ZOH - Snowboard - Muži - Big Air (kvalifikace) -  ONLINE PŘENOS -  14. února 2022   06:30

Ukončeno

Muži - Big Air (kvalifikace)

Přenos se aktualizuje automaticky

Konečné pořadí:

1. Max Parrot (CAN) 164,75
2. Takeru Ocuka (JPN) 160
3. Redmond Gerard (USA) 158,75
4. Hiroaki Kunitake (JPN) 158,25
5. Su I-Ming (CHN) 155,25
6. Marcus Kleveland (NOR) 151,50
7. Sven Thorgren (SWE) 151
8. Mark McMorris (CAN) 147,25
9. Mons Roisland (NOR) 146,50
10. Chris Corning (USA) 146
11. Niek van der Velden (NED) 142,75
12. Darcy Sharpe (CAN) 142
To už je ode mě z můstku v Šou-kang všechno, ale společně s vámi se budu těšit na přenos z finálových kol snowboardového Big Airu.
Stejně jako v ženské kvalifikaci, i v té mužské vítězí zlatý medailista ze slopestylu Max Parrot. Kanaďan předvedl dva nejvyrovnanější skoky ze všech a bude ve finále skákat jako poslední. Velké věci ale můžeme čekat také od Su I-Minga a Takeru Ocuky, protože to jsou jediní dva závodníci, kteří v kvalifikaci předvedli skok s hodnotou vyšší než 90 bodů.

Na zlato má rozhodně i Redmond Gerard, který je při svých pokusech neuvěřitelně precizní a čistý a v kvalifikaci skončil třetí. Po nezdaru ve slopestylu postupují do finále Big Airu i Marcus Kleveland a Niek van der Velden a ani oni nebudou bez šance na pódium.

