Muži -  ONLINE PŘENOS -  Andy Murray : Stanislas Wawrinka - 9. června 2017   13:03

Ukončeno
Andy Murray
Andy Murray
30 let  pravák  191 cm  Velká Británie
2
7
3
7
6
1
Stanislas Wawrinka
Stanislas Wawrinka
32 let pravák  182 cm  Švýcarsko
3
6 (6)
6
5
7 (3)
6
Přenos se aktualizuje automaticky

Stan Wawrinka zase všem vytřel zrak! Zase přijel na grandslam totálně bez formy! Ale je ve finále! Dnes ukázal, že je velkým hráčem. Mnozí si možná mysleli, že ten čtvrtý set bude poslední, ale opak! Švýcar předvedl parádní obrat. V hlavě prostě nesmírně silný. Dokáže se připravit na velké duely. Těžko říci, co by udělal trenér Norman s Robinem Soderlingem, kdyby Švéd mohl hrát. Protože nyní vede Wawrinku a to je fantazie! Tohle byl asi nejlepší souboj celého French Open! Ještě se takhle kvalitní tenis v Paříži letos nehrál. Murray byl blízko k tomu, aby (zase) porazil Wawrinku v semifinále Roland Garros. Ale do finále jde Švýcar a utká se s vítězem druhého semifinále Thiem – Nadal. To začne zhruba za 15 minut a já se u něj přihlásím.
Konec zápasu
1:6
Wawrinka returnoval na základní čáru, ve výměně byl naprosto klidný a krásným bekhendovým winnerem po levé lajně končí světová trojka tento zápas. Stan Wawrinka je prostě blázen v pozitivním slova smyslu. Na klasických turnajích hraje velice špatně, ale pak přijde na grandslam a tam hraje jako výměněný. Tam se vyburcuje ke skvělým výkonům... Čtvrté grandslamové finále pro Stana Wawrinku! Tohle je hráč pro velké duely!
15-40
Return skončil na základní čáře, jedním kratším úderem dostal Švýcar Brita do hry, ale Murray se vyhodil za základní čáru, dva mečboly!
15-30
Dva servisy světové jedničky do autu.
15-15
Švýcar returnuje forhendem za základní čáru.
0-15
Wawrinka si tohle zasloužil, hodně se snažil hrát do bekhendu soupeře, krásně mu fungoval křižný bekhend. Ten byl světový. Švýcar ukončil boj forhendovým winnerem kros do pravé poloviny kurtu.
1:5
Vynikající servis na téčko, posléze jeden forhend Wawrinky a náběhový volej Švýcara do sítě. Murray ještě neprohrál tento zápas!
A-40
Po servisu do forhendu skončil bekhend Wawrinky za základní čárou.
40-40
Eso ven z kurtu! Takhle hraje hráč narozený pro grandslamy!
40-30
Po servisu ven z kurtu se Wawrinka jedním forhendem kros po pravé ruce soupeře dostal na síť, ten ovšem prohazoval stejným úderem. Brejkbol!
30-30
Eso ven z kurtu!
30-15
Murray returnuje za základní čáru.
30-0
Ze začátku výměny byl aktivnější Murray, ale i Wawrinka měl určité šance na zisk bodu díky svému dobrému bekhendu. Švýcar ovšem chyboval bekhendem do levého koridoru pro debl.
15-0
Po servisu ven z kurtu končí forhend Švýcara za základní čárou.
0:5
Po druhém podání jako kdyby Wawrinka čekal na chybu Murrayho. Brit zahrál špatný kraťas do levé poloviny kurtu, Švýcar trestal winnerem po pravé lajně. Wawrinka pjde po přestávce podávat na postup do svého čtvrtého grandslamového finále v životě!
30-40
Po servisu ven z kurtu a jednom forhendu po pravé lajně byl Murray na síti, ale bekhendem před téčkem do sítě daroval soupeři brejkbol!
30-30
Wawrinka returnoval křížem na pravou lajnu a poté přidal forhendový winner po levé lajně.
30-15
Wawrinka byl jak při returnu, tak při bekhendu agresivní, Murray zakončil výměnu forhendem od základní čáry do sítě.
30-0
Bekhendový return křížem končí v síti.
15-0
Po podání na téčko si pomohl Murray forhendem, Wawrinka hrál křižným forhendem od základní čáry do sítě.
0:4
Přímý bod po druhém podání na kříž, Murray returnuje za základní čáru.
30-40
Po druhém podání to bylo hodně o razanci Wawrinky. O tom, jestli Švýcar udělá chybu, protože Stan měl převahu a aktivní hra švýcarského hráče vedla k bekhendové chybě Brita do sítě.
30-30
Po podání na kříž jsme viděli souboj od základní čáry, který nebyl dlouhý. Wawrinka si ovšem pomohl bekhendem a soupeř chyboval za základní čáru.
30-15
Murray returnuje do sítě.
30-0
V úvodu výměny po druhém podání chtěl Murray vytěžovat hlavně forhend soupeře, nakonec se dočkal bekhendového výhozu Wawrinky.
15-0
Wawrinka přeriskoval druhé podání ven z kurtu, dvojchyba.
0:3
Po servisu na kříž to byl Wawrinka, kdo se bránil, ale v závěru výměny se Švýcar dostal k úderům na základní čáru, načež Brit zakončil game nečistým forhendem od základní čáry. Vypadá to na velký obrat švýcarského hráče.
30-40
Po podání na kříž si Wawrinka připravil bekhendem kros po levé ruce soupeře pozici pro smeč po dopadu z levé strany křížem!
30-30
Po čtvrtém forhendu soupeře trefil Murray bekhendový winner křížem do otevřeného kurtu.
15-30
Viděli jsme aktivního Wawrinku, kterému jednou pomohl bekhend po levé lajně, Švýcar měl převahu, držel ho forhend a výměnu zakončil forhendovým winnerem po pravé lajně.
15-15
Po podání ven z kurtu returnuje Švýcar do pravého koridoru pro debl.
0-15
Po servisu na kříž a bekhendu kros po levé ruce Wawrinky vytasil Švýcar bekhendový winner po levé lajně.
0:2
Přímý bod po druhém podání ven z kurtu, Murray returnoval do sítě. Wawrinka potvrzuje brejk!
0-40
Po servisu na kříž přidal Wawrinka forhendový winner do levé poloviny kurtu, do protipohybu soupeře.
0-30
Po servisu ven z kurtu zahrál Švýcar bekhendový winner po levé lajně.
0-15
Po druhém podání na téčko hrál Wawrinka dvakrát forhendem, úder po pravé ruce soupeře byl winnerem.
