ZOH - Saně - Dvojice -  ONLINE PŘENOS -  9. února 2022   13:20

Ukončeno

Dvojice

Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Konečné pořadí
1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (GER) 1:56,554
2. Toni Eggert, Sascha Benecken (GER) +0,099
3. Thomas Steu, Lorenz Koller (AUT) +0,511
4. Martins Bots, Roberts Plume (LAT) +0,865
5. Andris Šics, Juris Šics (LAT) +0,883
6. Emanuel Rieder, Simon Kainzwaldner (ITA) +1,043
7. Tristan Walker, Justin Snith (CAN) +1,364
8. Alexandr Děnisev, Vladislav Antonov (ROC) +1,439
9. Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski (POL) +1,511
10. Andrej Bogdanov, Jurij Prochorov (ROC) +1,954
11. Zachary di Gregorio, Sean Hollander (USA) +,961
12. Park Čin-jong, Čcho Čung-mjung (KOR) +2,173
13. Tomáš Vaverčák, Matej Zmij (SVK) +3,288
14. Vasile Marian Gitlan, Darius Lucian Serban (ROU) +3,383
15. Andrij Lyseckyj, Igor Stachiv (UKR) +3,509
16. Filip Vejdělek, Zdeněk Pěkný (CZE) +3,563
17. Chuang Jie-po, Pcheng Ťün-jüe (CHN) +5,018
Slováci Tomáš Vaverčák s Matejem Zmijem obsadili konečné 13. místo, český pár Filip Vejdělek se Zdeňkem Pěkným skončili na 16. pozici. Obě dvojice především v prvních jízdách chybovaly, kvůli čemuž skončily na příčkách, které si zrovna před závodem nepředstavovaly.
Tobias Wendl s Tobiasem Arltem neměli úplně nejlepší možnou sezonu, jakou asi mít mohli. Ve Světovém poháru je trochu zastínili jejich krajané Toni Eggert a Sascha Benecken, ale na olympiádě v Pekingu si vše vynahradili a potřetí v řadě vybojovali olympijské zlato! Dvojice, která dokáže na vrcholných akcích zazářit, porazila právě své krajany Eggerta s Beneckenem. Bronz pak slaví Rakušané Thomas Steu a Lorenz Koller.
Závod skončil.
17'
Wendl s Arltem naladili formu nejlépe, jak mohli, a zkompletovali olympijský hattrick! Po Soči a Pchjongčchangu vítězí i v Pekingu! Své krajany porazili o 99 tisícin!
17'
Obhájci olympijského zlata, Tobias Wendl a Tobias Arlt jsou na startu.
16'
Toni Eggert a Sascha Benecken, bronzoví z Pchjongčchangu a dominantní pár ve Světovém poháru, potřebovali zajet co nejlepší možnou jízdu a nejlépe překonat znovu traťový rekord, jako na začátku prvních jízd. Čas 58,353 berou všema deseti. Rekord to není, ale rozhodně útočí na své krajany na čele.
15'
Zkušení Rakušané, jedni z nejlepších jezdců (čímž vynahrazují trochu pomalejší starty), si zkušeně hlídali ideální stopu, a až v samém závěru měli menší karambol! V cíli vedou o 354 tisícin a budou nejhůře bronzoví!
15'
Jde se do bojů o medaile! Thomas Steu a Lorenz Koller z Rakouska jsou na startu.
14'
Emanuel Rieder, Simon Kainzwaldner, kteří dlouho drželi třetí místo v prvních jízdách, hrubě chybovali ve druhé jízdy, jen s vypětím všech sil se nedostali do smyku, ale stojí je to čas. Propadají se a jsou až třetí!
13'
A nedostanou se ani před své krajany Martinse Botse a Robertse Plumeho, kteří Šicsovy poráží o 18 tisícin sekundy! Těsný dojezd.
12'
Andris Šics s Jurisem Šicsem podle očekávání poráží Kanaďany, a to s náskokem 481 tisícin. Celkově ale asi spokojení být nemůžou, doufali v medaili, avšak jejich výkony v obou jízdách nebyly na dosaženi stupňů vítězů dostatečné.
11'
Tristan Walkem s Justinem Snithem při své druhé jízdě měli obrovské problémy, div se v závěrečné pasáži po karambolu nepřeklopili. Přišli o rychlost a byť jdou do vedení, nemohou usilovat o posun. Ze čtyř desetin na posledním mezičase je v cíli jen 75 tisícin a to na šesté Lotyše stačit nebude.
