SESTŘIH: 42. kolo extraligy, HC PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 1:2

Zlínští hokejisté nedokázali navázat na devět výher v řadě na domácím ledě. Jejich úspěšnou sérii překazili Oceláři z Třince, který zde zvítězili po brankách Kopeckého a Kanka těsně 2:1. Nutno dodat, že Třinec byl dnes lepším celkem a výhru si odváží zaslouženě.
59:46
Říčka, Kotvan a vzápětí ani Holík nedokázali překonat Hamerlíka.
59:31
Kašík na střídačce, pokračuje se vhozením buly před Hamerlíkem.
59:31
Berani cítí poslední šanci, jak něco udělat s duelem. Berou si tedy oddechový čas.
58:26
Cibák se opět tlačil ke střele, ale ani tentokrát mu to nevyšlo.
57:34
Třinec v pohodě kontroluje jednobrankový náskok.
56:19
Zbyněk Irgl mohl definitivně rozhodnout o výhře Třince, ale Kašíka v samostatném nájezdu nepřekonal.
55:29
Unikající Cibák se do šance neprotlačil.
54:38
Zlín se tlačí do útoku, Třinec si střeží své pásmo.
54:10
Oceláři se opět dokázali ubránit. Irgl se vrací do hry.
53:31
Třinci se povedlo vyhodit, ale vzápětí musel Hamerlík opět zasahovat. Tentokrát zneškodnil střelu svého krajana Oldricha Kotvana.
52:33
Berani mají v přesilovce tlak, ale Hamerlík zatím drží svůj celek.
52:03
Zbyněk Irgl (TŘI) 2 minuty za hru vysokou holí.
51:49
Hrabalovi se nepovedlo udržet kotouč v útočném pásmu a dopředu mohou zase domácí.
51:13
Zlínští jsou v laufu a budou se snažit stav zápasu srovnat.
50:43
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínu se to nakonec povedlo. Vlach vyhrál buly na Čachotského, který posunul puk na PATRIKA URBANCE, jehož střela zápěstím propadla za Hamerlíkova záda. Asistence: Tomáš Čachotský, Roman Vlach.
50:40
Tentokrát se tvrdě opřel do puku Roman Vlach. Jeho tvrdý pokus stačil brankář Třince vyrazit do ochranné sítě.
50:26
Hamerlík měl menší problémy se střelou Oldricha Kotvana. Vhazuje se v obranném pásmu Třince.
49:17
Berani se tlačí a tlačí do zakončení. Třinečtí je ale nechtějí pustit blízko k Hamerlíkovi.
48:35
Kašík vyrazil dělovku Lukáše Galvase až do ochranné sítě. Buly u Kašíka.
47:23
Marušák se tvrdou střelou od modré čáry nedokázal prosadit. Zlín se tlačí ke kontaktní brance, ale zatím se mu to nedaří.
46:40
Ani střela Holíka z otočky neprošla před Hamerlíka.
46:16
Oceláři hýří pohybem a ofenzivitou. Třinečtí jsou dnes hodně silní v útoku.
45:26
Daniel Rákos (TŘI) zakončil puk do Kašíkovy branky po odpískání a bude za to potrestán osobním trestem.
45:16
Hamerlík dobře zasáhl proti střele Roberta Říčky.
44:18
Zlín navíc posílá kotouč přes celé kluziště a píská se zakázané uvolnění.
43:28
Zlínští jakoby se nemohli vůbec dostat do ideálního tempa. Třinec naopak působí velmi klidně.
43:01
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři se trefují podruhé! PETR KANKO zvyšuje stav na 2:0 pro Třinec. Útočník zapůjčený z Havírova překonal Kašíka prudkou střelou nad Kašíkův beton. Asistence: Vladimír Svačina.
42:38
Kanko se vrací zpátky do hry, Třinec se ubránil.
42:15
Dnes precizní obrana Třince zatím Zlínu vůbec nic nedovolila.
41:26
Roman Vlach se ocitl s kotoučem v ofsajdu. Buly ve středním pásmu.
41:18
Oceláři se této přesilovce domácích hodně dobře brání.
40:27
Petr Kanko (TŘI) 2 minuty za hákování.
40:20
Zlínští si vybojovali přesilovou hru.
40:01
Čtyřicet minut za námi a stav je stále těsný 1:0 pro hosty z Třince. Ti byli ve druhé třetině o něco aktivnější, ale Kašíka podruhé překonat nedokázali. Zlínští dnes působí hodně ospalým dojmem. Uvidíme co nám nabídne poslední část.
40:00
39:25
Poslední minutka druhé třetiny.
38:48
Hamerlík měl problémy s dělovkou Daniela Štumpfa. Jeho pokus zneškodnil až na podruhé.
38:08
Kotouč po doteku Cibaka končí v zámezí. Opět se vhazuje u branky Třince.
37:24
Hra se hodně kouskuje. Třinec si drží těsné vedení. Zlínští nemohou najít recept na pozorného Petera Hamerlíka.
