Obří slalom žen, 2. kolo, Kranjska Gora | ONLINE | 15.2.2020 13:00 | Sjezdové lyžování 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Sjezdové lyžování - Obří slalom žen, 2. kolo, Kranjska Gora -  ONLINE PŘENOS -  15. února 2020   13:00

Ukončeno

Obří slalom žen, 2. kolo, Kranjska Gora

Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že sobotní obří slalom žen vyhrává díky skvělé druhé jízdě Alice Robinsonová, která předstihla vítězku prvního kola Petru Vlhovou, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý.
Závod v Kranjske Goře nabídl opravdu vynikající podívanou. Pořadí se měnilo každou chvíli, dvakrát dokonce vedoucí žena vedla jen o setinku. Na konci zaútočila Alice Robinsonová, která jasně nejlepší jízdou druhého kola hodila rukavici pro Petru Vlhovou a ačkoliv se slovenská hvězda snažila, co to šlo, nakonec na Novozélanďanku o 34 setin nestačila.
Konečné pořadí:
1. Alice Robinsonová (NZL) 1:54,32
2. Petra Vlhová (SVK) +0,34
3. Meta Hrovatová (SLO) +1,59
3. Wendy Holdenerová (SUI) +1,59
5. Marta Bassinová (ITA) +1,60
6. Tina Robniková (SLO) +1,65
7. Michelle Gisinová (SUI) +1,78
8. Federica Brignoneová (ITA) +2,04
9. Tessa Worleyová (FRA) +2,18
10. Sara Hectorová (SWE) +2,19
11. Katharina Liensbergerová (AUT) +2,22
12. Andrea Ellenbergerová (SUI) +2,24
13. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +2,51
14. Julia Scheibová (AUT) +2,53
14. Ana Buciková (SLO) +2,53
16. Nina Haver-Løsethová (NOR) +2,54
17. Magdalena Fjällströmová (SWE) +2,65
18. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +3,14
19. Franziska Gritschová (AUT) +3,27
20. Laura Pirovanová (ITA) +3,39
21. Katharina Truppeová (AUT) +3,43
22. Clara Direzová (FRA) +3,52
23. Lena Dürrová (GER) +3,57
24. Katharina Huberová (AUT) +3,66
24. Luisa Matilde Maria Bertaniová (ITA) +3,66
26. Nina O'Brienová (USA) +3,80
27. Alexandra Tilleyová (GBR) +3,86
28. Romane Miradoliová (FRA) +4,07
29. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR) +4,40
Kristin Lysdahlová nedokončila
Konec'
Závod skončil.
1'
Petra Vlhová dělala, co to šlo. Nebylo to z její strany tak rozházené jako u Robinsonové, ale možná i na úkor rychlosti. Novozélanďanka zajela druhé kolo opravdu skvěle a Petra Vlhová se před ní musí sklonit o 34 setin!
2'
Alice Robinsonová vede s náskokem 1,59 sekundy, což je obrovské číslo. Osmnáctiletá Novozélanďanka byla ve druhém kole naprosto nejrychlejší a háže rukavici Petře Vlhové. Jak odpoví slovenská hvězda?
2'
Tady není moc co řešit. Náskok Robinsonové se ještě zvyšuje, na druhém mezičasu vede již o sekundu, na třetím o sekundu a půl.
2'
Nahoře už je připravená Alice Robinsonová, která měla na Hrovatovou náskok 53 setin.
Slovinsko bude mít v domácím závodě zastoupení na stupních vítězů!
3'
Meta Hrovatová by ráda zaútočila na první místo, jako před chvílí její krajanka Tina Robniková. Na všech třech mezičasech sice byla nepatrně horší než Holdenerová, ale cíl se jí povedl naprosto výborně, smazala ztrátu jedné desetiny a nyní je na děleném prvním místě právě s Holdenerovou! Třetí je Marta Bassinová se setinovou ztrátou! Nádherné vyvrcholení tohoto závodu.
4'
Opět se ukazuje obrovská vyrovnanost. Znovu vedení o jednu jedinou setinku, tentokrát v podání Wendy Holdenerové, která jde na první místo před Martou Bassinovou.
5'
Marta Bassinová je další Italkou na startu a dnes poslední. Na prvním mezičasu ztrácela šest setin, poté vedla o jedenáct, následně setinku ztrácela. To jen dokumentuje, jak je dnešní obřák vyrovnaný. A vyrovnané to bylo i v cíli – Bassinová vede o pět setin oproti Tině Robnikové a útočí na stupně vítězů.
6'
Federica Brignoneová je průběžnou vedoucí ženou obřího slalomu, jenže ve druhé jízdě udělala dvě menší chybky a není vůbec spokojená. Jedenáctou jízdou druhého kola se propadá až na průběžné třetí místo a Robniková tak stále vede.