10'
Wojciech Chmielewski a Jakub Kowalewski měli v závěru mírně pomalejší rychlost než Rusové a to se projevilo i na času. Druhé místo se ztrátou 72 tisícin. Budou pravděpodobně devátí, Děnisev s Antonovem nejhůře osmí.
9'
Alexandr Děnisev s Vladislavem Antonovem, kterým náleželo po první jízdě deváté místo, rozhodně chtějí bojovat o posun pořadím! Do cíle se dostali s náskokem 515 tisícin, když zajeli čas 58,953, tedy rychlejší jízdu než v prvním kole.
8'
Korejci Park Čin-jong a Čcho čung-mjung v korytu chybovali a neměli takovou rychlost jako ruská nebo americká dvojice. A prokázalo se, že pořadí Rusů i Američanů bylo způsobeno spíš vlastními chybami než kvalitami soupeřů. Korejci klesají na třetí příčku.
7'
Rusové Andrej Bogdanov s Jurijem Prochorovem dokázali v samém závěru proniknout před americké sáňkaře o 7 tisícin sekundy a budou nejhůře na 11. místě!
6'
Čas 1:58,515 posílá americkou dvojici Zacharyho di Gregoria a Seana Hollandera do vedení o 1,327 sekundy před slovenskou dvojici Vaverčáka se Zmijem. Slováci se tak posunuli o dvě pozice a pravděpodobně skončí na 13. místě.
5'
Vasile Marian Gitlan a Darius Lucian Serban z Rumunska výrazně chybovali ve spodní pasáži koryta a přišli o svůj náskok, který na slovenskou dvojici drželi. Propadají se za Vaverčáka se Zmijem. A opět je potřeba zmínit, že je obrovská škoda velké chyby Čechů v první jízdě, jinak by byli na úrovni slovenské dvojice.
4'
Ukrajinci Lyseckyj se Stachivem nezajeli dobře a klesli za slovenskou dvojici. A jen těsně se dostali před Vejdělka s Pěkným, takže se řadí na druhou příčku.
3'
Po nárazu do bariéry po výjezdu z poslední zatáčky je saně překlopili na bok, ale naštěstí to vypadá, že oba slovenští reprezentanti jsou v pořádku. A jsou v cíli rychleji než česká dvojice.
3'
Měli lepší start než Češi a dokázali se svým náskokem velmi dobře hospodařit. Na samém konci, když už se dostávali do cíle, se překlopili na bok, nebezpečná chvíle!
3'
Tomáš Vaverčák a Matej Zmij jsou na trati jako třetí v pořadí.
2'
Čas 59,869, je to rychlejší než v první jízdě zhruba o 4 desetiny. Škoda, že se to nepovedlo i v první jízdě. Součet 2:00,117 dává prostor přeci jen k možnému posunu třeba před Ukrajince nebo Rumuny. Slováci by přeci jen měli zajet také lépe než v první jízdě.
2'
A start byl tentokrát mnohem lepší než v první jízdě! Žádné zbytečné zdržení po startu a to je klíčové pro lepší jízdu!
2'
A nyní tedy Filip Vejdělek a Zdeněk Pěkný. Moc prostoru pro posun nemají, ale pokud zajedou, co umí, nemuseli by skončit předposlední. Hlavně se vyhnout chybám.
1'
Číňani zakončili olympijský závod s celkovým časem 2:01,572. Pokud se nestane nic neočekávaného, skončí poslední. Tato druhá jízda byla ještě pomalejší než ta první.
Začínají druhé jízdy. Pořadí se otáčí, a tak otevírají jízdy domácí Chuang a Pcheng.
Druhá jízda se pojede zhruba od 14:35.
Pořadí po 1. jízdě
1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (GER) 58,255
2. Toni Eggert, Sascha Benecken (GER) +0,045
3. Thomas Steu, Lorenz Koller (AUT) +0,171
4. Emanuel Rieder, Simon Kainzwaldner (ITA) +0,347
5. Martins Bots, Roberts Plume (LAT) +0,373
6. Andris Šics, Juris Šics (LAT) +0,448
7. Tristan Walker, Justin Snith (CAN) +0,640
8. Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski (POL) +0,737
9. Alexandr Děnisev, Vladislav Antonov (ROC) +0,785
10. Park Čin-jong, Čcho Čung-mjung (KOR) +1,106
11. Zachary di Gregorio, Sean Hollander (USA) +1,134
12. Andrej Bogdanov, Jurij Prochorov (ROC) +1,121
13. Vasile Marian Gitlan, Darius Lucian Serban (ROU) +1,439
14. Andrij Lyseckyj, Igor Stachiv (UKR) +1,728
15. Tomáš Vaverčák, Matej Zmij (SVK) +1,883
16. Filip Vejdělek, Zdeněk Pěkný (CZE) +1,993
17. Chuang Jie-po, Pcheng Ťün-jüe (CHN) +2,477
První jízdy skončily.
17'
Češi jsou zklamaní. Jsou si vědomi chyby na startu. Se ztrátou 1,993 jsou předposlední a to rozhodně nechtěli.
17'
Česká dvojice měla problémy hned po startu a nabrala poměrně vysokou ztrátu hned na prvních stovkách metrů.
17'
Úvodní jízdy uzavřou Filip Vejdělek a Zdeněk Pěkný!
16'
Chuang Jie-po a Pcheng Ťün-jüe ztrácí v cíli 2,477 sekundy a jsou poslední.
15'
Zachary di Gregorio a Sean Hollander se málem vyklopili ze saní a tato chyba pro ně znamená vysokou ztrátu přes jednu sekundu a dvanácté místo.
14'
Andrij Lyseckyj a Igor Stachiv, ukrajinská dvojice, předvedli nejpomalejší start ze všech dvojic a jejich ztráta rychle narůstala na každém mezičase. V cíli je tíží manko ve výši 1,728 sekundy a jsou předposlední. Slováky zkrátka zradila ona velká chyba, jinak by byli mnohem výše v pořadí.
13'
Rumuni Vasile Marian Gitlan a Darius Lucian Serban předvedli jednu z nejpomalejších jízd. V cíli ztrácí 1,439 sekundy a od posledního místa je zachránilo jen to, že tolik nechybovali. Jen nejeli dost rychle.
12'
Dalšími v korytě byli Korejci Park a Čcho. Už start ale měli velmi pomalý a nakonec na trati nabrali 1,106 sekundy. Za sebou ponechali jen výrazně chybující Bogdanova s Prochorovem a Vaverčáka se Zmijem.
11'
Velmi zkušení jsou Rakušané Thomas Steu a Lorenz Koller, kteří patří k výtečným jezdcům v korytu a to potvrdili i v první jízdě olympijského závodu. Se ztrátou 171 tisícin pronikli na třetí místo před Riedera s Kainzwaldnerem a budou promlouvat do bojů o medaile!
10'
Tristan Walker a Justin Snith vystartovali fantasticky, o jednu tisícinu s časem 7,013 vylepšili startovní rekord, ale pak už to bylo o něco horší. Navíc udělali obrovskou chybu v obdobném místě jako Slováci. Jejich celkově dobrá rychlost je však dostala na šesté místo. A nebýt té chyby, která je málem překlopila, mohli být kolem čtvrté pozice.
9'
Slováci udělali ve druhé polovině jízdy velkou chybu po nárazu do strany koryta, kterou museli hodně korigovat. A to je stálo spoustu času. Ztrácí 1,883 sekundy a jsou poslední.
9'
Na startu je slovenská dvojice Tomáš Vaverčák a Matej Zmij.
8'
Alexandr Děnisev a a Vladislav Antonov z Ruska byli lepší než jejich krajani, ale to je také jediná dvojice, kterou porazili. Na Wendla s Arltem ztratili 785 tisícin.
Průběžné pořadí
1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (GER) 58,255
2. Toni Eggert, Sascha Benecken (GER) +0,045
3. Emanuel Rieder, Simon Kainzwaldner (ITA) +0,347
4. Martins Bots, Roberts Plume (LAT) +0,373
5. Andris Šics, Juris Šics (LAT) +0,448
6. Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski (POL) +0,737
7. Andrej Bogdanov, Jurij Prochorov (ROC) +1,121
7'
Poláci Wojciech Chmielewski a Jakub Kowalewski zaostali za vedoucími Němci Wendlem a Arltem o 737 tisícin a usadili se na šestém místě.
6'
Rusové Andrej Bogdanov a Jurij Prochorov za těmi nejlepšími zaostávali už po startu a do cíle své první olympijské jízdy se doslova promlátili o strany koryta. Nepříjemné karamboly jim vynesly ztrátu 1,121 sekundy.
5'
Další Němci na startu, Tobias Wendl a Tobias Arlt, obhájci zlaté olympijské medaile, stanovili rekord na startu časem 7,014 a jízda se jim povedla bravurně! Své krajany poráželi na všech mezičasech, jeli čistší jízdu a časem 58,255 se dostali do čela závodu s rekordem trati!
4'
Italové Emanuel Rieder a Simon Kainzwaldner rozhodně nehodlali prodat svou kůži lacino a dlouho atakovali nejrychlejší čas. Pak ale trefili bariéru, což je trochu zbrzdilo a výsledkem je druhé místo a ztráta 302 tisícin sekundy.
3'
Do koryta se vydala další lotyšská dvojice. Martins Bots a Roberts Plume zajeli čas 58,628 a možná lehce překvapivě se dostali před své krajany, na které mají k dobru 75 tisícin.
2'
Dlouho jim ale traťový rekord nevydržel, protože se před ně prosmýkli velmi rychlou jízdou Toni Eggert se Saschou Beneckenem. Jejich čas 58,300 je řadí nejen na pozici první, ale také do pozice největších favoritů na zlato. Ostatně, kdo jiný, než vítězi pěti závodů Světového poháru z této sezony, by to měli být.
1'
Lotyšská dvojice Andris Šics a Juris Šics rozjeli závod fantasticky! Hned první jízdou závodu stanovili časem 58,703 nový traťový rekord!
Závod odstartoval.
Startovní listina
Andris Šics, Juris Šics (LAT)
Toni Eggert, Sascha Benecken (GER)
Martins Bots, Roberts Plume (LAT)
Emanuel Rieder, Simon Kainzwaldner (ITA)
Tobias Wendl, Tobias Arlt (GER)
Andrej Bogdanov, Jurij Prochorov (ROC)
Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski (POL)
Alexandr Děnisev, Vladislav Antonov (ROC)
Tomáš Vaverčák, Matej Zmij (SVK)
Tristan Walker, Justin Snith (CAN)
Thomas Steu, Lorenz Koller (AUT)
Park Čin-jong, Čcho Čung-mjung (KOR)
Vasile Marian Gitlan, Darius Lucian Serban (ROU)
Andrij Lyseckyj, Igor Stachiv (UKR)
Zachary di Gregorio, Sean Hollander (USA)
Chuang Jie-po, Pcheng Ťün-jüe (CHN)
Filip Vejdělek, Zdeněk Pěkný (CZE)
Česká dvojice Filip Vejdělek a Zdeněk Pěkný figurují ve Světovém poháru dvojic na průběžném 24. místě. Na evropském šampionátu, který se v probíhající sezoně konal v St.Moritz-Celerinu, obsadili Češi 19. místo.

Slovenští příznivci budou fandit dvojici Tomáš Vaverčák a Matej Zmij. Toto duo figuruje v rámci Světového poháru na celkovém 21. místě, ale pokud nebudeme počítat sprinty, náleží jim 16. příčka. Na evropském šampionátu v St.Moritz-Celerinu skončili Slováci na 15. pozici. A byli bronzoví na stejném šampionátu v kategorii do 23 let.
Německé páry to ale nebudou mít jednoduché. Hodně kousat by mohli Lotyši Andris Šics s Jurisem Šicsem, kteří ale posbírali spoustu bodů v tzv. sprintech dvojic. V klasickém zápolení dvojic pak byli v rámci Světového poháru nejlepší Eggert s Beneckenem a druzí skončili Wendl s Arltem. Vysoko se umísťovali i Rakušané Steu s Kollerem, kteří vyhráli dva závody Světového poháru a dvakrát byli druzí, či Italové Rieder a Kainzwaldner. Jenže Němci Eggert s Beneckenem vyhráli pět závodů Světového poháru v této sezoně a k tomu byli třikrát druzí. Takže o pozici největších favoritů je vcelku jasno.
Závod, který se jede na dvě jízdy, vyhráli před čtyřmi lety v Pchjongčchangu Němci Tobias Wendl a Tobias Arlt. Stříbrní byli Peter Penz a Georg Fischler z Rakouska a bronzoví další Němci Toni Eggert a Sascha Benecken. Oba německé páry se přitom představí i letos v Pekingu a znovu budou patřit do okruhu favoritů na zisk olympijských medailí.
Sáňkařské soutěže na letošních olympijských hrách pomalu vrcholí. Po mužích a ženách se představí v ledovém korytě v Jen-čching National Sliding Centre dvojice. Jednat se bude o předposlední disciplínu v soutěžích saní, poté bude zbývat už jen týmový závod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:20.
Články odjinud