Naopak velmi smutný bude obhájce zlata Sebastien Toutant, který nepříjemně upadl při poslední sérii skoků, nejspíš se zranil a nepostoupí do finále. O příčku unikl postup i Finovi Rinnekangasovi, který nepostoupil ani ve slopestylu a zažívá perné dny. Do dvanáctky nepronikl třeba ani Ståle Sandbech nebo Niklas Mattsson , se kterými se s finálovou účastí rozhodně počítalo.
Závod právě skončil!
29'
Posledním mužem, který mohl ještě změnit pořadí v postupové patnáctce byl Kalle Järvilehto. Ten měl ze druhé série masivních 85,75 bodu a stačil mu zajišťovací pokus ve třetí. Ukázal pěknou 1440tko s dlouhým tail grabem, ale ani on svůj finální skok neustál a o postupujících je jasno.
28'
Oba poslední závodníci a tedy oba Finové měli před posledním skokem šanci na postup, ale potřebovali zabrat. Rene Rinnekangas vypadal ve vzduchu dobře, dlouhý melone grab, rotace 1440 na jistitu, ale dopad nebyl vůbec čistý. Fin zapisuje 60,75 bodu a je třináctý, ten handdrag ho stál postup, na který mu momentálně chybí 2,5 bodu. Obrovské zklamání, Rene Rinnekangas nepostoupil do finále ani ve slopestylu ani v Big Airu.
27'
Mark McMorris mohl být v klidu, před svým třetím skokem měl jistotu postupu. Mohl tedy jít na jistotu, ale to není styl Marka. Frontside 1620 triple cork s indy grabem, ale lehký dotek ruky na dopadu znamená, že se McMorris nezlepší. Zapsal stejnou známku jako ve druhém kole a zůstává osmý.
26'
Dusty Henricksen ve druhém kole hodně zabral a zapsal skok o hodnotě přes 72 bodů. Ve třetím potřeboval něco podobného či jen lehce horšího a nebyl k tomu daleko! Roztočil se hodně svižně, u své 1620tky ale ani nepřidal grab a i kdyby jí ustál, možná by to ani tak nestačilo.
25'
Leon Vockensperger šel stejně jako kolegové před ním na riziko a hlavně pod tlakem. Switch backside 1620 byl daleko od toho, aby ho Němec ustál a i on končí v sítu kvalifikace.
24'
Vlad Chadarin měl při dobře provedeném třetím skoku šanci na postup, ale musel zabrat. A to se zase nepovedlo, protože ani jednou nedokázal svůj skok předvést bez chybičky na dopadu. V poslední sérii byla hodně výrazná s oběma rukama na zemi, jen 30 bodu a konec nadějí pro Rusa.
23'
To samé platí i pro Jonase Bösigera. Jeho switch backside 1620 triple cork vypadala slušně, ale na dopadu se Švýcar přetočil až moc a nebyl schopný zůstat na nohách. Navíc i k němu se seběhli zdravotníci, i když Jonas se zvedl mnohem rychle než Sebastien chvíli před ním.
22'
Nicolas Huber byl vysunut z postupové dvanáctky Van der Veldenem a potřeboval se taky posledním pokusem zlepšit. A to se nepovedlo, i když byl Švýcar strašně blízko! Switch backside triple cork vypadal ve vzduchu parádně a Nick byl hodně vysoko. I proto proletěl na dopadu velmi daleko a v té rychlosti už nedokázal skok ustát. Bohužel, ani jeho se nebude týkat finále.
21'
Ani Sean Fitzimons nebude skákat finále. V posledním kole šel po backside 1440tce, ale poslední cork rotaci přidal hodně pozdě a pak se už nesrovnal na dopadu a upadl.
20'
Noah Vicktor neměl sílu a rachlost na svůj třetí skok, možná si přenesl nějaké zranění z předchozího pokusu. Sotva přeletěl hranu svahu na dopadu a nepostoupí.
19'
Naopak Niek van der Velden svou 1620tkou s mega dlouhým indy grabem se o pár bodíků zlepšil! Na poslední chvíli přidal 3,75 bodu a posouvá se zpátky na postupové pozice, konkrétně na 11. místo.
18'
Ståle Sandbech jenom těsně ustál svou flat frontside 1440tku s dlouhým indy grabem, na postup to ale nestačí. 66,50 je málo, v součtu je Nor až patnáctý.
17'
Sven Thorgren se nezlepšil, ale rozhodně se o to pokusil, protože jako jeden z mála zkusil 1800tku se stalefish grabem. Máme se ve finále na co těšit, protože Švéd zůstává sedmý a mělo by to stačit na postupovou dvanáctku.
16'
Matthew Cox potřeboval skok na hranici 90 bodů, aby si zajistil postup, což bylo nad jeho možnosti. Navíc svůj skok také neustál a ani Australan ve středu nepojede.
15'
Toutant stojí na vlastních nohách a odchází po svých, ale vypadá hodně otřesený. A hlavně je zlomený z toho, že v kvalifikaci neuspěl.
15'
Bohužel! Sebastien Toutant neobhájí zlato, protože ani nebude skákat ve finále! Po ošklivém pádu se k němu seběhli zdravotníci, tohle už ve vzduchu nebylo zvládnuto dobře a snad bude Kanaďan v pořádku. Sebastien si nepřivezl do Číny oslnivou formu a dnes při třetím skoku se zřejmě ještě zranil.
14'
Backside 1440 triple cork s indy grabem pro Darcyho Sharpea, který také potřeboval druhý kvalitní skok. A má ho, 64,50 bodu znamená posun na 11. místo. Vydrží tam Kanaďan až do konce?
13'
Tiarn Collins byl v podobné situaci jako Mattsson, protože měl zapsaný jen jeden kvalitní pokus. A dopadá stejně jako Švéd, hodně přetočil skok a nebyl schopen zůstat na nohou. o je konec pro Novozélanďana.
12'
Niklas Mattsson si ponechal naději na postup skvělým druhým skokem. V tom třetím ale svou switch cap 1440 neustál, výrazně se přetočil a končí na zemi. Ani Švéd tedy nebude skákat finále.
11'
Kaito Hamada skočil 1620tku, ale zase se trochu přetočil a měl velké problémy na dopadu. Ustál to a zlepšil se na 55,75 bodu, jenomže na postup to nestačí, protože už teď je Japonec třináctý.
10'
Dneska to nebyl den Ruki Tobity. Ani jeden povedený skok ze tří, což platí i o tom třetím a Japonec v závodě končí.
9'
Hiroaki Kunitake šel na switch backside 1620, takže ještě půl obrátku proti druhému skoku přidal. V cíli se drží za hlavu, protože se dotkl rukou sněhu při dopadu, to ho nějaké body stálo. 74,50 je ale parádní známka, posouvá Japonce na čtvrté místo a je ve finále.
8'
Su I-Ming měl postup v podstatě zajištěn, takže mu příliš nevadí, že svou frontside 1800tku s dlouhatánským tail grabem neustál. Bylo to hodně těsné a tenhle borec může útočit na zlato ve finále, pokud své neuvěřitelné skoky ustojí.
7'
Mons Roisland zvolil třetí skok lehce na jistotu, backside 1440 ohodnocen 66,50 body a Nor je osmý. Ještě je tam ale pár závodníků, kteří by ho mohli překonat.
6'
Switch backside 1440 bohužel pro Emiliana Lauziho končí pádem a ve finále tohoto velkého sympaťáka neuvidíme.
5'
Parádní switch cap 1620 pro Takero Ocuku, super dlouhý indy grab a absolutně precizní dopad znamená druhou nejvyšší známku dne o hodnotě 91,50 bodu. Japonec se posouvá na druhé místo.
4'
Marcus Kleveland a jeho 1440tka s melone grabem, ale lehké zaváhání na dopadu neznamená zlepšení a Nor zůstává čtvrtý.
3'
Switch backside 1620 a znovu absolutně precizní provedení pro Redmonda Gerarda. S ním se možná na medaili tak nepočítalo, ale Američan ukázal, že na pódium může zaútočit. 78,75 znamená zlepšení o 3,25 bodu a pojištění druhého místa.
2'
Chris Corning na závěr zabojoval, předvedl backside triple cork 1620 s melone grabem. 81,75 bodu a Američan se posouvá na sedmé místo! To by mělo stačit.
1'
Max Parrot v posledním skoku nepotřeboval, ale i tak se pokusil o 1800tku. Docela o dost to ale nedotočil a končí na zemi, i tak ale zůstává na prvním místě a jeho postup je víceméně jasný.
Pořadí po 2. skoku:

1. Max Parrot (CAN) 164,75 bodu
2. redmond Gerard (USA) 155,50
3. Su I-Ming (CHN) 155,25
4. Marcus Kleveland (NOR) 151,50
5. Sven Thorgren (SWE) 151
6. Mark McMorris (CAN) 147,25
7. Hiroaki Kunitake (JPN) 145,25
8. Takero Ocuka (JPN) 144
29'
Poslední muž druhé jízdy je Kalle Järvilehto a tentokrát svůj skok ustál. Backside 1620, pěkný tail grab a je vidět, že Fin cítí úlevu. 85,75 bodu je parádním výsledkem a Järvilehto ani nebude muset předvést ve třetím skok nějak výrazně složitý trik.
28'
Dlouho čekal než se spustil na můstek a odhodlal se k rotaci 1800, ale hodně minul dopad, končí na zemi a bude se muset spolehnout na třetí skok.
27'
Mark McMorris ukázal backside triple cork 1620 s dlouhým grabem, na dopadu si opravdu mírně hrábnul, takže rozhodčí mu za to pár bodů odečetli. 65,75 bodu a tohle bude na postup v klidu stačit.
26'
Dusty Henricksen byl pod tlakem, ale zvládl to obstojně. Triple cork pro Američana, slušný dopad a 72,75 bodu.
25'
Leon Vockensperger a jeho backside 1620 se počítat nebude, protože ho postihl poměrně tvrdý pád. Doufejme, že Němec bude v pořádku.
24'
Vlad Chadarina jeho frontside triple cork 1440, ale hand drag na dopadu bude znamenat srážky. 37,25 je pro Rusa s vidinou postupu málo.
23'
Jonas Bösiger bohužel padá, tohle byl velmi nevydařený dopad a provedení triku. 9,50 bodu je zatím nejnižší známka.
22'
Slušná cap 1620 pro Nicolas Hubera, dobrý indy grab a dopad bez problémů, to bude posun pro Švýcara. 75 bodů a osmé místo. A v cíli si to tedy hodně užívá.
21'
Sean Fitzimons má zdánlivě klid, protože ustál i druhý skok, který byl odměněn 68,75 body. Američan je zatím na postupových příčkách,a le skóre není nijak vysoké.
20'
Noah Vicktor ukázal backside 1440, ale jakoby do poslední chvíle nevěděl, jestli má udělat ještě jednu půl obrátku. Nakonec ji neudělal, ale hodně se přetočil a padá..
19'
Niek van der Velden se závod od závodu zlepšuje, backside 1620 s mute grabem, čisté povedení ve vzduchu a možná lehké hrábnutí rukou na dopadu. I tak ale Nizozemenc bere 60 bodů a to by mohlo stačit na finálovou dvanáctku.
18'
Ståle Sandbech byl zklamaný po prvním skoku, který rozhodčí nezaplatili a možná ho to rozhodilo. Frontside 1440 zůstává neustáno a Nor bude muset bojovat v poslední rundě.
17'
Sven Thorgren ukázal naprosto precizní dopad, kde se ani nehnul. Frontside 1440 úplně bez chyby zaplacená 70,25 body. Švéd bude skákat finále.
16'
Ani Matthew Cox nezvládá svůj druhý pokus a jelikož neustál ani ten první, Australan končí a do finále nepostoupí.
15'
Obhájce zlata Sebastien Toutant padá při svém pokusu o frontside triple cork 1620 a i Kanaďan bude při svém třetím skoku potřebovat bezchybný výkon.
14'
Darcy Sharpe tentokrát zvládl dopad při své switch backside 1620tce s indy grabem. Slušná výška skoku, přeci jen lehočké hrábnutí na dopadu a Darcy skóruje 77,50 bodu.
13'
Tiarn Collins svůj trik hodně přetočil a upadl. Bude muset bojovat v závěrečné jízdě.
12'
Niklas Mattsson tentokrát ustál svůj skok, hodbě čistá backside 1620tka s melone grabem. Bezchybný dopad a ve dohromady to znamená 80,75 bodu pro Švéda a naději na postup.
11'
Třetí z Japonců Kaito Hamada naopak mohl být v klidu i v případě chyby, protože první skok mu vyšel skvěle. Backside 1620 se skvělým odrazem, ale na dopadu nepřenesl váhu správně a píše jen 41,75 bodu. To by zřejmě nestačilo a Hamada bude pod tlakem ve třetí sérii.
10'
Ruki Tobita naopak ve finále skákat nebude. Po chybě na prvním skoku nezvládá čistě ani ten druhý, nedotočil ho a končí zklamaný na zemi.
9'
Hiroaki Kunitake také zvládá kvalifikaci v pohodě. Backside 1440 s double grabem, jednu ruku vzadu na prkně a jednu vepředu, to tu dnes ještě nebylo. 61,50 bodu a to by také mělo na postup stačit.
8'
Su I-Ming potřeboval pouze nějaký skok na jistotu ve druhém kole, aby měl jistotu postupu.A tak také činí, s ledovým klidem přidal frontside 1440 s tail grabem. Tady není co řešit, 62,75 stačí sice jen na třetí místo, ale na postup je to dostatečné skóre.
7'
Mons Roisland a jeho switch backside 1620 s indy grabem, tentokrát to Nor ustál. Technicky skvěle provedený skok a slušných 80 bodů pro Nora.
6'
Emiliano Lauzi vypadá soustředěně, i to mu pomohlo v poklidu skočit backside 1620tku s melone grabem. Parádní provedení i dopad zajišťuje Italovi 80,75 bodu a jde na deváté místo.
5'
Takero Ocuka si dal načas s odjezdem, ale vyplatilo se mu to. Představil nám svůj cap 1620 triple cork s dlouhým indy grabem. Japonec skóruje 75,50 bodu a zajišťuje si postup do finále.
4'
Markus Kleveland svůj druhý skok zvládl obstojně, frontside 1440 pěkně provedená, dopad bez potíží a Nor píše 63,75 bodu. To by mělo v součtu s jeho vysokou známkou z prvního kola taky v klidu stačit na postup.
3'
Backside 1620 s melone grabem pro Reda Gerarda, slušný dopad a 80 bodů znamená druhou příčku a také on by měl v klidu postoupit.
2'
Chris Corning z Colorada potřeboval zabrat, ale Američan neustál rotaci 1620 a bude muset pod tlakem zvládnout třetí pokus, pokud chce postoupit.
1'
Druhé skoky načíná Max Parrot frontside triple cork 1620 s mute grabem, v jeho podání to vypadá hodně jednoduše. 86,50 bodu a tohle bude postupový součet.
Pořadí po 1. skoku:

