Oktagon MMA - Radovan Úškrt - Melvin van Suijdam -  ONLINE PŘENOS -  4. března 2023   18:50

Ukončeno

Radovan Úškrt - Melvin van Suijdam

Přenos se aktualizuje automaticky

Prvním vítězem a zároveň postupujícím z osmifinále se stává Melvin van Suijdam! Po poměrně vyrovnaném prvním kole, které rozhodčí přisoudili Úškrtovi, přišla dvě dominantní v podání nizozemského bojovníka. Ten Slováka přejel hlavně na zemi, kde ho dokázal kontrolovat. Málem ho ale ukončil také v postoji. Na Úškrtovi šel už od druhého kola znát výrazný úbytek sil.
Vítěz: Melvin van Suijdam (na body – 3x 29:28).
05:00'
Konec zápasu.
04:39'
Van Suijdam měl už včera večer na váze 88 kilogramů a nabral tak od ranní váhy 77 kilo. Dnes bude takřka jistě nad 90 kg a jde to znát. Úškrtova prohra se blíží.
04:06'
Van Suijdam stále dominuje na zemi a drží vítěznou pozici. Úškrt se zespodu snaží o akci, ale beznadějně.
03:48'
Rado ze sebe musí soupeře explozivně dostat. Je ale otázkou, zda má ještě tolik sil na takovou akci a zároveň vystihne slabší moment Nizozemce v horní pozici.
03:07'
Nizozemský bojovník nakonec techniku pustil. Párkrát se změnila pozice a opět velmi nevýhodná chvíle pro Úškrta. Van Suijdam je na něm ve full mountu.
02:01'
Van Suijdam stále drží Slováka v arm trianglu. Sice se tím mírně vysiluje, ale Úškrtovi utíká čas. Matúš Arpaš z Úškrtova rohu volá na svého svěřence, že soupeř to nemá dobře chycené.
01:28'
Nizozemec nasazuje arm triangle. Rado zatím dýchá v pohodě.
01:00'
Van Suijdam znovu bere Úškrta na zem a vysílal údery, které nebyly ohrožující. Raději přechází do kontroly pozice.
00:25'
Radovan Úškrt zahajuje kopem z otočky, který ale van Suijdam očekával.
00:00'
Začátek 3. kola.
Před třetím kolem je na tom rozhodně se silami lépe van Suijdam. Úškrt musí nabrat co nejvíc sil a vzchopit se.
05:00'
Konec 2. kola.
04:55'
Van Suijdam ještě na konci kola zkouší páku na nohu. Trochu zbytečně tak přišel o pozici. Kolo však určitě získá.
04:38'
Melvin jde do plného mountu a bije Úškrta. Slovák se ale zvládá stále bránit.
04:20'
Opět tvrdý spodek van Suijdama a následně bere Úškrta na zem.
04:02'
Skvělá práce van Suijdama a další tvrdé low kicky na přední nohu. Úškrt poté vypálil ránu, na kterou asi sbíral dlouho síly, ale minul.
03:34'
Melvin van Suijdam teď promeškal jedinečnou šanci na ukončení a hodně se také vydal ze sil. Trápí ale dál Úškrta u pletiva svými údery. Radovan se kryje.
02:44'
Van Suijdam přidal ještě několik kolen, ale Úškrt žije!
02:20'
Nizozemec přebírá aktivitu také v postoji. Radovan je teď tvrdě trefen high kickem!
02:04'
Úškrt vypadá, že mu mírně dochází síly. Když vítězí, tak v prvním kole. Na van Suijdamovi zatím moc únavu nevidíme.
01:05'
Jdeme znovu do postoje. Melvin šel pro páku na nohu, ale přišel tím o pozici a dal tak opět Úškrtovi možnost boje tam, kde to má Rado nejradši.
00:36'
Úškrt trefil kop na hlavu do krytu a soupeř jeho nohu zachytil. Slovák poté zkusil takřka Mortal Kombat kop a střihnout nohou ve vzduchu. Končí však na zemi pod Holanďanem.
00:00'
Začátek 2. kola.
05:00'
Konec 1. kola.
04:52'
Teď byl dokonce Slovák tím, kdo v postoji couval. Nic svému soupeři ale nedovolil. Naopak vysokým kopem zaútočil.
04:21'
Úškrt minul pravý hák hned dvakrát po sobě.
04:00'
Minuta do konce kola. Radovan se snaží nabíjet. Van Suijdam se pod údery dokáže dobře ponořit a nyní přidal koleno.
03:25'
Úškrt vypadá v postoji lépe než jeho soupeř. Melvin se ale rozhodně nebojí. Nyní však inkasoval kop na tělo.
02:48'
Rado svázal Nizozemce a boj se na chvíli přesunul na zem. Byla to překvapivě Slovákova iniciativa. Už se ale opět bojuje v postoji.
02:03'
Tvrdé Radovy ruce! Slovák skvěle trefoval a Nizozemec přijal výzvu na přestřelku.
01:40'
Úškrt se snaží soupeře odtlačit a to se mu daří.
01:20'
Melvin zaujal pozici v side guardu, ale Rado se rychle zvedá! Je však stále tlačen na pletivo.
00:55'
Při rozpojení z klinče trefil van Suijdam dobré koleno. Pár vteřin poté bere ve velkém stylu Úškrta na zem.
00:25'
Low kickem zahájil van Suijdam. Nizozemec poté trefil a svazuje zápas.
00:00'
Začátek 1. kola.
Rozhodčím přímo v kleci bude Petr Balej.
Radovan Úškrt je už také u klece. Zabalen ve slovenské vlajce a s velmi odhodlaným výrazem.
S nizozemskou vlajkou a symbolicky v oranžovém dresu přichází jako úplně první zápasník osmifinále TIPSPORT GAMECHANGER Melvin van Suijdam. Jako hudební doprovod má znělku z Terminátora.
Radovan Uškrt váhu bez problému opravil a zápasu tak nic nebrání!
Vážení

Váha ukázala van Suijdamovi 77,4 kilogramu, což je naprosto v pořádku.
Radovan Úškrt po dlouhé době zpět ve welteru a napoprvé 77,7 kg. Po svléknutí trenek to bylo 77,65 kg a musí tak ještě do dvou hodin sundat 50 gramů.
Radovan Úškrt
Bilance v MMA: 7 výher/3 prohry (OKTAGON MMA: 5 výher/2 prohry)


Slovenský lovec se loni v září vrátil do klece po dlouhých třech a půl letech suverénním způsobem, když ukončil v prvním kole Kurdinova a na konci roku stejně tak Oleho Magnora. To bylo vlastně jen návratem do starých kolejí, jelikož má všechna svá vítězství právě v prvním kole. Jeho tři prohry nejsou žádnou ostudou a jednalo se o opravdu velká jména, konkrétně Maté Kertesz, Samuel Krištofič a nedávný vyzyvatel o titul střední váhy UFC Marvin Vettori. Právě Vettori byl úplně první soupeř Úškrta v jeho kariéře.
Radovan doposud působil ve střední váze, takže se posouvá o váhovku níž, kde by jeho granáty v rukách měly působit ještě větší škodu. Právě k tomuto kroku byl vzhledem ke své výšce 180 centimetrů a celkovém somatotypu dlouho vyzýván a nyní to přišlo, a to možná v tu nejvhodnější chvíli. Pokud Nizozemec Úškrta nedostane pod sebe na zem, tak ho čekají krušné chvíle.
Melvin van Suijdam
Bilance v MMA: 11 výher/6 proher (OKTAGON MMA 0/0)


Devětatřicetiletý zkušený zápasník absolvoval svůj první zápas nezvykle až v 27 letech. Od té doby nasbíral 17 duelů, v nichž 11x slavil jako vítěz. Je aktuálním šampionem největší nizozemské organizace LFL. Porážku musel snést například od aktuálně UFC bojovníka Alberta Durajeva a podlehl také dalšímu účastníkovi projektu Louisovi Glismannovi. Aktuálně van Suijdam okupuje 343. příčku žebříčku FightMatrix.
Jeho domovským gymem je Days Gym v Almere a jedná se o výborného grapplera, který šest svých soupeřů ukončil submisí. Použil k vítězství nelehké techniky jako ankle lock nebo d‘arce choke. Jako správný Nizozemec se věnuje také kickboxu. Nepředpokládá se však, že by měl nad Úškrtem v postoji dominovat. Na druhou stranu může prakticky bez obav kopat, protože se nedá očekávat Úškrtova snaha přesouvat boj na zem v případě nějakého méně povedeného kopu či ztráty van Sujdamovy stability.
Proti nizozemskému veteránovi van Suijdamovi měl původně stanout Němec Christian Eckerlin, ale o možnost účasti přišel kvůli zranění. Diváci tak dostali možnost hlasovat o tom, kdo ho nahradí a volba padla přesvědčivě na Radovana Úškrta. Ten se tedy z pozice v rezervním duelu posunul rovnou do samotné pyramidy. Kurzovým favoritem je slovenský bojovník, pro kterého bude důležité udržet souboj v postoji, kde by měl jasně dominovat. Co se týče součtu kvality obou borců, tak by se mělo jednat o možná nejméně důležitý souboj pro celkový výsledek pyramidy, i když je to samozřejmě obtížné posuzovat a hovoříme jen na základě žebříčku obou borců a jejich šancí na celkový triumf
OKTAGON MMA ve spolupráci se společností Tipsport připravil ojedinělý projekt, který svede dohromady špičkové evropské bojovníky welterové váhy. Dohromady 16 velkých jmen svede v Ostravě na turnaji OKTAGON 40 osmifinálové bitvy. Mezi velké favority TIPSPORT GAMECHANGER patří bezesporu jména jako David Kozma, Louis Glismann, Bojan Veličković nebo jediný neevropský účastník Leandro Silva. Původně měl být součástí projektu také Kozmův přemožitel a šampion welterové váhy Kaik Brito, ale účast zrušil stejně jako vládce střední váhy Patrik Kincl.
Bojovníci si rozdělí celkem jeden milion eur a konkrétně pro vítěze je připraveno 300 tisíc eur.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 18:50.
Články odjinud