Alexandrovová, Strýcová - Kr. Plíšková, Vondroušová | ONLINE | 29.6.2020 18:03 | Tipsport Elite Trophy – čtyřhra 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Elite Trophy – čtyřhra -  ONLINE PŘENOS -  J. Alexandrovová, B. Strýcová : Kr. Plíšková, M. Vondroušová - 29. června 2020   18:03

Ukončeno
J. Alexandrovová, B. Strýcová
25 let  175 cm  Rusko
34 let  164 cm  Česká rep.
1
6
3
8
Kr. Plíšková, M. Vondroušová
28 let  184 cm  Česká rep.
21 let  172 cm  Česká rep.
2
4
6
10
Přenos se aktualizuje automaticky

Po pondělním programu vede černý tým Karolíny Plíškové nad růžovým týmem Petry Kvitové v poměru 3:1. Program pokračuje ještě zítra a ve středu.
Máme za sebou utkání čtyřhry, v němž dvojice Kristýna Plíšková, Markéta Vondroušová porazila Jekatěrinu Alexandrovovou s Barborou Strýcovou po setech 4:6, 6:3 a 10:8.

O osudu prvního setu rozhodl jediný brejk. Ten na svou stranu získal v pátém gemu růžový tým vedený Petrou Kvitovou, který reprezentovala Alexandrovová se Strýcovou. Za stavu 5:3 využil pár hned první setbol.

Také druhá sada byla velmi vyrovnaná. Servis si držely všechny čtyři tenistky až do stavu 3:4 z pohledu růžového páru, následně o podání přišla nejzkušenější Barbora Strýcová. Kristýna Plíšková v klíčovém gemu udržela podání a poslala zápasu do super-tiebreaku. Ten se od začátku vyvíjel jednoznačně pro tým černých. Reprezentantky toho družstva rychle vedly 4:0, následně za stavu 9:5 disponovaly čtyřmi mečboly. Soupeřky ovšem bojovaly až do poslední chvíli, jen ten čtvrtý mečbol nedokázaly odvrátit, střetnutí uzavřel povedený volej Vondroušové k základní čáře.
Konec zápasu
8-10
Čtvrtou možnost už černý tým využívá! Po ráně Plíškové hrála Strýcová do Vondroušové, jejíž volej spadl k základní čáře, Bára neměla šanci k balónku doběhnout.
8-9
Začíná se to pěkně dramatizovat! Jekatěrina Alexandrovová vytloukla bloky Plíškové, jejíž bekhendový volej se zastavil o pásku.
7-9
Umpirový rozhodčí se ještě raději šel přesvědčit, ale pouze potvrdil původní rozhodnutí, volej Plíškové spadl do autu.
6-9
Při první příležitosti zapisuje Markéta Vondroušová dvojchybu.
5-9
Return Barbory Strýcové se do kurtu nevešel, černý pár disponuje várkou čtyř mečbolů!
5-8
V dlouhé přestřelce mezi Alexandrovovou a Vondroušovou nakonec změnila rytmus výměny druhá jmenovaná, která zahrála do u sítě stojící Strýcové. Rodačka z Plzně nadvakrát ukončila výměnu ve prospěch růžového týmu.
4-8
V rozhodujících okamžicích zápasu trefuje Jekatěrina Alexandrovová dvojchybu.
4-7
Strýcová si věřila na smeč. Byť byla hodně daleko od sítě, tak ji poslala přesně mezi obě soupeřky.
3-7
Alexandrovová se Strýcovou si dávaly přednost, a to je dost možná stálo bod. Druhá jmenovaná chybovala z forhendu.
3-6
Teď rozhodovaly milimetry. Markétě se podařilo přelobovat ruskou tenistku, balónek ovšem spadl o pár centimetrů za základní čáru.
2-6
Vondroučové se povedl výborný křižný forhend, na nějž Alexandrovová nedosáhla. Strýcová brala míček z velkého předklonu, znovu zaúřadovala páska.
2-5
Růžový pár se ale v žádném případě nevzdává. Barbora Strýcová zapisuje přímý bod po servisu ven z kurtu.
1-5
Rodačka ze Sokolova se s tím nyní vůbec nemazala. Do Báry pálila jednu ránu za druhou, specialistka na čtyřhru ve finále poslala volej do sítě.
1-4
Bekhendovou přestřelku mezi Ruskou a Vondroušovou ovládla první jmenovaná. Markéta pod tlakem nalila na smeč Strýcové, ta zapsala první bod pro svůj pár.
0-4
Super-tiebreak se zatím vyvíjí jednoznačně ve prospěch černého týmu! Markéta Vondroušová přeběhla proti bekhendu Alexandrovové a zahrála chytře do těla Báry.
0-3
Rodačka z Loun vytáhla parádní prohoz po lajně! Plíšková si všimla odkryté lajny, Strýcová tam nechala spoustu místa.
0-2
Přímý bod po podání na téčko.
0-1
Hned v první výměně tu máme minibrejk. Alexandrovová hrála bekhend ve velkém předklonu, nakonec ho neumístila do vymezeného prostoru.
0-0
Začíná super-tiebreak.
3-6
O vítězkách duelu rozhodne super-tiebreak! Volej Plíškové zpomalila páska. Bára pak musela hrát v těžké pozice, forhendový slajz skončil na síti.
30-40
Druhý set ještě nekončí. Kristýna Plíšková pod velkým tlakem napálila forhend ze záklonu do zámezí.
15-40
Dva setboly! Strýcová se tak tak natáhla proti dělovému podání Kristýny, Vondroušová byla u sítě opět nekompromisní.
15-30
Markétě se vůbec nepovedl forhendový volej, míček nalila na smeč Strýcové. Rodačka z Plzně poslal smeč mimo dosah soupeřek.
0-30
Vzápětí přichází přímý bod po podání na téčko.
0-15
Po nepovedeném returnu Alexandrovové vytáhla Vondroušová vítězný stopvolej.
3:5
Markéta Vondroušová doslova utloukla ruskou tenistku! Pálila do ní jeden volej za druhým, Jekatěrina se bránila skvěle, ale nakonec neměla šanci.
30-40
Přímý bod po servisu ven z kurtu. První možnost je minulostí.
15-40
Kristýna Plíšková vybojovala tři brejkboly! Všimla si volného prostoru u lajny, kudy také Alexandrovovou prohodila.
15-30
Hodně divoký return od Vondroušové, míček netrefila vůbec čistě. Paradoxně tím Báře nadělala obrovské starosti, z nichž pramenila chyba.
15-15
Rodačka z Plzně zariskovala při druhém podání a vyplatilo se, bekhendový return Vondroušové vypadl mimo dvorec.
0-15
Zbytečnou chybou posílá Barbora Strýcová soupeřky do vedení ve hře. Na forhend měla dostatek času, přesto hrála za základní čáru.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Ve druhé sadě stále čekáme na brejk. Nedočkali jsme se jej ani v sedmém gemu, bekhendový kros Alexandrovové nepřeletěl přes pásku.
15-40
Dva gemboly přichází po přímém bodu. Jekatěrina Alexandrovová nezreturnovala servis do forhendu.
15-30
Nejmladší účastnici v utkání se vůbec nepodařil bekhend. Strýcová toho využila na jedničku, volej umístila mimo dosah Plíškové.
0-30
S velkým přehledem se zachovala Markéta Vondroušová. Sokolovská rodačka si počkala na odskok míčku a posléze prohodila Rusku po lajně.
0-15
Velká chyba ruské tenistky, jež pouštěla bekhend Markéty do autu. Balónek ale spadl přesně na lajnu.
3:3
Jekatěrina Alexandrovová je dnes na servisu bezchybná. Spolu s Barborou Strýcovou dokázaly srovnat na 3:3, v doposud poslední rozehře zapsala druhá jmenovaná vítězný forhend.
40-15
Plíšková nečistě trefila return a tím nalila na smeč Strýcové. Specialistka na čtyřhru nadvakrát propálila Vondroušovou.
30-15
Přímý bod po servisu ven z kurtu.
15-15
Rodačka z Čeljabinsku napálila forhend pod nohy Plíškové, čímž Kristýnu dostala pod tlak. Ta si s další tvrdou ránou neporadila.
0-15
Jekatěrina Alexandrovová nejprve vyslala dva dělové bekhendy, avšak Vondroušová se ubránila. Při třetím bekhendu Ruska napálila síť.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Jekatěrina Alexandrovová.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Tento gem se Plíškové na podání skutečně povedl. Strýcová sice returnovala přesně, jenže Vondroušová smečí bez potíží ukončila pátou hru druhé sady.
0-40
A další nezreturnovaný servis, nyní pro změnu Alexandrovová přepálila forhend.
0-30
Vzápětí přidává rodačka z Loun třetí eso.
0-15
Přímý bod po podání na téčko.
2:2
Po returnu Jekatěrina Alexandrovová zahrála chytrý forhendový volej k základní čáře. Plíšková vrátila na druhou stranu kurtu vysoký úder, Strýcová při smeči snad ani nemohla chybovat.
40-30
Přímý bod po podání na střed kurtu. Gembol.
30-30
Tvrdrý return Plíškové vrátila Strýcová v těžkém předklonu na poslední chvíli. Kristýna posléze napálila bekhend mimo dosah plzeňské rodačky.
30-15
Z těžké pozice vybírala Barbora Strýcová bekhendový volej. Vondroušové následně vůbec nevyšel volej proti Alexandrovové, jež se z jasné pozice nemýlila.
15-15
Kristýnu Plíškovou jako by vykolejil náběh Strýcové dopředu. Nečistě trefila forhend, míček doletěl do metrového autu.
0-15
Napoprvé se Jekatěrina Alexandrovová u sítě proti ráně Vondroušové ubránila. Napodruhé už kapitulovala.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Markéta Vondroušová i přes dva brejkboly nakonec udržela podání. V delší výměně se Plíšková rozhodla hrát pod nohy Strýcové, jejíž bekhendový volej nepřeletěl síť.
40-40
Rodačka ze Sokolova vytloukla bloky ruské hráčky stojící u sítě. Balónek se odrazil od pásky a spadl na stranu dvojice na příjmu.
40-30
Parádní bekhendový křižný return přináší růžovému páru dva brejkboly! Markéta se za míčkem pouze ohlédla.
30-30
Přímý bod po servisu ven z kurtu.
30-15
Povedené podání, avšak o poznání horší forhend v podání nejmladší účastnice zápasu. Ten skončil na síti.
15-15
Díky servisu se Markéta Vondroušová dostala do tlaku. Rodačka ze Sokolova tvrdým bekhendem donutila Jekatěrinu k chybě.
15-0
Bára vytáhla světový forhendový return po lajně. Markéta se natahovala, balónek zasáhla jen rámem rakety.
1-1
Jekatěrina Alexandrovová dokázala odvrátit i osmý brejkbol soupeřek. Proti slabému druhému servisu Plíšková zariskovala, bekhendem přestřelila kurt.
40-40
Ruská tenistka zapisuje dvojchybu. O držitelkách gemu rozhodne tzv. "deciding point."
40-30
Máme tu gembol. Jekatěrina Alexandrovová tvrdým servisem dostala Plíškovou pod tlak, bekhendový return skončil mimo vymezené území.
30-30
Jekatěrina Alexandrovová vůbec nezareagovala, že Vondroušová přebíhá proti úderu. Markéta toho však nevyužila, forhendovým volejem hrála do sítě.
15-30
Strýcová uhýbala dělovému forhendu Kristýna, avšak rámem rakety se míčku dotkla. Bod tedy patří soupeřkám.
15-15
Alexandrovová se rozběhla za vynikajícím returnem Vondroušové, ale balónek na správnou stranu kurtu už neposlala. Opět zaúřadovala páska.
15-0
V přestřelce od základní čáry se raduje ze zisku bodu ruská tenistka. Byla to Vondroušová, která předvedla nevynucenou chybu z bekhendu.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Jekatěrina Alexandrovová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Úvodní gem druhého dějství uzavřela Kristýna Plíšková esem.
15-40
Po slabším returnu měla rodačka z Loun velkou šanci ukončit rozehru, což se jí podařilo, ale v její neprospěch, neboť forhendem napálila síť.
15-30
Další nezreturnovaný servis, tentokráte po ráně na střed dvorce.
15-15
V následující výměně vytáhla Barbora Strýcová ze svého repertoáru výborný return, na který Kristýna zareagovala moc pozdě.
0-15
Kristýna Plíšková vstupuje do druhého setu přímým bodem po servisu ven z kurtu.
0:0
Začíná druhý set.
6:4
První dějství je minulostí! Ruska musela po servisu přebíhat na levou stranu, neboť Vondroušová přelobovala Strýcovou. S neočekávanou situací si poradila, to Vondroušová se posléze ustřelila z forhendu.
40-15
Dvojice Jekatěrina Alexandrovová, Barbora Strýcová disponuje dvěma setboly! Vondroušová nepočítala s možností, že by Alexandrová pálila do ní. Její volej zastavila síť.
30-15
Ruská tenistka moc dobře viděla odkrytou pravou část kurtu. Jenže do bekhendu dala moc razance, balónek doletěl do autu.
30-0
Přímý bod po podání ven z kurtu.
15-0
Parádní servis, Vondroušová returnovala přímo na Strýcovou, jež měla na síti opravdu jednoduchou pozici.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Jekatěrina Alexandrovová.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Čistou hrou Kristýna Plíšková na servisu snižuje na 4:5. Vondroušová u sítě zahrála volej k základní čáře, Strýcová v záklonu trefila pásku.
0-40
Bára si odcouvala proti povedenému lobu, avšak smeč už na druhou stranu kurtu neposlala. Proti byla páska.
0-30
Přímý bod po podání ven z kurtu.
0-15
Všechny čtyři tenistky nám teď předvedly fantastickou výměnu. Z fiftýnu se nakonec raduje Vondroušová s Plíškovou, neboť chybovala Strýcová.
5:3
Rodačka z Plzně zase utekla ze tří brejkbolů! Znovu jí podržel výborný první servis, soupeřka returnovala do zámezí.
40-40
Barbora Strýcová si všimla, že Vondroušová přebíhá. Proto na poslední chvíli změnila svůj úmysl, míček poslala z forhendu do volné poloviny dvorce.
30-40
Jedna ze tří příležitostí je pryč. Přímý bod po servisu na téčko.
15-40
Dva brejkboly! Kristýna Plíšková vsadila na razanci a dobře udělala, u sítě stojící Alexandrovová na prohoz vůbec nezareagovala!
15-30
Jekatěrina Alexandrovová si netroufla na smeč, míček raději pustila za sebe na Báru. Ta moment nezvládla, předvedla nevynucenou chybu z bekhendu.
15-15
Rodačka z Plzně kompenzuje chybu přímým bodem po servisu na Plíškovou.
0-15
Šestý gem utkání zahajuje Barbora Strýcová dvojchybou.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Čistá hra. V doposud posledním fiftýnu střetnutí jsme viděli přímý bod, return Jekatěriny zastavila síť.
0-40
Vypadá to na jasný gem. Nejmladší tenistce na kurtu zase vyšel servis, pod tlakem hrající Strýcová hrála do zámezí.
0-30
Markéta Vondroušová vyslala tvrdé podání na Alexandrovou, jež následně nalila na vítězný volej Plíškové. Kristýna se nemýlila.
0-15
Přímý bod po podání na střed kurtu.
4:2
Jekatěrina Alexandrovová na servisu potvrzuje brejk a posílá dvojici do vedení 4:2. Ruska bekhendem šikovně zahrála mezi obě soupeřky, které se nedomluvily a navzájem si trefily rakety.
40-40
Znovu přichází na řadu bod pravdy. Plíšková zahrála pod nohy Strýcové, rodačka z Plzně nedokázala vytáhnout přesný volej.
40-30
Gem se dramatizuje. Markéta Vondroušová napálila bekhend k základní čáře, načež Jekatěrina Alexandrovová opět selhala v mírném záklonu.
40-15
Čistá hra se nekoná. Strýcová nalila Plíškové na tvrdý forhend, který rodačka z Loun poslala na Rusku. Alexandrovová hrála do sítě.
40-0
Přímý bod po servisu na téčko. Tři gemboly.
30-0
Další chyba dvojice na příjmu. Ta přišla z rakety Markéty Vondroušové, jíž nevyšel úmysl hrát bekhend po lajně.
15-0
Dobrý servis Rusky, Kristýna Plíšková následně returnovala za základní lajnu.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Jekatěrina Alexandrovová.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3-2
Přichází první brejk! Strýcová se po returnu dnes již poněkolikáté vydala k síti, kde se spolu s Alexandrovovou statečně bily. Po tvrdém bekhendu Plíškové na Rusku Bára zařvala na kolegyni, ať míček pustí a ukázala dobrý odhad, byl to aut.
40-40
Premiérovou dvojchybu zapisuje Kristýna Plíšková. Ta darovala soupeřkám premiérovou možnost brejkbolu!
30-40
Přímý bod po podání ven z dvorce. Gembol.
30-30
Strýcová si na síti dvakrát zařvala a dala si o poznání větší pozor, aby nechybovala. Za druhou smečí se Plíšková natahovala marně.
15-30
V přestřelce mezi Plíškovou a Alexandrovovou zvítězila první jmenovaná. Ruska předvedla nevynucenou bekhendovou chybu.
15-15
Světová dvojka ve čtyřhře si tentokráte vybrala slabší chvilku, když z jasné pozice poslala smeč mimo kurt.
15-0
Plíšková si tvrdým bekhendem na Báru nepřišla. Ta vytáhla z obrny parádní úder po lajně, na nějž Markéta nenašla odpověď.
2:2
Rodačka z Plzně odvrátila na servisu tři brejkboly. Ve vyrovnané výměně chybovala Vondroušová bekhendem do sítě.
40-40
Rozhodující bod přichází na řadu podruhé za sebou. Barbora Strýcová zapsala přímý bod po servisu na střed kurtu.
30-40
První možnost je minulostí. Po vysokém returnu Plíškové zasmečovala Strýcová chytře pod nohy Vondroušové.
15-40
Po výborném returnu Markéty Vondroušové napálila Strýcová bekhend do pásky. první dva brejkboly!
15-30
Nejzkušenější z hráček zkoušela chytře přelobovat Plíškovou, jenže ta patří mezi největší hráčky na okruhu a bezchybně zasmečovala.
15-15
Tentokráte se údery do u pásky stojící tenistky vyplatily. Na tvrdý bekhend Strýcové Vondroušová reagovala pozdě.
0-15
Bára se snažila okamžitě po servisu překvapit tvrdým forhendem u sítě stojící Plíškovou. Neúspěšně, Kristýna stopvolejem ukončila rozehru.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Hra náleží páru, který servíroval. Kristýna Plíšková povedeným volejem hrála za záda Rusky, ta z otočky nedokázala zahrát přesný úder.
40-40
Máme srovnáno, následný fiftýn rozhodne o držitelkách třetího gemu, neboť se nehraje na shody. Alexandrovová zahrála volej mimo dosah Plíškové.
30-40
A další přímý bod, Markétu Vondroušovou v klíčových chvílích podržel první servis.
30-30
Přímý bod po servisu ven z dvorce.
30-15
Kristýna Plíšková si nyní počínala u síti skvěle. Forhendovým volejem zahnala Alexandrovovou k základní čáře, Ruska ze záklonu chybovala.
15-15
Zkušená Strýcová se po returnu vydala k síti, s těžkou smečí přes hlavu si ovšem neporadila úplně ideálně. Plíšková nastřelila Alexandrovovou, jejíž volej zastavila páska.
15-0
Vondroušová na servisu nezačíná úplně jistě. Sice trefila první podání, jenže vzápětí se hodně ustřelila z forhendové strany.
1:1
Přímým bodem Jekatěrina Alexandrovová srovnává na 1:1. I umpirový rozhodčí potvrdil, že return Vondroušové byl v autu.
40-15
Barbora Strýcová ukazuje bohaté zkušenosti získané z deblu. Skvěle přeběhla proti bekhendu Plíškové a nadvakrát ukončila výměnu.
30-15
Jekatěrina Alexandrovová se přestřelovala s Plíškovou, až nakonec Kristýna změnila rytmus a snažila se Báru prohodit po lajně. Avšak míček spadl do autu.
15-15
Přímý bod po podání na tělo Kristýny Plíškové.
0-15
Strýcová chtěla hrát u sítě, jenže nebyla dostatečně rychlá, balónek minula. Alexandrovová následně v těžké situaci napálila síť.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Jekatěrina Alexandrovová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Kristýna Plíšková na servisu nezaváhala, posílá svoji dvojici do vedení 1:0. Po další povedeném podání Strýcová poslala míček do sítě.
15-40
Výborné podání bylo základem k zisku dvou gembolů. Markéta Vondroušová měla na síti velmi jednoduchou pozici.
15-30
Přímý bod po servisu ven z kurtu.
15-15
Tentokráte se Plíšková pustila do souboje proti Barboře Strýcové a neuspěla, když sama napálila z bekhendu pásku.
0-15
První fiftýn utkání patří černému týmu. V bekhendové výměně mezi Kristýnou Plíškovou a Alexandrovovou chybovala druhá jmenovaná.
0:0
Utkání právě začalo.
Na kurtu už probíhá předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Kristýna Plíšková.
Kristýna Plíšková, Markéta Vondroušová

Obě tenistky reprezentující tým Karolíny Plíškové preferují dvouhru. První jmenovaná se nachází na 69. pozici žebříčku, Vondroušová je dokonce 18. Markéta už se po koronavirové pauze účastnila dvou utkání ve čtyřhře, spolu s Terezou Martincovou ovšem neuspěly ani jednou. Kristýna se po tříměsíční přestávce představí v deblu poprvé.
Jekatěrina Alexandrovová, Barbora Strýcová

Barboru Strýcovou asi netřeba představovat. Univerzální tenistka, jež hraje dvouhru i čtyřhru by měla táhnout mladší kolegyni Jekatěrinu Alexandrovou, jež by se mohla od světové dvojky v deblu lecčemu přiučit. Alexandrovová je ruská tenistka, která ale velmi dobře ovládá český jazyk. Aktuálně okupuje 27. příčku v žebříčku WTA. Ve čtyřhře se moc nepohybuje a když, tak většinou neustále střídá spoluhráčky.
V Prostějově se od pondělí do středy odehraje druhý turnaj série Tipsport Elite Trophy. V úvodním propršeném klání na Štvanici zvítězil tým Karolíny Plíškové nad týmem Petry Kvitové 7:4.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům tenisu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Tipsport Elite Trophy, kde se ve čtyřhře utkají Jekatěrina Alexandrovová s Barborou Strýcovou, sopeřkami jim budou Kristýna Plíšková s Markétou Vondroušovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud