ATP Indian Wells - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marion Bartoliová, Richard Gasquet : Jiří Veselý - 13. března 2015   06:44

3

Ode mne je to tedy pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek dne a těším se u dalších onlajn přenosů. Na počtenou!
Je tedy po utkání! V prvním setu jsme viděli několik brejků na obou stranách, více jich nakonec získal Kypřan, kterému tak patřila první sada. Po ní se nechal poprvé Veselý ošetřovat, hůře se mu dýchalo a pokašlával. Druhý set ještě rozehrál, udržel si servis, po něm šel na podání Baghdatis, který srovnal na 1:1. Poté se Veselý rozhodl, že už dále není schopen pokračovat v utkání. Kypřan tak postupuje do dalšího kola!
A to je také to poslední, co jsme v dnešním utkání viděli! Jiří Veselý tento zápas ze zdravotních důvodů skrečoval!
1:1
A ten také využívá, je srovnáno ve druhém setu na 1:1!
40-30
Baghdatis má díky chybě Veselého gembol!
30-30
Veselý se nezdá být úplně fit, Baghdatis získává tento fiftýn velmi lacino.
15-30
Veselý se dostává do vedení díky vítěznému forhendovému úderu.
15-15
Ale Veselý záhy předvedl nevynucenou chybu.
0-15
Veselý jde do vedení v tomto gamu.
0:1
Skvělý úder předvedl český hráč u sítě a dostává se díky němu do vedení na začátku druhého setu 1:0!
15-40
Baghdatisův lob končí až v autu, jsou tu dva gemboly pro českého hráče.
15-30
Veselý se ale následně díky vítěznému úderu dostává do vedení v tomto gamu.
15-15
Baghdatis předvedl skvělou defenzivu, Veselý ho měl již na lopatě, ale Kypřan v pravý moment vytáhl skvělý prohoz.
0-15
Baghdatis vyhodil míček forhendem ven z kurtu.
0:0
Vše je ale zřejmě již v pořádku a druhý set tak může začít.
0:0
Podle gestikulace českého hráče se jedná o nějaký problém s dýcháním.
0:0
Jiří Veselý má zřejmě nějaké zdravotní potíže, na kurt je již přivolán fyzioterapeut.
6:3
A Veselý se dopustil na konci forhendové chyby a Baghdatis tak získává první set poměrem 6:3!
40-30
Baghdatis má díky esu setbol, to potvrdila i technika!
30-30
Teď však chyboval a máme tu stav po třiceti. Přijde setbol, nebo brejkbol?
30-15
Baghdatis výborně zrychlil hru a nadělal tím Veselému obrovské potíže. Kypřan je dva míčky od zisku první sady!
15-15
Veselý hodně bojoval, ale nakonec to byl on, kdo první chyboval.
0-15
Veselý ukázal znamenitý return, Baghdatis nedokázal míček vrátit na druhou stranu.
5:3
Napodruhé už to ale Veselý nedokázal, Baghdatis si vysloužil další brejk skvělým prohozem! Kypřan tak jde do vedení 5:3 a půjde podávat na vítězství v prvním setu!
40-30
Ten první Veselý odvrací díky dobrému bekhendu po lajně.
40-15
Další chyba na sebe nenechala dlouho čekat a Kypřan tak vlastní další dva brejkboly!
30-15
Veselý dnes dost chybuje, tentokrát zkazil forhendový úder.
15-15
Marcos Baghdatis teď předvedl výborný prohoz křížem!
0-15
Baghdatisův return skončil až za základní lajnou.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Čistou hrou si bere Jiří Veselý svůj ztracený servis zpět, díky tomu tak snižuje na 3:4 a v prvním setu tak mají oba tenisté stejné šance!
0-40
Po další chybě Kypřana má Veselý možnost vzít si svůj ztracený servis zpět.
0-30
Baghdatis chtěl Veselého prohodit forhendem po lajně, ale trefil jen pásku.
0-15
Baghdatis začíná dvojchybou.
4:2
Třetí nevynucená chyba v řadě již znamená ztrátu servisu! Baghdatis uniká do vedení 4:2!