1. Su I-Ming (CHN) 92,50 bodu
2. Marcus Kleveland (NOR) 87,75
3. Hiroaki Kunitake (JPN) 83,75
4. Mark McMorris (CAN) 81,50
5. Kaito Hamada (JPN) 80,75
5. Sven Thorgren (SWE) 80,75
7. Niek van der Velden (NED) 79,00
8. Rene Rinnekangas (FIN) 78,75
29'
Posledním závodníkem, který skočil první trik je Kalle Järvilehto. Schopnosti na postup má, ale potřebuje je prokázat. Slušný tail grab u jeho 1440tky, ale na odrazu byl moc rychlý, na dopadu se přetočil a upadl.
28'
Rene Rinnekangas je schopný točit triky s rotací přes 2000 stupňů. Na úvod kvalifikace ale předvedl "pouze" backside 1620 s melone grabem. Skok na jistotu, i když na dopadu to bylo hodně těsné na ustání. 78,75 bodu pro Fina znamená osmé místo.
27'
Mark McMorris jako jeden z favoritů a majitel nejvíce medailí z X-Games ze všech startuje až na konci, ale kdo si počká, ten se dočká. Switch backside 1620 se stalefish grabem, naprosto čistý dopad a skvělých 81,50 bodu od rozhodčích. Čtvrté místo pro Kanaďana.
26'
Dusty Henricksen svůj triple cork skok neustál, nedotočil ho a skončil na zadku. 23 bodů znamená předposlední místo.
25'
Leon Vockensperger s lehkostí ustál backside 1440, přidal k tomu double mute grab a inkasuje 66 bodů. Tahle kvalifikace bude nesmírně těsná a některým závodníkům jejich zajišťovací skoky stačit nebudou.
24'
Vlad Chadarin už v minulosti vyhrál závod SP, dnes začíná switch backside 1440tkou triple cork s indy grabem. Zajišťovací trik a Rus dostává 67 bodů.
23'
Jeho krajan Jonas Bösiger letos vyhrál Big Air v Churu v rámci Světového poháru a stejný trik na úvod použil i zde. Backside 1620 se slušným grabem, ale na dopadu se přetočil o dalších 180 stupňů a i když to ustál, přišly srážky. 60 bodů stačí jen na 16. místo.
22'
Nicolas Huber už toho má v 27 letech dost za sebou, na start kvalifikace si připravil naprosto čistý switch backside 1440 triple cork s mute grabem. Dopad bez problémů a Švýcar dostává 64,25 bodu.
21'
Sean Fitzimons nevystoupal tak vysoko ve vzduchu, protože se neodrazil tak dobře. Svou backside 1440tko ale provedl v rámci možností slušně. 53,25 bodu ho ale posílá až na 16. místo.
20'
Noah Vicktor udržuje vysoký standard frontside 1440tkou s melone grabem. Němec fasuje 60,50 bodu a to už na postupové příčky ani nestačí, je čtrnáctý.
19'
Switch backside 1620 triple cork, tohle se Nieku van der Veldenovi opravdu povedlo. Indy grab po celou délku letu a i když Nizozemec lehce zaváhal na dopadu, dostává 79 bodu a jde na šestou pozici.
18'
Ståle Sandbech je na čtvrtých Hrách a hned předvádí trik, který jsme ještě neviděli. Cap todeo, to jen tak u někoho neuvidíte. Rozhodčí to ale příliš nereflektují, dávají Norovi 69,50 bodu a Sandbech je až devátý. A Nor je zklamaný a hned rozhodčím vzkazuje, aby nehodnotili jen počet a frekvenci otáček, ale taky originalitu a techniku.
17'
Paráda, backside 1620 s dlouhým stalefish grabem pro Svena Thorgrena, doskok bez problémů a rozhodčí Švéda oceňují 80,75 body.
16'
Switch backside 1440 melone pro Matthewa Coxe, což ve vysoké konkurenci stačí jen na 11. místo a 56,25 bodu. Australan bude muset přidat, pokud chce postoupit do finále.
