Ženy -  ONLINE PŘENOS -  Elina Svitolinová : Aryna Sabalenková - 6. června 2023   13:10

6

V semifinále se Aryna Sabalenková utká s Karolínou Muchovou.
Je konec! Aryna Sabalenková zvládla čtvrtfinálový duel se Svitolinovou a po setech 6:4 a 6:4 postupuje do semifinále Roland Garros. V prvním setu si obě tenistky dlouho držely podání. Až za stavu 4:4 využila Sabalenková první brejkbol a sadu následně dopodávala. V úvodu druhého setu naopk vzala soupeřce podání Svitolinová. Sabalenková ale zlepšila údery vyhrála čtyři gemy v řadě. Svitolinová poté sice držela servis, ale podání Sabalenkové už prorazit nedokázala.
Konec zápasu
4:6
Aryna Sabalenková druhý mečbol využívá a po setech 6:4 a 6:4 postupuje do semifinále!
40-A
Běloruska opět hrála s neskutečnou razancí a zajistila si druhý mečbol.
40-40
Sabalenková útočila do protipohybu soupeřky, ale páska její forhend přizvedla do autu.
30-40
Mečbol! Sabalenková totiž přidává přímý bod z podání.
30-30
Stejná kombinace přichází i z opačné strany. Uvidíme mečbol nebo brejkbol?
30-15
Sabalenková si počkala na krátký return soupeřky a forhendem do protipohybu ukončila výměnu.
30-0
Další nevynucená chyba běloruské tenistky. Svitolinová rázem cítí šanci.
15-0
Sabalenková nezačíná dobře. Její bekhend křížem dopadl do těsného autu.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Aryna Sabalenková.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Elina Svitolinová si drží podání čistou hrou a snižuje na 4:5. Sabalenková bude podávat na postup do semifinále.
40-0
Na třetí pokus už se Sabalenková dostala do hry, ale šance zhasla po bekhendu do sítě.
30-0
Přímý bod i z opačné strany.
15-0
Elina Svitolinová vstoupila do gemu na podání přímým bodem.
3:5
Aryna Sabalenková si s přehledem podržela podání, ve druhém setu vede 5:3 a je jediný gem od postupu do semifinále.
15-40
Běloruska doběhla return soupeřky a bekhendem po čáře ukončila výměnu.
15-30
Svitolinová vsadila na recept své soupeřky a razantním forhendem k základní čáře vybojovala fiftýn.
0-30
Sabalenková v tomto gemu vymetá lajny. Tentokrát si připsala vítězný úder z bekhendu.
0-15
Sabalenková si všimla pohybu soupeřky u základní čáry a okamžitě zahrála do protipohybu.
3:4
3:4
3:4
Elina Svitolinová zvládla důležitý gem na servisu a ještě se drží v utkání. Ukrajinka snižuje na 3:4.
40-30
Gembol! Sabalenková útočila přímo z returnu, ale ten byl příliš dlouhý.
30-30
Naprosto stejná situaci se nyní odehrála v opačném podání. Uvidíme gembol nebo brejkbol?
30-15
Sabalenková byla blízko k zisku dalšího fiftýnu, ale její tvrdý bekhend zarotoval do těsného autu.
15-15
V další výměně však Ukrajinka trefila forhend od základní čáry hodně nečistě a vyhodila míček do autu.
15-0
Svitolinová zahnala soupeřku za základní čáru. Sabalenková musela hrát těžký bekhend, kterým minula kurt.
2:4
Aryna Sabalenková ukončuje gem přímým bodem z podání, potvrzuje brejk z předchozí hry a vede už 4:2.
15-40
Sabalenková trpělivě buší do své soupeřky. Svitolinová se sice bránila, ale posledním forhendem minula kurt.
15-30
Svitolinová překvapila soupeřku bekhendem po čáře. Sabalenková se po míčku natahovala marně.
0-30
Běloruská tenistka navíc zahrála parádní kraťas. Svitolinová se k míčku sice dostala, ale nevrátila jej přes pásku.
0-15
Sabalenková je při chuti. Běloruska zásobovala soupeřku tvrdými údery. Na poslední bekhend už Svitolinová neodpověděla.
2:3
2:3
2:3
Další brejkbol už Aryna Sabalenková využívá, bere soupeřce podání a vede 3:2!
40-A
Běloruska měla při jednom z forhendů velké štěstí, nicméně následně si došla pro vítězný úder a další brejkbol!
40-40
Sabalenková šla proti míčku a křížným bekhendem jej otřela o čáru. Shoda.
A-40
Svitolinová musela hrát přes druhé podání. Soupeřka Ukrajince pomohla returnem do autu.
