Kvitová - Rybáriková | ONLINE | 14.1.2019 11:56 | Australian Open 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Ženy -  ONLINE PŘENOS -  Petra Kvitová : Magdaléna Rybáriková - 14. ledna 2019   11:56

Ukončeno
Petra Kvitová
Petra Kvitová
28 let  182 cm  Česká rep.
2
6
6
Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková
30 let  180 cm  Slovensko
0
3
2
Přenos se aktualizuje automaticky

Pro tento okamžik je to ode mě vše, přeji krásný vstup do nového týdne.
Ve druhém zápase na turnaji Petru Kvitovou čeká Irina-Camelia Beguová.
Petra Kvitová si po třech letech znovu zahraje ve druhém kole Australian Open. Česká tenistka na úvod prvního grandslamu sezónu porazila Magdalénu Rybárikovou 6:3, 6:2, když si k postupu vypomohla šestadvaceti vítěznými údery. Kvitová v první sadě vzala soupeřce třikrát servis, až za stavu 5:3 ho však dokázala potvrdit, což zároveň znamenalo konec prvního setu. Ve druhém dějství Češka byla dvakrát úspěšná na returnu, v páté hře ke všemu nevyužila dva brejkboly. Při vlastním servisu ve druhé sadě přišla o tři fiftýny.
Konec zápasu
6:2
Petra Kvitová postupuje do druhého kola dvouhry, když po servisu si doběhla k síti, před kterou poslala úder středem kurtu!
40-15
Už pouze jeden! Servis mířil do bekhendu Rybárikové, následný forhend po lajně měl velkou rychlost. A především přesnost.
30-15
Přímý bod ze servisu. Češka je dva fiftýny od postupu.
15-15
Magdaléna Rybáriková výborně returnovala do forhendu české tenistky, která sice od míčku ustupovala, úder po lajně však skončila za základní čárou.
15-0
Petra Kvitová je k nezastavení. Ačkoliv tu byl až druhý servis, přesto si dokráčela pro vítězný úder křížem.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Pokud se nestane nějaký zázrak, tak Petra Kvitová si v příštích minutách dokráčí pro postup do druhého kola! Rybáriková nepředvedla špatný servis, její protihráčka ale famózně returnovala po čáře. Rybáriková zaslala míček za síť a na další průběh již rezignovala, naopak Češka si doběhla pro velice agresivní bekhendový úder po lajně!
40-15
Totéž se přihodilo ještě jednou, tentokrát nevyšel úder se spodní rotací z bekhendové strany! Dva brejkboly pro českou tenistku!
30-15
Na return protihráčky ale Magdaléna Rybáriková zareagovala chybou do autu.
15-15
Magdaléna Rybáriková po pěti ztracených fiftýnech získává balónek na svoji stranu, zásluhu na tom měl servis.
15-0
To je velká paráda od Petry Kvitové. Hned po svém returnu na protihráčku zatlačila, zahrála forhend do bekhendu. Přešla k síti, před kterou předvedla výborný volej za pásku.
4:2
Čistá hra pro osmadvacetiletou tenistku, za námi je dvaašedesát minut hry. Rybáriková složitý return zaslala z bekhendu do sítě.
40-0
Čtvrté eso v setu, osmé v zápase. To znamená tři gemboly na 4:2.
30-0
Petra Kvitová začíná přecházet do velkého pohody. Magdaléna Rybáriková returnovala po lajně, Kvitová si došla k růžku kurtu, odkud vyslala winner z forhendu křížem.
15-0
Kvitová přerušuje sérii čtyř neúspěšných míčků. Po servisu se tlačila soupeřce do forhendové strany, aby jí po lajně mohla zasadit vítězný úder.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Magdaléna Rybáriková získala čtyři fiftýny za sebou a snižuje na 2:3. Tenistky se dostaly k menší rozehře, ve které byla Kvitová pod tlakem, což zapříčinilo chybu do autu.
40-A
Magdaléna Rybáriková do kurtu dostala třetí skvělý servis, Kvitová se nyní vzmohla jen na return za základní lajnu.
40-40
Také druhá šance české tenistky je už minulostí, Kvitová returnovala jen do sítě.
40-30
První hrozbu slovenská hráčka odvrátila zásluhou přímého bodu z podání.
40-15
Dva brejkboly v řadě! Magdaléna Rybáriková se v průběhu výměny dostala na síť, kde však nepředvedla razantní smeč, čehož využila Kvitová úspěšným prohozem!
30-15
Kvitová si vypracovala zajímavý stav, dvakrát si může dojít pro brejkbol. Její forhend k lajně přinesl ovoce, Magdaléna Rybáriková zaslala balónek jen do sítě.
15-15
Petra Kvitová se však začíná rozehrávat. Rybáriková skvěle zkrátila výměnu, Kvitová ale ukázala velmi rychlé nohy a forhend dokázala poslat po čáře.
0-15
Magdaléna Rybáriková se pokusí ještě zabojovat, do nové hry vstupuje úspěšně.
3:1
Osmadvacetiletá Kvitová potvrzuje brejk a vede 3:1. Její servis na lajnu potvrdil až challenge.
40-15
Kvitová může podruhé v utkání potvrdit brejk. V této chvíli si pro fiftýn došla až k síti, kam dohnala také svoji protihráčku. Rybáriková míček doběhla, ale zahrála pouze do sítě.
30-15
Petra Kvitová si však jede svůj styl. Po servisu do bekhendu nenechala soupeřku vydechnout a poslala jí forhendový úder kros.
15-15
Magdaléna Rybáriková výborně zahrála return před českou hráčku, která z bekhendu poslala úder jen do autu.
15-0
Petra Kvitová do kurtu zasílá sedmé eso v dnešním utkání.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Kvitová počtvrté v utkání bere soupeřce podání a vede 2:1 ve druhé sadě. Rybáriková podávala do forhendu soupeřky, Češka ale vytáhla parádní úder kros!
40-30
Brejkbol! Česká tenistka od returnu hrála protihráčce forhendy křížem, ten poslední znamenal vítězný fiftýn!
30-30
Petra Kvitová si nyní balónek vybojovala. Od returnu hrála tři forhendy do bekhendu soupeřky. Následně se hra vyrovnala, Kvitová však v jejím závěru musela předvést nelehký úder z bekhendu křížem, na který Magdaléna Rybáriková reagovala chybou do sítě.
15-30
Kvitová na poslední chvíli patrně změnila plány a před síti se tak dopustila nevynucené chyby.
15-15
Magdaléna Rybáriková ale kvalitně zapodávala, soupeřka neměla nyní moc šancí.
15-0
Kvitová to tam začíná sázet. Rybáriková zahrála kratší balónek k lajně, čehož česká tenistka využila rychlým forhendem po čáře.
1:1
Jak gem začala, tak ho ukončila. Tedy esem, podání znovu letělo do forhendu protihráčky.
40-15
A další výborný bekhend křížem, tentokrát z něj byl dokonce vítězný úder. Kvitová přitom na začátku rozehry byla pod menším tlakem.
30-15
Skvělá práce od české tenistky. Její servis na kříž byl ideální k tomu, aby z rohu kurtu mohla zahrát bekhend kros.
15-15
Vzápětí ale nezvládla ideálně reagovat na return protihráčky, prezentovala se nevynucenou chybou.
15-0
Petra Kvitová se nenechává zostudit a trefila eso.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
To byla rychlá akce od Rybárikové. Kvitová konečně returnovala do kurtu, Slovenka však ukončila gem forhendem k růžku kurtu.
0-40
Ani potřetí se hráčky nedostaly do výměny, účinný servis do bekhendu Kvitová vrátila do autu.