36:30
Oceláři i přes tlak přesilovku nevyužili. Kotvan se vrací do hry.
35:29
Oceláři pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
34:50
Tybor z dorážky brankáře PSG nepřekonal. Zlínu se povedlo osvobodit.
34:24
Oldřich Kotvan (ZLN) potrestán dvěma minutami za zdržování hry.
32:28
Oceláři jsou v těchto minutách hodně aktivní.
31:19
Marek Růžička se po příhře Kanka propracoval do zakončení. Tam ho skvěle vychytal Libor Kašík.
30:28
Slušný tlak Ocelářů přerušilo až nepřesné nahození Richarda Stehlíka.
29:50
Kotouč končí na jedné ze střídaček. Pokračovat se bude vhazováním ve středním pásmu.
29:14
Třinec se zase usadil před Kašíkem a kombinuje.
28:10
Z ostrého úhlu se před Kašíka natlačil třinecký Rákos. Brankář PSG se přitisknul k levé tyči a žádné drama nepřipustil.
28:03
Teď si utvořili kombinační trojúhelník hosté. Kašík byl ale úspěšný a hosté si vynutili pouze vhazování.
27:05
Máme tu komerční přestávku. Po jejím konci se bude pokračovat před Hamerlíkem, kde se bude vhazovat.
26:18
Zlínští sevřeli svého soupeře v jeho pásmu a Hamerlík musel několikrát zasahovat.
25:53
Menší tlak domácích a Třinec vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
25:16
Na opačné straně dobře Hamerlík zasáhl proti dorážce Štumpfa.
24:37
Hosté ujížději v přečíslení dvou na jednoho. Polanský hledal žabičkou osamoceného Rufera, ten na dorážku nedosáhl.
23:44
Kanko opět v šanci, brankář Zlína si i tentokrát poradil s jeho dorážkou.
23:13
Kašík bravurně vychytal v tutovce Petra Kanka, který byl pro dnešní duel zapůjčen z prvoligového Havířova.
22:38
Řezníčkovu bombu vyrazil Hamerlík pouze před sebe, kde ho nikdo z hostí neatakoval a brankář Třince posléze puk schoval zase do lapačky.
22:05
Až v závěru početní výhody se dostal ke střele Tybor, vzápětí i Martin Adamský. Obě střely si dokázal Kašík pohlídat.
20:39
Třineckým se v přesilovce zatím nepovedlo ohrozit branku Kašíka.
20:01
Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za vysokou hůl.
Úvodní třetina byla hodně vyrovnaná a hrálo se často dlouhou dobu bez přerušení. Poté díky zdravotnímu problému jednoho ze členů pořadatelů, kterému se udělalo nevolno, byla třetina dříve ukončena. Poté se v dohrávajícím čase prosadil po hrubce Kotvana útočník Kopecký. Hosté tedy začnou druhou třetinu přesilovkou a jednogólovým náskokem.
20:01
20:00
19:32
Je tu icing ze strany domácích. Buly před Kašíkem.
19:16
Čeká nás poslední minutka první třetiny.
18:36
Kotvan namazal kotouč přímo na čepel TOMÁŠE KOPECKÉHO, který z mezikruží prostřelil Libora Kašíka. Zlínu ta dohrávka první třetiny příliš nepomohla. Třinci to naopak přišlo vhod. Bez asistence.
18:14
Pokračuje se ve hře, vhazuje se u Hamerlíka.
Předčasně byla ukončena první třetina. Po úpravě ledu se zbytek první části dohraje.
18:14
Hra je přerušena, protože jeden ze členů pořadatelské služby má nějaké zdravotní komplikace. Na místo byli povolání lékaři.
18:14
Říčkovo prudší nahození si Peter Hamerlík pohlídal.
17:56
Třinecká pětice se usadila v útočném pásmu a byla z toho nebezpečná střela Galvase. Jeho pokus skončil v lapačce pozorného Kašíka.
17:24
Kotvan pouze nahodil kotouč do útočného pásma, aby domácí mohli poslat na led čerstvé síly.
16:50
Úmyslný ofsajd Ocelářů. Opět se vhazuje v obranném pásmu Ocelářů.
16:13
Hraje se hodně defenzivní hokej. Tempo hry je solidní, ale schází tomu první trefa. Poté určitě jeden z celků svoji hru více otevře.
15:22
Další zakázané uvolnění Třince.
15:14
Čachotský jen těsně minul branku Třince. Mezi diváky to jenom zahučelo.
14:55
Zakázané uvolnění Třince. Vhazuje se po pravé ruce Petera Hamerlíka.
14:11
Kašík se vrhl rychle pod nohy Irglovi a znemožnil mu dorážet Douderovu střelu od modré čáry.
13:26
Draveckého pokus z ostrého úhlu skončil na boční síťce. Vzápětí kotouč přikryl Kašík pod vyrážečku.
13:17
Galvas převzal puk za vlastní brankou a zakládá kombinaci svého celku.