40-40
Běloruska útočila bekhendem po čáře, jenže v cestě stále síť. Dramatický gem bude pokračovat.
40-A
Svitolinová udělala dvojchybu a pouští soupeřku k brejkbolu!
40-40
Jenže Běloruska se stále drží v boji o tento gem. Další return už se snesl do rohu dvorce.
A-40
Sabalenková útočila razantním returnem, který dopadl do těsného autu.
40-40
Dramatický gem bude pokračovat. Sabalenková opět hrála důrazně, dostala soupeřku pod tlak a Svitolinová minula kurt.
A-40
Další parádní podání ukrajinské tenistky přímo na čáru.
40-40
Druhý brejkbol naopak maže Svitolinová přímým bodem z podání.
30-40
První brejkbol Sabalenková zahodila forhendem do autu.
15-40
Běloruska si vítězným returnem zajistila další dva brejkboly!
15-30
Běloruska forhendem pod neskutečným úhlem změnila rytmus výměny a posadila míček přesně na čáru.
15-15
Sabalenková byla pozdě u míčku do forhendu a z těžké pozice minula kurt.
0-15
Sabalenková forhendem poslala míček do rohu dvorce. Svitolinová se k míčku dostala, ale bekhendem minula dvorec.
2:2
Sabalenková si i přes dvě dvojchyby drží podání a srovnává stav druhého setu na 2:2.
40-A
Sabalenková i přes dvě dvojchyby v tomto gemu zariskovala při druhém servisu, což navíc přineslo ovoce.
40-40
Další dvojchyba běloruské tenistky. Shoda.
30-40
Sabalenková si připravila pozici pro přechod k síti. Svitolinová chtěla soupeřku prohodit, ale její úder skončil v autu.
30-30
Dvojchyba Aryny Sabalenkové.
15-30
Běloruska honila soupeřku z jedné strany dvorce na druhou a donutila ji k chybě.
15-15
Svitolinová se štěstím otřela svůj bekhend o čáru. Sabalenková následně bekhendem kurt netrefila.
0-15
Sabalenková vstupuje do čtvrtého gemu druhé sady přímým bodem.
2:1
2:1
2:1
Třetí možnost už Běloruska využívá, bere si zpět ztracené podání a snižuje stav druhé sady na 1:2.
40-A
Dvojchyba Svitolinové znamená další brejkbol pro Sabalenkovou!
40-40
Ani tento brejkbol Běloruska nevyužívá. Její finální forhend dopadl za základní čáru.
40-A
Aryna Sabalenková má další brejkbol! Běloruska si jej zajistila vítězným forhendem po čáře.
40-40
Jenže po přímém bodu přidává Svitolinová také dvojchybu.
A-40
Svitolinová vykouzlila přímý bod z podání a má gembol.
40-40
Sabalenková to měla na raketě, jenže trefila síť. Shoda.
30-40
Brejkbol pro Bělorusku! Sabalenková si počkala na míček do forhendu a vymetla roh dvorce.
30-30
Sabalenková potrestala druhé podání Ukrajinky dvojicí prudkých bekhendů. Svitolinová je rázem pod tlakem.
30-15
Svitolinová sice zahrála zajímavý kraťas, ale Sabalenková byla u míče včas a zahrála k čáře.
30-0
Sabalenková teď kazí hodně úderů. Její další forhend ze zdánlivě snadné pozice skončil daleko v autu.
15-0
Svitolinová navíc vstupuje do třetího gemu povedeným servisem.
2:0
Elina Svitolinová brejkbol využívá, bere Sabalenkové podání a v úvodu druhého setu vede 2:0.
40-30
Dvojchyba Sabalenkové znamená první brejkbol pro Svitolinovou!
30-30
Sabalenková si však pomohla neskutečným druhým podáním, po kterém zahrála vítězný forhend.
30-15
Elina Svitolinová si fantastickou hrou otevřela levou stranu dvorce a bekhendem po čáře nedala Sabalenkové šanci.
15-15
Běloruska měla na raketě vítězný forhend, ale trestuhodně trefila síť.
0-15
Sabalenková si počkala na kratší úder soupeřky a křížným forhendem zahrála vítězný úder.
1:0
1:0
1:0
Elina Svitolinová v úvodu druhého setu odvrátila brejkbol Sabalenkové, drží si podání a vede 1:0.
A-40
Po dvojchybě však Ukrajinka potěšila diváky přímým bodem z podání.
40-40
Vzápětí si Ukrajinka komplikuje situaci dvojchybou.
A-40
Svitolinová navíc předvedla skvělé podání a rázem má gembol.
