Oktagon MMA - Mateusz Legierski - Matěj Kuzník -  ONLINE PŘENOS -  20. května 2023   21:30

Ukončeno

Mateusz Legierski - Matěj Kuzník

Přenos se aktualizuje automaticky

Všeobecně se očekávalo, že Legierski bude dominovat v postoji a Kuzník u pletiva a na zemi.
První kolo šlo těsně na stranu Čecha, ale poté už na zemi dominoval Polák.
Grapplingový duel tedy získal Mateusz Legierski. Následně se za svůj výkon omlouvá a říká, že si dá půl roku na pořádný trénink, aby se ještě zlepšil.
Vítěz: Mateusz Legierski (na body – 3x29:28).
05:00'
Konec zápasu.
04:25'
Tohle už nevypadá příliš nadějně pro českého srdcaře. Nemůže se znovu vymanit z problémové pozice a je kontrolován.
03:46'
Legierski se ze sevření vymanil a po chvíli v postoji je zápas opět na zemi. Half guard a Kuzník na lopatkách.
03:04'
Polák teď na zemi trochu zariskoval a Kuzník dokázal explodovat na nohy. Tlačí teď Mateusze na pletivo.
02:18'
Kuzník tímto ztrácí pomalu ale jasně šanci na vítězství v dnešním zápase. Legierski mu teď sice dal trochu prostoru a nechal ho jít do pokleku, ale hned se na Čecha položil a následně otočil zpět na záda.
01:10'
Toto je velký problém pro Matěj Kuzníka. Legierski je inteligentní zápasník, který poznal, jak s Kuzníkem zápasit, nebude zbytečně riskovat a musí si dávat pozor jen na to, aby byl aktivní a sudí Voborník mu nevzal pozici.
00:29'
Zahájen kolenem od Legierskiho. Málem toho dokázal využít Kuzník, ale bohužel pro něj se nepovedlo a je to on, kdo je znovu na zádech.
00:00'
Začátek 3. kola.
Druhé kolo jde naprosto jasně na stranu Mateusze Legierskiho. Byli jsme svědky dalšího zemařského měření sil, kde byl tentokrát úspěšnější Polák. Třetí kolo tak nejspíš rozhodne.
05:00'
Konec 2. kola.
04:40'
Další a další údery do hlavy Kuzníka. Nejde sice o nic ničivého, ale rozhodně to není příjemné. Hlavní pro Poláka však je to, že si bere kolo na svou stranu.
03:51'
Legierski si Kuzníka odtáhl od pletiva, aby eliminoval jeho možnosti na zvednutí se za pomoci klece. Polákovu pravou nohu stále Kuzník drží zamčenou. Ten si tak nemůže ještě vylepšit svou už tak dobrou pozici.
02:57'
Mateusz zintenzivňuje rány. Dobře na Čechovi pracuje a získává převahu v tomto duelu.
02:16'
Hlasité pokyny z polského rohu slyší možná i čtvrté patro O2 areny. Legierski každopádně nejspíš dobře poslouchá, protože nedává Kuzníkovi šanci, aby se zvednul. Stále half guard a občasné údery loktem i pěstí.
01:06'
Chyba Matěje, po které se ocitá na zádech. Legierski nejprve v side guardu, ale přechází do half guardu.
00:13'
Kuzník zaháhil dobrou zadní a už má zase Legierskiho na vidlích. Ten ale odolává a na zem nechce.
00:00'
Začátek 2. kola.
Doslova grapplingové první kolo v podání obou zápasníků. Víc času v horní pozici trávil Matěj Kuzník.
05:00'
Konec 1. kola.
04:42'
Přechod do half guardu a dobrý loket od Kuzníka. Málem si došel i pro crucifix.
04:07'
Kuzník stále na Legierskim, konkrétně ve full guardu. Pokud pozici neztratí, měl by kolo vyhrát.
03:38'
Matěj Kuzník svým výkonem zatím mnohé překvapuje. U pletiv posílá do soupeře kolena a následně ho háže doprostřed zápasiště.
03:05'
Legierski se dokázal zvednout, ale má Kuzníka jako lepidlo na sobě.
02:43'
A další změna! Tentokrát Kuzník přetočil Legierskiho, ale málem zůstal v trianglu. Rychle ale z ohrožení zmizel a vylepšil pozici.
02:20'
Polský bojovník ukazuje, že i on umí být nepříjemný na zemi. Skvěle kontroluje z half guardu. Kuzník ho zespodu objímá, aby mu zabránil ve větší akci.
01:35'
Pozice ale dlouho nevydržela v této podobě. Legierski skvěle otáčí a je na soupeři.
00:58'
Kuzník hned zabral half guard a chce nohu vytáhnout do side guardu.
00:36'
Čech plní svůj plán snově hned od začátku a stahuje Mateusze na zem.
00:19'
Polák hned zahajuje round kickem. Kuzník následně nebojácně vypálil, ale Legierski se vyhnul.
00:00'
Začátek 1. kola.
Také jeho polský oponent vkročil před publikum. Jako nástupovou píseň si zvolil dílo od Eminema.
Matěj Kuzník v doprovodu Andrého Reinderse, Martina Podluckého a Václava Holoty přichází. Musí předvést to nejlepší, co v něm je, aby proti bývalému šampionovi měl šanci uspět.
Vážení:

Matěj Kuzník váží den před velkou výzvou 70,6 kilogramu a splňuje tak limit.
Bývalý šampion z Polska je na tom úplně stejně jako český bojovník.
Mateusz „Dynamite“ Legierski
Bilance v MMA: 8 výher/1 prohra (OKTAGON MMA: 5 výher/0 proher)


Polský zástupce Octagon Team Cieszyn už ví, jaké je kralovat lehké váze OKTAGON MMA. Po přesvědčivých výkonech s Konrádem, Bahníkem a Paradeiserem si to o pás rozdal s Miroslavem Štrbákem, kterého těsně udolal na body. Poté ale přišly mírné neshody s vedením, angažmá v KSW a tím ztráta titulu kvůli neaktivitě, co se obhajob týče.
Dobří holubi se ale vracejí a Legierskiho mohli vidět diváci na loňské Štvanici, kde doslova přejel Matoušek Kohouta. Následně se měl představit v hlavním zápase na FABRIQ MMA s Ryšavým, ale duel s předposledním přemožitelem Kuzníka byl zrušen.
Mateusz si opět klestí cestu za titulem, jehož držitelem je Losene Keita a taková bitva mohla být doslova epickou. Pro takové úvahy ale musí nejprve porazit českého soupeře. Legierski je skvělý postojář se skvělým okem a tvrdou ranou. Taktika na Kuzníka bude jasná, tedy setrvat na nohou a přesně trefovat.
Matěj „Matheus“ Kuzník
Bilance v MMA: 16 výher/7 proher (OKTAGON MMA: 5 výher/4 prohry)


Svůj první profesionální zápas absolvoval Matěj už v 16 letech! Psal se tehdy rok 2012 a o dva roky později v pouhých 18 už disponoval perfektním skóre osmi vítězství v osmi duelech. Tou dobou viděla Kuzníka, držitele pásu GCF v pérové váze, spousta expertů jako budoucí velkou hvězdu s ambicemi na UFC, ale přišla stopka od zkušeného Jaroslava Pokorného a první prohra v kariéře. Od té doby jsou Kuzníkovy výkony jako na houpačce, hned třikrát prohrál dva zápasy za sebou, což vždy proložil jedním či více úspěchy. Nyní je na dobré vlně dvou výher, když porazil Aslanera a Simona, kteří ale s veškerou úctou nepatří mezi elitu.
Stále teprve sedmadvacetiletý Kuzník čeká v OKTAGON MMA dlouho na skalp velkého jméně, když neuspěl proti Štrbákovi, Kleinovi, Ryšavému ani Moonovi. Jediným jménem z top příček, které zdolal, je Ronald Paradeiser šest let zpátky. Porazit Legierskiho by ale bylo velkou náplastí a možná i tím potřebným impulsem do další kariéry.
Jedná se o skvělého wrestlera s dobrou kontrolou na zemi a dobrým grapplingem. Nebojí se vést krvavou bitvu, ale často lepším soupeřům nestíhá v postoji. Na této stránce boje určitě neustále pracuje, ale setrvat na nohou proti Polákovi by mohlo mít fatální následky a dřív nebo později můžeme očekávat snahu o přesun k pletivu a ideálně na zem. Čtyři své zápasy dokázal ukončit pomocí Rear-naked choke.
Atraktivní souboj lehkých vah přinese dozajista střet mezi trojkou divize Mateuszem „Dynamitem“ Legierskim, kterého vyzve sedmička Matěj „Matheus“ Kuzník.
Sázkové kanceláře i fanoušci jasně favorizují bývalého šampiona Legierskiho, který v organizaci doposud nenašel přemožitele. Případný Kuznikův triumf by byl velkým překvapením a vystřelil by zástupce Reinders MMA blízko titulové šanci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 21:30.
Články odjinud