12:41
Kotouč se po střele Davida Noska odrazil do ochranné sítě. Po komerční přestávce budeme pokračovat.
12:13
Odpískán icing třineckých Ocelářů. Vhazuje se po pravici Petera Hamerlíka.
11:18
Kopecký se tlačil do šance, ale byl včas odstaven bránícím Matějíčkem.
10:39
Hra plyne velmi rychle, ovšem oba brankáři musejí být doslova promrzlí.
10:03
Hra je přerušena. Vhazovat se tentokrát bude ve středním pásmu.
9:21
Zakázané uvolnění hokejistů Zlína. Vhazuje se před Liborem Kašíkem.
8:48
Kotouč se dostává k hostům, kteří se vydávají do útočného pásma něco vymyslet.
8:19
Zatím čekáme na vážnější příležitost. Oba týmy se hodně soustředí na defenzívu a nechtějí výrazně chybovat.
7:37
Berani se usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
7:08
I tohle oslabení přečkali třinečtí bez inkasované branky.
6:49
Nejprve Matějíček, poté ani Žižka neuspěli. Jako poslední střílel Holík a jeho pokus také Hamerlík společně s obránci dokázal srazit do bezpečí.
6:17
Třinečtí špatně vyhodili a Zlín je opět na puku.
5:44
Přesilovkový kolotoč domácích právě začíná.
5:19
Ocelářům se povedlo bleskově dostat kotouč pryč z vlastního pásma.
5:06
Třinec jde opět do čtyř. Vladimír Svačina (TŘI) 2 minuty za podražení.
4:43
Čachotského střela zápěstím jen těsně minula třineckou svatyni.
4:10
Domácí sehráli přesilovku aktivně, Hamerlíka se jim ale překonat nepovedlo. Stehlík se vrací do hry.
3:14
Zlín si vytvořil v přesilovce značný tlak. Třinci se ale včas povedlo zachytit kotouč a osvobodit se.
2:45
Nejprve střílel Bukarts a vzápětí otestoval Hamerlíkovu pozornost obránce Matějíček. Slovenský brankář si pokryl oba pokusy.
2:29
Holík se bleskově nacpal před Hamerlíka, který ho v pohodě vychytal.
2:08
Rozhodčí poprvé vylučují. Za katr odjíždí Richard Stehlík (TŘI) 2 minuty za držení protihráče.
1:44
Druhé zakázané uvolnění Ocelářů. Vhazuje se po pravé ruce Hamerlíka.
1:16
Střelecký pokus Vladimíra Svačiny mířil těsně vedle. Útočník Ocelářů napálil pouze boční síťku.
0:47
Následná rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.
0:46
Na ledě už jsou druhé formace obou celků a Oceláři zakládají akci zpoza vlastní branky.
0:27
Třinečtí se tlačili do šance, ale před Kašíka se nedostali. Na opačné straně se neprosadil ani kličkující Říčka.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček, Cibák, Maruna – Štumpf, Vlach, Veselý – Čachotský, Šťastný, Čech.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Hrabal, Nosek, Galvas, M. Doudera, Stehlík, Slovák, L. Doudera – Dravecký, Kopecký, Irgl – Kanko, Růžička, Svačina – Rufer, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský, Tybor – Jašek.

Rozhodčí: Fraňo,Hejduk, Komárek, Skopal.
Hezkou hokejovou neděli ze Zlína. Extraliga se nám přehoupla do samotného finiše a na ZS Luďka Čajky se proti domácím Beranům postaví Oceláři z Třince. Slezský celek převzal před nedávnem Jiří Dopita, který vlastnil hokejovou Olomouc. Vítěz z Nagana dostal nelehký úkol, když převzal třinecký kádr. Kádr Třince doznal několika změn. Odešli útočníci Jakub Klepiš, Erik Hrňa, Jakub Orsava. Přišli naopak Ján Sýkora z Plzně, Lukáš Žejdl z Mladé Boleslavi, Radoslav Tybor z Pardubic nebo ze Slovenska přišel bek Tomáš Slovák. Poslední čerstvou posilou je díky početné marodce obránce Richard Stehlík, který po nevydařeném angažmá v Kometě sehrál jeden duel v rakouském Villachu a do konce sezony bude oblékat právě třinecký dres.

Zlínští hokejisté jsou naladěni na vítěznou vlnu a dnes budou chtít přidat desátou výhru v řadě na domácím ledě. Svěřenci Rostislava Vlacha se dostali do parádní fazóny a sbírají bod za bodem. Z nedávné krize se ševci propracovali až na osmou pozici a v případě výhry a prohry Chomutova mohou atakovat již sedmou pozici. Kromě brankáře Kašíka a celého týmu zažívá fazónu lotyšský útočník Roberts Bukarts. Ten stihl nasbírat ve 25 zápasech úctihodných 26 kanadských bodů. Přidá i dnes další? O tom se můžete přesvědčit již v 15:30, kdy začíná duel mezi Zlínem a Třincem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.