40-40
Sabalenková už měla soupeřku na lopatě, jenže Svitolinová předvedla fantastický prohoz křížem na čáru.
40-A
Aryna Sabalenková má v úvodu druhého setu brejkbol! Běloruska si dokráčela pro vítězný forhend.
40-40
Jenže Sabalenková teď hraje tvrdě a přesně. Další forhend umístila přímo k čáře.
A-40
Elina Svitolinová v pravou chvíli odpovídá esem.
40-40
Běloruska výborně otočila rytmus výměny a nedala Svitolinové šanci. Shoda.
40-30
Sabalenková se celým tělem položila do bekhendu od základní čáry a vymetla roh kurtu.
40-15
Ukrajinka skvěle zkrátila hru, dohnala Sabelenkovou k síti, odkud Běloruska chybovala.
30-15
Svitolinová musela zariskovat, ale její úder dopadl na čáru.
15-15
Běloruska trefila prudký return pod nohy soupeřky, která minula kurt.
15-0
Sabalenková na úvod druhého setu předvedla dobrou obranu, ale posledním bekhendem minula kurt.
4:6
Aryna Sabalenková využívá hned první setbol a získává první sadu poměrem 6:4!
15-40
Sabalenková si připravila pozici pro útok, dostala se vpřed a forhendem si zajistila dva setboly!
15-30
Až nyní se Svitolinová dostala do výměny. Sabalenková poté forhendem minula kurt.
0-30
Po esu přidává Běloruska přímý bod z podání.
0-15
Sabalenková vstoupila do dalšího gemu esem.
4:5
4:5
4:5
Aryna Sabalenková využívá brejkbol returnem po čáře, bere soupeřce podání a vede 5:4!
30-40
Aryna Sabalenková má první brejkbol dnešního souboje! Svitolinová vyhodila forhend od základní čáry mimo kurt.
30-30
Svitolinová otevřela soupeřce pravou stranu dvorce, jenže Sabalenková chybovala.
15-30
Sabalenková se dostává do tempa! Běloruska držela soupeřku pod tlakem a donutila ji k chybě.
15-15
Běloruska si returnem ven z dvorce připravila pozici pro útok a bekhendem po lajně nedala soupeřce šanci.
15-0
Sabalenková hrála bekhend daleko od těla a napálila míček jen pod pásku.
4:4
Aryna Sabalenková ukončuje osmou hru vítězným forhendem po čáře a srovnává na 4:4.
15-40
Běloruska musela hrát přes druhé podání, nicméně soupeřka jí pomohla returnem do autu.
15-30
Elina Svitolinová se u sítě sice dostala k prohozu soupeřky, ale sklepla míček jen do sítě.
15-15
Svitolinová měla obrovskou šanci na útok, jenže zvolila špatný úder a forhendem vyhodila míček do autu.
15-0
Sabalenková servíruje s novými míči a začíná křížným bekhendem do autu.
4:3
4:3
4:3
Elina Svitolinová ukončuje dramatický gem přímým bodem a vede 4:3.
A-40
Svitolinová diktovala tempo výměny, honila Bělorusku z jedné strany na druhou a zatím soupeřku nepouští k brejkbolu.
40-40
Aryna Sabalenková po skvělém prvním podání soupeřky trefila vítězný return. Shoda.
40-30
Svitolinová ale soupeřku k brejkbolu nepouští. Bekhend Sabalenkové zastavila síť.
30-30
V další výměně už razance Sabalenkové přinesla úspěch. Forhend Svitolinové z těžké pozice skončil v autu.
30-15
Běloruska znovu zkoušela změnit rytmus výměny, jenže forhend po čáře byl o několik centimetrů delší.
15-15
Sabalenková přešla z obrany do ofenzivy a prudkým forhendem po čáře nedala soupeřce šanci.
15-0
Elina Svitolinová vstoupila do sedmého gemu prvního setu přímým bodem z podání.
3:3
Aryna Sabalenková ukončuje gem přímým bodem z druhého podání a srovnává stav první sady na 3:3. Zatím dominuje servis obou hráček.
15-40
Až nyní přišla další nevynucená chyba Sabalenkové. Křížný bekhend dopadl do autu.
0-40
Běloruska si opět pomohla podání, doběhla vysoký return a nekompromisně ukončila výměnu.
0-30
Sabalenková si připravila přechod k síti a snadnou smečí ukončila výměnu.
0-15
Svitolinová chtěla útočit z returnu po druhém podání soupeřky, ale trefila jen síť.
3:2
3:2
3:2
Elina Svitolinová si i na třetí pokus drží podání a v první sadě vede 3:2.
40-30
Svitolinová se pokusila o zkrácení hry, jenže její snahu zastavila páska.
