ATP Indian Wells - Finále -  ONLINE PŘENOS -  Novak Djokovič : Milos Raonic - 20. března 2016   21:29

0

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost, přeji vám příjemný zbytek večera a budu se těšit opět někdy u tenisu na počtenou.
Srbský tenista v dnešním utkání předvedl vynikající výkon a udržoval si převahu od začátku do konce. Jeho soupeř Milos Raonic se nedokázal opřít o svou hlavní zbraň, kterou je servis, a přišel o něj hned pětkrát. Novak Djoković tak v Indian Wells zkompletoval zlatý hattrick, když zde dokázal zvítězit potřetí v řadě od roku 2014. Naopak pro kanadského tenistu skončilo i jeho třetí finále turnaje kategorie Masters 1000 neúspěšně a co víc, ani tentokrát nedokázal uhrát více než 5 gamů. I tak je ale v polovině března druhým nejúspěšnějším hráčem dle získaných bodů za tento rok. Úspěšnější je dle očekávání jen jeho dnešní soupeř, suverénní Novak Djoković.
Konec zápasu
6:0
A světová jednička povedeným servisem končí tento zápas a triumfuje možná až nečekaně jasným výsledkem 6:2 6:0!
40-15
Forhendový úder Raonice končí daleko v autu, což znamená tři mečboly pro Novaka Djokoviće!
30-15
Return kanadského tenisty se do kurtu nevlezl.
15-15
Djoković srovnává vítězným forhendem.
0-15
Srb se pokusil o téměř exhibiční vložku a zkrátil hru, Raonic však jeho záměr vystihl a následně zahrál vítězný volej.
5:0
Konec přestávky, na vítězství v turnaji bude podávat Novak Djoković.
5:0
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0
Nyní se již Novak dokázal dostat do výměny a následně Milos Raonic zahrál forhendový kiks, takže Novak Djoković vede ve druhé sadě již 5:0 a za několik okamžiků půjde podávat na vítězství v celém turnaji.
A-40
Další forhendový úder Raonice končí za základní čarou, opět brejkbol pro srbského tenistu.
40-40
Djoković trefil výborný return pod nohy soupeře, a ten míček odehrál až za základní čáru. Je zde znovu shoda.
40-A
Další vynikající podání přináší kanadskému hráči výhodu.
40-40
Tato možnost ale díky skvělému servisu Raonice zůstává opět nevyužita.
A-40
Forhendový úder Kanaďana končí v autu a Srb má tak opět příležitost k prolomení soupeřova servisu.
40-40
Ten ale Raonic odvrací svým čtvrtým esem.
40-30
Djoković opět začal nabíhat na síť a čopovaný úder kanadského tenisty zastavila páska. Je zde opět brejkbol.
30-30
Srb zahrál čopovaný úder, po němž naběhl na síť a Raonic odehrál míček pouze do sítě.
15-30
Djoković nedokázal vrátit servis soupeře do dvorce.
15-15
Forhend Raonice končí až za základní čarou.
0-15
Kanadský tenista začíná game na svém servisu esem.
4:0
Return Raonice končí těsně za základní čarou, což znamená další potvrzení brejku a vedení 4:0 pro Djokoviće ve druhém setu!
40-30
Srb po dobrém servisu zahrál vítězný forhend a má gembol.
30-30
Djoković ale srovnává vítězným bekhendem po čáře.
15-30
Kanadský tenista donutil soupeře skvělým returnem k chybě a po dlouhé době se dostává do vedení v gamu na returnu.
15-15
Raonic si dokázal vypracovat dobrou pozici pro přechod na síť, kde výměnu zakončil vítězným volejem.
15-0
Srb skvěle zaservíroval a došel si na síť pro snadné zakončení volejem.
3:0
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
3:0
3:0
Novak Djoković zareturnoval přímo pod nohy svého soupeře, a ten míček odehrál až za základní čáru. Milos Raonic tak ztrácí i svůj druhý servis v tomto setu a Srb se tak dostává do vedení 3:0.
A-40
Djoković se rozhodl pro zkrácení hry a Milos Raonic z něj zahrál pouze do autu. Je zde další brejkbol.
40-40
Srbský tenista sice dokázal vrátil povedený servis do hry, ale následně svého soupeře nedokázal prohodit, a ten tak srovnal na shodu.
40-30
Nyní zahrál z forhendu do sítě i Raonic a Novak Djoković má tak opět brejkbol!
30-30
Return Djokoviće zastavila síť a je tak opět srovnáno.
30-15
Srbský tenista skvěle zareturnoval do rohu kurtu a došel si na síť pro velmi povedený stopvolej.
15-15
Djoković nevynuceně chyboval z forhendu a kanadský tenista tak srovnává stav tohoto gamu.
15-0
Srb se pokoušel o lob a Raonic sice na míček dosáhl, ale ve velmi krkolomné pozici jej poslal pouze do autu.
2:0
Novak Djoković servisem ven z dvorce a následným vítězným forhendem do volného prostoru ukončuje tento game, potvrzuje brejk z předchozí hry a ujímá se ve druhém setu vedení 2:0.
40-0
Ani na třetí pokus se Raonic nedokázal dostat do výměny a Novak má tři gemboly.
30-0
Srb přidává své druhé eso v utkání.
15-0
Djoković začíná cestu za potvrzením brejku výborným servisem.
1:0
Nyní už musel Raonic přes druhý servis a Novak Djoković toho dokázal využít. Dostal se do výměny a jeho soupeř zanedlouho zahrál pouze do sítě, což znamená, že kanadský hráč hned na úvod druhého setu ztrácí svůj servis a jeho vyhlídky na vítězství v tomto utkání jsou velmi špatné.
40-30
Dalším vynikajícím podáním kanadský tenista odmazává i druhý brejkbol.
40-15
První z nich Raonic odvrací dělovým servisem, který jeho soupeř dokázal zreturnovat pouze do sítě.
40-0
Čopovaný bekhend Kanaďana končí až za základní čarou a Novak Djoković má tak hned na úvod druhého setu tři brejkboly!
30-0
Vzápětí přichází příliš dlouhý bekhend a Raonic bude na svém servisu opět čelit nepříznivému stavu.
15-0
Druhá sada začíná nevynucenou forhendovou chybou kanadského hráče.
0:0
Raonic je zpět na dvorci a nic nebrání zahájení druhého setu, který začne svým servisem.
0:0
Pauza bude o něco delší, než je obvyklé, neboť kanadský tenista si vyžádat medical timeout.
0:0
Následuje krátká přestávka.
6:2
Nyní ale už forhendový úder kanadského tenisty končí v autu, což znamená jediné, triumf Novaka Djokoviće v prvním setu v poměru 6:2!
40-30
Druhý Raonic skvělou hrou odvrací, zahrál vítězný forhend ven z dvorce.
40-15
O první z nich se ale připravuje sám, dvojchybou.
40-0
Novak se opět vydal na síť a vypracoval si tři setboly.
30-0
Djoković to nyní sehrál výborně, rozběhal svého soupeře a výměnu zakončil vítězným volejem.
15-0
A Srb začíná výborně, esem.
5:2
Konec přestávky, na vítězství v první sadě bude podávat Novak Djoković.
5:2
5:2
Djokovićův pokus o lob byl příliš nízký, Kanaďan jej dokázal zasmečovat a snižuje tak v prvním setu na 2:5.
30-40
Raonic si vynikajícím servisem otevřel dvorec a zakončil výměnu úderem po čáře.
30-30
Po nepovedeném returnu Djokoviće je v tomto gamu srovnáno.
30-15
Srbský tenista se ihned po returnu vydal na síť a Raonic pod tlakem zahrál pouze do pásky.