0:1
Wawrinka returnoval křížem do kolen soupeře, ten si pomohl forhendem po pravé lajně, Stan zkusil bekhend křížem v době, kdy protihráč byl na síti. Murray ukončil game halfvolejem do sítě. Brejk na úvod páté sady!
15-40
Po dvou bekhendech Švýcara přidal Wawrinka forhend po levé lajně, následně trefil forhendový winner po pravé lajně, dva brejkboly!
15-30
Chvíli se hrálo forhendem, poté Murray sáhl ke kraťasu, následně dalším úderem ukončil Brit boj.
0-30
Vítězný forhendový return kros!
0-15
Dlouho měl Wawrinka převahu, sázel na razanci, nakonec Murray zahrál kraťas do levé poloviny kurtu, Švýcar kontroval vítězným úderem po pravé lajně.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Andy Murray.
6:7
Vítězným forhendovým returnem do levé poloviny kurtu po druhém podání ven z kurtu končí Wawrinka tento set! Uvidíme pátou sadu!
3-6
Po servisu na tělo se v krátké výměně vyhodil Murray forhendem od základní čáry za základní čáru, tři setboly na 2:2!
3-5
Hodně pozdě hlášený aut po prvním podání ven z kurtu. Ale sudí Garner dal čárovému za pravdu. Po druhém podání na téčko rozhodla vynikající délka úderů Wawrinky a také vynucená chyba Murrayho do pravého koridoru pro debl.
3-4
Po servisu ven z kurtu a jednom forhendu šel Brit na síť a nepokazil forhendový volej těsně za síť.
2-4
Po druhém podání ven z kurtu chtěl Murray ukončit výměnu kraťasem do pravé poloviny kurtu, ale míček skončil v síti.
2-3
Přímý bod po podání na téčko, Brit returnoval za základní čáru.
2-2
Po servisu ven z kurtu končí křižný forhend po levé ruce Brita v autu.
1-2
Murray držel Wawrinku za základní čárou, byl asi aktivnější, ale výměnu ukončila dobrá šance Stana na zisk bodu zakončená forhendem do sítě, respektive 70 nevynucenou chybou Švýcara v zápase.
0-2
Bylo strašně znát, jakmile se dostal Wawrinka ke křižnému bekhendu. Murrayho obrana nebyla špatná, ale i tak nakonec přišla chyba za základní čáru.
0-1
Po forhendovém returnu do pravé poloviny kurtu, reagoval Švýcar krásným bekhendem kros, nakonec se Murray dobře bránil, ale nestihl odpovědět na forhendový winner po pravé lajně.
6:6
Wawrinka returnuje do sítě, a tak nás čeká druhý tiebreak v zápase.
40-15
Krátká výměna, Murrayho podržely oba základní údery, Wawrinka poslal forhend kros do sítě.
30-15
Po returnu křížem kontroval Murray skvělým forhendem kros po pravé ruce soupeře, po křižném forhendu do pravé poloviny kurtu nepokazil volej těsně za síť.
15-15
Přímý bod po podání ven z kurtu, Wawrinka returnoval za základní čáru.
0-15
K forhendovém returnu na zákldní čáru přidal Wawrinka bekhendový winner po levé lajně.
5:6
Po podání ven z kurtu zahrál Wawrinka kraťas do levé poloviny kurtu, Murray kontroval křižným úderem po pravé ruce soupeře do autu.
0-40
Eso ven z kurtu!
0-30
Po podání ven z kurtu to byl souboj o razanci od základní čáry, Murrayho údery měly celkem délku, ale rozhodl křižný kraťas Wawrinky z pravé strany.
0-15
Forhendový return končí v síti.
5:5
Po servisu ven z kurtu a dvou forhendech soupeře se Wawrinka vyhodil forhendem za základní čáru.
40-30
Vítězný bekhendový return křížem!
40-15
Wawrinkovi fungoval hlavně forhend, nakonec v souboji od základní čáry poslal bekhend kros do pravého koridoru pro debl.
30-15
Nešlo se do výměny.
15-15
To byla výměna! Po druhém podání ven z kurtu zkusil Murray kraťas do levé poloviny kurtu, soupeř reagoval kontrakraťasem a špatným volejem. Brit se dostal na síť, kde jeho úder nebyl důrazný. Protihráč jej přeloboval, po dalším úderu Brita následoval technický úder Švýcara těsně za síť.
15-0
Přímý bod po podání ven z kurtu, Wawrinka returnoval za základní čáru.
4:5
Po returnu křížem zahrál Murray jeden kratší úder, Wawrinka kontroval forhendem po pravé lajně, následně zakončil game stopvolejem. Jeden game dělí Švýcara od výhry ve čtvrté sadě!
0-40
Vyhozený bekhendový return za základní čáru.
0-30
Po podání na téčko si Wawrinka třemi forhendy a hlavně forhendem po pravé lajně připravil pozici pro smeč, Murray reagoval bekhendem od základní čáry, ale Švýcar vše ukončil stopvolejem.
0-15
Přímý bod po servisu na kříž, Murray returnoval do sítě.
4:4
Nečistým bekhendovým returnem končí Švýcar game!
40-0
Wawrinka pokazil return.
30-0
Wawrinka měl převahu, fungoval mu bekhend, ale neukončil boj. Murray si pomohl kraťasem do levé poloviny kurtu, následně zahrál bekhend kros po levé ruce soupeře, který udělal vynucenou chybu do sítě.
15-0
Bekhendový return Wawrinky končí za základní čárou.
3:4
Po servisu ven z kurtu rozhodl Wawrinka game forhendovým winnerem do levé poloviny kurtu.
40-A
Brit returnuje do sítě.
40-40
Tahle výměna mohla zase dopadnout jakkoliv. Murray nakonec byl na síti, soupeř prohazoval forhendem do levého koridoru pro debl.
30-40
Tohle je míč, který může zvrátit celý zápas! Murray dobře returnoval forhendem po lajně, ale Wawrinka se i tak dostal na síť. Nicméně, tam neměl žádnou větší šanci k ukončení výměny. Britovi v závěru výměny pomohla páska, a tak přišel bekhend po levé lajně, načež světová trojka vytáhla forhendový prohoz po pravé lajně.
30-30
Murray nejprve returnoval křižným forhendem, poté poslal bekhendový čop do sítě.
30-15
Vynikající forhendový return křížem na základní čáru. Poté si Murray pomohl křižným bekhendem po levé ruce soupeře, na síti zvládl stopvolej. Následoval celkem dlouhý souboj u sítě zakončený forhendovým winnerem kros po pravé ruce Wawrinky!
