabojoval a na Halla ve výsledku najel 45 setin. To ovšem není tak podstatné, důležitější bude, jak pojedou následující posádky.
6'
Rozestupy jsou nyní poměrně velké. Brit Brad Hall zvládl čtvrtou jízdu bez většího zaváhání a se svými třemi spolubojovníky nejhůře šestý, Gajťjukjeviče porazil rozdílem 43 setin.
7'
Rostislav Gajťjukjevič odmítl opustit pozici nejlepší ruské posádky v závodě. Z velkého náskoku postupně ztrácel, ale aby jej ztratil úplně, musel by udělat opravdu velkou chybu. Ta se nekonala, Andrijanova odsunul za sebe o čtyři desetiny.
8'
Velké namotivování těsně před jízdou, naskočení čtveřice Rusů do bobu a pak už byla veškerá pozornost směřována na Maxima Andrijanova. Poradil s výborně, protože navýšil náskok na 44 setin a klidně může pomýšlet i na lepší umístění!
9'
Pilotáž rakouské posádky měl po čtyři jízdy na starosti Benjamin Maier. Táhlý nepříjemný smyk znamenal velkou ztrátu okolo čtyř desetin. Finální manko na čelo čítá rovnou půl vteřinu, Rakušané se propadají na čtvrtou pozici.
10'
Trojice Kanaďanů roztlačila bob pro Christophera Springa. Ten spolubojovníky určitě potěšil, protože Churche zdolal o sedm setin a TOP 10 tak má posádka ze zámoří jistou.
11'
Velká radost americké posádky pilotované Hunterem Churchem a není divu! O jedinou setinku porazil Vogta a živí šanci na elitní desítku.
12'
Novým vedoucím čtyřbobem je ten Švýcarský! Michael Vogt dovezl Rolliho, Bieriho a Michela do cíle v celkovém čase 3:57,07, vedení tato čtveřice přebírá s komfortním náskokem 58 setin.
13'
To je neskutečné! Mihai Cristian Tentea ze svého náskoku na Delducu postupně ztrácel, aby nakonec v součtu všech čtyř jízd měl na setinku přesný čas! V čele tak jsou dvě posádky.
14'
Romainu Heinrichovi čtvrtá jízda vůbec nevyšla. Francouz nabíral jednu desetinu ztráty za druhou, s odstupem 52 setin se propadá až na šestou příčku.
15'
Frank Delduca zhoršení odmítl. Americký reprezentant sice ze svého náskoku postupně ztrácel, ale byl dostatečně velký, o pět setin zůstal čtyřbob v zelených číslech.
16'
Čchun-ťien Li byl po tři jízdy pilotem té lepší čínské posádky. V té čtvrté ovšem zajel dosud nejpomalejší jízdu a kromě Baumgartnera o setinku prohrál i s krajanem Sunem.
17'
Křídla Fantazzini s Verginerem a brzdař Bilotti roztlačili čtyřbob pro Patricka Baumgartnera. Ten pro sebe a kolegy zařídil, že skončí nejhůře sedmnáctí, doposud vedoucí Číňany odsunuli za sebe s odstupem 27 setin.
18'
Yunjong Won z Jižní Koreji po třetí jízdě Suna přeskočil. Jenomže po té čtvrté se za něj zase vrátil, v těsném souboji prohrál rozdílem pěti setin.
19'
Do finále se dostaly i dvě čínské posádky. Tu první z nich odpilotoval Kchaj-č' Sun. Zhoršení pozice nehrozí, Bindilattiho nechal za zády s odstupem 51 setin.
20'
Brazilci si bezesporu užívají historickou účast v elitní dvacítce a možnost zajet si i čtvrtou jízdu. Edson Luques Bindilatti může jen těžko pomýšlet na zlepšení, nicméně výsledný čas 3:58,48 není vůbec špatný.
Čtvrté jízdy začnou ve 4:20 SEČ.
Francesco Friedrich se ve třetí jízdě přiblížil zisku druhé zlaté olympijské medaile z Pekingu. Do koryta se vydal jako první a atakoval rekord trati. Ten sice těsně nepřekonal, ale co je důležitější, náskok na krajana Johannese Lochnera navýšil na dvě desetiny.

Je velmi pravděpodobné, že na prvních dvou příčkách zůstanou německé posádky, protože třetí Justin Kripps ztrácí na stříbrnou pozici už 45 setin a musí se ohlížet hlavně za sebe, protože jiný Němec Christoph Hafer zaostává o pouhých osm setin a pro zisk bronzu určitě udělá vše, co bude v jeho silách. Bez šance ještě není ani pátý Oskars Kibermanis, Lotyš ztrácí na bronz 17 setin.

Bohužel, čtvrtá jízda bude bez českého čtyřbobu pod vedením Dominika Dvořáka. Ten sice ve třetí jízdě zajel nejrychlejší čas, ale posun na 21. místo na postup nestačil, ztráta na Brazilce Bindilattiho byla 29 setin, což není málo.
28'
Jamajský čtyřbob si přijel olympijské hry hlavně užít, o výsledek tolik nešlo. Shanwayne Stephens závěrečnou třetí jízdu zvládl bez větších problémů, finální ztráta na Friedricha přesáhla hranici osmi vteřin.
27'
Italský reprezentant Mattia Variola zůstane na 27. místě. Zaostal za Friedrichem o pět sekund, poslední jamajská posádka pak na něj ztrácí po dvou jízdách už výrazně.
26'
Youngjin Suk se rozloučil s olympijskými hrami posunem o jednu příčku dopředu. V těsném souboji porazil o čtyři setiny de Bruina.
25'
Ivo de Bruin už ztrácel výrazně a jeho manko se ještě více prohloubilo. Nizozemec v součtu ztrácí +4,83, na soupeře před sebou zaostal výrazně.
24'
Už je jasné, že Brazilec Edson Luques Bindilatti skutečně postoupí mezi nejlepších dvacet. Zbývající posádky už ztrácí výrazně, Švýcar Simon Friedli se zařadil na poslední příčku o dvě setiny za Austina.
23'
Končí také Markus Treichl. Rakouský bobista svedl těsný souboj s Dominikem Dvořákem, s níž prohrál zanedbatelným rozdílem tří setin.
22'
Dominik Dvořák sice zaznamenal svou nejrychlejší jízdu, bohužel ani tak mezi postupovou dvacítku nepronikl. Porazil sice Austina, ale s Bindilattim prohrál o 29 setin.
22'
Na řadu přichází český čtyřbob vedený Dominikem Dvořákem.
21'
Z nepostupové třetí desítky byl Bindilattimu Kanaďan Taylor Austin. Bojoval, ale závod pro něj končí předčasně, na Brazilce ztratil čtyři desetiny.
20'
Udrží Edson Luques Bindilatti postupovou dvacátou příčku? To by bylo překvapení, ale Brazilec na její zisk udělal co mohl. Třetí jeho jízda je ovšem zatím nejpomalejší, a sice 59,70. Uvidíme, jestli jej někdo dokáže přeskočit.
19'
Patrik Baumgartner zajel zatím svou nejrychlejší jízdu, díky čemuž poskočil dopředu o dvě příčky. Pořádnou bitvu svedl hlavně s Wonem, toho zdolal o jedinou setinku.
18'
Yunjong Won se zlepšuje o jednu příčku. Za záda odsunul právě Suna, oproti němuž zvládl rychleji závěr, je úspěšnější o sedm setin.
17'
A hned se vydal do ledového koryta další čínský bob vedený Kchaj-č' Sunem. Krajana porazit nedokázal, zařadil se za něj rozdílem osmnácti setin.
16'
Čchun-ťien Li způsobil o živení menšího počtu fanoušků podél trati. Svedl těsný souboj s Delducou, těsně o 11 setin neuspěl.
15'
Dokonce přes tři vteřiny už ztrácí v celkovém součtu Frank Delduca. To ovšem není ni tak překvapivého, protože s každým dalším odjetým dvojbobem je ztráta na čelo pochopitelně vyšší.
14'
Čtrnáctý nejrychlejší součet časů měl po druhých jízdách Francouz Romain Heinrich. Ten už propad Rumuna Tentey zastavil, prohrává s ním o 39 setin.
13'
Hunter Church zaznamenává zlepšení o dvě pozice, velmi pěkná třetí jízda v podání tohoto Američana! Porazil jak Tenteu, tak o šest setin i před chvílí jedoucího Vogta.
12'
Před Rumuna Tenteu se procpal rovněž švýcarský reprezentant Michael Vogt. Bojoval do posledních metrů a je o devět setin tím šťastnějším.
11'
Druhou desítku startujících otevřel Chistopher Spring z Kanady. A pronikl do desítky, protože zvládl jízdu rychleji jak Tentea, porazil jej rozdílem 19 setin!
10'
Elitní desítku uzavíral po druhé jízdě Rumun Mihai Cristian Tentea. Určitě se ji pokusí udržet a šance rozhodně má. Třetí jízdu zvládl v čase 59,30, to je jeho zatím druhý nejlepší výkon.
9'
Benjamin Maier usiloval o vylepšení pozice. Neuspěl, udělal pár drobných chyb a je prvním bobistou, který ztrácí na Friedricha přes dvě vteřiny.
8'
Na řadu přišel další ruský dvojbob, a sice ten řízený Maximem Andrijanovem. Čas krajana neatakoval ani náhodou, zaostal za ním rozdílem vyšším půl vteřiny.
7'
Jako sedmý se vydal do levého koryta Rostislav Gajťjukjevič, jemuž roztlačil bob Pavel Travkin. Na vylepšení umístění pomýšlet nemůže, s Hallem prohrává o dvě a půl desetiny.
6'
Do bojů o první pětku s velkou pravděpodobností nepromluví Brad Hall. Na své poměry nejel vůbec zle, nicméně už ztrácí přes vteřinu.
5'
Na cenný kov to vypadá hůře s Oskarsem Kibermanisem. I on si vedl obstojně, ale jeho manko už před třetí jízdou bylo přeci jen větší, na Krippse ztrácí 15 setin.
4'
Christoph Hafer by rád potvrdil německou dominanci bronzovou medaili a bez šance rozhodně není! Zajel velmi pěnou jízdu a na Krippse ztrácí před poslední jízdou pouhých osm setin.
3'
Pokud se nestane nic neočekávaného, tak o prvních dvou místech je rozhodnuto. Justin Kripps z Kanady ani ve třetí jízdě svým konkurentům nestačil, na čelo ztrácí už 65 setin.
2'
Friedrich svůj náskok na čele navýšil! Ani Johannes Lochner neodpilotoval třetí jízdu vůbec zle, jeho manku v součtu jízd ovšem vyšplhalo na dvě desetiny.
1'
Hned na úvod se na dráhu vydal Francesco Friedrich. Atakoval traťový rekord krajana Johannese Lochnera, který odolal o čtyři setinky, čas 58,17 je ovšem skvělý!
Závod začal.
Závodníci pojedou podle pořadí, které jim náleží po 2. jízdě. Jako první na dráhu vyrazí Francesco Friedrich, česká posádka vedená Dominikem Dvořákem pojede jako 22. v pořadí.
Francesco Friedrich útočí na druhé pekingské olympijské zlato. Po dvou jízdách soutěže čtyřbobu je ve vedení, ale ještě nemá zdaleka nic jistého, protože náskok na krajana Johannese Lochnera čítá pouhé tři setinky. Zdá se, že nikdo další se do bojů o trumf nezapojí, protože třetí Justin Kripps z Kanady ztrácí už 38 setin a bude se muset spíše ohlížet za sebe, na jeho zaváhání budou čekat hlavně Hafer s Kibermanisem.

Bohužel, českému čtyřbobu úvodní dvě jízdy nevyšly. Pod vedením Dominika Dvořáka je v nepostupové třetí desítce a šance na proniknutí do ní už příliš velká není, z 22. místa totiž vzhlíží na Brazilce Bindilattiho s odstupem 42 setin, což bude během jedné jízdy extrémně těžké stáhnout.
Pořadí po 2. jízdách:

1. Francesco Friedrich (GER) 1:57,00 min
2. Johannes Lochner (GER) +0,03 s
3. Justin Kripps (CAN) +0,38
4. Christoph Hafer (GER) +0,55
5. Oskars Kibermanis (LAT) +0,56
6. Brad Hall (GBR) +0,69
7. Rostislav Gajťjukjevič (ROC) +0,78
8. Maxim Andrijanov (ROC) +1,12
9. Benjamin Maier (AUT) +1,22
10. Mihai Cristian Tentea (ROU) +1,42
11. Christopher Spring (CAN) +1,43
12. Michael Vogt (SUI) +1,45
13. Hunter Church (USA) +1,61
14. Frank Delduca (USA) +1,82
14. Romain Heinrich (FRA) +1,82
16. Čchun-ťien Li (CHN) +1,86
17. Kchaj-č' Sun (CHN) +2,03
18. Yunjong Won (KOR) +2,05
19. Patrick Baumgartner (ITA) +2,08
20. Edson Luques Bindilatti (BRA) +2,09
21. Taylor Austin (CAN) +2,48
22. Dominik Dvořák (CZE) +2,51
23. Markus Treichl (AUT) +2,60
24. Simon Friedli (SUI) +2,72
25. Ivo de Bruin (NED) +2,92
26. Youngjin Suk (KOR) +3,05
27. Mattia Variola (ITA) +3,58
28. Shanwayne Stephens (JAM) +5,19
Všem fanynkám a fanouškům zimních sportů přeju krásnou pozdní noc. Poslední olympijský den je tu, zbývá rozdělit poslední sadu medailí. Jednou z nevyřešených soutěží je ta čtyřbobu mužů, kde mají po prvním dnu nejblíže ke zlatu dvě německé posádky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.
Články odjinud