15-15
Tentokrát poněkud netradičně zahrál Djoković v defenzivě míček až za základní čáru.
15-0
Kanaďan podává na udržení v prvním setu a nezačíná příliš dobře, jeho forhend zastavila síť.
5:1
Return Raonice končí v síti, Djoković vítězí v tomto gamu a zvyšuje své vedení na 5:1.
40-15
Stejně tak dopadl i bekhendový úder kanadského hráče.
30-15
Djokovićovi nyní nevyšel útok z bekhendu, míček skončil těsně v autu.
30-0
Return Raonice skončil daleko mimo kurt.
15-0
Srb zahrál krásný vítězný forhend do rohu dvorce.
4:1
4:1
4:1
A vynikajícím servisem Kanaďan ukončuje tento game a snižuje na 1:4.
40-A
Kanadský hráč nyní využil svého rozpětí paží, dosáhl na těžký míč a zahrál vítězný volej.
40-40
Typická obrana Djokoviće opět slavila úspěch, nyní z ní dokonce dokázal přejít do útoku a výborným volejem přehrál soupeře, který se taktéž nacházel na síti.
40-A
Raonic se natlačil k síti a zde nakonec úspěšně zasmečoval.
40-40
Kanadský tenista nyní zahrál útočný forhend pouze do autu a je zde opět shoda.
40-A
Vzápětí ale dává Raonic druhé eso a má výhodu.
40-40
Kanadský tenista ale následně přidává druhou dvojchybu.
30-40
Raonic zaznamenal své první eso.
30-30
Srb nyní musel returnovat v hodně krkolomné pozici a u dalšího míče byl z toho důvodu příliš pozdě a odehrál jej pouze do sítě.
30-15
Djoković zahrál velmi dobrý bekhend a Raonic z forhendu trefil pouze síť.
15-15
Srbský hráč se nyní skvěle ubránil a stav gamu je tak vyrovnaný.
0-15
Raonic začíná skvělým servisem, který jeho soupeř nedokázal vrátit do dvorce.
4:0
Return kanadského tenisty končí až za základní čarou a Djoković tak potvrzuje i druhý brejk a vede 4:0.
40-15
Nyní už úder z rakety Novaka zamířil do autu a Raonic snižuje.
40-0
Djoković nyní hraje skvěle, povedeným volejem donutil soupeře k chybě a má k dispozici tři gemboly.
30-0
Vzápětí přidává vítězný bekhendový úder.
15-0
Srb začal game na svém servisu parádním vítězným forhendem křížem.
3:0
3:0
3:0
Kanaďan se opět snažil zaútočit z forhendu, ale opět zamířil pouze do deblového koridoru, znovu tak ztrácí servis, tentokrát dokonce čistou hrou a Novak Djoković tak vede v první sadě již 3:0.
40-0
Čopovaný bekhend Milose Raonice míří pouze do sítě a Novak Djoković má tři brejkboly!
30-0
Vzápětí kanadský hráč opět kazí forhend a prohrává již 0-30.
15-0
Raonic začal game na svém servisu forhendem do sítě.
2:0
A Novak Djoković dalším kvalitním servisem potvrzuje brejk a jde do vedení 2:0.
A-40
Srbský tenista si ale dobrým rotovaným servisem ven z dvorce opět vypracovává výhodu.
40-40
Djoković dokázal svého soupeře rozběhat, ale ten zahrál parádní probíhaný vítězný forhend po čáře.
A-40
Raonic se vydal na síť, ale byl soupeřem krásně prohozen.
40-40
Srbovi se však vůbec nepovedl forhend, který zamířil jen do deblového koridoru, a je tak srovnáno na shodu.
40-30
Kanadský tenista zahrál příliš dlouhý forhend a Djoković má tak gembol.
30-30
Po nepovedeném forhendu Raonice je srovnáno.
15-30
Nyní se ale Kanaďan po dobrém servisu soupeře nedokázal dostat do výměny.
