Ženy -  ONLINE PŘENOS -  Sachia Vickeryová : Barbora Krejčíková - 18. ledna 2020   04:22

6

S konstatováním, že Barbora Krejčíková se kvalifikovala do hlavní soutěže Australian Open, se s vámi loučím. Přeji krásné prožití sobotního dne.
French Open 2018 a nyní Australian Open 2020. To jsou dvě úspěšné kvalifikace Barbory Krejčíkové na grandslamu dvouhry. Čtyřiadvacetiletá tenistka se o druhou účast zasloužila ve finále nástražných bojů Melbourne, kde zametla se Sachií Vickeryovou 6:3, 6:0.

Barbora Krejčíková během zápasu fantasticky podávala. K pěti esům přidala jen tři ztracené míčky po úvodním servisu, což činilo úspěšnost 88%. Po druhém podání nevyhrála jen čtyři balónky. Naopak řádila na returnu, na kterém uspěla pětkrát v zápase.
Konec zápasu
0:6
Barbora Krejčíková poráží Sachiu Vickeryovou a postupuje do hlavní soutěže Australian Open!
40-A
Mečbol! A teď bekhendový. Češka je blízko druhé účasti v hlavní soutěži grandslamu dvouhry.
40-40
Shoda. Krejčíková má znovu šanci na mečbol. Zahrála forhendový winner.
40-30
Sachia Vickeryová jí ale to ještě hodlá zatrhnout. Získala gembol.
30-30
A také srovnává stav gemu. Je dva míčky od účastí mezi nejlepšími!
30-15
Barbora Krejčíková ale okamžitě koriguje stav.
30-0
Až v sedmé hře druhého setu se vůbec poprvé dostala k vedení 30:0 při vlastním podání.
15-0
Američanka má na úvod nové hry jasný cíl. Snížit na 1:5 a vykřesat malou naději.
0:5
Konec přestávky, podávat bude Sachia Vickeryová.
0:5
Následuje přestávka a výměna stran.
0:5
5:0! Barbora Krejčíková je gem od postupu mezi nejlepší na letošním Australian Open. Krejčíková zakončil gem esem.
0-40
Tři gemboly. Náběh na čtvrtou čistou hru v zápase.
0-30
Češka si ale umí také poradit, když přijde až druhé podání. Během servisu zatím přišla jen o sedm fiftýnů.
0-15
Krejčíková nehodlá ponechat nic náhodě. Do páté hry druhého setu vstoupila ziskem fiftýnu. Při prvním podání je stále k nezastavení. Z dvaadvaceti pokusů získala devatenáct míčků.
0:4
Brejk! Sachia Vickeryová musela jít přes druhé podání, ve výměně posléze neuspěla. Češka je tak blízko postupu do hlavní soutěže Australian Open.
40-A
Ten se dostavil. Barbora Krejčíková tak je po bekhendovém winneru míček od stavu 4:0.
40-40
Přichází ale shoda. Bude tu šance na brejkbol?
A-40
Otočka v gemu. Barbora Krejčíková podruhé v řadě nedokázala z forhendu najít recept na hru Američanky.
40-40
Vickeryová tomu ale v této chvíli zabránila. Soupeřka měla nejednoduchou situaci s forhendem.
30-40
Brejkbol! Barbora Krejčíková může odskočit ještě k většímu náskoku.
30-30
Brejkboly se nedostavily. Češka k tomu má ještě jednu příležitost.
15-30
Barbora Krejčíková se jen tak nedá. Vede 30:15 a má blízko k brejkbolům. Sachia Vickeryová měla složitou situaci s forhendovým úderem.
15-15
Soupeřka ale hodlá její tažení co nejdříve zastavit.
0-15
Krejčíková řádí. Úspěšně vstoupila také do čtvrté hry.
0:3
0:3
0:3
Potvrzení brejku čistou hrou. Druhým esem ve druhém setu.
0-40
Tři gemboly. Barbora Krejčíková v zápase dominuje na prvním podání. Přišla po něm jen o tři míčky.
0-30
Posedmé se o něj mohla ve druhém setu opřít. Pošesté získala fiftýn.
0-15
Krejčíková začíná potvrzování brejku úspěšně. Pomohla si prvním servisem.
0:2
Barbora Krejčíková potřetí v zápase získala podání soupeřky a půjde podávat na potvrzení brejku! Sachia Vickeryová chybovala z bekhendu.
40-A
Přichází brejkbol číslo tři. Krejčíková dostává soupeřku pod tlak hned během druhé hry druhého setu.
40-40
Nevyužila. Z forhendu vytvořila nevynucenou chybu.
40-A
Druhý brejkbol. Jak si Češka povede při druhé příležitosti?
40-40
Třetí shoda. Velmi důležitý druhý gem pokračuje.
A-40
Sachia Vickeryová poosmé z devíti příležitostí dostala do kurtu první servis. Počtvrté uspěla a získala druhý gembol.
40-40
Barbora Krejčíková přesto bude bojovat o druhý brejkbol.
A-40
A došla si pro gembol.
40-40
Američanka ovšem hrozbu odvrátila.
30-40
A brejkbol! Zisk gemu na returnu by ze začátku druhého setu byl velmi důležitý.
30-30
Barbora Krejčíková má stav 30:30. Její protihráčka chybovala z bekhendové strany, což však nemuselo přijít.
30-15
Vickeryová je proti. Potřetí ve druhém setu trefila první servis. Podruhé po něm získala míček.
15-15
Barbora Krejčíková bude znovu chtít potvrdit, že na returnu jí to v úvodním setu šlo na výbornou.
15-0
Největší rozdíl během první sady byl v zisku fiftýnů po prvním servise. Barbora Krejčíková jich získala 85%, její soupeřka jen 52% míčků. Do nové sady ovšem Sachia Vickeryová ovšem na začátku setu po prvním podání nezaváhala.
0:1
0:1
0:1
Skvělá Krejčíková! Třetím esem v utkání jde do vedení 1:0.
40-A
Barbora Krejčíková otáčí průběh těžkého prvního gemu na svoji stranu. Dokoná obrat?
40-40
Také druhá šance Američanky je odvrácena. Z forhendu vytvořila chybu.
40-30
První hrozba Vickeryové v utkání je už minulostí. Krejčíková si připsala vítězný forhend.
40-15
Dvě šance Američanky na rychlý brejk! Barbora Krejčíková z forhendu vytvořila nevynucenou chybu.
30-15
První podání do kurtu ale v této chvíli nedostala. Bude se muset mít na pozoru. Soupeřka cílí na brejkboly.
15-15
Následně vše napravila trefeným prvním servisem.
15-0
Začínáme druhý set. Zásluhou brejku v závěru první sady mohla Barbora Krejčíková začít novou sadu na servisu. Po dvojchybě však do setu nevstoupila dobře.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.
0:0
Následuje přestávka po konci prvního setu.
3:6
Barbora Krejčíková získává první sadu v poměru 6:3! Dvakrát uspěla na returnu, při vlastním podání naopak téměř dominovala.
30-40
Krejčíková přesto urvala setbol! Došla si pro něj vítězným forhendem.
30-30
Vzápětí dokázala srovnat na 30:30. Češka chybovala z bekhendové strany. Do statistik se to zapíše jako nevynucená chyba.
15-30
Sachia Vickeryová tři setboly nedopustila. Trefila své první eso v zápase.
0-30
Barbora Krejčíková vede 30:0 a je dva fiftýny od zisku prvního setu.
0-15
Devatenáctá nasazená kvalifikace ke všemu lépe také zahájila nový gem. Zajistila si ho winnerem z forhendu.
3:5
Nedovolila shodu, je tu tak stavu 5:3!
30-40
Pozor, Sachia Vickeryová snižujena 40:30 pro Češku. Jak se s tím Barbora Krejčíková vypořádá?