15-15
Na bekhendový return reagoval Wawrinka forhendovým winnerem kros do pravé poloviny kurtu.
15-0
Druhé podání mělo jít na téčko, ale skončilo v autu.
3:3
Po podání na téčko trefil Murray forhendový winner kros po pravé ruce soupeře.
40-15
Ihned po servisu na téčko zahrál Murray vítězný kraťas do levé poloviny kurtu.
30-15
Po returnu těsně za síť se Murray úderem po levé lajně dostal na síť, tam jej ale Wawrinka nadvakrát prohodil, přičemž prohoz přišel po bekhendu kros.
30-0
Return Wawrinky končí v síti.
15-0
Murraymu v této výměně fungoval forhend, snad jen jednou hrál bekhendem, výměnu ukončil forhendovým winnerem po pravé lajně.
2:3
Murray returnuje za základní čáru.
30-40
Po bekhendovém returnu to byl Wawrinka, kdo tvořil hru, ale Murray se skvěle bránil. Nicméně, Švýcar donutil soupeře k chybě za základní čáru svým forhendem kros do pravé poloviny kurtu.
30-30
Po dobrém servisu ven z kurtu potřeboval Wawrinka dva bekhendy kros po levé ruce soupeře, ten ukončil boj bekhendem od základní čáry do sítě.
30-15
Po bekhendovém returnu na základní čáru zkusil Murray kraťas do pravé poloviny kurtu, dalším úderem po pravé ruce soupeře ukončil boj.
15-15
Po pěti úderech Murrayho křížem vytasil Wawrinka bekhendový winner do levé poloviny kurtu.
15-0
Po dvou bekhendech Murrayho přišel forhend Wawrinky do pravého koridoru pro debl. Aut nikdo nehlásil. Ten musel potvrdit, až sudí Garner.
2:2
Wawrinka returnuje do sítě.
40-15
Wawrinka hrál snad pětkrát forhendem, pouze jednou bekhendem, v úvodu výměny měl převahu, ale Murray se ubránil. Načež Švýcar trefil nečistě forhend od základní čáry.
30-15
Po bekhendovém retunu přistál křižný forhend Wawrinky po pravé ruce Murrayho za základní čárou.
15-15
Po druhém podání si Wawrinka pomohl křižným bekhendem, následně bekhendem po levé lajně donutil soupeře k chybě do pravého koridoru pro debl.
15-0
Přímý bod po podání ven z kurtu, Wawrinka returnuje za základní čáru.
1:2
Po servisu ven z kurtu si Wawrinka forhendem po levé lajně připravil pozici pro forhendový winner po pravé ruce soupeře.
30-40
Po servisu ven z kurtu měl převahu Wawrinka, ale neukončil výměnu ani jednou smečí po dopadu, soupeř se dostal do výměny. Posléze ji ovšem ukončil kraťasem do sítě.
30-30
V souboji od základní čáry si nakonec Wawrinka pomohl forhendem do pravé poloviny kurtu a následně nepokazil forhendový stopvolej.
30-15
Vynikající servis ven z kurtu, ale následně končí forhend Wawrinky za základní čárou.
15-15
Přímý bod po podání ven z kurtu, return končí za základní čárou.
15-0
Po servisu nepokazil Wawrinka bekhend kros, poté se bekhendem vyhodil za základní čáru.
1:1
Murray se ubránil forhendovému returnu kros a zahrál bekhendový winner po levé lajně.
40-30
Po bekhendovém returnu poslal Wawrinka křižný forhend za základní čáru.
30-30
Eso do středu kurtu!
15-30
Po returnu křížem kontroval Murray forhendovým winner po pravé lajně.
0-30
Po podání na téčko hrál Murray jednou forhendem kros po pravé ruce soupeře, ten jej ovšem kontraforhendem křížem donutil k chybě do sítě.
0-15
Druhé podání končí v autu.
0:1
Po servisu ven z kurtu vidíme forhendový winner kros po pravé ruce Murrayho.
15-40
Bekhendový return končí za základní čárou.
15-30
Po returnu kros končí kontraforhend Švýcara za základní čárou.
0-30
Krátká výměna pro Švýcara!
0-15
Po servisu na téčko rozhodl Wawrinka výměnu forhendovým winnerem kros po levé ruce soupeře.
7:5
Wawrinka sice zvládl bekhendový return do pravé poloviny kurtu, ale Murray si pomohl dobrým bekhendem kros po levé ruce soupeře. Švýcar ukončil třetí set bekhendem do sítě.
40-15
Ihned po podání zahrál Murray forhend po levé lajně, Wawrinka udělal vynucenou chybu do levého koridoru pro debl, dva setboly!
30-15
Wawrinka létal jako hadr na holi, ale nestačilo to. Soupeři ze začátku fungoval forhend, poté nepokazil kraťas. Brit si v závěru rozběhal protihráče, který chyboval za základní čáru.
15-15
Po podání ven z kurtu zvládl Murray forhend křížem po levé ruce Wawrinky i těžký volej do levé poloviny kurtu z pravé strany.
0-15
Čtyřikrát hrál Wawrinka křížem až přišel forhendový winner kros po levé ruce Murrayho.
6:5
Po servisu ven z kurtu přišel forhend kros po levé ruce Murrayho, ten se ubránil a poté těžký volej Wawrinky skončil v síti. Brit půjde po přestávce podávat na ukončení třetí sady!
40-15
Murray returnuje do sítě po servisu na téčko!
40-0
Po podání ven z kurtu hrál Wawrinka dvakrát forhendem, druhý forhend byl nedůrazný a protože neukončil výměnu smečí, tak ji ukončil do levého koridoru pro debl!
30-0
Po podání na téčko hrál Wawrinka jednou forhendem, poté pokazil kraťas do sítě.
15-0
Na forhendový return proti druhému podání reagoval Wawrinka bekhendem do pravého koridoru pro debl.
5:5
Po servisu ven z kurtu donutil Murray soupeře k chybě za základní čáru svým forhendem po pravé lajně.
40-15
Ihned po returnu vytasil Murray forhend na základní čáru, soupeř mu daroval bod forhendem za základní čáru.
30-15
Po dvou forhendech kros z rakety Švýcara dostal Brit soupeře do těžké pozice, Wawrinka hrál dalším forhendem kros za základní čáru.
15-15
Po dvou forhendech Wawrinky poslal Murray forhend do sítě.
15-0
Po returnu křížem přidal Wawrinka jeden bekhend kros, následně nečistým bekhendem zakončil výměnu.
4:5
Po podání ven z kurtu byl Wawrinka hluboko za základní čáru, ale chybu z bekhendu neudělal, navíc byl jednou agresivní bekhendem kros po levé ruce soupeře a následně nepokazil smeč po pravici protihráče.
40-A
Eso na téčko!
40-40
Bekhendový return kros po druhém podání končí v síti. Velká chyba Brita!
40-30
Po returnu na základní čáru poslal Brit bekhend do sítě.
40-15
Murray byl výborný od základní čáry, ale forhendem do pravé poloviny kurtu získal soupeř převahu, načež bekhend kros poslala páska do autu.
30-15
Po třech úderech Murrayho, přičemž dvou forhendech a jednom bekhendu, si Wawrinka pomohl bekhendem po levé lajně, ale pot trefil nečistě bekhend.
15-15
Murray returnoval křižným bekhendem po druhém podání do sítě.
15-0
K vynikajícím bekhendovému returnu do pravé poloviny kurtu přidal Murray forhendový winner otřený o levou lajnu.
4:4
Po dvou bekhendech Švýcara trefil Wawrinka křižným forhendem levý koridor pro debl.
40-15
Murray byl ze začátku aktivnější, ale Wawrinka si dvěma forhendy připravil pozici pro úder na síti, soupeř jej poté křižným forhendem donutil k chybě do sítě.
30-15
Murray zkusil kraťas do pravé poloviny kurtu, Wawrinka tam byl, následoval lob Brita, tweener Švýcara a snadné zakončení hráče na podání na síti.
15-15
Souboj od základní čáry rozhodl kraťas Brita do levé poloviny kurtu, soupeř poté hrál do sítě.
0-15
Po servisu ven z kurtu se hodně hrálo od základní čáry, Wawrinku držel bekhend, Murray zahrál kraťas, následoval souboj u sítě, kdy si Švýcar pomohl bekhendovou smeíč, soupeř kontroval chybou do pravého koridoru pro debl z bekhendu.
3:4
Po druhém podání na kříž přišlo několik úderů křížem, Murray vše ukončil bekhendovým winnerem kros po levé ruce soupeře Brejk pro světovou jedničku.
A-40
Po servisu ven z kurtu a dvou forhendech soupeře se Murray nakonec dostal na síť, kde zvládl první bekhend. Švýcar hrál poté forhendem od základní čáry do sítě.
40-40
Na return po druhém podání reagoval Wawrinka forhendem do levé poloviny kurtu, výměnu následně ukončil vítězným forhendem po pravé lajně.
A-40
Po servisu ven z kurtu končí forhend Švýcara v pravé polovině sítě.
40-40
Wawrinka si pomohl servisem, následoval jeden forhend Švýcara a smeč po levé ruce Brita!
40-30
Po servisu na téčko byl Wawrinka aktivnější křižným forhendem, Švýcar zahrál nedůrazně smeč a poté jej soupeř bekhendem donutil k chybě za základní čáru.
30-30
Murray hrál několikrát do bekhendu soupeře, ten si ovšem bekhendem po levé lajně připravil pozici pro forhendový winner po pravé lajně.
30-15
Return Murrayho měl délku, Wawrinka tím pádem chyboval od základní čáry do sítě svým forhendem.
15-15
Na forhendový return reagoval Wawrinka forhendem kros po pravé ruce soupeře, následoval forhendový winner Švýcara po pravé lajně.
15-0
Po servisu na téčko vyhodil Wawrinka forhend za základní čáru.
2:4
Krátký return Wawrinky, ale soupeř musel do kolen, a tak Murray zakončil game bekhendem do levého koridoru pro debl! Brejk pro Švýcara!
40-A
Po returnu byl Wawrinka třikrát z forhendu agresivní, čtvrtým technickým forhendem si připravil pozici pro forhendový volej po pravé ruce soupeře!
40-40
Po druhém podání končí bekhendový return křížem v síti.
40-A
Wawrinku podržel forhend, ten mu tvořil hru, poté zkusil Švýcar kraťas do pravé poloviny kurtu, následoval úder Brita do levého koridoru pro debl, třetí brejkbol!
40-40
Skvělá výměna z obou stran! Wawrinka byl ze začátku aktivnější, Murray se víceméně nedostal k žádné aktivní hře, ale skvěle se bránil až bekhend Švýcara skončil v levém koridoru pro debl.
30-40
Celkem kráttký return křížem, Murray se tím dostal do boje a nakonec rozhodl výměnu forhendovým winnerem po levé lajně.
15-40
Po returnu křížem následuje bekhend Murrayho do pravého koridoru pro debl. Dva brejkboly!
15-30
Kratším returnem si Stan chtěl přitáhnout soupeře k síti. Pak hrál Švýcar několikrát do bekhendu protihráče až vytasil bekhendový winner po levé lajně.
15-15
Po podání na téčko to bylo chvíli o forhendech obou hráčů, Wawrinka nakonec vyhodil bekhend za základní čáru.
0-15
Po forhendovém returnu kros zvolil Wawrinka forhend křížem do bekhendu soupeře, který hrál od základní čáry do sítě.
2:3
Po třech úderech křížem zabral Murray forhendem do levé poloviny kurtu, Wawrinka poté udělal chybu do sítě. Brejk!
A-40
Murray byl vynikající, co se týče pohybu, aktivní, soustředěný. Wawrinka mu pomohl bekhendem do pravého koridoru pro debl. Brejkbol!
40-40
Po servisu ven z kurtu skončil forhend kros z rakety Švýcara za základní čárou. Jednalo se o úder po levé ruce Brita.
30-40
Eso ven z kurtu!
30-30
Vynikající servis ven z kurtu, k tomu smeč po dopadu Wawrinky, jeden forhend Brita a poté snadný forhendový volej po pravé ruce světové jedničky.
30-15
Ihned po returnu zkusil Murray kraťas do levé poloviny kurtu, Wawrinka reagoval kontrakraťasem kros, následoval winner Brita po pravé lajně.
15-15
Po servisu do středu kurtu zahrál Wawrinka forhendový winner kros po levé ruce Murrayho.
15-0
Solidní servis na téčko, ale následný bekhend Wawrinky přistál v pravém koridoru pro debl.
1:3
Přímý bod po podání ven z kurtu, Wawrinka returnoval za základní čáru.
40-15
Po forhendovém returnu končí kontrabekhend Murrayho za základní čárou.
40-0
Po bekhendovém returnu kros to měl Wawrinka dobře rozehrané, ale forhend skončil v síti.
30-0
V krátké výměně hrál Wawrinka hlavně do bekhendu soupeře, ale sám poslal čop do sítě.
15-0
Po druhém podání měl Murray křižným forhehdem převahu ve výměně, neudělal chybu, byl trpělivý až přišel bekhendov výhoz soupeře za základní čáru.
0:3
Po krátkém forhendovém returnu zvolil Wawrinka bekhend kros do pravé poloviny kurtu a poté zakončil výměnu forhendovým volejem těsně za síť křížem z pravé strany.
15-40
Po servisu ven z kurtu potřeboval Švýcar pouze bekhend kros po levé ruce soupeře, Murray ukončil výměnu forhendem od základní čáry do sítě.
15-30
Přímý bod po podání ven z kurtu, Murray returnoval za základní čáru.
15-15
Po forhendovém returnu kontroval Wawrinka dobrým bekhendem kros po levé ruce soupeře, který hrál do sítě.
15-0
Po podání ven z kurtu byl Wawrinka agresivní, ale nakonec forhendem do pravého koridoru pro debl z levé strany ukončil boj!
0:2
Po podání na kříž končí forhend Murrayho v pravém koridoru pro debl! Brejk na úvod třetí sady!
30-40
Druhým bekhendem po levé lajně získal Wawrinka převahu ve výměně, dostal soupeře pod tlak, výměnu poté ukončil bekhendovým winnerem kros po levé ruce protihráče, brejkbol!
30-30
Po dvou forhendech Wawrinky trefil Murray forhendový winner kros po pravé ruce soupeře.
15-30
Krásná obrana Wawrinky! Murray si pomohl forhendem po pravé lajně, zvládl volej, Švýcar se dostal do boje forhendem, po dalším úderu Stana hrál Andy forhendem do sítě.
15-15
Po servisu ven z kurtu doběhl Wawrinka kraťas Murrayho, po úderu Švýcara hrál soupeř bekhendem do sítě.
15-0
Po bekhendovém returnu zrychlil Wawrinka hru bekhendem po levé lajně, ale poté poslal forhend do levého koridoru pro debl.
0:1
Po podání ven z kurtu trefil Wawrinka forhend po levé lajně, Murray udělal vynucenou chybu za základní čáru.
0-40
Po servisu na téčko si Wawrinka pomohl bekhendem po levé lajně, Murray kontroval forhendem do levého koridoru pro debl!
0-30
Vyhozený bekhendový return po druhém podání.
0-15
Po druhém podání potřeboval Wawrinka tři forhendy k tomu, aby získal převahu a následně hrál Murray z těžké pozice do sítě.
3:6
Vítězný forhendový return do levé poloviny kurtu po druhém podání na boční lajnu znamená, že v tomhle semifinále je srovnáno 1:1 na sety!
30-40
Po čtyřech forhendech ze své rakety zkusil Wawrinka bekhend kros po levé ruce soupeře, Murray zakončil výměnu bekhendem od základní čáry do sítě, setbol!
30-30
Po podání ven z kurtu hrál Murray bekhendem po levé lajně, následně jeho forhend zastavila páska.
30-15
Po dvou forhendech kros po pravé ruce soupeře si Wawrinka rozběhal protihráče celou řadou bekhendů, načež kraťas skončil v síti.
15-15
Po podání na téčko sice nepokazil Wawrinka return, ale poté poslal bekhend za základní čáru.
0-15
Druhé podání skončilo v autu, dvojchyba.
3:5
Přímý bod po druhém podání do středu kurtu, Murray returnoval do pravého koridoru pro debl. Jeden game dělí Wawrinku od výhry ve druhé sadě.
40-A
Po podání do bekhendu kontroval Wawrinka bekhendem kros po levé ruce soupeře a výměnu zakončil smečí z pravé strany křížem!
40-40
Po druhém podání na kříž si Wawrinka pomohl bekhendem po levé lajně, poté poslal forhend do sítě, když chtěl hrát po pravé lajně.
30-40
Po podání na téčko trefil Wawrinka ze středu forhendový volej do pravé poloviny kurtu.
30-30
Po servisu ven z kurtu zvládl Wawrinka dva forhendy, ale nikoliv halfvolej, který zastavila síť.
15-30
Po bekhendovém returnu kros skončil kontraforhend Wawrinky za základní čárou.
0-30
Přímý bod po servisu na téčko, Murray nedostal míček přes síť.
0-15
Po servisu ven z kurtu zahrál Wawrinka forhendový winner ze středu do pravé poloviny kurtu.
3:4
Po forhendovém returnu rozhodl Wawrinka game bekhendovým winnerem po levé lajně! První brejk druhé sady!
0-40
Druhé podání končí v autu, dvojchyba. Tři brejkboly!
0-30
Třemi bekhendy kros po levé ruce soupeře si připravil Wawrinka pozici pro forhendový winner křížem do pravé poloviny kurtu.
0-15
Wawrinka měl převahu ve výměně jej podržel forhend, křižnými údery tlačil na soupeře, Brit se nakonec vyhodil za základní čáru.
3:3
Přímý bod po podání na téčko, Murray returnoval za základní čáru.
15-40
Po druhém podání ven z kurtu si Wawrinka forhendem po levé lajně vynutil chybu soupeře za základní čáru.
15-30
Murray returnoval do sítě.
15-15
Vynikající pohyb Murrayho, dobrá délka křižného bekhendu, ale další bekhend Brita byl krátký, Švýcar prohazoval křižným forhendem po pravé ruce soupeře.
15-0
Po bekhendovém returnu proti druhému podání kontroval Švýcar bekhendovým výhozem kros za základní čáru.
3:2
Servis ven z kurtu a poté forhendový winner po levé ruce Švýcara končí game!
A-40
Po servisu ven z kurtu rozhodl Brit výměnu forhendovým winnerem po pravé lajně.
40-40
Přímý bod po podání ven z kurtu, Wawrinka returnoval křížem za základní čáru.
40-A
Po podání ven z kurtu zahrál Murray kratší forhend po pravé lajně, Wawirnka prohazoval křižným bekhendem. Brejkbol!
40-40
Wawrinka byl v závěru výměny aktivnější, Murray byl v obraně, která nebyla špatná. Švýcar se nakonec dostal k forhendovému winneru do levé poloviny kurtu.
A-40
Po podání ven z kurtu přišel forhendový winner kros po pravé ruce Švýcara!
40-40
Po servisu ven z kurtu zkusil Murray forhend kros po levé ruce soupeře, Wawrinka reagoval bekhendem křížem, Brit udělal vynucenou chybu do sítě.
A-40
Po bekhendovém returnu hrál Murray dvakrát forhendem kros po pravé ruce Wawrinky, ten udělal chybu křižným forhendem do sítě.
40-40
Po čtyřech bekhendech Wawrinky kros si soupeř pomohl bekhendem po levé lajně, ale Švýcar se ubránil. Poté se dostal k forhendovému winneru křížem po pravé ruce Brita!
40-30
Po servisu jsme viděli jeden forhend Murrayho, kontraforhend Wawrinky přistál za základní čárou.
30-30
Murray se snažil tvořit hru, ale Wawrinka neudělal chybu z bekhendu, načež se Brit vyhodil forhendem kros.
30-15
Znovu ta vynikající obrana světové jedničky. Dlouhá výměna, ale Wawrinka vůbec neriskoval, to jej možná stalo bod. Výměnu ukončil Švýcar forhendem do pravého koridoru pro debl.
15-15
Po třech bekhendech Švýcara kros se Wawrinka vyhodil forhendem za základní čáru.
0-15
Wawrinka potřeboval dva údery, dva bekhendy, bekhend po levé lajně byl winnerem.
2:2
Po druhém podání ven z kurtu ukončil Švýcar game forhendovým winnerem kros po levé ruce Brita!
0-40
Forhendový return kros dopadl do levého koridoru pro debl.
0-30
Po bekhendovém returnu zahrál Wawrinka forhendový winner kros po pravé ruce soupeře.
0-15
Přímý bod po druhém podání na kříž, Murray returnoval do pravého koridoru pro debl.
2:1
Jedna z mála výměn, ve které byla světová jednička aktivnější, Wawrinka trefil nečistě bekhend od základní čáry.
40-30
Po bekhendovém returnu přišel kraťas Brita do levé poloviny kurtu, následoval kontrakraťas Švýcara, další úder hráče na podání skončil v pravém koridoru pro debl.
40-15
Druhý bekhend Švýcara, který byl druhým úderem ve výměně, zastavila páska.
30-15
Po bekhendovém returnu to byl znovu Wawrinka, kdo byl aktivnější, Švýcar si pomohl bekhendem po levé lajně a poté zahrál vítězný úder.
30-0
Přímý bod po podání ven z kurtu.
15-0
Po servisu ven z kurtu ukončil Murray výměnu forhendovým volejem do pravé poloviny kurtu.
1:1
Wawrinka se na bod hodně nadřel, Murray se skvěle bránil, ale po bekhendu po levé lajně si Švýcar vynutil chybu soupeře za základní čáru.
40-A
Po třetím bekhendu Murrayho musel hrát Wawrinka smeč po dopadu od základní čáry, opět se ukázala vynikající obrana světové jedničky, ale rozhodl bekhend kros Švýcara!
40-40
Wawrinka dnes dělá daleko více nevynucených chyb a většinou je tím hráčem, který je aktivnější, nyní chyboval bekhendem do pravého koridoru pro debl.
30-40
Po dvou forhendech soupeře trefil Wawrinka bekhendový winner po levé lajně.
30-30
Po servisu ven z kurtu hrál Wawrinka smečí po dopadu na základní čáru, Murray udělal vynucenou chybu.
30-15
Po forhendovém returnu těsně za síť skončil kontraforhend Wawrinky za základní čárou.
15-15
Po dvou bekhendech Murrayho kros následoval bekhendový čop Wawrinky do sítě.
0-15
Souboj forhendů, ve kterém byl Wawrinka aktivnější, zakončil Švýcar forhendovým winnerem po pravé lajně.
1:0
Přímý bod po podání na kříž, Švýcar returnuje do sítě.
40-15
Po bekhendovém returnu kros následoval výhoz Murrayho z bekhendu za základní čáru po levé ruce Wawrinky!
40-0
Po podání na téčko přidal Murray forhend kros po levé ruce soupeře, poté bekhendový čop do levé poloviny kurtu, následovala chyba za základní čáru.
30-0
Vynikající servis ven z kurtu, k tomu forhend kros po levé ruce Wawrinky a následná snadná smeč po dopadu taktéž po levé ruce Švýcara!
15-0
Po podání na téčko hrál Murray forhend kros po levé ruce Wawrinky, ten kontroval výhozem za základní čáru.
7:6
Forhendovým returnem Wawrinky do sítě po druhém podání končí první sada!
7-6
Setbol Murray! Přitom Wawrinka byl jednoznačně aktivnější, ale chyběl mu finální úder. Brit toho spoustu oběhal, skvěle se bránil, nakonec po lobu světové jedničky hrál soupeř od základní čáry do sítě.
6-6
Po bekhendovém returnu chtěl Wawrinka zkusit kontrabekhend po levé ruce soupeře, ale míček zastavila síť.
5-6
Wawrinka má setbol! Krásný return pod nohy Švýcara. PotÉ bekhend Wawrinky křížem, následně se Murray ubránil na síti, ale po jednom úderu Brita zakončil soupeř výměnu volejem!
5-5
Vynikající servis ven z kurtu, Brit přidal forhend kros po pravé rue soupeře, ale ten se ubránil. Švýcar se dostal do výměny, Stanovi dvakrát fungoval bekehend, protihráč se vyhodil za základní čáru.
5-4
Po podání na tělo a jednom forhendu do levé poloviny kurtu byl Švýcar na síti, Brit prohazoval forhendem kros po pravé ruce soupeře.
4-4
Po podní ven z kurtu to bylo o tom, kdo dá větší ránu z forhendu. Nikdo nebyl pasivní, ale Švýcar si pomohl křižným forhendem po levé ruce soupeře, který hrál do sítě.
4-3
Po druhém podání nebyl Britův forhend po pravé lajně, Murray chtěl výměnu ukončit forhendem kros po levé ruce soupeře, ale míček přistál v síti.
4-2
Po druhém podání si Warinka pomohl bekhendem kros po levé ruce soupeře, ale poté poslala páska forhend křížem z rakety Švýcara do autu.
3-2
Po bekhendovém returnu přišel nečistý forhend Wawrinky od základní čáry.
2-2
Vynikající podání ven z kurtu, Murray returnoval do sítě.
2-1
Chvíli se hrálo bekhendem, Murray poté vsadil jednou forhend, Wawrinka prohazoval do autu.
1-1
Po čtyřech úderech Wawrinky – dvou forhendech a dvou bekhendech kros – skončil bekhend Brita v levém koridoru pro debl.
1-0
Dvě podání do autu, dvojchyba Wawrinky!
6:6
Wawrinkovi fungoval hlavně bekhend, Švýcar si rozběhal soupeře, ale forhend poslal do pravého koridoru pro debl. Je tady tiebreak.
40-30
Druhým bekhendem kros po levé ruce soupeře si Wawrinka vynutil chybu Murrayho.
40-15
Po forhendovém returnu hrál Wawrinka forhendem do levého koridoru pro debl.