0-30
Raonic přidává vítězný forhend a má dobrou výchozí pozici pro rebreak.
0-15
Kanadský tenista zahrál v hluboké defenzivě čopovaný bekhend a Djokovićův volej zastavila páska.
1:0
1:0
1:0
Milos Raonic si dobrým úderem dokázal otevřít dvorec, ale při pokusu o vítězný úder přetáhl forhend, který zahrál až za základní čáru, a hned na úvod zápasu tak ztrácí svůj servis a prohrává 1:0.
A-40
Raonic se po servisu znovu natlačil k síti a Novak Djoković dokázal zahrát parádní lob a vypracoval si druhý brejkbol.
40-40
Forhend kanadského tenisty doletěl jen do poloviny sítě a je zde opět shoda.
40-A
Tentokrát již byla taktika servis-volej úspěšná, Raonic si díky ní vypracoval dobrou pozici ke smeči, kterou využil a má výhodu.
40-40
Srb se skvěle bránil, ale nakonec agresivním forhendům soupeře neodolal a je zde opět shoda.
A-40
Raonic je aktivní, tlačil se do útoku, naběhl na síť, ale zde opět situaci nezvládl a Novak Djoković má první brejkbol utkání.
40-40
Kanadský hráč se rozhodl pro taktiku servis-volej, ale nezvládl úder na síti.
30-40
Raonic nyní zahrál servis na tělo soupeře a vypracoval si gembol.
30-30
Djoković si neporadil ani s podáním na "téčko".
30-15
Nyní už Kanaďan trefil první servis a hned z toho byl přímý bod.
30-0
Vzápětí Raonic zaznamenává svou první dvojchybu.
15-0
Čop kanadského tenisty skončil mimo dvorec.
0:0
Rozehrávka je u konce, zápas začne svým servisem Milos Raonic.
Hráči jsou již na kurtu, nyní probíhá pětiminutová rozehrávka.
Vzájemná bilance

Dnešní soupeři spolu dosud odehráli 5 vzájemných utkání a ve všech případech se z výhry radoval Novak Djoković. Srbský tenista bude výrazným favoritem i v dnešním zápase.

Pětadvacetiletému Kanaďanovi původem z Černé Hory momentálně patří 14. místo v žebříčku ATP. Toto umístění je ale zapříčiněno četnými zraněními v minulé sezoně, Raonic byl vloni i 4. na světě a v bodech získaných za rok 2016 je 2. hned za svým dnešním soupeřem. Letos odehrál pouze dva turnaje, v Brisbane zvítězil a na Australian Open došel až do semifinále, v němž trápil Andyho Murrayho. Do finále v Indian Wells postoupil stejně jako jeho dnešní soupeř se ztrátou jediného setu, který prohrál ve včerejším semifinále s Goffinem. Pro Milose Raonice se bude jednat o třetí finále turnaje kategorie Masters 1000 v kariéře, přičemž v předchozích dvou případech v nich nikdy neuhrál více než 5 gamů.
Novak Djoković

Osmadvacetiletého srbského hráče ani netřeba rozsáhle představovat. Djoković je absolutním vládcem současného tenisového dění. Letos už opanoval Australian Open, kde triumfoval celkově již pošesté, a v minulé sezóně vyhrál tři grandslamové turnaje ze čtyř. Stále mu uniká pouze Roland Garros, kde v minulosti již třikrát ztroskotal ve finále. V letošní sezóně Nole prohrál jediný zápas, který navíc musel skrečovat. V souboji s Felicianem Lopezem ho na turnaji v Dubaji přemohl zánět oka. V Indian Wells Djoković vyhrál i v minulých dvou sezonách a letos dokráčel do finále se ztrátou jediného setu, který prohrál v prvním zápase s Fratangelem.
Turnaj kategorie Masters 1000 v kalifornském Indian Wells dospěl do finále, v němž se dnes spolu utkají Novak Djoković a Milos Raonic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.