Závod je na okamžik přerušen, ale už se jede dále.
7'
Ale už to není pravda. Tině Robnikové se naopak druhé kolo povedlo lépe a dostává se do vedení o 13 setin oproti Michelle Gisinové. Domácí fanoušci samozřejmě šílí. Na co to bude Robnikové stačit? Stupně vítězů to asi nebudou, ale třeba první pětka?
8'
Michelle Gisinová se dostává do vedení. Ačkoliv ve druhém kola zajela až sedmou nejlepší jízdu, i tak jí to stačí, aby vedla o 40 setin! Dneska je to opravdu hodně hodně vyrovnané!
Po komerční přestávce přijde nejlepší osmička, kterou načne Michelle Gisinová.
9'
Kristin Lysdahlová jela na úplné riziko. Na prvním i druhém mezičasu vedla, ale pár branek před cílem se úplně přetočila a nemohla už nic dělat s tím, aby svůj pád ustála a třeba dojela do cíle. Je první lyžařkou, která nedokončí druhé kolo.
10'
Norka udělala před druhým mezičasem menší chybku, rázem nabrala ztrátou ze sedmi setin na 38 setin a už jí nestáhla. Ačkoliv ztrácí na Worleyovou jen 36 setin, je na osmém místě.
10'
První desítku finálového kola otevírá Nina Haver-Løsethová
11'
Katharina Truppeová se mezi nejlepší závodnice druhého kola nezařadí, zajela nejhorší jízdu druhého kola a propadá se až na dvanácté místo.
12'
Sara Hectorová na Tessu Worleyovou těsně nestačí. Je to nejmenší možná ztráta, maličký setinový rozdíl. To je obrovská vyrovnanost, mezi první a čtvrtou závodnicí je rozdíl jen ŠEST setin!
13'
Tessa Worleyová měla na Liensbergerovou náskok 54 setin a ten jí stačil. Ačkoliv se od druhého mezičasu začal rozplývat, Francouzce stačilo, že zajela třetí nejrychlejší jízdu druhého kola a oproti Liensbergerové vede o čtyři setiny!
14'
Tak to je neuvěřitelné, kam se až posune Liensbergerová. Nestačí na ní ani Franzi Gritschová, její kamarádka z rakouské reprezentace. Propadá se totiž až na osmé místo!
15'
Zušená Lara Gutová-Behramiová, která už zná, jaké je to mít malý křišťálový globus, také na Liensbergerovou nestačí. A ani na druhou Ellenbergerovou. Třetí místo s šestým nejlepším časem druhého kola.
16'
Bude! Andrea Ellenbergerová totiž udělala jednu větší chybku, která jí zcela jistě stála ony zmiňované dvě setinky, o které je nyní druhá za Liensbergerovou! Tak Rakušanka se posunuje již z 24. místa po kole prvním na nejhůře šestnácté!
16'
Bude Kathy Liensbergerová vést i po jízdě Andrey Ellenbergerové?
17'
Němka Lena Dürrová je už ve startovní brance. Na prvním mezičasu byla ještě první s náskokem pět setin, jelikož v prvním kole měla poměrně slušný náskok. Pak ale začala ztrácet a propadla se až na osmou pozici.
18'
Oběma závodnicím se asi pospolu výsledkově líbí, jelikož zajely naprosto časově shodné kolo první a nyní i kolo druhé s časem 57,74. Tak to je také nevídaná zajímavost. Dělené druhé místo.
18'
Naprosto stejný čas jako Bučiková měla v prvním kole i Rakušanka Julia Scheibová.
18'
Na děleném osmnáctém místě byla Ana Bučiková, která má zaděláno na poměrně slušný bodový zisk. Zajela třetí nejlepší druhé kolo s časem 57,74, což jí v konečném výsledku dává druhé místo se ztrátou 31 setin na Liensbergerovou.
20'
První desítku druhého kola uzavírá Magdalena Fjällströmová ze Švédska. Na prvním mezičasu ještě vedla, poté začala ztrácet a s poměrně zajímavým faktem – rovnými hůlkami ve druhém kole – jde na průběžné druhé místo. Ztráta 43 setin na Liensbergerovou, která tak zřejmě půjde do druhé desítky.
21'
Ve své parádní disciplíně ale nebude Tilleyová s druhým kolem spokojená. Hodně špatný výkon, kolikrát jí lyže ani vůbec nevodily a viděli jsme i pozdní výjezdy z oblouků. Až osmé místo a kdyby nyní nikdo nevypadl. pohorší si z 21. pozice na osmadvacátou.
21'
Alex Tilleyová je zkušenou slalomářkou. Právě je na trati s cílem udržet jednadvacátou pozici nebo se dostat i do první dvacítky.
22'
Druhé kolo obřího slalomu ubíhá poměrně rychle. Italka Luisa Matilde Maria Bertaniová jde do druhého kola jako dvaadvacátá po kole prvním a tuto pozici neudrží. Rozházená jízda, navíc možná hraje roli i trošku nervozita, jelikož Italka postoupila s vysokým startovním číslem 44. Jde až na dělené páté místo s Huberovou.
23'
Také Mina Fürst Holtmannová nezajela vůbec špatně, ale na Liensbergerovou ztratila ve druhém kole téměř sekundu a lepší než druhé místo to tak nemohlo být.
24'
Znovu se mění průběžné pořadí! Katharina Liensbergerová zajíždí nejlepší obří slalom druhého kola, když se téměř vešla pod 57 sekund. Nakonec byl její čas 57,06 a dá se čekat, že se na prvním místě tato Rakušanka chvíli udrží. Výborný obří slalom v jejím podání!
25'
Nina O'Brienová jela výborně, na prvním i druhém mezičasu vedla. Jenže v polovině trati přišla dílčí chybka na vnitřní lyži, nabrala půl sekundy navrch a náskok byl rázem pryč. Jde tak až na čtvrté místo a asi si pohorší.
26'
Opět se mění pořadí na prvním místě. Laura Pirovanová zvládla druhé kolo o 11 setin rychleji než Direzová a jde na první místo s náskokem 13 setin. Také jí stačil náskok z kola prvního.
27'
A svůj mezičas v zelených číslech si Clara Direzová pohlídala! Ačkoliv Huberovou svojí jízdou v porovnání druhého kola neporazila a byla o 24 setin horší, náskok z prvního kola jí stačil a vede o 14 setin!
27'
Další Francouzskou druhého kola je Clara Direzová, která zatím na prvním i druhém mezičasu vede – o tři setinky!
28'
No a Katharina Huberová jde rázem o další pozici výše. Poráží totiž i Romane Miradoliovou, která se řadí na průběžné druhé místo se ztrátou 41 setin.
29'
Kristina Riisová-Johannessenová zajela výrazně hůře, v jedné brance šla téměř až na zadní část těla. Na Huberovou ztratila 74 setin a pohorší si.
30'
Katharina Huberová dává porovnávací čas druhého kola, zvládla ho pod 58 sekund a byla to slušná jízda. 1:57,98, mohla by si třeba i polepšit oproti kolu prvnímu.
Start'
Druhé kolo bylo odstartováno.
Do druhého kola se bohužel neprobojovala jediná česká závodnice Tereza Kmochová, která skončila na 43. místě a od postupu jí dělily dvě vteřiny.
Konečné pořadí prvního kola:
1. Petra Vlhová (SVK) 57.56
2. Alice Robinsonová (NZL) +0.24
3. Meta Hrovatová (SLO) +0.77
4. Wendy Holdenerová (SUI) +0.86
5. Marta Bassinová (ITA) +0.89
6. Federica Brignoneová (ITA) +0.94
7. Tina Robniková (SLO) +0.95
8. Michelle Gisinová (SUI) +0.96
9. Kristin Lysdahlová (NOR) +1.23
10. Nina Haver-Løsethová (NOR) +1.29
11. Katharina Truppeová (AUT) +1.34
12. Sara Hectorová (SWE) +1.40
13. Tessa Worleyová (FRA) +1.48
14. Franziska Gritschová (AUT) +1.55
15. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +1.56
16. Andrea Ellenbergerová (SUI) +1.58
17. Lena Dürrová (GER) +1.64
18. Julia Scheibová (AUT) +1.65
18. Ana Buciková (SLO) +1.65
20. Magdalena Fjällströmová (SWE) +1.87
21. Alexandra Tilleyová (GBR) +1.96
22. Luisa Matilde Maria Bertaniová (ITA) +2.01
22. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +2.01
24. Katharina Liensbergerová (AUT) +2.02
25. Nina O'Brienová (USA) +2.13
26. Laura Pirovanová (ITA) +2.14
27. Clara Direzová (FRA) +2.16
28. Romane Miradoliová (FRA) +2.32
29. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR) +2.43
30. Katharina Huberová (AUT) +2.54
Dobrý den, ještě jednou vítejte u druhého kola obřího slalomu žen, který se uskuteční v Kranjske Goře od 13 hodin. Z nejlepší pozice do něj půjde slovenská hvězda Petra Vlhová, které je při neúčasti Mikaely Shiffrinové kvůli rodinné tragédii hlavní favoritkou dnešního závodu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:00.
Články odjinud