40-15
A další velká chyba tentokrát z forhendové strany, Baghdatis má dva brejkboly!
30-15
Pokus o lob Veselému nevyšel.
15-15
Tak to je velká chyba, dvakrát po sobě měl Veselý na síti nalitý míček, napoprvé ho Baghdatis vybral a na podruhé netrefil český hráč kurt!
0-15
Výborná hra na síti v podání Veselého.
3:2
3:2
3:2
Veselý se vydal na síť, jenže Baghdatisovi se tentokrát prohoz povedl a tím jde tak do vedení 3:2!
A-40
Přímý bod z podání pro Kypřana.
40-40
Jenže se Veselý vyhodil z kurtu a je tu tedy shoda.
30-40
Veselý se vydal na síť a dobře udělal, Baghdatis se totiž při pokusu o prohoz netrefil do kurtu a český hráč tak má brejkbol!
30-30
Špatný return českého hráče na druhý servis soupeře.
15-30
Baghdatis udělal dvojchybu a Veselý se tak v této hře dostává do vedení.
15-15
Veselý se snažil prohodit svého soupeře, ale trefil jen pásku.
0-15
Veselý ukázal dobré oko, když pouštěl na síti balonek do autu.
2:2
Esem ukončil český tenista tento game a srovnává tak na 2:2! Baghdatis si vyplýtval už druhou pomoc jestřábího oka marně.
30-40
A následně ukončil Veselý výměnu úspěšnou smečí. Je tu tedy gembol.
30-30
Skvělá práce Jiřího na síti, kde si vysloužil vítězný volej. To potvrdilo i jestřábí oko.
30-15
Baghdatis skvěle zrychlil hru po lajně a na to Veselý nedokázal reagovat lépe, než že zahrál do sítě.
15-15
Znovu přišel dobrý servis, ale tentokrát vyhodil Veselý z forhendové strany míček ven z kurtu.
0-15
Výborný servis pomohl Veselému dostat se ve výměně do tlaku, ten také proměnil ve fiftýn.
2:1
2:1
2:1
Velmi těsný aut od Veselého po dlouhé výměně. Baghdatis si tak dnes poprvé dokázal udržet servis a jde do vedení 2:1!
40-30
Další nevynucená chyba Marcose, tomu zbývá poslední gembol.
40-15
O čistou hru se ale jednat nebude, Kypřan vyhodil svůj forhendový úder ven z kurtu.
40-0
Delší výměna končí vítězným bekhendovým úderem od Baghdatise.
30-0
A tentokrát udělal Veselý nevynucenou chybu.
15-0
Baghdatis se vydal na síť, kde získal vítězný úder.
1:1
Jenže Jiří Veselý udělal dvojchybu a brejk je tedy zpět! Je srovnáno 1:1!
0:1
A je také využit, Jiří Veselý hned na úvod bere svému soupeři servis a vede 1:0!
30-15
Teď už se poprvé prosazuje i český tenista.
30-0
A ten se také dostává do vedení v prvním gamu.
15-0
Jako první jde na servis Kypřan.
0:0
Na vzájemné zápasy vede Baghdatis 2:0. Obě měření sil se udála v loňské sezoně. Kypřan nejprve zvítězil v Delray Beach 2:1 na sety, v Ženevě pak bez ztráty sady.
Veselému patří v žebříčku 45. pozice, v tomto utkání ale papírovým favoritem nebude. Sezona sice začala pro českého tenistu výborně – turnajovým prvenstvím v Aucklandu. Poté ale přišla série pěti porážek v řadě za sebou. Baghdatis aktuálně figuruje na 61. místě a letos si připsal skalpy hráčů, jakými jsou třeba Južnyj, Karlović či Goffin. Při svém posledním vystoupení na turnaji v Dubaji byl ovšem nucen utkání vinou zdravotních problémů vzdát, a to až v rámci tiebreaku třetího setu!
Hezké páteční ráno. Na závěr dnešního programu na turnaji v americkém Indian Wells se představí také Jiří Veselý, který bude po pěti porážkách v řadě usilovat o postup do druhého kola. V cestě ovšem bude stát nepříjemný protivník, a sice Kypřan Marcos Baghdatis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.