30-15
Po podání na kříž skončil kraťas Murrayho v levém koridoru pro debl.
30-0
Po servisu ven z kurtu přidal Murray bekhend do levé poloviny kurtu, následoval vynucená chyba za základní čáru.
15-0
Třetí forhend světové trojky končí v síti.
5:6
Po podání na téčko hrál Wawrinka forhendem kros po pravé ruce soupeře, Murray udělal vynucenou chybu křížem za základní čáru.
30-40
Křižným forhendovým returnem donutil Murray soupeře k chybě do sítě.
15-40
Wawrinka byl aktivnější, pomohl si křižným úderem, přidal jeden forhend a poté smeč po pravé ruce soupeře.
15-30
Po servisu ven z kurtu přistál bekhend Švýcara za základní čárou.
0-30
Po servisu ven z kurtu následoval forhend kros po levé ruce Murrayho, následně nepokazil Švýcar snadný forhendový volej křížem z pravé strany.
0-15
Po třech forhendech ze své rakety si jedním bekhendem připravil Wawrinka pozici pro forhendový winner kros po levé ruce soupeře.
5:5
Po returnu kros uklouzl Wawrinka, ztratil raketu. Murray zahrál winner po levé lajně.
40-0
Dlouhá zajímavá výměna, údery Wawrinky skončily často na základní čáře. Každý chvíli tahal pilku, nakonec Brit reagoval na kraťas soupeře a poté snadným volejem ukončil boj po levé ruce protihráče.
30-0
Po servisu ven z kurtu se hrálo hlavně bekhendem, Murray si bekhendem po levé lajně připravil pozici pro forhendový winner po pravé ruce soupeře.
15-0
Wwarinka se bránil, Murray byl aktivnější, Britovi fungoval forhend, Švýcar poslal bekhend kros do pravého koridoru pro debl.
4:5
Brejk! Wawrinka si pomohl servisem ven z kurtu, následoval forhend kros po pravé ruce Murrayho, ale ten se ubránil úderem na základní čáru. Takže Švýcar musel hrát smeč po dopadu od základní čáry, dalším úderem se poté vyhodil za základní čáru.
40-30
Po servisu na kříž potřeboval Wawrinka pět forhendů, ve výměně byl jasně aktivnější, ale jeho pátý úder skončil v levém koridoru pro debl. Brejkbol Murray!
30-30
Po druhém podání ven z kurtu končí bekhendový return za základní čárou...
30-15
Po bekhendovém returnu kontroval Wawrinka bekhendovým výhozem za základní čáru. Jake Garner potvrdil, že míček byl v autu.
15-15
Vynikající druhý servis na kříž, ve výměně měl poté štěstí Švýcar, protože forhend Brita poslala páska do levého koridoru pro debl.
15-0
Po podání si Wawrinka pomohl křižným forhendem po pravé ruce soupeře, poté chtěl hrát forhendem po pravé lajně, ale úder poslal za základní čáru.
3:5
Wawrinka má brejk! Ze začátku boje hrál Brit do bekhendu soupeře, načež světová jednička zahrála špatný kraťas, následoval čop Švýcara, protihráč se tím dostal do výměny, šel na síť, ale světová trojka zakončila game forhendovým prohozem kros!
40-A
Možná nejdelší výměna zápasu, Wawrinka hrál ze začátku hlavně bekhendem, pak mu psal hlavně forhend, Murray se dobře bránil, ale nestačil reagovat na forhendový winner po levé ruce Brita!
40-40
Po bekhendovém returnu byl Murray o něco aktivnější, pomohl si křižným úderem, bekhend Wawrinky zastavila páska.
40-A
Druhé podání mělo jít na kříž, ale šlo do autu, dvojchyb, takže brejkbol!
40-40
Po podání do bekhendu končí forhend světové jedničky za základní čárou.
40-30
Opět return Wawrinky končí po podání na téčko v síti.
30-30
Druhé podání ven z kurtu s obrovskou rotací, Wawrinka kontroval bekhendovým returnem do sítě.
15-30
Po podání na kříž se Murray vyhodil svým druhým forhendem za základní čáru.
15-15
Po druhém podání ven z kurtu a dvou bekhendech soupeře poslal Murray forhend do pravého koridoru pro debl z levé strany.
15-0
Po servisu ven z kurtu zahrál Brit forhendový winner křížem po pravé ruce Wawrinky!
3:4
Bekhendový return končí v síti.
40-A
Servis ven z kurtu a k tomu bekhendový winner do levé poloviny kurtu, do protipohybu Murrayho.
40-40
Po podání ven z kurtu trefil Wawrinka nečistě forhend.
40-A
Přímý bod po podání ven z kurtu, Murray returnuje do sítě.
40-40
A zase podání na téčko a poté forhend po pravé ruce soupeře, který skončil za základní čárou.
30-40
Po druhém podání ven z kurtu přepálil Wawrinka forhend, míček přistál za základní čárou po úderu po pravé ruce Murrayho.
15-40
Na forhendový return po druhém podání na téčko reagoval Wawrinka forhendovým winnerem po levé ruce soupeře.
15-30
Bekhendový return byl krátký, Wawrinka se chopil šance, Murray byl hluboko za základní čárou, Stan byl trpělivý a nakonec po forhendu do levé poloviny kurtu udělal soupeř vynucenou chybu do sítě.
15-15
Po podání do bekhendu měl převahu Švýcar, zahrál tři forhendy po pravé ruce soupeře, poté zakončil boj forhendovým winnerem kros po levé ruce protihráče.
15-0
Po podání ven z kurtu chtěl Wawrinka přidat forhend po pravé ruce soupeře, ale míček skončil v síti.
3:3
První podání zahlášené jako aut, ale Wawrinka poté přiznal, že se jednalo o dobrý míč. Následovalo nové první podání a tím pádem přímý bod po servisu na boční lajnu, Švýcar returnoval za základní čáru.
40-0
Po servisu do bekhendu vidíme forhendový winner kros po levé ruce Wawrinky!
30-0
Po forhendovém returnu si Murray kontraforhendem kros po levé ruce Wawrinky vynutil chybu soupeře za základní čáru.
15-0
Murray si pomohl servisem na téčko a zahrál forhendový volej po pravé ruce soupeře.
2:3
Vynikající druhé podání ven z kurtu a poté bekhendový winner po levé ruce Murrayho.
0-40
Po servisu ven z kurtu se Wawrinka rozhodl pro bekhendový winner kros po levé ruce Murrayho.
0-30
Po servisu ven z kurtu hrál Wawrinka jednou bekhendem kros, Murray trefil nečistě kontrabekhend.
0-15
Po bekhendovém returnu si Wawrinka jedním úderem připravil pozici pro forhendový winner kros po levé ruce Murrayho.
2:2
Forhendový return kros končí v autu.
A-40
Wawrinka returnoval forhendem do sítě.
40-40
Vítězný forhendový return po levé lajně!
40-30
Po servisu na kříž si Murray pomohl forhendem po pravé lajně, následně nepokazil forhendový volej, ale Wawrinka jej prohodil bekhendem kros po levé ruce Brita!
40-15
Po servisu ven z kurtu zahrál Murray forhend kros po pravé ruce soupeře a šel na síť, Wawrinka prohazoval forhendem do pravého koridoru pro debl.
30-15
K dvěma bekhendům přidal Wawrinka dva agresivní forhendy, druhý forhend po pravé ruce soupeře byl vítězným úderem.
30-0
Po třech bekhendech kros ze strany Wawrinky přišel Murrayho vítězný kraťas do levé poloviny kurtu.
15-0
Švýcar returnuje bekhendem do sítě po prvním podání.
1:2
Po druhém podání ven z kurtu ukončil Wawrinka game druhým forhendem po levé ruce soupeře, jednalo se o winner.
40-A
Přímý bod po podání do forhendu Brita!
40-40
Opět vynikající Murrayho obrana, Wawrinka tvořil hru, došel si na síť, kde až druhou smečí donutil soupeře k chybě za základní čáru.
40-30
Murray byl aktivnější po druhém podání, díky dobrému returnu na základní čáru přidal úder kros a posléze vítězný kraťas do levé poloviny kurtu! Brejkbol!
30-30
Po druhém podání hrál Brit hlavně do bekhendu svého protihráče, nakonec Švýcar zakončil výměnu forhendem kros po levé ruce soupeře.
30-15
Wawrinka čelil vynikající obraně soupeře, Švýcar hrál pouze forhendem, světová defenziva Brita rozhodla o tom, že hráč na podání poslal forhend do pravého koridoru pro debl.
15-15
Po servisu ven z kurtu vidíme smeč po dopadu po pravé ruce Brita!
15-0
Brit returnoval na základní čáru po servisu na kříž, viděli jsme souboj bekhendů o razanci, posléze Švýcar poslal forhend do levého koridoru pro debl.
1:1
Po servisu ven z kurtu následuje forhendový winner kros po pravé ruce Švýcara.
40-15
Wawrinka tlačil do bekhendu soupeře, poté chtěl zrychlit hru forhendem po levé lajně, míček přistál za základní čárou.
30-15
Po servisu na téčko si Wawrinka pomohl bekhendem po levé lajně, poté ovšem vyhodil forhend za základní čáru.
15-15
Švýcar returnoval forhendem do levého koridoru pro debl.
0-15
Po čtyřech bekhendech kros z rakety Švýcara vsadil Wawrinka nf forhend kros a donutil soupeře k chybě do sítě.
0:1
Po druhém podání končí bekhendový return křížem v síti.
0-40
K bekhendovému returnu na pravou lajnu přidal Murray forhend do levé poloviny kurtu, Wawrinka prohazoval křižným forhendem.
0-30
Po druhém podání returnoval Brit bekhendem kros, soupeř kontroval bekhendovým winnerem po levé lajně.
0-15
Eso ven z kurtu!
0:0
Utkání právě začalo.
Hráči jsou již na kurtu. Utkání začne na servisu Švýcar Wawrinka.
Vzájemné zápasy
11:7 pro Murrayho. Brit porazil svého dnešního soupeře v posledním zápase loni na Turnaji mistrů v Londýně 6:4, 6:2. Stejně tak jako v loňském semifinále French Open 6:4, 6:2, 4:6, 6:2.
Stan Wawrinka
Švýcar se zkrátka narodil pro velké zápasy. Třikrát hrál grandslamové finále, třikrát v něm vyhrál. V roce 2014 nejprve v Melbourne vyřadil v semifinále Tomáše Berdycha, v boji o titul porazil Rafaela Nadala. Posléze přišlo French Open 2015 a na druhé straně kurtu stál Novak Djokovič. Srb vyhrál první sadu, ale to bylo vše. Stan po životním výkonu zvítězil 3:1.

Ten poslední triumf na turnaji velké čtyřky se datuje do loňského podzimu, kdy Wawrinka zvítězil ve finále US Open opět nad Djokovičem. A opět 3:1. Jinak letos nezažívá současná světová trojka dobrou sezonu. Ale velké turnaje zkrátka umí.

Na úvod roku podlehl v pěti setech v semifinále v Austrálii Rogeru Federerovi. S tím samým soupeřem prohrál boj o titul v Indian Wells. Jeho letošní bilance je 25:8 (na antuce 11:3). Na oranžovém písku nestačil třeba na Isnera, Cuevase. Zdolal jej také Paire. Tedy hráči druhého sledu. Jenže letošní Paříž opět ukazuje, jak Stan umí na grandslamech.

Cesta turnajem
První kolo: Kovalík 3:0
Druhé kolo: Dolgopolov 3:0
Třetí kolo: Fognini 3:0
Osmifinále: Monfils 3:0
Čtvrtfinále: Čilič 3:0
Andy Murray
Světová jednička nepřijela do Paříže s velkou formou. Její letošní bilance je sice pozitivní 22:8. Jinak ale Brit zapsal například prohru s Italem Fogninim v Římě ve druhém kole. V Madridu na tisícovce ve stejné fázi turnaje prohrál s Chorvatem Čoričem.

Murray nemůže být spokojen se sezonou 2017. Na úvod roku vypadl na úvodním grandslamu v Melbourne ve čtvrtém kole s Mischou Zverevem z Německa. Pak sice ovládl Dubaj, ale antuková část roku není podle plánu skotského hráče.

Ten ještě nikdy nevyhrál Roland Garros, před rokem byl v hlavním městě Francie ve finále, ale tehdy jej porazil Novak Djokovič 3:1 na sety. Murray je považovaný za outsidera zápasu.

Cesta turnajem
První kolo: Kuzněcov 3:1
Druhé kolo: Kližan 3:1
Třetí kolo: Del Potro 3:0
Osmifinále: Chačanov 3:0 (Rus vyřadil ve druhém kole Berdycha)
Čtvrtfinále: Nišikori 3:1 (Brit oplatil soupeři porážku ze čtvrtfinále US Open 2016)
Hezké odpoledne! Je tady semifinále Roland Garros v mužské dvouhře. Jako první se utkají Andy Murray a Stan Wawrinka. Zápas začíná ve 12:45 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:45.
Články odjinud