SESTŘIH: 14. kolo extraligy, HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 5:1

Ode mne je to pro dnešek vše, budu se těšit u dalších extraligových klání zase někdy příště, na shledanou!
Nejlepší hráči:
Pardubice: #25 Lukáš Nahodil
Mladá Boleslav: #84 Lukáš Pabiška
Je konec, Pardubice prolomily špatné období plné proher a poráží Mladou Boleslav 5:1!
59:40
Bokroš se dostal ještě do jedné slibné akce, jeho bekhendový pokus však vyrazil Rittich pravým betonem.
58:50
Radoslav Tybor vyslal nebezpečnou přízemní střelu zpoza hostujícího obránce, kterou vyrazil Rittich pravým betonem.
57:40
Mitja Robar by se určitě uplatil v golfu. Střela, kterou teď vyslal, měla správný směr i razanci na to, aby doletěla až na green. Tady však doletěla pouze do ochranné sítě.
57:30
56:55
56:05
Martin Štajnoch nikam nespěchá a za vlastní bránou čeká až jeho spoluhráči dostřídají, čímž získává pro svůj tým cenné vteřiny.
55:30
Tyler Redenbach (PCE) vyloučen na dvě minuty za sekání.
54:55
David Výborný (MBL) vyloučen na dvě minuty za nedovolenou výstroj.
54:40
Jakub Svoboda se pokusil potrestat chybu v mladoboleslavské rozehrávce, jeho střela však letěla mimo.
54:24
Jaroslav Moučka našel pohlednou bekhendovou přihrávkou Jana Starého, jehož střelu zlikvidoval pohotovým zákrokem David Rittich.
54:03
Po přerušené hře následuje komerční přestávka.
53:50
Tyler Redenbach hledal v akci 2 na 2 Jakuba Svobodu, nahrál však nepřesně a do následného protiútoku mohou jít hosté.
53:03
52:44
Puk skončil opět až u Davida Ritticha.
52:27
Dynamo zodpovědně brání a vyhazuje kotouč až za bránu Mladé Boleslavi.
51:03
Současně vyloučeni Radan Lenc (MBL) na dvě minuty za hrubost a Tomáš Bokroš (PCE) na 2+2 minuty za držení protihráče a hrubost. Hraje se 5 na 4.
51:03
Urban našel nádhernou přihrávku na úplně volného Pacovského, Maxwell však předvedl neskutečný poziční zákrok a kotouč vyrazil maskou!
50:48
Pacovský nic nevymýšlel a vyslal na Maxwella další střelu, puk skončil opět pouze v lapačce amerického gólmana.
50:26
Jan Starý se ocitl na pozici falešného obránce, vystřelil od modré čáry, ale David Rittich byl tentokrát připraven a puk schoval ve výstroji.
50:07
Hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
49:07
Lukáš Žejdl se prokličkoval až před Maxwella, ten však vytáhl ze svého repertoáru zákroků parádní „semafor“.
48:54
Zblokovaná střela Karla Nedbala skončila mezi diváky. Vhazovat se bude opět před mladoboleslavským gólmanem.
48:45
Odražený kotouč skončil na střídačce hostujícího celku. Vhazování před Davidem Rittichem.
48:15
Pacovský to zkusil zpoza pardubického beka, jeho jedovatá střela však letěla příliš vysoko.
47:47
Odpískáno zakázané uvolnění hostujícího celku.
47:40
Po odpískaném ofsajdu Dynama následuje komerční přestávka.
47:25
Marcinko nikam nespěchá, zaváží puk za vlastní bránu a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.
46:27
46:08
Dynamo skvěle brání a je zřejmé, že o vedení nechce přijít. Karel Nedbal opět vyhazuje kotouč až za bránu soupeře.
44:27
Martin Štajnoch (PCE) po vstřelené brance sekl do brankáře Ritticha, je proto v témže čase vyloučen na dvě minuty za sekání.
44:27
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo se dostává do čtyřbrankového vedení! Lukáš Nahodil vybojoval kotouč v obranném pásmu a okamžitě hledal MARTINA ŠTAJNOCHA, který se zrovna vracel z trestné lavice. Slovenský obránce se dostal do samostatného úniku a trefil se mezi betony Davida Ritticha. Asistence: Lukáš Nahodil, Brandon Maxwell.