40-15
Eso a dva gemboly pro Ukrajinku.
30-15
Svitolinová předvedla skvělou obranu za základní čárou. Sabalenková musela riskovat a minula kurt.
15-15
Sabalenková od returnu bušila do soupeřky neskutečnou razancí a donutila ji k chybě.
15-0
Svitolinová si podáním připravila pozici pro útok a bekhendem ukončila výměnu.
2:2
Aryna Sabalenková si i přes menší problémy na servisu drží i druhé podání v dnešním souboji a srovnává na 2:2.
40-A
Jenže Běloruska si pomohla přímým bodem z podání.
40-40
Po další nevynucené chybě Sabalenkové přichází první shoda dnešního utkání.
30-40
Běloruska chtěla křížným bekhendem změnit rytmus hry, ale trefila jen síť.
15-40
Sabalenková se po dobrém bekhendu vydala k síti pro vítězný bekhendový volej.
15-30
Razantní forhend Sabalenkové přizvedla páska mimo kurt.
0-30
Sabalenková honila soupeřku z jedné strany dvorce na druhou. Poslední úder už Svitolinová do kurtu nedostala.
0-15
Svitolinová v úvodu čtvrtého gemu předvedla teprve svou druhou nevynucenou chybu v utkání.
2:1
2:1
2:1
Elina Svitolinová si čistou hrou drží podání a v prvním setu vede 2:1.
40-0
Navíc přichází nevynucená chyba Sabalenkové a tři gemboly pro Svitolinovou.
30-0
Sabalenková chtěla otočit hru forhendem křížem, jenže její úder byl příliš dlouhý.
15-0
Ukrajinka rozjela další gem vynikajícím podáním.
1:1
Aryna Sabalenková si na úvod prvního setu také s přehledem drží podání a srovnává na 1:1.
30-40
Svitolinová si všimla přechodu soupeřky k síti a vytloukla bloky.
15-40
Běloruska si pomohla přímým bodem z podání a má dva gemboly.
15-30
Sabelenková se nyní musela spíše bránit a její bekhend dopadl těsně za základní čáru.
0-30
Razance Sabalenkové je neskutečná! Svitolinová sice bojovala, ale poslední forhend vyhodila mimo kurt.
0-15
Aryna Sabalenková rozjela svůj gem na podání přímým bodem.
1:0
1:0
1:0
Elina Svitolinová si na úvod prvního setu dokázala pohlídat podání a dostává se do vedení 1:0.
40-30
Sabalenková opět chybovala z forhendu a pouští Ukrajinku ke gembolu.
30-30
Sabalenková pro změnu útočila křížným forhendem, jenže její úder dopadl do těsného autu.
15-30
Svitolinová se chtěla tlačit vpřed bekhendem k základní čáře, jenže její úder byl o něco delší.
15-15
Sabalenková od úvodních výměn ukazuje svůj tenis plný tvrdých úderů. Na poslední bekhend Svitolinová nedosáhla.
15-0
Elina Svitolinová na úvod utkání trefila neskutečný bekhend na spojnici dvou čar.
0:0
Elina Svitolinová zahájí duel na podání.
Obě hráčky už nastupují na dvorec. Po krátkém rozehrání započne samotné utkání.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeřky na sebe narazily dvakrát a pokaždé se jednalo o třísetové souboje. Sabalenková vyhrála v roce 2018 ve Wuchanu, zatímco Svitolinová uspěla o dva roky později ve Štrasburku.

Elina Svitolinová je osmadvacetiletá Ukrajinka, které patří 192. pozice světového žebříčku WTA. Ukrajinka letos neuspěla v Madridu ani v Římě, kde pokaždé padla už v úvodním souboji. Ve Štrasburku však celý turnaj ovládla, když ve finále přehrála Blinkovovou. Na Roland Garros v prvním kole přehrála Trevisanovou. Poté zvládla třísetové souboje s Hunterovou a Blinkovovou. V osmifinále pak ve dvou setech vyřadila Kasatkinovou.

Aryna Sabalenková je pětadvacetiletá tenistka z Běloruska, které aktuálně patří druhá pozice žebříčku WTA. Na antuce letos ve Stuttgartu dokráčela do finále, kde padla se Swiatekovou. Následně ovládla turnaj v Madridu, kde polské tenistce oplatila porážku. V Římě se ale překvapivě poroučela hned v úvodním duelu proti Keninové. Na Roland Garros však ve čtyřech duelech neztratila ani set. Nejprve přehrála Kostjukovou, poté krajanku Šimanovičovou a Rusku Rachimovovou. V osmifinále pak po dramatu v první sadě přehrála Stephensovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.