0-30
Magdaléna Rybáriková znovu parádně zapodávala, Kvitová z bekhendu returnovala za základní lajnu.
0-15
Slovenská hráčka do nové sady vstoupila přímým bodem z podání.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Magdaléna Rybáriková.
0:0
Následuje přestávka po konci úvodního setu a výměna stran.
6:3
Česká tenistka po půl hodině hry získává první set v poměru 6:3, Rybáriková na závěr hry returnovala do autu. Kvitová se ke všemu na potřetí pokus vydařilo potvrdit brejk!
40-0
Petra Kvitová trefuje eso a je pouhý míček od zisku první sady!
30-0
Servis do bekhendu se vydařil, return letěl za základní lajnu.
15-0
Výborný začátek. Kvitová zapodávala na kříž, Magdaléna Rybáriková si balónek obíhala na forhend. To však dělat neměla, Češka hrála forhend kros, na který Rybáriková odpověděla nepřesným úderem.
5:3
Potřetí v zápase Kvitová vzala protihráčce servis a půjde podávat na výhru v setu. Rybárikové v závěru gemu nadělal velký problém úder do forhendu, Slovenka ho zaslala jen k místům pro čtyřhru!
A-40
Brejkbol číslo dvě! Petra Kvitová vyhnala soupeřku z kurtu, Magdaléna Rybáriková na levé polovině dvorce nezvládla úder, který poslala jenom do autu.
40-40
Kvalitním servisem si však třicetiletá hráčka pomohla, zásluhou čehož odvrátila brejkbol.
40-30
Brejkbol! Slovenská tenistka se po podání dostala k síti, kde nezvládla halfvolej, balónek z její rakety mířil jen za základní lajnu!
30-30
Magdaléna Rybáriková byla za nepříjemného stavu trpělivá a nikam nespěchala. Kvitové nechala otevřenou pravou půlku kurtu, čehož se Češka snažila využít, balónek z její rakety ale letěl do autu.
30-15
Podruhé v současném gemu Rybáriková nezvládla úspěšně reagovat na return protihráčky.
15-15
Česká tenistka se sama připravila o fiftýn. V průběhu výměny přerušila hru a vyžádala si jestřábí oko, úder Magdalény Rybárikové na základní lajnu však byl přesný.
15-0
Petra Kvitová se na začátek osmého gemu pořádně opřela do svého returnu. Ten zaslala až k nohám Rybárikové, která s míčkem patrně nepočítala a zahrála ho jen do sítě.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Magdaléna Rybáriková.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Podruhé v utkání je tu rebrejk! Kvitová musela jít do výměny až přes druhý servis, přesto svým forhendem do bekhendu udržovala soupeřku pod tlakem. Rybáriková se jí vše snažila znepříjemnit údery se spodní rotací, což se jí vyplatilo, Petra Kvitová při závěrečném forhendu vytvořila chybu za základní lajnu!
40-A
Druhý brejkbol v gemu. Rybárikové stačilo jen vrátit servis protihráčky do kurtu, Petra Kvitová vytvořila chybu za základní lajnu.
40-40
Petra Kvitová si mohla pořádně zakřičet! Zapodávala do bekhendu, aby mohla využít forhendový kros. Krásná práce!
30-40
Rybáriková má znovu šanci na rebrejk! Kvitová se po servisu dostala k síti, před kterou zahrála nevynucenou chybou z forhendu.
30-30
Petra Kvitová se ale prezentuje nevynucenou chybou.
30-15
Kvitová zapodávala na kříž a poté se opírala o svůj forhend, údery letěly na raketu soupeřky. Rybáriková v závěru výměny hrála Češce do bekhendu, sama následující míček vyhodila do autu.
15-15
Počtvrté v zápase ovšem od Češky přišla dvojchyba. Předchozí tři nastaly při ztraceném servisu ve čtvrtém gemu.
15-0
Hráčky předvedly jednu z nejdelších výměn dosavadního duelu. Mírnou přestřelku od základní lajny ve svůj prospěch využila Petra Kvitová, která vyčkala na nevynucenou chybu Rybárikové do autu.
4:2
Kvitová přesto podruhé v zápase získala brejk, Rybáriková od základní lajny reagovala na returnu soupeřky chybou do sítě!
40-30
Magdaléna Rybáriková trefuje eso z druhého podání!
40-15
První šance zůstala nevyužita. Opatrnou rozehru totiž Kvitová ukončila nevynucenou chybou z bekhendu, balónek zahrála do sítě.
40-0
Tři brejkboly za sebou! Česká hráčka zaslala return před soupeřku, která se pokoušela o zkrácení hry, balónek ale doletěl sotva k síti!
30-0
Kvitová si vypracovává zajímavou příležitost. Po svém returnu vypadal velice trpělivě, což se jí vyplatilo, jelikož Magdaléna Rybáriková vytvořila nevynucenou chybu do míst pro čtyřhru.
15-0
Petra Kvitová nový gem začala výborně. Češka returnovala před Rybárikovou, která míček poslala jen do autu.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Magdaléna Rybáriková.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Snadný gem přichází pro osmadvacetiletou tenistku, která sledovala vyhozený return protihráčky do autu.
40-15
Kvitová se nenechala rozhodit. Servírovala na téčko, protihráčka returnovala daleko do autu.
30-15
Velké štěstí stálo při slovenské tenistce. Ta returnovala z forhendu přes pásku, ze které se míček nechytatelně překulil na druhou stranu kurtu.
30-0
Tenistky se pustily do kratší výměny od základní lajny, Magdaléna Rybáriková se v závěru vyhodila do autu.
15-0
Do páté hry vstoupila Češka trefeným esem.
2:2
Magdaléna Rybáriková potvrzuje brejk a srovnává na 2:2. Kvitová podruhé během hry nezvládla return.
30-40
Magdaléna Rybáriková po returnu soupeřky hrála Kvitové do bekhendu, aby následně mohla zaslat míček z forhendu po lajně.
30-30
Kvitová returnovala soupeřce do bekhendové strany, Rybáriková zvládla poslat balónek jenom do autu.
15-30
Petra Kvitová v této chvíli nedokázala vrátit servis protihráčky úspěšně do kurtu.
15-15
Další fiftýn však míří na konto české hráčky.
0-15
Obě tenistky se na úvod nové hry objevily u sítě. Kvitová u ní nebyla důrazná a po smeči se Rybáriková dostala zpátky do výměny, nakonec Slovenka přešla k síti, u které byla úspěšná.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Magdaléna Rybáriková.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Petra Kvitová potřetí v gemu vytvořila dvojchybu a její protihráčka si tak bere ztracené podání okamžitě zpátky!
40-A
Druhý brejkbol pro její soupeřku, česká hráčka po returnu Rybárikové vytvořila chybu do autu.
40-40
Kvitová si v důležitý okamžik vypomohla esem!
30-40
Magdaléna Rybáriková bude mít šanci na rebrejk! Petra Kvitová se chvíli po servisu vydala na síť, kde posílala forhendový volej po lajně, míček ovšem skončil za základní lajnou.
30-30
Kratší výměnu od základní lajny zvládla lépe Petra Kvitová, která si lépe poradila s dlouhými liftovanými údery. Rybáriková se vyhodila za základní lajnu.
15-30
A přichází druhá v řadě. Češka si nyní bude muset dát pozor, aby si Magdaléna Rybáriková nevypracovala brejkboly.
15-15
Petra Kvitová však následně vytvořila první dvojchybu v zápase.
15-0
Kvitová do hry vstoupila servisem na kříž, Rybáriková returnovala do autu.
2:0
Česká tenistka zažívá parádní vstup do zápasu, ve druhé hře bere soupeřce podání!
A-40
Pro ten si skutečně také došla.
40-40
Petra Kvitová si hned při své první hře vypracovala shodu. Získá také brejkbol?
30-40
Češka se ještě pokusí o zisk druhého gemu, bude však potřebovat srovnat na shodu.
15-40
Vzápětí si třicetiletá hráčka vypracovává dva gemboly.
15-30
Magdaléna Rybáriková je nyní před svoji protihráčkou o krok napřed.
15-15
A stejně jako Kvitová, tak i Rybáriková srovnává se svoji soupeřkou krok.
15-0
Druhý gem znovu začala lépe tenistka na returnu, v této chvíli to byla Petra Kvitová.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Magdaléna Rybáriková.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Kvitová žádné komplikace nepřipouští, soupeřku ke shodě v první hře nepustila.
40-30
Na konec si však musí ještě chvíli počkat, Rybáriková se snaží vybojovat shodu.
40-15
Osmadvacetiletá tenistka je v této chvíli míček od zisku první hry.
30-15
Petra Kvitová otáčí průběh úvodního gemu ve svůj prospěch.
15-15
Rovněž Kvitová si došla pro první fiftýn v zápase.
0-15
Kvitová začala na servisu, její soupeřka ale získala úvodní fiftýn duelu.
0:0
Utkání právě začalo.
Utkání bylo nakonec přesunuté na jiný kurt, hráčky tak začaly před dvanáctou hodinou.
Program na kurtu se protáhl, tenistky se do hry dostanou až okolo poledne.
Vzájemné zápasy

Tenistky se spolu potkaly již sedmkrát, naposledy ve finále Birminghamu 2018, kde si trofej nenechala ujít Petra Kvitová. Jediný úspěch Magdalény Rybárikové se řadí k ITF v Praze v 2011, kdy Rybáriková vyhrála 6:3, 6:4. Poprvé se hráčky střetly na ITF v Průhonicích 2007.
Magdaléna Rybáriková

Osmifinalistka loňského Australian Open se rozhodla pro jeden přípravný turnaj na australskou akci, na podniku v Brisbane však vyhořela. V úvodním kole se třicetiletá hráčka potkala s Donnou Vekičovou, se kterou prohrála 1:6, 2:6. Minulá sezóna byla pro Rybárikovou velmi specifická. Kromě solidního výsledku v Melbourne ještě došla do finále v Birminghamu, kde prohrála právě s Kvitovou, na druhou stranu však třináctkrát prohrála v úvodním zápase na turnaji. Od loňského New Havenu ke všemu nezvládla zbývající duely sezóny, s neúspěchem v Brisbane tak nevyhrála sedm utkání v řadě.
Petra Kvitová

Lepší začátek roku 2019 si Petra Kvitová snad ani nemohla přát. Osmadvacetiletá tenistka sice na prvním turnaji sezóny v Brisbane nestačila v osmifinále na Anett Kontaveitovou (5:7, 6:7), na velice kvalitně obsazené akci v Sydney však nenašla přemožitelku. Během celého týdne ztratila jedinou sadu až ve finále proti Ashleigh Bartyové (1:6, 7:5, 7:6). Kvitová v průběhu pěti dní, kvůli špatnému počasí spíše nocí, porazila tři hráčky TOP 15, v zápase o semifinále ke všemu přehrála nasazenou dvojku Angelique Kerberovou.
Tenisovým fanouškům přeji krásné pondělní dopoledne. Po úvodních generálkách na první grandslam ročníku 2019 přichází dosavadní vrchol sezóny. Začíná totiž Australian Open, na kterém se představí také Petra Kvitová. Česká tenistka ještě před Melbourne zvládla uspět v Sydney, kde si dokráčela pro 26. titul kariéry. Na úvod velkého turnaje ji nyní čeká Slovenka Magdaléna Rybáriková. Utkání nezačne dříve jak v 9:30 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud