ZOH - Curling - Ženy - dopolední program -  ONLINE PŘENOS -  21. února 2018   01:05

Ženy - dopolední program

Tímto se s Vámi loučím a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů.
Dopolední výsledky:
Korea – OS z Ruska 11:2 (po 6. endu)
Švédsko – Čína 8:4 (po 9. endu)
Švýcarsko – Dánsko 6:4 (po 9. endu)
Kanada – Velká Británie 5:6
V dopoledním programu se rozhodlo o poměrně překvapivém vyřazení Kanady a o posledním místu Dánska. Svoji turnajovou dominanci potvrdily Korejky i Švédky, když donutily soupeřky ukončit klání dříve než na konci 10. endu. V případě Korejek se tak dělo dokonce již po endu šestém.
10'
Britky získávají v posledním endu 2 body a ukončují tak Kanaďankám naději na play off. Velká Británie vyhrává 6:5.
10'
Tak nakonec ani Dánky v souboji o poslední místo nedohrály souboj se Švýcarskem a prohrávají tak 6:4.
10'
Číňanky to ještě zkoušely. Proti Švédkám však utkání nedokončily a po devátém endu tak prohrávají 8:4.
9'
Švýcarky si připisují pouze bod a v desátém endu jej bránit budou proti poslednímu kameni Dánek.
9'
Kanaďanky získávají v devátém endu pouze bod a nyní je čeká end o naději na play off, ve kterém mají výhodu posledního kamene Britky.
9'
Číňanky získávají v 9. endu pouze bod a vzhledem k tomu, že prohrávají 8:4 a Švédky mají v posledním endu výhodu posledního kamene, je otázkou, zda se toto klání dohraje.
8'
Britky získávají v osmém endu 2 body a s Kanadou tak hrají nerozhodnou partii 4:4. Výhoda posledního kamene v desátém endu připadá právě na Britky.
8'
Švédky v osmém endu získaly 3 body a zřejmě tak rozhodly o vítězství na Čínou, neboť aktuálně vedou 8:3 a v posledním endu budou mít výhodu posledního kamene.
8'
Dánsko získává bod a po osmi endech prohrává 5:4. Do posledního endu však bude mít výhodu posledního kamene.
7'
Švýcarsko získává bod a v duelu s Dánskem vede již 5:3.
7'
Rychlý bezbodový 7. end byl k vidění i v zápase Švédsko – Čína. Švédky jsou tak stále ve vedení 5:3.
7'
Viděli jsme poměrně rychlý bezbodový end. Kanada tak nad Británií stále vede 4:2 po 7. endu.
6'
Kanada vybojovala bod a po šestém endu navyšuje své vedení na 4:2.
6'
Čína získává 2 body a po šestém endu prohrává se Švédskem 5:3.
6'
Dánky získávají v šestém endu jeden bod a tak stále prohrávají se Švýcarskem 4:3.
6'
Rusky získávají v 6. endu bod a protože uznávají porážku a do dalšího průběhu nenastoupí, vyhrává Korea 11:2.
5'
V utkání Kanada – Velká Británie jsme viděli 5. end bez bodu. Stav je tak stále 3:2.
5'
Zde se schyluje k nejvyšší výhře v turnaji, když za velkého aplausu Korejky přidávají další dva body a v polovině zápasu vedou již 11:1.
5'
Švýcarsko odehrálo zcela zásadní end, ve kterém si připisuje 3 body, díky kterým se ujímá vedení nad Dánskem 4:2.
5'
Švédsko navyšuje v 5. endu své vedení díky 2 bodům na Čínou na 5:1.
4'
Čína získává v 5. endu první bod a prohrává se Švédskem 3:1.
4'
Bod ve 4. endu získávají i Britové a snižují tak náskok Kanady na 3:2.
4'
Ruští sportovci se snaží zabránit totálnímu propadáku a bodují dřív, než dostanou desítku. Po 4. endu tak prohrávají s Koreou 9:1.
4'
První bodovací end předvedlo Dánsko a díky dvěma bodům jde do vedení 2:1 po čtvrtém endu.
3'
Bod získává Kanada. Po třetím endu tak vede nad Švédskem 3:1.
3'
Neuvěřitelné! Do třetice 3 body pro Koreu, která již po třetím endu jde do vedení nad ruskými sportovci v poměru 9:0.
3'
Ani ve třetím endu nedokázala Čína bodovat. Bod naopak získává Švédsko a po 3 endech vede již 3:0.
3'
Jediný evropský souboj dopoledního curlingu je velice napínavý a i ve třetím dějství bezbodový. I po třetím endu tak vede Švýcarsko nad Dánskem 1:0.
2'
Kanada bojuje o play off a díky dvěma bodům ve druhém endu se nad Velkou Británií dostává do vedení 2:1.
2'
Ve druhém endu utkání Švýcarsko – Dánsko jsme žádný bodovaný kámen neviděli. Stav je tak po 2 endech stále 1:0 pro Švýcary.
2'
Dnes to v Korey vypadá na dlouhý den plný oslav a to hned po dvou endech. I ve druhém se totiž podařilo domácím curlerkám husarský kousek a stejně jako v první tak i ve druhém endu získávají proti sportovcům z Ruska 3 body. Korea tak vede 6:0.
2'
Švédky ve druhém endu přitlačily a získávají 2 body. Nad Čínou tak vedou po 2 endech 2:0.
1'
Velká Británie začíná klání se stejnou úspěšností, když jde na Kanadou rovněž do vedení 1:0.
1'
Švýcarky se dostávají po prvním endu do vedení nad Dánkami 1:0.
1'
První end mezi Švédskem a Čínou skončil bez bodu.
1'
I přestože je dopoledne, hala bouří. Lépe totiž Korejky zajít svoje klání se sportovci z Ruska nemohly. Korea po prvním endu vede 3:0.
Všechna utkání již byla zahájena.
Dnes se hrají tyto zápasy:
Korea – OS z Ruska
Švédsko – Čína
Švýcarsko – Dánsko
Kanada – Velká Británie
Začátek soutěží tradičně obstarává curling, ve kterém se poslední den bude bojovat v základních skupinách. V 11. kole skupiny žen se odehrají 4 zápasy, přičemž ve dvou z nich mohou definitivně skončit naděje některých týmů na play off. Bezpodmínečně musí vyhrát Čína a Kanada, jinak na turnaji po skupině končí, což by u Kanady bylo obrovské překvapení. Jejich soupeři, Švédsko a Velká Británie, si v případě výher zajistí postup do semifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 01:05.