44:05
Stříteského střelu tečoval těsně před Maxwellem Pabiška, kotouč však letěl příliš vysoko.
43:49
Na druhé straně se po mladoboleslavském protiútoku činil Brandon Maxwell. Vhazování po levici pardubického brankáře.
43:33
Tomáš Rolinek využil zaváhání v hostující rozehrávce, v následné akci 2 na 2 volil střelu příklepem, ale Rittich jeho pokus vyrazil levým betonem.
42:44
Čáslava se pokusil vyhodit kotouč ven z obranného pásma, ten se však odrazil od brusle David Výborného, jenž stál na modré čáře, na střídačku Dynama. Vhazovat se bude v středním pásmu.
42:21
Martin Štajnoch (PCE) vyloučen na dvě minuty za hrubost.
42:21
Výborný se dostal do brejku, jeho bekhendový blafák však skončil pouze na betonu pardubického brankáře.
41:47
Hruška nenašel žádného spoluhráče, a tak se rozhodl vystřelit z netradiční střelecké pozice od pravého mantinelu. Brandon Maxwell byl však připraven a kotouč schoval v rukavici.
41:21
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
41:14
David Rittich musel být opět v pohotovosti, tentokrát byl úspěšný. Vhazování po levici mladoboleslavského brankáře.
40:54
Dynamo vede znovu o tři branky! Čáslava nabil na modré čáře připravenému Štajnochovi, jehož přízemní střela letěla mimo. Puk se ovšem od zadního mantinelu odrazil přímo na hůl TYLERA REDENBACHA, který se trefil nad ležícího Ritticha. Asistence: Martin Štajnoch, Petr Čáslava.
40:30
Hosté vyhazují v oslabení pěti proti třem kotouč až k Maxwellovi.
40:10
40:01
Druhá třetina je za námi a bylo zřejmé, že Dynamo nehrálo tak aktivně, jako tomu bylo v prvním dějství a naopak mladoboleslavští hokejisté neustále zaměstnávali Brandona Maxwella. To se projevilo i na skóre, Dynamo odchází do kabin s prázdnou a hostům se podařilo zásluhou Lukáše Pabišky snížit na rozdíl dvou branek.
40:00
39:55
Michal Bárta (MBL) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
39:55
Dynamo dostalo svého soupeře v posledních minutách pod tlak, skvělé pálil od modré čáry Martin Štajnoch, ale minul. Krátce poté to zkusil ještě Ladislav Havlík, ten však trefil pouze jednoho z bránících hráčů.
39:19
Marcinko pouze nahodil kotouč do útočného pásma, oba celky střídají.
38:10
Tyler Redenbach (PCE) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
37:53
Domácí sice vstřelili branku, ještě předtím však čárový sudí vykázal hostujícího hráče z buly, branka tedy nemohla být uznána.
37:53
Zblokovaná střela skončila v ochranné síti za hostující bránou. Vhazování před Rittichem.
37:30
Pardubicím se teď v přesilové hře vůbec nedaří a halou se rozléhá pískot domácích fanoušků.
36:54
Ovčačík byl natlačen domácím obráncem na Maxwella, hlavní rozhodčí se rozhodl nevylučovat a hru vykázal do středního pásma z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.
36:14
Nahodil pálil ze slibné pozice, trefil však pouze připraveného Ritticha.
36:01
Martin Látal (MBL) obdržel pětiminutový trest plus osobní trest do konce utkání za faul kolenem. Pětiminutový trest odpykává Ivan Ďurač.
36:01
Na ledě zůstal po zákroku Látala ležet Radoslav Tybor, který za pomoci lékaře opouští ledovou plochu.
35:53
Látal ukázal, jak rychlým hráčem je, zastavil ho až Brandon Maxwell, který předvedl zodpovědný poziční zákrok.
35:20
Odpískáno zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
34:19
33:52
Maxwell převedl další zodpovědný zákrok a drží Dynamo ve vedení. Vhazování po pravici pardubického brankáře.
33:35
Pabiška to zkusil od levého mantinelu, měl však špatně seřízená mířidla a minul asi o dva metry.
32:55
32:55
Poulíček si vybruslil do dobré střelecké pozice, trefil ovšem pouze bránícího hráče v černém dresu.
32:19
Trest pro hráčskou lavici týmu HC Dynamo Pardubice za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvouminutový trest odpykává Jakub Svoboda.
32:10
Mladoboleslavští hrají své nejlepší oslabení v tomto utkání, zodpovědně brání a občas se pokouší i útočit.
31:37
Dynamo vyhazuje na zakázané uvolnění.
31:25
Hosté jsou nebezpeční i ve vlastním oslabení, Maxwell byl tentokrát pozorný. Vhazování po levici pardubického gólmana.
31:00
Hosté po vyhraném vhazování ihned vyhazují kotouč za bránu Dynama.
30:55
Tomáš Urban (MBL) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
30:05
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Mladoboleslavští snižují na rozdíl dvou branek! Voráček našel pohlednou zadovkou připraveného LUKÁŠE PABIŠKU, který zakončoval do takřka odkryté pardubické brány. Asistence: Tomáš Voráček, Richard Jarůšek.
29:53
Brandon Maxwell opět v akci! Tentokrát si poradil se střelou Lukáše Pabišky, vhazování po levici pardubického gólmana.
29:29
Trončinský si vybruslil do ideální střelecké pozice a trefil Maxwella přímo do masky, pardubický brankář je však v pořádku a pokračuje v maření hostujících šancí.
28:09
27:55
Jakub Svoboda si počkal, až si mladoboleslavský obránce lehne do střely a následně ho objel, jeho střelu však vyrazil David Rittich pravým ramenem.
27:28
Od modré čáry pálil Martin Štajnoch, jeho pokus však nemířil mezi tři tyče hostující klece.
26:31
Pardubická přesilovková akce přerušena z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazování ve středním pásmu.
26:09
Následuje komerční přestávka.
26:09
Marek Trončinský (MBL) vyloučen na dvě minuty za sekání.
26:07
Hosté se řítili 2 na 1, výborný obranný zákrok předvedl junior Karel Nedbal, který zblokoval Látalovu křižnou přihrávku na Trončinského.
25:24
Dynamo skvěle brání! Stříteský napřáhl na modré čáře, ale do jeho střely padl Tomáš Rolinek, od něhož se kotouč odrazil do ochranné sítě.
24:37
Od modré čáry pálil Tomáš Bokroš, jeho pokus mířil do levého horního rohu mladoboleslavské brány, tam byla však připravena vyrážečka Davida Ritticha.
24:10
Hosté následně vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
24:01
Hosté se dostali do akce 3 na 1, posledním bránícím hráčem byl Jaroslav Moučka, který předvedl zodpovědný obranný zákrok.
23:23
23:08
Z pravého kruhu pro vhazování to zkusil Pacovský, jeho příklep však skončil pouze u Brandona Maxwella. Vhazování po levici domácího gólmana.
22:32
Látal prolétl kolem pardubické obrany podél levého mantinelu, Maxwell mu však výborně zmenšil střelecký úhel a kotouč schoval ve své výstroji.
21:51
Bárta vypálil od modré čáry, do jeho pokusu se však obětavě vrhl Marcinko, který schytal tuto ránu přímo do kotníku.
21:23
Jan Ščotka (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
20:52
Jarůšek je při chuti! Tentokrát vystřelil z bezprostřední blízkosti a následně se dostal i k dorážce, Maxwell je však zatím stoprocentní.
20:20
Jarůšek probudil Maxwella hned po dvaceti vteřinách hry jedovatou střelou zápěstím, pardubický gólman včas zareagoval a kotouč vyrazil ramenem.
20:01
První třetina je za námi a na kostce svítí skóre 3:0 ve prospěch domácího celku. Dynamo dokonale využívá hostujících vyloučení, všechny tři přesilovky Pardubice dokázaly přetavit ve vstřelené branky. Nejdříve se trefil Lukáš Nahodil, poté Radoslav Tybor a svou druhou branku v utkání vstřelil v osmé minutě opět Nahodil.
20:00
19:41
Nahodil předvedl chybu v útočném pásmu, kterou však okamžitě napravil pohotovým obranným zákrokem, kterým zastavil rodící se protiútok Mladé Boleslavi.
18:43
Hostující akci zastavuje odpískaný ofsajd. A jelikož šla přihrávka až z obranného pásma hostí, vhazovat se bude před Davidem Rittichem.
18:10
Pardubice si vytváří slušný tlak, hosté pouze vyhazují kotouče do středního pásma.
16:53
Ďurač si krásně obhodil bránícího Poulíčka, ale jeho následná přízemní střela měla pouze malou šanci na úspěch. Vhazování po levici Brandona Maxwella.
15:30
Po pohledné akci domácích pálil od modré čáry Ladislav Havlík, trefil ovšem pouze blokujícího Holuba.
14:49
Domácí pouze nahodili kotouč do útočného pásma a oba celky střídají.
13:51
Zvoní tyč! Karel Nedbal vyslal směrem na mladoboleslavskou bránu parádní přízemní střelu, do které vložil hůl Tyler Redenbach a kotouč rozezvučel konstrukci hostující brány!
12:50
Kotouč opustil ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:33
Lukáš Nahodil prahne po hattricku, tentokrát jeho střelecký pokus vyrazil Rittich vyrážečkou.
12:14
Po Maxwellově zákroku následuje komerční přestávka.
11:45
Rolinek ukázal přihlížejícím divákům své technické dovednosti, když naznačil střelu, objel bránu hostí a málem vstřelil branku. Zabránil tomu skvělý poziční zákrok Davida Ritticha.
11:10
Mladoboleslavští se následně ocitli v ofsajdu. Vhazování ve středním pásmu.
10:54
Musil prolétl obranným pásmem Dynama, zastavil ho však zkušený zadák Petr Čáslava.
10:12
Hosté opět vyhazují na icing, vhazování před Rittichem.
10:05
Voženílek se probojoval až před Ritticha, jeho pokus byl však zblokován hostujícím obráncem.
09:49
Žejdlově rozehrávce chyběla potřebná přesnost, čároví sudí odpískali a odsignalizovali zakázané uvolnění.
09:08
Mladoboleslavskou akci zastavuje odpískaný ofsajd. Následovat bude vhazování ve středním pásmu.
07:37
Pardubice využívají i třetí přesilovou hru! K odraženému kotouči se před Rittichem dostal LUKÁŠ NAHODIL, který vstřelil svou druhou branku v zápase a zkompletoval přesilovkový hattrick pardubického Dynama. Asistence: Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek.
07:14
Mitja Robar (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení hole.
07:14
Petr Čáslava objel bránu Mladé Boleslavi, následně trefil pouze beton Ritticha a dorážející Svoboda se ke kotouči díky faulu Robara nedostal.
06:24
Holub to zkusil podruhé, tentokrát se jeho pokus nevešel mezi tři tyče domácí klece.
06:03
06:03
Od modré čáry se pokusil prosadit Jan Holub, jeho střelu švihem však zlikvidoval Maxwell pohotovým zákrokem lapačkou.
05:44
Pardubice využívají přesilovou hru po šestnácti vteřinách hry! Štajnochovu střelu obětavě zblokoval Lukáš Pabiška, kotouč se však posléze dostal k volnému RADOSLAVU TYBOROVI, který trefil skulinku mezi betony Davida Ritticha. Asistence: Jaroslav Moučka, Martin Štajnoch.
05:28
Pavel Musil (MBL) vyloučen na dvě minuty za hákování.
04:46
Pardubickou akci zastavuje čárový sudí, který viděl ofsajd.
04:23
Pardubice mají při aktivním forčekingu hostí viditelné potíže s rozehrávkou a dopouští se několika zbytečných chyb.
03:32
Látal do zkusil z nepříznivé střelecké pozice bekhendem, jeho pokus však letěl příliš vysoko.
03:21
Brandon Maxwell si připisuje další úspěšný zákrok. Vhazování po pravici amerického brankáře.
03:05
Hosté nahodili kotouč do koncového pásma Dynama, domácí obrana si však nepřipustila žádné komplikace.
02:03
Nahození Jakuba Svobody skončilo pouze u Ritticha, který se tentokrát vyvaroval chyby v rozehrávce.
01:49
Odpískáno zakázané uvolnění Dynama.
