Přestupy NHL ONLINE: Dostál se dohodl s Anaheimem, podpis v Montrealu
Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 22. června 2023
Smlouvu získal i kanadský centr Adam Gaudette. Podepsal se St. Louis, které bude jeho čtvrtým klubem v NHL. Pevné místo si nevybojoval ve Vancouveru, Chicagu ani v Ottawě. Minulou sezonu strávil pouze na farmách v AHL.
Zprávy ze dne 17. června 2023
Jednatřicetiletý švédský hokejový obránce Oliver Ekman-Larsson už nebude pokračovat ve Vancouveru, ačkoli měl s Canucks smlouvu ještě na čtyři roky. Vedení klubu se rozhodlo dvojnásobného mistra světa předčasně vyplatit a udělat z něj nechráněného volného hráče.
Zprávy ze dne 6. března 2023
Za oceánem dostávají pořádný kartáč. Fanoušci i experti tvrdě pálí do vedení Vancouveru za kroky před uzávěrkou přestupů. Hlavní důvod? Výměna s Detroitem a příchod Filipa Hronka, respektive cena, kterou Canucks dobrovolně zaplatili. „Vůbec jsem Filipa měnit nechtěl, ale tahle nabídka nešla odmítnout,“ mne si ruce generální manažer Red Wings Steve Yzerman nad ziskem prvního a druhého kola draftu. Kanadští novináři mluví o nekoncepci a risku Vancouveru.

Zprávy ze dne 3. března 2023
Jako kdyby mě někdo vyslechl! Canucks se rozhodli jít s kůži na trh a nabízejí k výměně Conora Garlanda. Na oplátku chtějí také hotového hokejistu, nikoliv výběry v draftu.
Několik klubů krouží okolo Brocka Boesera z Vancouveru. Jak už jsem ale avizoval včera, problémem je Boeserova smlouva. Ta poběží až do léta 2025, přičemž v platovém stropu zabírá hned 6,65 milionů dolarů. A Canucks měli dát jasně najevo, že si nehodlají žádné % ze smlouvy ponechat ve svých rukách.
Jakub Vrána byl vytrejdovaný do St. Louis Blues! Detroit oznámil, že získal od Blues výběr v 7. kole draftu 2025 a Dylana McLaughlina. Jako součást výměny si Detroit také ponechal 50 % Vránova platu ve svých rukách, a sice 2,625 milionů dolarů.
Názor Adama Papouška, redaktora iSport.cz: Z mého pohledu velmi dobrý trejd pro St. Louis. Dají Vránovi šanci. Pokud se prosadí, získají v něm kvalitní křídlo. Pokud ne, v létě 2024, kdy mu končí kontrakt, ho nechají odejít zadarmo. Tohle rozhodně stojí za zkoušku, především za tak nízkou protihodnotu.
Podle všeho byl útočník J.T. Miller blízko výměny do Pittsburghu Penguins! Tučňáci za Millera nabízeli výběry v draftech. Výměna ovšem zkroskotala na tom, že Canucks chtěli kromě nich získat také centra. Penguins žádného nenabídli.
Poslední dny je rušno okolo Coltona Parayka ze St. Louis. Kanadský bek má kontrakt do léta 2030 (kdy mu bude 37 let!) a v platovém stropu zabírá 6,5 milionů USD. Takovému hráči bych se vyhnul obloukem. Nejen skrze jeho klesající výkonnost v posledních letech, ale je i známo, že poslední roky trpí nemalými problémy se zády. Blues naopak dobře pochopili, že pokud ho nevymění letos, v dalších letech to bude jen těžší a těžší.
Mezi nejaktivnější generální manažery posledních dnů patří Patrik Allvin, generální manažer Canucks. Nejen, že nedávno získal Filipa Hronka, ale rád by vyměnil Brocka Boesera či je ochoten naslouchat nabídkám i za J.T. Millera.
Zprávy ze dne 2. března 2023
St. Louis Blues se dohodli na prodloužení kontraktu se Sammy Blaisem. Současná smlouva vyprší po aktuální sezoně. Nový kontrakt byl podepsán na jednu sezonu za 1 milion dolarů.
V NHL je zájem o útočníka Brocka Boesera z Vancouveru Canucks. Kosatky se jeho výměně nebrání, ovšem případný trejd může zastavit Boeserova smlouva. Šestadvacetiletý útočník má podepsáno do léta 2025 s průměrným ročním platem 6,65 milionů dolarů. Ostatní týmy žádají Canucks, aby si ponechali určité procento Boesorova platu. To ale Vancouver odmítá. Pokud nebude Brock Boeser vytrejdovaný do páteční uzávěrky přestupů, očekává se, že bude vyměněn po sezoně.
Zprávy ze dne 1. března 2023
Filip Hronek opouští Detroit, Red Wings ho nečekaně vyměnili do Vancouveru za výběry v draftu - jeden z nich byl původně New Yorku Islanders z obchodu s Bo Horvatem.
Zprávy ze dne 26. února 2023
Ruský útočník Vitalij Kravcov se musel stěhovat. Rangers ho vyměnili do Vancouveru rovněž za útočníka Williama Lockwooda. K němu navíc dostali volbu v sedmém kole draftu 2026.
Zprávy ze dne 25. února 2023
St. Louis sáhli po Kasperi Kapanenovi, kterého mezi volné hráče odložil Pittsburgh.
Zprávy ze dne 22. ledna 2023
Trenér Bruce Boudreau byl odvolán od hokejistů Vancouveru, kteří směřují k další sezoně NHL bez play off. Osmašedesátiletého kouče u Canucks nahradil Rick Tocchet. Vancouver dosud prohrál 28 z 46 zápasů v sezoně a v tabulce Západní konference mu patří dvanácté místo. Za posledních osm let kanadský klub postoupil do bojů o Stanley Cup jen jednou, v koronavirové „bublině“ v roce 2020.
Zprávy ze dne 13. ledna 2023
Z hluboké krize se v NHL nemůže vzpamatovat Vancouver. Canucks prohráli tři zápasy v řadě, jsou dvanáctí v Západní konferenci, navíc od 9. listopadu nemohou počítat s útočníkem Tannerem Pearsonem. Autora 34 bodů z minulé sezony odstavilo zranění ruky, musel už podruhé na operaci a v tomto ročníku už určitě nenastoupí.
To probudilo hněv v důležitém pilíři defenzivy Vancouveru Quinnu Hughesovi. „Je mi ho líto. Nepostarali se o něj tak, jak měli, takže to opravdu není dobrá situace. Doufám, že bude jednou v pořádku,“ vyjádřil se Hughes po páteční porážce proti Tampě Bay.

Zprávy ze dne 4. prosince 2022
Z Vancouveru by mohla odejít jedna z nejvýraznějších tváří klubu. Útočník Brock Boeser, který v sezoně 2018/19 zapsal 56 bodů a letos začal 4 góly a 11 asistencemi v 19 startech, čelí nepříjemné situaci. Ve víkendovém utkání proti Arizoně měl plnit roli zdravého náhradníka, nakonec se do sestavy dostal na úkor zraněného Dakoty Joshuay a skóroval. Boeserův agent Ben Hankinson nicméně podle informací renomovaného reportéra Eliottea Friedmana dostal povolení komunikovat s dalšími kluby a hledat možnost k výměně. V případě odchodu pětadvacetiletého Američana by Canucks uvolnili 6,65 milionu dolarů pod platovým stropem.
Zprávy ze dne 8. listopadu 2022
Prezident hokejových operací Vancouveru Jim Rutherford přiznal nespokojenost s herní tváří kanadského týmu. Konec kouče Bruce Boudreaua sice zatím nezmínil, nebrání se ovšem hráčským výměnám. „Jsme ve fázi, kdy potřebujeme, aby na sebe hráči vzali odpovědnost. A je třeba podniknout nezbytné kroky k tomu, aby to začali vnímat. Už před sezonou jsme se snažili omladit defenzivu,“ přiznal Rutherford pro The Score. Canucks okupují 13. místo Západní konference.
Zprávy ze dne 26. října 2022
Smlouvu v NHL si na startu ročníku přece jen zajistil Tyler Pitlick. Vydělá si 750 tisíc dolarů, v létě bude svou budoucnost muset řešit znovu. Do St. Louis přišel coby volný hráč na profesionální zkoušku, ale během přípravy nepřesvědčil natolik, aby ho klub rovnou povolal do akce. Blues tak činí až nyní, kdy mají nemalou marodku. Z útočníků schází Brandon Saad, Logan Brown (oba horní část těla) i Pavel Bučněvič (dolní část těla), kterého tým dokonce umístil na listinu dlouhodobě indisponovaných hráčů. Třicetiletý Pitlick už v lize zvládl 325 startů za Calgary, Montreal, Edmonton, Dallas, Philadelphii a Arizonu.
