SESTŘIH: 41. kolo extraligy, HC Sparta Praha - HC PSG Zlín 4:3 po nájezdech

Nájezdy tedy nakonec rozhodly o tom, že dva body zůstanou v Praze. Tuto disciplínu ovládli sparťané i podruhé v řadě. O rozhodující branku se postaral Miroslav Forman. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.

Nejlepší hráči

Juraj Mikuš (SPA)
Tomáš Čachotský (ZLN)
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
Autorem vítězné branky je MIROSLAV FORMAN.
Netík trefuje pod horní tyčku!
Bukarts bekhendem míjí.
Forman vymíchal Kašíka a kličkou do forehandu dává gól.
Holík minul...
Samostatné nájezdy začínají.
Rozhodnou tedy nájezdy, které uvidí O2 arena podruhé v řadě...
65:00
Prodloužení skončilo.
64:25
Ještě Saboličův pokus z kruhů, ale Kašík je pozorný.
62:38
Sparta svoji šanci nevyužila a hraje se ve čtyřech na obou stranách.
61:21
Už se opět hraje.
61:21
Ale záznam nad kostkou teď prozradil, že se jednalo o chybné rozhodnutí. Rozhodčí puk neviděl, ten však před dosažením branky nebyl pod kontrolou Kašíka!
61:21
Rozhodčí se ještě radí, ale nevypadá to, že by se na jejich verdiktu něco změnilo.
61:21
Sparta dosáhla branky. Ale rozhodčí přerušil předtím po Kašíkově zásahu hru, a gól tak patrně nebude uznán!
60:38
Bude se hrát pět na tři. Dalšího faulu se dopustil Žižka. Dvě minuty za hákování.
60:21
Kotvan dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
60:21
Sparta si bere time out.
60:21
Zlínští ještě v posledních vteřinách výhody zahrozili, ale vzápětí šli do šance domácí a vynutlili si faul.
60:01
Napínavý závěr třetiny Zlínští nepřetavili v rozhodující branku a jde se do prodloužení.
60:00
59:00
Ve velké šanci byl Matějíček, ale Pöpperle jeho pokus z kruhů skvěle vyrazil!
58:03
Zlínští si berou oddechový čas.
58:03
Nic neřešící podražení Mikuše na modré čáře dvě minuty před koncem. Možná klíčový okamžik zápasu.
57:00
Tempo hry teď opět opadlo, hraje se převážně ve středním pásmu.
56:00
Sparta se snaží nahazovat puky, ale hosté dobře zahušťují střední pásmo, a s tím mají domácí problémy.
54:32
Sabolič si prokličkoval nikým nerušen od mantinelu až do ideální střelecké pozice mezi kruhy, ale trefil jen bránící hráče.
52:44
Buchtele vytáhl puk z nepřehledné situace za brankou ale Kašík se stihl přesunout a jeho pokus zastavit!
52:23
Hosté v ofsajdu.
51:29
Teď jsou to zase hosté, kteří se víc tlačí do branky. S přibývajícím časem se tempo zápasu zvyšuje...
50:10
Švrček pálil od modré čáry, puk prošel až za Kašíka, ale zůstal stát na brankové čáře a první u něj byli hosté! Neuvěřitelná situace.
49:19
Sparťanský náznak útočné akce zastavuje ofsajd.
49:04
Ani hosté toho v přesilové hře moc nepředvedli, na branku vystřelili jednou. Sparta je v pěti.
47:45
Zlín dlouho kombinoval, ale střela nikomu z hostů nesedla. Sparta vyhazuje.
47:04
Přesilovku si zahraje tentokrát Zlín. Za držení putuje na trestnou lavici Švrček.
46:05
Zlín je kompletní.
45:50
Polášek teď zkusil nahodit od modré čáry na teč a puk skončí vysoko nad brankou Zlína.
45:38
Polášek napřáhl na pravém kruhu ale proti jeho tvrdé ráně si Kašík dobře povyjel.
44:58
Sparta si dobře zavařila po zmatcích na modré čáře se do útoku vrhli hosté ve dvou a po odrazu nenápadného pokusu Říčky o Pöpperleho skončil puk na břevně!
44:05
Maruna fauloval v útočném pásmu a dostává dvě minuty za podražení.
43:45
Po Netíkově akci se vynořil sám před Kašíkem Přibyl, ale byl už hodně blízko zlínského gólmana a puk skrz jeho výstroj neprocpal!
42:45
Sparta napadá zlínskou rozehrávku a hosté se zatím nemohou vymanit z pásma.
41:54
Hraje se v plném počtu na obou stranách, na led už skočil i Buchtele.
40:57
Zlín je v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilovka.
40:32
Třetí třetinu zahajuje zakázané uvolnění Sparty.
40:01
Sparťané v utkání třikrát vedli, ale po druhé třetině je skóre vyrovnané, když Zlínští pokaždé dokázali zareagovat a využít chyb Sparty. Třetí třetina začne ve 20:16.
40:00
39:53
Buchtele teď zcela zbytečně sekl Kašíka do lapačky, pod kterou už měl bezpečně ukrytý puk a dostane dvě minuty. Poměr sil na ledě se vyrovná.
39:24
Zlínští se zatím v pohodě brání.
38:57
Vlach podrazil Kumsáta, který si už už rovnal před Kašíkem puk k zakončení. Sparta si zahraje přesilovku.
38:00
Po zakázaném uvolnění se hra přesune před Kašíka. Pohne ještě některý z týmů do přestávky ukazatelem skóre?
36:49
Zlín právě vstřelil branku!
Je znovu vyrovnáno. Urbanec lehce nahodil puk na Pöpperleho, ten vyrazil puk jen před sebe a TOMÁŠ ČACHOTSKÝ po dvou dorážkách nakonec dostal puk do branky! Asistence: Patrik Urbanec.
35:59
Forman si teď vychutnal hostující obranu, obešel dva hráče a po stahovačce byl sám před Kašíkem, avšak odhodlával se ke střele tak dlouho, až o puk přišel.
34:08
Hosté jsou v plném počtu.
32:54
Pražané nemohou v útočném pásmu nic vymyslet.
32:08
A aktivita nese domácím ovoce. Vynutili si faul. Na dvě minuty je za podražení vyloučen Ondřej Veselý.
31:59
Sparta teď je lepším týmem, lépe bruslí a hosté nezachytili její tempo.
29:36