01:19
Pardubice se dostávají do vedení! David Rittich předvedl obrovskou chybu při rozehrávce, kterou potrestal pohotovým zakončením LUKÁŠ NAHODIL. Bez asistence.
01:13
Urban se dostal do dobré šance i ve vlastním oslabení, mířil mezi betony pardubického gólmana, ale neuspěl.
00:35
Matěj Stříteský (MBL) vyloučen na dvě minuty za podražení.
00:15
Jarůšek hned z úvodu utkání zaměstnal Maxwella střelou z otočky, pardubický gólman byl však pozorný.
00:01
Mladá Boleslav dominuje v tabulce Radegast Index

Klíč k úspěchu? V Mladé Boleslavi také zodpovědná a obětavá hra dozadu, o tom svědčí postavení mladoboleslavského celku v tabulce Radegast Index. Hokejisté tohoto celku nasbírali dohromady od začátku sezóny 681 bodů Radegast Index a nad druhou Spartou mají náskok více než sto bodů! Mladoboleslavští hokejisté zblokovali 183 střel (nejvíce z celé extraligy) a mají na kontě nejméně mínusových bodů ze všech týmů nejvyšší české hokejové soutěže.
Kdy se v Pardubicích něco stane. A stane se vůbec?

Pardubice se topí v jednom velkém problému, Dynamo totiž nemůže zvítězit a dělí ho pouze jeden jediný bod od poslední příčky v tabulce Tipsport extraligy. Změny ve vedení zatím ovoce nenesou, trenéři proto zkouší cokoliv. Z juniorského týmu byli povoláni Karel Nedbal a Ondřej Panna, do sestavy se po dlouhé době probojoval Daniel Voženílek a mezi tři tyče se postavil Američan Brandon Maxwell. Ani to však nepomohlo. I přes dobrý start Pardubice prohrály ve východočeském derby s Hradcem 2:5 a jejich hororové období pokračuje.
23.10. MBL 4:3(PP) SPA

Mladoboleslavští jsou na koni, silnou Spartu porazili v prodloužení.

V Mladé Boleslavi je nálada mnohem lepší, bruslařský klub je na šesté příčce v tabulce Tipsport extraligy a v minulém kole si zvedl sebevědomí v utkání proti Spartě. První třetina patřila domácímu celku, jedinou branku vstřelil David Výborný. Ve druhé třetině se naopak zvedli pražští hokejisté, kteří po druhé siréně vedli zásluhou Andreje Kudrny a Daniela Přibyla o jednu branku. Ve třetí třetině vzali utkání do svých rukou opět domácí, trefili se Tomáš Voráček a Matěj Stříteský, jenže Janu Buchtelemu se podařilo v čase 56:20 vyrovnat. Vítěze určilo až prodloužení, ve kterém získal bod navíc svému týmu Tomáš Voráček.
23.10. PCE 2:5 HKR

Pardubice nenakoplo ani derby, Dynamo navíc dostalo potupného „bůra“.

Mnozí, včetně rozčarovaných fanoušků Dynama, věřili, že se Pardubice dokáží zvednout na těžkém soupeři. Kdy tedy jindy, než v derby? Ze začátku to také vypadalo pro domácí slibně, po první třetině, v níž se trefil Jakub Svoboda, vedli 1:0 a vše nasvědčovalo tomu, že uvidíme nervy drásající derby, v němž se Dynamo pokusí znovu ožít. Nestalo se tak. Druhou třetinu ovládli královéhradečtí hokejisté, kteří začali hrát na jiné úrovni a domácímu celku nasázeli tři branky. Postarali se o ně Martin Pláněk, Adam Courchaine a Zdeněk Čáp. Ve třetí třetině už si Hradec nenechal derby vzít, čtvrtou branku přidal po krásné přihrávce od Kudrny Jiří Šimánek. Poté ještě jiskru naděje pro Pardubice vykřesal Petr Čáslava, jednadvacet vteřin před závěrečnou sirénou však nasadil pardubické ostudě korunu Jaroslav Bednář.
Dobrý den, dovolte mi, abych vás dnes provedl utkáním 14. kola Tipsport extraligy, v němž domácí celek HC Dynamo Pardubice přivítá tým BK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.