15-40
Třetí čistá hra v zápase tu ovšem nebude. Barbora Krejčíková vytvořila první dvojchybu v zápase.
0-40
Druhé eso! Další první podání a tři gemboly na 5:3.
0-30
Následoval první servis. Češka na servisu ztratila pouhé dva fiftýny. Až na druhou hru při vlastním podání, kdy musela zažehnat stav 15:30, je bezchybná.
0-15
Krejčíková musela začít druhým podáním. Po něm získala pět možných fiftýnů ze šesti.
3:4
3:4
3:4
A snížila na 3:4. Poprvé v utkání se tak její servis obešel bez toho, aniž by musela na shodu.
40-30
Sachia Vickeryová nyní ale brejkboly nedovolila.
30-30
Barbora Krejčíková sledovala vynucenou chybu soupeřky z forhendové strany. Počtvrté v zápase si tak na returnu připsala stav po třiceti.
30-15
Američance vyšel také druhý fiftýn za sebou.
15-15
Vickeryová v této chvíli nedovolila soupeřce odskočit. Rychle srovnala na 15:15.
0-15
Na returnu je Češka zatím nebezpečná. Potvrzuje to také v sedmé hře.
2:4
Čistá hra. Sachia Vickeryová na závěr gemu zahrála nevynucenou chybu z bekhendové strany.
0-40
Podruhé v zápase má při vlastním podání rychlé tři gemboly. A to i přes skutečnost, že se nemohla opřít o první servis.
0-30
Z prvního servisu, který trefila osmkrát, vyhrála sedm fiftýnu. Skvěla bilance. K tomu přišel vítězný forhend.
0-15
Češka pokračuje v úspěšném tažení na prvním podání.
2:3
2:3
2:3
Využila. Snížila na 2:3 ze svého pohledu. Na servis ovšem půjde Krejčíková.
A-40
Sachia Vickeryová si bere vedení v gemu na svoji stranu. Využije druhou šanci?
40-40
V této chvíli to ale bude jinak. Je tu shoda číslo dvě.
A-40
A stejně jako v první hře může okamžitě získat gem na svoji stranu.
40-40
Sachia Vickeryová však podruhé v zápase hrozbu odvrátila.
30-40
Také ve třetí hře má Češka šanci na brejk!
30-30
Vickeryová prozatím brejkboly nepřipustila.
15-30
Barbora Krejčíková bude mít šance tak při třetím returnu. Sachia Vickeryová zachybovala z forhendové strany.
15-15
Její soupeřka má ale naprosto odlišné plány. Srovnala na 15:15.
15-0
Vickeryová by co nejdříve chtěla snížit. Ziskem fiftýnu k tomu nakročila dobře.
1:3
Barbora Krejčíková potvrdila brejk a vede 3:1. Ve druhé polovině gemu se Češka rozpodávala, trefila čtvrté první podání v řadě.
30-40
Krejčíková otáčí gem ve svůj prospěch. Získává gembol.
30-30
Barbora Krejčíková srovnává stav. Po patnácti minutách donutila protihráčku k forhendové chybě.
30-15
Sachia Vickeryová si ovšem vypracovala stav 30:15 na returnu. Forhendový úder jí přinesl winner.
15-15
První servis do kurtu znovu nepřišel, zisk míčku pro Barboru Krejčíkovou již ano.
15-0
Krejčíková přichází o první fiftýn při vlastním servisu. Nemohla se spolehnout na úvodní podání.
1:2
1:2
1:2
Barbora Krejčíková již bere soupeřce podání a vede 2:1 na gemy! Sachia Vickeryová zatím má problémy s úspěšností prvního servisu, ze třináctí možností ho trefila jen šestkrát.
30-40
Brejkbol číslo dvě právě přišel. Bude pro Češku již úspěšnější?
30-30
A také ho srovnává. Také při druhém podání soupeřky se dostala na stav 30:30. Znovu tak má příležitost získat brejkbol!