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta jde opět do vedení. Dragoun vybojoval u mantinelu puk, přenechal jej Pechovi a ten zpoza branky našel mezi kruhy ANDREJE KUDRNU, jenž zakončil do odkryté klece. Asistence: Lukáš Pech a Michal Dragoun.
29:29
Mikuš po Pechově akci trefuje sám před brankou jen do Kašíka!
29:05
Pöpperle teď hodně slabou rozehrávkou zavařil vlastním spoluhráčům! Před brankou mohl do prázdné branky doklepávat puk Veselý, ale na čáře Pöpperleho zastoupili obránci!
28:01
MIkušovo nahození od modré čáry tečoval těsně vedle branky Klimek!
26:40
Na druhé straně zase Kašíka protáhla jedovka Buchteleho.
25:50
Kotvanova dělovka z hranice kruhů skončila na betonech Pöpperleho.
25:25
Forman dostal dobrou přihrávku od modré, ale tečovat puk do branky nedokázal!
24:25
Zlín je v pěti.
24:20
Klimek teď navíc vyslal soupeře nepřesnou rozehrávkou do útoku, naštěstí pro domácí hosté nenaložili s příležitostí dobře.
24:05
Spartě se ale jinak v početní výhodě nedaří...
23:01
Poláškova rána od modré čáry Kašíka rozhodila, ale puk v brance nekončí.
22:25
První přesilovka zápasu a zahrají si ji domácí. Žižka dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
22:14
Vyrovnávací gól Zlínu pomohl a je to naopak hostující tým, který teď častěji okupuje útočné pásmo.
21:11
Jenže je to paradoxně hostující tým, který vyorvnává. Maruna vystřelil, puk se od zadního mantinelu dostal ke zcela nekrytému ROBERTU ŘÍČKOVI a ten o přesouvajícího se Pöpperleho odrazil puk do branky. Asistence: Jan Maruna.
20:38
V úvodu druhé části je aktivnější Sparta, která se tlačí do útočného pásma.
20:01
V zatím hodně průměrném utkání celkem chudém na šance, vede Sparta o jednu branku. Zatím je to spíše zápas obou obran a hře chybí spád. Uvidíme, co na tom změní druhá třetina, která začne v 19:23.
20:00
19:33
Sparta si bere z nenápadné akce vedení zpět. Forman nechal na modré čáře puk dojíždějícímu VLADIMÍRU EMINGEROVI a ten nadvakrát dostal puk za Kašíka. Asistence: Miroslav Forman a Jaroslav Hlinka.
18:00
Sparta zatím v zadních řadách nepůsobí právě jistě. Několikrát domácí málem nabili soupeři do šance.
16:28
Zlín vyrovnává. Šťastný nejprve ve svém úniku po levém křídle nedokázal vyzrát na Pöpperleho, jenže povedlo se mu vrátit puk před branku, kde jej dva sparťané minuli a pro dojíždějícího FILIPA ČECHA už zakončení nebylo problém. Asistence: David Šťastný a Tomáš Čachotský.
15:20
Na konci pěkné kombinační akce Sparty byl Hamilton, jenže nedostal finální přihrávku přesně a dlouhou holí trefil jen boční síťku!
14:35
Přibyl sice efektně zamíchal pukem na hranici středního a obranného pásma, pak si však pustil puk až příliš daleko a celá akce končí zakázaným uvolněním.
13:52
Zakázané uvolnění Zlína.
13:43
Libor Kašík teď před dotírajícími sparťany raději přikryl puk u své pravé tyče.
13:00
Opět trochu neurovnaná pasáž hry s chybami v rozehrávce. Hře celkově zatím chybí tempo.
11:20
Bukarts zkoušel u tyčky sparťanské branky překvapit Pöpperleho, ale neuspěl. Kuriózní bylo, že hlavní sudí sledoval situaci tak bedlivě, že bez zjevné příčiny spadl na led.
10:13
Blesková akce Sparty znamená vedení domácích. Mikuš si po první nepovedené akci dojel puk, od mantinelu jej vrátil rychle před branku a tam jej ještě po teči Kumstáta bleskově doklepl do branky MIROSLAV FORMAN. Asistence: Petr Kumstát a Juraj Mikuš.
09:55
Sabolič obkroužil branku a natlačil se před branku, jenže byl tísněn a nedokázal razantněji zakončit.
09:28
Poprvé jsme viděli nějakou souvislejší aktivitu Sparty v obranném pásmu. Hosté se osovbodili za cenu zakázaného uvolnění.
08:55
Z levého kruhu střílel bez přípravy Polášek, Kašík byl připraven.
08:37
Zakázané uvolnění domácího týmu.
08:07
Sparta se snaží napada zlínskou rozehrávku, ale hosté se nakonec vymanili z obranného pásma a jdou do útoku.
07:10
Kumstát hledal od mantinelu na brankovišti Hlinku, ale ten byl dobře pokrytý a k puku se nedostal.
05:45
Z kruhu mířil mezi betony Pöpperleho Říčka, ale tento prostor domácí strážce branky zavřel.
05:30
Oba týmy vystřídaly a do útoku jdou hosté.
04:15
K vidění je teď trochu neurovnaná hra, ani jednomu týmu se nedaří rozehrávka.
03:35
Zakázané uvolnění hostů.
02:30
Sparťané ležérně rozehrávali, puk se od modré čáry dostal až k Bukartsovi, jenž zcela sám před Pöpperlem mířil nahoru, jenže domácí gólman utěsnil všechny mezery!
01:38
Čech dostal dobrou přihrávku před branku, odpoutal se od bránících hráčů a tečoval puk těsně mimo sparťanskou branku!
01:21
Kumstát po přihrávce z rohu kluziště prověřil Kašíka, ale ten byl připraven a v klidu kryje.
00:47
Po přihrávce rukou v podání hostů se hra přesune do středního pásma.
00:17
První kontakt s pukem si připisuje domácí gólman Pöpperle. Ukryl jej pod lapačkou.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle – Polášek, Eminger, Švrček, Piskáček, Mikuš, Hrbas, Kalina – Netík (A), Přibyl, Buchtele – Hamilton, Klimek, Sabolič – Forman, Hlinka (C), Kumstát (A) – Kudrna, Pech, Dragoun. Trenér: Josef Jandač.

PSG Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák (A), Žižka (A), Mětějíček, Urbanec, Řezníček – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček, Cibák, Maruna – Štumpf, Vlach, Veselý (C) – Čachostský, Šťastný, Čech. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Hradil, Souček – Barvíř, Blümel.
PSG Zlín

To Zlínští s koncem přestupního období již neposilovali, a tak jejich poslední, o to však platnější posilou zůstává lotyšský útočník Roberts Bukarts. Ten přišel do Zlína v průběhu listopadu z Dinama Riga a od té doby si drží skvělý průměr jednoho bodu na zápas. V 26 zápasech nasbíral 16 branek a 10 asistencí a i jeho skvělá produktivita stojí za vzestupem žluto-modrých v posledních týdnech. Ti od vánočních svátků prohráli pouhé tři zápasy a na přímo postupující šestku ztrácí na osmém místě osm bodů. Další oporou týmu je pak gólman Libor Kašík, jenž je co do průměru inkasovaných branek (1,85) a procentuální úspěšnosti zákroků (92,9 %) aktuálně nejlepším brankářem soutěže.
HC Sparta Praha

Pražané zažili pohodový leden, během kterého v jedenácti zápasech ztratili pouhé čtyři body a aktuálně drží sérii sedmi vítězných zápasů. Naposledy Sparta uspěla v neděli na ledě Vítkovic těsným výsledkem 3:2. Také tým kouče Jandače podobně jako jiné extraligové kluby využil závěr přestupního období k posílení kádru před rozhodující částí sezony. K největšímu posílení došlo na brankářském postu, kde dvojici Novotný, Pöpperle doplnil kanadský gólman Danny Taylor, jenž v aktuální sezoně působil jako jednička v týmu KHL Medveščak Záhřeb. Do týmu se také dvojnásobný mistr světa a extraligový mistr z roku 2007, sparťanský odchovanec Jan Hlaváč. Rozehrávat se však bude v prvoligových Benátkách nad Jizerou a do zápasu se Zlínem jistě nezasáhne.
Středa nabídne jediné extraligové utkání. V dohrávce 41. kola přivítá Sparta na domácím ledě Zlín a zápas se ponese ve speciálním duchu. Klub se rozhodl toto střetnutí věnovat všem pražským středním školám. „Chceme pražské mládeži nabídnout aktivní možnost zábavy, ukázat, že na hokeji se může dobře pobavit a zároveň podpořit zástupce Prahy v hokejové extralize,“ uvedl na sparťanském webu marketingový ředitel Sportovního holdingu Praha Jan Kryšpín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.