Zprávy ze dne 13. září 2022
Útočník Jordan Kyrou prodloužil se St. Louis smlouvu o osm let do roku 2031. Díky kontraktu si čtyřiadvacetiletý Kanaďan vydělá 65 milionů dolarů. Kyrou má za sebou čtyři sezony v dresu Blues. V minulém ročníku zaznamenal osobní maxima díky 27 gólům a 48 asistencím v 74 zápasech základní části. Juniorský mistr světa z roku 2018 je další oporou, kterou si vedení Blues pojistilo dlouholetou smlouvou. V červenci podepsal podobný kontrakt jiný útočník Robert Thomas, který v roce 2019 se St. Louis získal Stanleyův pohár. Víceleté smlouvy mají i obránci Colton Parayko, Torey Krug, Justin Faulk a Nicky Leddy.
Zprávy ze dne 3. září 2022
Dlouhé měsíce se říkalo, že Vancouver čeká na správnou nabídku k výměně J.T. Millera. Chtěli získat mladé hráče a výběry v draftu NHL, které by pomohli Canucks do budoucnosti. Podle všeho se ovšem takové nabídky nedočkali a nakonec se rozhodli nespoléhat na zájem ostatních klubů. V noci oznámili prodloužení smlouvy s J.T. Millerem na dalších 7 let za 56 milionů dolarů (1,3 miliardy korun). Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 17. července 2022
Vedení St. Louis si na další sezonu pojistilo služby jednoho ze svých obránců. Na nové roční smlouvě se s Blues dohodl finský zadák Niko Mikkola. Šestadvacetiletý mistr světa si v klubu, kterým byl před sedmi lety draftován, přijde na 1,9 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 15. července 2022
Český útočník Martin Frk dostává další šanci v St. Louis! Blues podepsali českého torpédoborce s obávanou střelou, který navzdory vynikajícím výkonům v AHL nedokázal najít stálé místo v kádru Los Angeles. Smlouva má roční trvání a je dvoucestná. Kings dali Frkovi čichnout jen v šesti zápasech, pelhřimovský rodák stihl dvě branky. V NHL prozatím odehrál 124 utkání s bilancí 20 branek a 21 asistencí.
Zprávy ze dne 14. července 2022
Po povedené sezoně „o patro níž“ dostává šanci se vytáhnout. Kanadský útočník Josh Leivo, který s týmem Chicago Wolves vybojoval v minulé sezoně prestižní Calder Cup, podepsal roční kontrakt se St. Louis. Za farmu Caroliny nastřílel bývalý hráč Toronta či Vancouveru celkem 37 gólů (22 v základní části, 15 v play off). U Blues si přijde na 750 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 13. července 2022
Útočník Noel Acciari se přihlášil o třetí ligové angažmá. St. Louis s ním uzavřelo roční smlouvu, která usměvavému třicátníkovi přinese 1,25 milionu dolarů.
Centr Dakota Joshua, který má zatím minimální zkušenosti v NHL, se přemístí ze St. Louis do Vancouveru. Canucks oznámili jeho podpis v délce dvou let.
Rus Ilja Michejev další čtyři roky stráví u Vancouver Canucks. Průměrná hodnota jeho platu bude 4,75 milionu dolarů.
St. Louis již oficiálně potvrdilo plánovanou dohodu s obráncem Nickem Leddym. Zůstane čtyři roky, během kterých inkasuje 16 milionů dolarů.
Pětadvacetiletý bek Wyatt Kalynuk, který za předchozí sezonu stihl pouhých pět bezbodových klání v dresu Chicaga, se přesouvá do Vancouveru, kde získal dvoucestnou smlouvu na rok.
Sedmadvacetiletý útočník Curtis Lazar se z Bostonu přesouvá do Vancouveru. Kanadský tým si pojistil služby osmigólového střelce z předchozí sezony na další tři roky. Roční gáže má hodnotu jednoho milionu dolarů.