15'
Sebastien Toutant obhajuje zlato z Koreji a obhajobu započal skvěle. backside 1620 a 67 bodů pro Kanaďana, to je skok na jistotu. Větším problémem je to, že Sebastien bolestivě přešlapuje na jedné noze a vypadá to, že má nějaký problém na patě.
14'
Switch back 1620 triple cork s mute grabem. Ve vzduchu to pro Darcyho Sharpea vypadalo dobře, na dopadu ho ale přerotované tělo posunulo vpřed a poslalo k zemi. 29 bodů je pro Kanaďana málo a velmi zklamaně odchází do útrob areálu.
13'
Tiarn Collins ukázal jako první double tail grab, tedy grab oběma rukama. 1440 rotace k tomu a 71,25 bodu od rozhodčích pro Novozélanďana.
12'
Niklas Mattsson si přivodil ve Slopestylu lehké zranění, je ale připraven pro dnešní kvalifikaci. No dopadu si po rotaci 1620 hrábnul rukama do sněhu, ale ani to mu nepomohlo od pádu.
11'
Switch backside 1620 melone pro třetího Japonce v řadě Kaito Hamadu. Už kvalifikace na Big Air má obrovskou kvalitu a já už se teď nemůžu dočkat toho, co přijde ve finále. 80,75 bodu pro Hamadu a čtvrté místo.
10'
Druhým Japoncem v závodě je Ruki Tobita, který s trošku odlišným stylem přetočil svůj skok a skončil na zemi. 25,75 bodu a Japonec bude v dalších skocích pod tlakem.
9'
Paráda! Backside 1620 se super dlouhým tail grabem pro Hiroaki Kunitakeho. Rotaci zastavil přesně ve správný moment, aby na dopadu neměl sebemenší problémy. 73,75 bodu a třetí místo.
8'
Su I-Ming má parádní stříbro ze slopestylu a tam si zajistil medaili neskutečnými skoky. A okamžitě svým prvním kvalifikačním skokem to potvrzuje. Backside 1800 s indy grabem, naprosto čistý dopad a famózních 92,50 bodů. A to ještě rozhodně není všechno od tohoto Číňana, on má natrénované skoky s rotací začínající číslicí 2!
7'
Switch backside indy s rotací 1620 pro Monse Roislanda, ale také nezvládnutý dopad, kde se hodně roztočil a skončil zadkem na zemi.
6'
Ital Emiliano Lauzi ohromil svými originálními jízdami ve slopestylu, svůj dnešní první skok hodně přetočil, nedokázal rotaci zastavit a na dopadu si ustlal na zemi. Bude mít ale ještě dvě další šance na nápravu, počítá se součet dvou nejlepších skoků ze tří.
5'
Takero Ocuka předvádí jako první triple cork skok s rotací 1440 a mute grabem. Zdá se to opravdu složité,ale pro Japonce jde opravdu o skok na jistotu, má toho v záloze ještě mnohem víc. I proto rozhodčí dávají jen 68,50 bodu, jako by i oni tušili, že tohle rozhodně není Ocukovo maximum.
4'
Marcus Kleveland v pohodě dotočil backside 1800 s melone grabem, na dopadu ani minimálně nezaváhal a jde do vedení se ziskem 87,75 bodu. Nor překvapivě nepostoupil do finále slopestylu, v Big Airu si to bude chtít vynahradit a začal perfektně.
3'
Switch backside 1620 s mute grabem po celou délku rotace s naprosto čistým dopadem. 75,50 bodu pro Redmonda Gerarda, který jde na druhé místo za Parrota.
2'
Chris Corning startuje backside 1440tkou s melone grabem po celou délku skoku, 64,25 bodu pro Američana. 1440 je v dnešní době naprostý základ a standard.
1'
Max Parrot začíná zdánlivě na jistotu, ale jeho switch 1620tka na úvod mu přináší i tak 78,25 bodu.
Závod právě začal.
Pořadí na X-Games 2022:

1. Marcus Kleveland (NOR) 82 bodů
2. Max Parrot (CAN) 81
3. Rene Rinnekangas (FIN) 80
4. Mark McMorris (CAN) 49
5. Mons Roisland (NOR) 42

Pořadí na MS 2021:

1. Mark McMorris (CAN) 179,25 bodu
2. Max Parrot (CAN) 178,25
3. Marcus Kleveland (NOR) 176,25
4. Ruki Tobita (JPN) 166,50
5. Kaito Hamada (JPN) 166,25

Pořadí na OH 2018:

1. Sebastien Toutant (CAN) 174,25 bodu
2. Kyle Mack (USA) 168,75
3. Billy Morgan (GBR) 168
4. Chris Corning (USA) 153
5. Redmond Gerard (USA) 143
I v mužské části jsme letos ve Světovém poháru viděli dva rozdílné závody a taky dva úplně jiné vítěze. V říjnu ve Švýcarsku mohl slavit domácí borec Jonas Bösiger, ve Steamboat se radoval Číňan Su I-Ming, jenž na domácích Olympijských hrách zazářil parádní jízdou ve slopestylu a bral stříbro za zlatým Maxem Parrotem. Kanaďan je také v dobrém rozmaru a není vyloučeno, že by si i z Big Airu mohl odvést cenný kov.

Budeme zvědaví, co předvede Fin Rene Rinnekangas, protože ten v lednu na X-Games dokázal jako první člověk v historii ustát skok s rotací 2160 stupňů, což zní opravdu nelidsky. Závod v Aspenu zkraje roku ovládl Markus Kleveland z Norska, který ve slopestylu překvapivě nepostoupil ani z kvalifikace a rozhodně má co napravovat. Stejný osud postihl třeba i další favority Svena Thorgrena a Nieka Van Der Veldena a závod v Big Airu pro ně je obrovskou motivací na spravení chuti. Oba jsou totiž schopni ve vzduchu nevídaných věcí. A netřeba odepisovat ani Japonce. Zkrátka nás čeká velmi zajímavé kvalifikační kolo.
Vítejte na prvním stálém Big Airovém můstku na světě, který byl postaven uprostřed industriální oblasti na západní části Pekingu. Zde se konají závody v lyžařském i snowboardovém Big Airu. Dnes budeme společně prostřednictvím textového přenosu sledovat kvalifikace mužského i ženského závodu na snowboardu, v tomto přenosu se zaměříme na mužskou část pelotonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 06:30.
Články odjinud