ZOH - Snowboard - Smíšené týmy - Snowboardcross (finále) -  ONLINE PŘENOS -  12. února 2022   03:00

Ukončeno

Smíšené týmy - Snowboardcross (finále)

03:00 čtvrtfinále
   
03:43 semifinále
   
04:05 malé finále
   
04:14 velké finále
USA 1. . USA
ITA 2. . Itálie
CAN 3. . Kanada
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Lindsey Jacobellisová může opět slavit! Americká závodnice v závěru své jízdy předjela Moioliovou a spolu s Nickem Baumgartnerem může slavit olympijský triumf před italskou dvojicí Moioliová, Visintin. Kanaďanka Odineová se po jednom ze skoků srazila s další Italkou, ale nakonec pro sebe a Eliota Grondina vybojovala bronz.
Velké finále

1. USA I
2. Itálie I +0,20
3. Kanada I +23,20
4. Itálie II +28,72
Pro bronz si po kolizi dojela Kanaďanka Odineová.
Je to jasné! Zlatou medaili vybojovala v samotném závěru Jacobellisová pro USA! Druhé místo bere Itálie zásluhou Moioliové!
Poslední jízdu dnešního programu pojedou Jacobellisová, Moioliová, Odineová a Carpanová.
Eliot Grondin po skvělém startu vyrazil vpřed a snažil se vytvořit velký náskok. Dvacetiletý Kanaďan měl ale ve druhé části problémy a dostal se před něj Baumgartner. V závěru navíc předjel Grondina ještě Visintin.
Na startu už se chystá vrchol této disciplíny – velké finále! Mezi muži se představí Omar Visintin, Nick Baumgartner, Eliot Grondin a Lorenzo Sommariva. Dva italské týmy a dva zámořské týmy si to rozdají o cenné kovy.
Malé finále

1. Německo
2. Velká Británie +1,59
3. Švýcarsko +2,01
4. ROC +2,09
Němka Fischerová ujela soupeřce hned po startu a dovezla Německo na konečné páté místo. O další pozice se svedla velká bitva. Druhá v cíli byla nakonec Bankesová. Třetí příčku bere Švýcarsko a poslední jsou závodnici z Ruska.
Od startu jel velmi dobře Martin Nörl z Německa. Druhé místo si za německým favoritem pohlídal Švýcar Kalle Koblet. Rus a Brit na vedoucí dvojici ztratili tři sekundy.
Chystá se start malého finále, tedy poražených ze semifinále. Nörl, Koblet, Donskich a Nightingale budou chtít vytvořit dobrou pozici pro své parťačky.
Malé finále

Německo
Švýcarsko
ROC
Velká Británie

Velké finále

Itálie I
USA I
Kanada I
Itálie II
2. semifinále

1. Itálie II
2. Kanada I +0,03
3. Velká Británie I +1,38
4. ROC I +2,90
2'
Kanada a Itálie si bez problémů pohlídaly postup do velkého finále. Naopak Banksová nedokázala zrychlit a velké drama z toho nebylo.
2'
Za ženy se v druhém semifinále představí Kristina Paulová, Meryeta Odineová, Caterina Carpanová a Charlotte Bankesová.
2'
Eliot Grondin ovládl i své druhé vystoupení v dnešním semifinále. Druhý dojel Ital a třetí Brit ztratil už tři a půl sekundy. Kanada a Itálie to mají rozjeté skvěle.
2'
Druhé semifinále rovněž slibuje dramatickou podívanou o postup do velkého finále. Mezi muži je opět největším favoritem Kanaďan Eliot Grondin. Proti němu nastoupí Sommariva, Nightingale a Donskich.
1. semifinále

1. Itálie I
2. USA +0,13
3. Německo I +1,84
4. Švýcarsko I 22,97
1'
Pro postup si bez problémů dojely Moioliová s Jacobellisovou, které se zbytečně nepouštěly do dalších soubojů. Třetí Fischerová z třetího místa čekala na chybu soupeřek, která ale nepřišla.
1'
Za ženy budou startovat Moioliová, Jacobellisová, Fischerová a Hedigerová.
1'
Hned od startu se na trati utvořily dvě dvojičky. Visintin a Baumgartner ujeli svým soupeřům. V dolní části ale zabral hlavně Nörl, který náskok vedoucí dvojice smazal na půl sekundy. Koblet ztratil sekundu a jedenáct setin.
1'
Ke startu už se chystá první semifinále dnešního závodu. Nick Baumgartner, Omar Visintin, Martin Nörl a Kalle Koblet.
1. semifinále

Itálie I
USA I
Německo I
Švýcarsko I

2. semifinále

Kanada I
Itálie II
ROC I
Velká Británie I
4. čtvrtfinále

1. Velká Británie
2. Itálie II +0,13
3. Kanada II +0,56
4. Rakousko +2,50
4'
Ženská jízda nabídla zajímavou podívanou. Hned v jejím úvodu ujela zbytku startovního pole Zerkholdová z Rakouska. V polovině ale chybovala a úplně jí přestalo jet prkno. Pro triumf si tak dojela Bankesová. V bitvě o druhé místo pak uspěla Carpanová z Itálie.
4'
Mužskou rozjížďku zvládl skvěle právě Hämmerle, který si dojel pro první místo před Kanaďanem a Italem. Naopak Brit Nightingale ztratil vteřinu a půl. Bankesová bude mít plné ruce práce.
4'
V posledním čtvrtfinále se představí silné Rakousko, které má na prvním úseku olympijského vítěze Hämmerleho. Představí se ale také Britové.
3. čtvrtfinále

1. ROC I
2. Kanada I +0,14
3. USA II +0,33
4. Francie I +0,87
3'
Do ženské rozjížďky vystartovala Meryeta Odineová s luxusním náskokem. Zbylé tři závodnice vyrazily ve stejný čas. Kanaďanka jela hodně pomalu, ale udržela druhé místo. Vítězkou se ale stala Ruska. Závod pak naopak končí pro francouzskou dvojici Surget, Trespeuchová.
3'
Mezi muži ve třetím čtvrtfinále triumfoval podle očekávání Eliot Grondin, který si jel svou vlastní jízdu. Kanaďan dojel do cíle s náskokem čtyř sekund na další soupeře.
3'
Po přerušení je vše opět připraveno k pokračování závodu.
Start třetího čtvrtfinále se bohužel opozdí. Na sněhu zůstává ležet Brockhoffová, která trať opustí na kanadských saních.
3'
Ve třetím čtvrtfinále se představí možná největší favoriti dnešního závodu. Za Francii pojede dvojice Surget, Trespeuchová a za Kanadu Grondin s Odineovou.
2. čtvrtfinále

1. USA I
2. Švýcarsko I +1,59
Austrálie I DNF
Austrálie II DNF
2'
V dramatické jízdě žen byla favoritkou Lindsey Jacobellisová. Právě po souboji s Američankou se k zemi poroučela Baffová. Pro postup si tak dojela Jacobellisová a Hedigerová. Obě Australanky upadly a závod pro australské týmy končí překvapivě brzy.
2'
Mužskou rozjížďku druhého čtvrtfinále Cameron Bolton před Nickem Baumgartnerem. Muži ale dojeli praktiky totožně, takže ženský závod slibuje dramatickou podívanou.
2'
Hned druhé čtvrtfinále nabídne velkou bitvu. Představí se americká dvojice Baumgartner, Jacobellisová, kteří jsou považování za jedny z favoritů. Postaví se proti nim hned dvě australské dvojice a Švýcaři.
1. čtvrtfinále

1. Itálie I
2. Německo I +3,04
3. Francie II +14,39
1'
Krátce po mužích se do akce dostaly také ženy, které startovaly podle rozestupů z mužské jízdy. Italka a Němka si postup suverénně pohlídaly. Pereiraová de Sousaová měla velké problémy s rychlostí. Problémy dnes může dělat i správně namazané prkno.
1'
Jako první přišlo na řadu první čtvrtfinále. Na úvod se proti sobě postavili jen tři závodníci. Favoritem byl Němec Martin Noerl. Ten ujal spolu s Omarem Visintinem z Itálie. Naopak francouzský závodník nabral ztrátu takřka čtyř sekund.
Závod odstartoval.
V Pekingu dnes docela hustě sněží, což může závod zdramatizovat. Pomaličku se chystá start prvního čtvrtfinále.
Čtvrtfinále

1. rozjížďka

Itálie I
Německo I
Francie II

2. rozjížďka


Austrálie I
USA I
Austrálie II
Švýcarsko I

3. rozjížďka

Francie I
Kanada I
USA II
ROC I

4. rozjížďka

Rakousko I
Kanada II
Itálie I
Velká Británie I
Formát tohoto závodu je jednoduchý. Za každý tým závodí muž a žena. Jako první poměří síly muži. Ženy poté budou startovat v časových rozestupech, ve kterých dokončili svou jízdu muži. Dva nejlepší týmy z čtvrtfinále postoupí do semifinále a z každého semifinále poté dva nejlepší týmy až do finále.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům snowboardcrossu. Vítejte u sledování zápolení smíšených týmů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:00.
Články odjinud