30-15
Česká tenistka snižuje stav gemu. Její soupeřka se z bekhendu dopustila nevynucené chyby.
30-0
Barbora Krejčíková vzápětí chybovala z bekhendu. Tento míček bude označený jako nevynucená chyba.
15-0
Sachia Vickeryová naopak až napodruhé dobře začala při vlastním servisu.
1:1
Eso! To byla rychlost! Barbora Krejčíková čistou hrou srovnala na 1:1 na gemy. Během hry dvakrát trefila první servis, dvakrát musela přes druhé podání.
0-40
V této chvíli si ale vytvořila tři míčky na zakončení gemu.
0-30
Stejně jako na returnu si dokráčela pro stav 30:0.
0-15
Krejčíková zahájila vlastní podání skvěle. Ziskem fiftýnu.
1:0
1:0
1:0
Vickeryová i přes nabídnutý brejkbol udržela vlastní podání a do zápasu vstoupila vítěznou hrou.
A-40
Sachia Vickeryová ke všemu obrací průběh gemu na svoji stranu. Získává gembol.
40-40
První šance je neúspěšně minulostí.
30-40
A ten skutečně přišel! Vickeryová byla nucena pokazit svůj forhendový úder.
30-30
Sachia Vickeryová srovnává krok na 30:30. Barbora Krejčíková ovšem bude mít třetí příležitost v řadě, jak si ukořistit brejkbol.
15-30
Její soupeřka zatím hrozby Češky odvrací. Jak tomu ale bude během následující výměny?
0-30
Připsala si také druhý úspěšný fiftýn v řadě. Ihned v úvodní hře má šanci na brejkboly.
0-15
Do rozhodujícího zápasu o hlavní soutěž na Australian Open lépe vstoupila česká tenistka.
0:0
Na podání jako první začne Sachia Vickeryová.
Sachia Vickeryová a Barbora Krejčíková se utkaly třikrát. Obě hráčky si připsaly po jedné výhře. K tomu Vickeryová loni duel nedohrála ve druhém kole kvalifikace Montrealu, kde Krejčíková vedla 6:4, 1:0.
Sachia Vickeryová má s hlavními soutěžemi grandslamu dvoury o hodně větší zkušenosti. Pouze na French Open se jí nepodařilo postoupit do druhého kola, na dalších turnajích velké čtyřky se to čtyřiadvacetilé hráče povedlo pětkrát. Loni se tak stalo na Australian Open, kde byla nasazena přímo do hlavní soutěže. První kolo si přitom zahrála již v sezóně 2014.

Bývalá třiasedmdesátá tenistka světa během letošní kvalifikace smetla Gabrielu Ceovou 6:0, 6:1, následně zvládla třísetové utkání s nadějnou Ukrajinkou Katarinou Zavackou 6:4, 5:7, 6:4.
Barbora Krejčíková je trojnásobnou grandslamovou šampionkou ve čtyřhře (2 tituly v ženském deblu, 1 ve smíšeném). V poslední době se však pokouší koncentrovat také na dvouhru, ve které si v hlavní soutěži grandslamu zahrála jen na French Open 2018.

Letos na Australian Open by se tak mohla dočkat druhé účasti mezi nejlepšími. Stejně jako její soupeřka začala v úvodním kole kvalifikace výhrou bez ztráty setu, když porazila Annu Bondarovou 6:4, 6:0. V pátečním zápase opět nepřišla o sadu, nad Varvarou Lepchenkovou zvítězila dvakrát 6:4.
Přeji vám pěkný den. Kvalifikace Australian Open vrcholí a potřetí v kariéře u toho nebude chybět ani Barbora Krejčíková, která se v Melbourne pokusí o druhou účast v hlavní soutěži grandslamu dvouhry. Ve finále kvalifikace ji bude čekat Američanka Sachia Vickeryová. Utkání začne na kurtu 1573 Arena jako druhé v pořadí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.