ZOH - Snowboard - Ženy - Paralelní obří slalom (kvalifikace) -  ONLINE PŘENOS -  8. února 2022   03:40

Ukončeno

Ženy - Paralelní obří slalom (kvalifikace)

Přenos se aktualizuje automaticky

Finálové jízdy odstartují v 7:30 SEČ. I z nich vám přineseme podrobný online přenos, k jehož sledování jste zváni.
Ester Ledecká ukázala, proč je největším českým želízkem v ohni na olympiádě v Pekingu. V kvalifikaci paralelního obřího slalomu neměla konkurenci a v součtu obou jízd porazila druhou Ramonu Theresii Hofmeisterovou o více jak dvě a půl vteřiny. Do finále tak bude mít tu výhodu, že si při své jízdě bude moci vybírat dráhu. Druhá česká reprezentantka Zuzana Maděrová obsadila nepostupovou 23. pozici.
Výsledky kvalifikace:

1. Ester Ledecká (CZE) 1:23,63 min
2. Ramona Theresia Hofmeisterová (GER) +2,57 s
3. Cubaki Mikiová (JPN) +3,52
4. Sofia Nadyršinová (ROC) +3,59
5. Julia Dujmovitsová (AUT) +3,80
...
23. Zuzana Maděrová (CZE) +10,96
Konec kvalifikace.
16/16'
Ester Ledecká se zdá býti neporazitelnou! Svou konkurenci absolutně deklasovala, po skvělé jízdě i v červené trati nadělila druhé Hofmeisterové přes dvě a půl vteřiny! Postupuje i soupeřka Ledecké z jízdy Langenhorstová, ta se zařadila na šestou příčku.
16'
Na řadu přichází poslední kvalifikační jízda žen a v ní Ester Ledecká!
15/16'
Čistě německý souboj ovládla Ramona Theresia Hofmeisterová, čas 1:26,20 s přehledem stačí na první příčku. Naopak po dvou velkých chybách vypadává obrovsky zklamaná Melanie Hochreiterová, ta pouští do finále Ochnerovou.
14/16'
Ruska Sofia Nadyršinová by měla být největší vyzyvatelkou Ester Ledecké. Kvalifikace jí ovšem rozhodně nevyšla podle představ a časem 1:27,22 dokonce prohrává už se svou soupeřku z jízdy Cubaki Mikiovou, byť těsně o sedm setin.
13/16'
Daniela Ulbingová patří mezi největší favoritky. Na krajanku Julii Dujmovitsovu ovšem nestačila a v součtu s ní prohrála o 34 setin. Obě Rakušanky samozřejmě postupují.
12/16'
Držitelkou nového nejrychlejšího času je Aleksandra Krolová, která poráží čas Smolencovové o šest setin. Její soupeřka z jízdy Gloria Kotniková taktéž postupuje, zařadila se na sedmou příčku.
11/16'
Patrizia Kummerová zabojovala a čas 1:28,48 jí stačí na čtvrté postupové místo. Dále jde i její soupeřka Takeučiová, a to velmi těsně, Ochnerovou porazila o jedinou setinku!
10/16'
Härim Čeong i Kung Naj-jing končí taktéž už v kvalifikaci. Jihokorejka je průběžně sedmá, Číňanka osmá. Do finále postupují Zoggová a Dekkerová.
9/16'
Smolencovová je ve finále, spolu s ní i Farrellová! Mezi nejlepší šestnáctky soupeřky posunuly Ladina Jennyová s Michelle Dekkerovou, které jely v součtu obou jízd pomaleji. Lepší je Nizozemka, jež je průběžně čtvrtá.
8/16'
Čistě ruský souboj dopadl vítězstvím pro Polinu Smolencovovou. Ta zapisuje výsledný čas 1:28,16, což je nový nejrychlejší čas! její krajanka Natalija Soboljevová je až pátá a zřejmě nepostoupí.
7/16'
Julie Zoggová si byla moc dobře vědoma, že musí jet na absolutní riziko. Pod tlakem zajela velmi dobou jízdu, přesto je druhá s minimálním odstupem tří setinek na Farrellovou. Kaylie Bucková na konkurentku výrazně ztratila a v průběžném pořadí je čtvrtá.
6/16'
Pomalu se dostáváme k závodnicím, které bojují o postup. Nadya Ochnerová svou druhou kvalifikační jízdu vyhrála a celkovým časem 1:28,84 jde o 47 setin za Farrellovou. Její sokyně Weronika Bielá-Nowaczyková je o další dvě sekundy zpět.
5/16'
Dlouho se Češka Maděrová na čele neohřála. Výrazně ji přeskočila Megan Farrellová, a to rozdílem vyšším šesti vteřin. Bykovová chybovala a do cíle dojela hodně volným tempem.
4/16'
S paralelním obřím slalomem se loučí Zuzana Maděrová. Osmnáctiletá česká snowboardistka především sbírá zkušenosti, ostudu ale rozhodně neudělala. S Aleksandrou Michalikovou sice prohrála, ale celkovým časem ji porazila a převzala průběžné vedení.
3/16'
Konečně už byl k vidění souboj, nikoliv jízda jednotlivce. Jessica Keiserová jela na riziko, a to se jí vymstilo, upadla. Lucia Dalmassová jela výrazně klidněji, ale nakonec i ona udělala velkou chybu. Švýcarka i Italka končí již v kvalifikaci.
2/16'
Ukrajinská reprezentantka Annamari Dančová se pozdě dostavila na start, nakonec ale vše stihla a úvodní jízdu zajela. Obě jízdy zvládla v součtu za 1:37,79, jde tedy ještě za Číňanku.
1/16'
Cang Žu-sin jela svou druhu kvalifikační jízdu osamocena. Její celkový čas je 1:37,48, bez šance na postup.
Muži mají úvodní kvalifikační jízdu za sebou, kolem startovní brány se opět pohybují ženy.
Na řadu nyní přichází první kvalifikační jízdy mužů.
Pořadí po prvních kvalifikačních jízdách:

1. Ester Ledecká (CZE) 41,38 s
2. Ramona Theresia Hofmeisterová (GER) +0,76 s
3. Carolin Langenhorstová (GER) +0,87
4. Melanie Hochreiterová (GER) +1,06
5. Cubaki Mikiová (JPN) +1,25
...
25. Zuzana Maděrová (CZE) +5,16
17/16'
Nakonec ještě jela osamocena i Ukrajinka Annamari Dančová, těžko říct, proč se nedostalo k původně plánovanému souboji s Čeong. Pozdější start ji podle všeho rozhodil, na vedoucí Ledeckou ztratila přes sedm vteřin.
16/16'
První sérii kvalifikačních jízd uzavřela Kaylie Bucková z Kanady, která jela osamocena. Cílem projela v čase 44,12, což stačí pouze na 22. příčku.
15/16'
Osmnáctiletá česká snowboardistka Zuzana Maděrová bojovala statečně. Z důvodu chyby soupeřky Michalikové svou jízdu vyhrála, ale časem 46,54 nedala dobrý základ k postupu, je momentálně na 24. pozici.
15/16'
Na startu připravena druhá česká reprezentantka Zuzana Maděrová!
14/16'
Jennifer Hawkriggová upadla a nechybělo moc, aby s sebou smetla i Bielou-Nowaczykovou. Polka samozřejmě pád soupeřky postřehla a lehce ji tato skutečnost vyhodila z rytmu. Časem 44,59 to zatím na postup příliš nevypadá.
13/16'
Härim Čeong jela sama, protože její ukrajinská sokyně Annamari Dančová do kvalifikace nenastoupila. Zajela čas 43,63 a je průběžně třináctá.
12/16'
Gloria Kotniková v modré trati zvítězila ve dvanácté jízdě. S domácí Kung Naj-jing svedla těsnou jízdu, obě mají čas těsně nad 43 a půl vteřiny.
11/16'
Velké problémy pro Cang Žu-sin i Dalmassovou! Nejprve spadla Italka, následně musela zastavit i Číňanka. Obě závodnice mají čas na 50 vteřin a je tak jisté, že je ve finále neuvidíme.
10/16'
Obrovské problémy pro Keiserovou, jež měla velké problémy se udržet v trati. Zvládla to, ale čas není vůbec dobrý, přes 47 vteřin. Vítězkou jízdy se stala Farrellová, ta čas stlačila těsně pod 44 sekund.
9/16'
Zajímavý souboj byl k vidění v deváté jízdě. Nakonec zvítězila v červené dráze jedoucí Tomoka Takeučiová, avšak ani čas 43,51 nevypadá úplně nejlépe.
8/16'
Julie Zoggová zdánlivě nabrala velmi dobré tempo, ale přesto je její finální trať 43,90, což není úplně nejlepší. Lehce nás mohla zmást její sokyně Bykovová, ta totiž jela výrazně pomaleji a zajela bezkonkurenčně nejhorší čas.
7/16'
Kvalifikace rychlým tempem pokračuje. Mezi favoritky patří rovněž Daniela Ulbingová. Rakušanka v modré trati vyhrála, ale čas 43,16 je oproti Ledecké výrazně horší. Jennyová s rakouskou konkurentkou prohrála o osm desetin.
6/16'
Tak to byla nádhera! Krásná jízda, Ester Ledecká si zase jela to svoje a vůbec si nevšímala výrazně pomaleji jedoucí sokyně. Čas 41,38 a jasné vedení!
6/16'
Zbystřeme pozornost, na řadu přichází Ester Ledecká!
5/16'
Vítězkou páté kvalifikační jízdy se stala v červené dráze jedoucí Melanie Hochreiterová, ta zapsala třetí nejrychlejší čas 42,44. Polina Smolencovová zapsala druhou nejpomalejší jízdu.
4/16'
Na postup si dělá zálusk rovněž Julia Dujmovitsová. Těsně stlačila svůj čas pod hranici 43 vteřin, její soupeřka Nadya Ochnerová byla ještě o vteřinu pomalejší.
3/16'
Modrá trať nedělala Ramoně Theresie Hofmeisterové žádné problémy! Jela dokonce ještě rychleji než krajanka Langenhorstová, a to o 11 setin. Cubaki Mikiová zaostala o půl vteřinu.
2/16'
Jak bývá zvykem, tak červená trať by měla být tou výhodnější. Carolin Langenhorstová v ní Kummerové výrazně ujela a projela cílem v čase 42,25, ujímá se tedy průběžného vedení!
1/16'
Sofia Nadyršinová v první jízdě potvrdila roli favoritky. Důležité ovšem není, že porazila výrazně slabší Krolovou, ale skutečnost, že zapsala velmi dobý čas 42,84.
Kvalifikace začala.
Startovní listina:

1. Sofija Nadyršinová (ROC)
2. Aleksandra Krölová (POL)
3. Patrizia Kummerová (SUI)
4. Carolin Langenhorstová (GER)
5. Ramona Theresia Hofmeisterová (GER)
6. Cubaki Mikiová (JPN)
7. Nadya Ochnerová (ITA)
8. Julia Dujmovitsová (AUT)
9. Polina Smolencovová (ROC)
10. Melanie Hochreiterová (GER)
11. Ester Ledecká (CZE)
12. Natalia Soboljevová (ROC)
13. Daniela Ulbingová (AUT)
14. Ladina Jennyová (SUI)
15. Julie Zoggová (SUI)
16. Milena Bykovová (ROC)
17. Michelle Dekkerová (NED)
18. Tomoka Takeučiová (JPN)
19. Megan Farrellová (CAN)
20. Jessica Keiserová (SUI)
21. Lucia Dalmassová (ITA)
22. Cang Žu-sin (CHN)
23. Gloria Kotniková (SLO)
24. Kung Naj-jing (CHN)
25. Härim Čeong (KOR)
26. Annamari Dančová (UKR)
27. Jennifer Hawkriggová (CAN)
28. Weronika Bielá-Nowaczyková (POL)
29. Aleksandra Michaliková (POL)
30. Zuzana Maděrová (CZE)
31. Kaylie Bucková (CAN)
Zřejmě nepřekvapí, že největší favoritkou je opět Ester Ledecká. Podle papírových předpokladů by ji nejvíce měly pronásledovat Sofia Nadyršinová a Ramona Theresia Hofmeisterová. Česko má v kvalifikaci dokonce dvojí zastoupení, v případě Zuzany Maděrové by ovšem byl úspěchem samotný postup.
V kvalifikaci se nebere ohled na soupeře proti vám. Každá závodnice odjede jednu jízdu v modré a druhou v červené dráze. Časy se pak sečtou a podle nich postoupí do hlavního závodu 16 nejrychlejších snowboardistek.
Jak již bylo zmíněno, Ester Ledecká obhajuje zlatou olympijskou medaili. Před čtyřmi lety v Pchjongčchangu s přehledem opanovala už kvalifikaci a ani v hlavním závodě nenašla přemožitelku. Postupně porazila Kummerovou, Ulbingovou, Hofmeisterovou a ve finále i Jörgovou. Bronz vybojovala Ledeckou poražená Hofmeisterová, která zvládla duel s chybující Ruskou Zavarzinovou.
Průběžné pořadí Světového poháru (7/10):

1. Daniela Ulbingová (AUT) 382 bodů
2. Ramona Theresia Hofmeisterová (GER) 337
3. Sofia Nadyršinová (RUS) 320
4. Julie Zoggová (SUI) 320
5. Julia Dujmovitsová (AUT) 280
6. Ladina Jennyová (SUI) 270
7. Sabine Schöfmannová (AUT) 264
8. Carolin Langenhorstová (GER) 260
9. Cubaki Mikiová (JPN) 250
10. Melanie Hochreiterová (GER) 225
11. Ester Ledecká (CZE) 180
...
37. Zuzana Maděrová (CZE) 19
Všem fanynkám a fanouškům zimních sportů přeju krásné brzké úterní ráno. Na scénu přichází největší česká medailová naděje olympijských her. Na Ester Ledeckou čeká paralelní obří slalom na snowboardu, na němž se pokusí obhájit zlatou medaili.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:40.
Články odjinud