Tenis ONLINE PŘENOS - Alexander Zverev : Casper Ruud

2
776

0
633
Alexander Zverev (2.) zaznamenal na Turnaji mistrů v Turíně druhé vítězství a má velmi blízko k účasti v semifinále. Dvojnásobný vítěz akce pro osm nejlepších tenistů sezony porazil na závěr středečního programu 7:6(3) a 6:3 Caspera Ruuda (7.) z Norska. Na první (a zároveň poslední) brejkbol se čekalo až do stavu 4:3 ve druhém setu. Německý favorit ho využil a vzápětí dopodával poměrně vyrovnané klání do zdárného konce. V závěrečném vystoupení v rámci skupiny Johna Newcombea vyzve světová dvojka Španěla Alcaraze. Ruud bude o postup usilovat proti Rusovi Rubljovovi.
Konec zápasu
6:3’
Důležitý moment
Na závěr zápasu další čistá hra. Ruud vracel kvalitní podání Zvereva za základní čáru.
40-0’
Na soupeřův náběhový forhend reagoval Casper Ruud pod tlakem vyhozeným bekhendem do autu. Tři mečboly pro Zvereva.
30-0’
Přímý bod ze servisu ven z dvorce. Alexander Zverev je nesmírně blízko druhému vítězství na turnaji.
15-0’
Turnajová dvojka tak rázem podává na vítězství. Začala esem na téčko.
5:3’
Důležitý moment
Alexander Zverev získává zřejmě klíčový brejk! Do výměny se dostal šťastným nečistým returnem, za který se záhy Ruudovi omluvil. Nor znovu doplatil na nepřesný forhend do autu.
40-15’
Důležitý moment
Tak přeci jen dvě šance na brejk pro Němce, vůbec první v tomto utkání! Ruud útočil z vysokého odskoku forhendem za levou čáru!
30-15’
Alexander Zverev byl velmi blízko třem brejkbolům! Ve výměně měl navrch, závěrečný forhend však přepálil pár čísel za základní čáru.
30-0’
Obrovská chyba Caspera Ruuda! Po servisu vyrazil vpřed, forhendem z voleje útočil trestuhodně do autu.
15-0’
Fiftýn pro na příjmu hrajícího Němce. Alexander Zverev posadil parádní forhend přesně na vzdálenější pravou lajnu.
4:3’
Konec přestávky, podávat bude Casper Ruud.
4:3’
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3’
Jubilejní desáté eso z rakety Alexandera Zvereva, který má v rámci druhého setu znovu mírně navrch.
40-15’
Casper Ruud vypálil z obrany překvapivě tvrdý forhend kros. Zverev se po něm natáhl, z forhendu hrál za základní čáru.
40-0’
Přímý bod z podání pro Alexandera Zvereva. Scénář s druhým tiebreakem začíná nabírat čím dál reálnějších obrysů.
30-0’
Alexander Zverev si na síti poradil s bekhendem na tělo a povedeným blokem zvýšil na 30:0.
15-0’
Casper Ruud dostal do hry return. Z druhého úderu už hrál forhendem dost za zadní čáru.
3:3’
Druhý gembol proměňuje Casper Ruud dalším přímým bodem. Zverev vracel z bekhendu za koncovou linii.
15-40’
Alexander Zverev vyrazil po dobrém returnu k síti a kombinací kratšího voleje a vítězné smeče snížil.
0-40’
Z forhendu přišel pro změnu dlouhý Zverevův return za základní čáru. Rovněž Casper Ruud má tři gemboly.
0-30’
Přímý bod z podání. Alexander Zverev returnoval bekhendem do sítě.
0-15’
Casper Ruud vyrazil po servisu dopředu. Umístěným bekhendem do vzdálenějšího pravého rohu kurtu zabodoval.
3:2’
Konec přestávky, podávat bude Casper Ruud.
3:2’
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2’
Vzápětí už si pomohl vítěz prvního setu přímým bodem z podání. Po 19 minutách trvání dějství vede Zverev 3:2.
40-15’
Čistá hra to nebude. Německý tenista přetáhl úder za základní čáru.
40-0’
Alexander Zverev si po servisu oběhl míč na forhend a úderem do levého rohu získal tři gemboly.
30-0’
Eso na téčko. Alexander Zverev má namířeno za opětovným vedením v setu.
15-0’
Na tahu je opět Alexander Zverev. Po jeho servisu ven z kurtu returnoval Nor tvrdým forhendem po čáře jen těsně do míst pro čtyřhru.
2:2’
Náběhový bekhendový stopbal Zvereva skončil v síti. Gem pro Caspera Ruuda, jenž otočil skóre 15:30.
30-40’
Zase to nebude brejkbol. Ruud se nenechal nadvakrát prohodit u sítě a vítězným volejem získal gembol.
30-30’
Nor se na síti natáhl po lobu a zasmečoval. Teď to Zverev nevyřešil úplně nejlépe.
30-15’
Casper Ruud musí po forhendu do sítě znovu dotahovat. Připomínám, že jsme dnes stále nebyli svědky jediného brejkbolu.
15-15’
Dobrý servis do Zverevova bekhendu. Němec returnoval do sítě.
15-0’
Alexander Zverev se pořádně opřel do bekhendu a navedl ho úspěšně do pravého okraje kurtu.
2:1’
Konec přestávky, podávat bude Casper Ruud.
2:1’
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1’
Ruud teď běhal po kurtu a vracel neskutečné balony. Alexander Zverev se nakonec mohl radovat z úspěšné smeče. Krásná výměna, po které si oba aktéři vzájemně vyměnili úsměvy.
40-30’
Zase z toho brejkbol nebude. Alexander Zverev zabodoval podáním a má gembol.
30-30’
Zverev nezvládl na síti zablokovat soupeřův tvrdý křižný bekhend. Třicet oba.
30-15’
Alexander Zverev útočil forhendem do levé strany. Ruud vracel těžkým forhendem z běhu za zadní čáru.
15-15’
Ruud trefil křižný return z bekhendu a Zverev následně chyboval. Patnáct oba.
15-0’
Přímý bod z podání pro Alexandera Zvereva. Kdo ví, zda dnes vůbec budeme svědky nějakého brejku?
1:1’
Po dalším kvalitním podání si Casper Ruud náležitě vychutnal možnost hrát tvrdý forhend z výskoku. Srovnáno.
15-40’
Třetí eso Caspera Ruuda. Norský tenista má dva gemboly.
15-30’
Casper Ruud pečetil po dobrém podání zisk fiftýnu úderem na síti.
15-15’
Patnáct oba. Tentokrát se nevešel do kurtu Zverevův bekhend.
15-0’
Na konci dlouhé výměny útočil Casper Ruud razantním forhendem za vzdálenější pravou krajní čáru.
1:0’
Konec přestávky, podávat bude Casper Ruud.
1:0’
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0’
Čistá hra pro německého tenistu. Po servisu přiměl Ruuda k chybě náběhovým čopem.
40-0’
Přímý bod ze servisu ven z kurtu. Alexander Zverev má tři gemboly.
30-0’
Zverev se vypořádal s brutálním returnem pod nohy a o dva údery později sám zabodoval vítězným forhendem po lajně.
15-0’
Alexander Zverev rozehrál nové dějství svým osmým esem.
0:0’
Začíná druhý set.
7:6’
Důležitý moment
První set je po 52 minutách u konce. Po dobrém podání zabodoval Alexander Zverev vítězným forhendem do levé poloviny.
6-3’
Další chyba Zvereva. Dlouhý forhend poslal za základní čáru. Teď však půjde druhý tenista žebříčku ATP v horším případě dvakrát podávat.
6-2’
Hodně dlouhou přetahovanou ukončil Alexander Zverev bekhendem z levého rohu do sítě.
6-1’
Důležitý moment
Další eso na téčko přidal Němec po změně stran. Rychlost servisu činila 233 kilometrů v hodině.
5-1’
Alexander Zverev zaskočil protivníka esem z druhého podání. Umístil ho na střed hrací plochy.
4-1’
Důležitý moment
Další minibrejk pro Zvereva, který je na dobré cestě za ziskem dramatického setu. Dlouhou výměnu urval náběhovým forhendem z první a pak ještě kratším volejem z bekhendu.
3-1’
Norský tenista snižuje přímým bodem z podání. Zverev vracel balon za základní čáru.
3-0’
Alexander Zverev tlačil forhend do levé strany. Ruud vracel z běhu forhendem do sítě.
2-0’
Zverev útočil forhendem z téčka do obsazené strany, špatné umístění úderu ale napravil na síti dvojicí parádních volejů.
1-0’
Alexander Zverev se dostal do výměny. Jeho forhend vracel Ruud z rohu kurtu za základní čáru.
6:6’
Důležitý moment
Ruud hrál pod tlakem forhend zprava do sítě. Alexander Zverev vyrovnává čistou hrou na 6:6.
40-0’
Eso. Alexander Zverev má tři možnosti na to poslat úvodní set do tiebreaku.
30-0’
Tentokrát udeřil německý favorit náběhovým forhendem do pravé strany.
15-0’
Alexander Zverev podruhé podává na udržení se v setu. Začal parádním bekhendem do protipohybu.
5:6’
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
5:6’
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6’
Seveřan šel k síti. Zverev přetáhl lob za základní čáru. Casper Ruud má v kapse případný tiebreak.
30-40’
Teď už má Casper Ruud gembol. Zverev hrál forhend z běhu do sítě.
30-30’
Další příliš dlouhý forhend Ruuda za základní lajnu. Skóre je rázem nerozhodné.
15-30’
Tentokrát chyba na straně Caspera Ruuda, jenž přetáhl nepovedený forhend za zadní čáru.
0-30’
Alexander Zverev spěchal za kraťasem. Vracel ho křižmo až do autu. Jestliže platil Němec za obrovského favorita, na skóre ani statistikách to zatím znát není.
0-15’
Jedenáctý gem zápasu otevřel Casper Ruud esem na střed kurtu.
5:5’
Přímý bod ze servisu ven z dvorce. Úvodní sada podle všeho spěje ke zkrácené hře.
40-30’
Ruud nebyl daleko od setbolu, Zverevův forhend ale přistál přesně na boční lajně. Následně vystavil Němec stopku soupeřově bekhendu a volejem získal gembol.
30-30’
Alexander Zverev vyrovnává servisem na tělo o rychlosti 224 kilometrů v hodině.
15-30’
Nor získal returnem po lajně převahu a korunoval ji vítězným forhendem z vysokého odskoku.
15-15’
Casper Ruud vrátil Zvererovu smeč od základní čáry. Poté hrál pod tlakem zprava forhendem do sítě.
0-15’
Po čopech Ruuda poslal Alexander Zverev závěrečný bekhend do sítě.
4:5’
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
4:5’
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5’
Nor si poradil s returnem pod nohy a v náběhu na síť vyčaroval vítězný half-volej jen těsně za půlku.
0-40’
Casper Ruud zakroutil bekhend do pravého okraje kurtu. Zverev vracel bekhendem z běhu do míst pro čtyřhru.
0-30’
Další dobrý servis na střed kurtu. Alexander Zverev returnoval z forhendu slabě jen k síti.
0-15’
Eso na téčko z rakety Caspera Ruuda. V jeho případě jde teprve o první.
4:4’
Němec ale dvojchybu okamžitě napravil esem ven z kurtu. Počtvrté tak srovnává stav první sady.
40-30’
První gembol zahodil Alexander Zverev vůbec první dvojchybou tohoto utkání.
40-15’
Alexander Zverev se tlačil soupeři do bekhendu. Postupně se dostal až k síti a kratším volejem získal dva gemboly.
30-15’
Další eso německého favorita, který už na podání vede.
15-15’
Alexander Zverev srovnává esem ven z kurtu. Ruud špatně došlápl a upadl. Ihned ukázal, že je v pořádku.
0-15’
Tentokrát bude muset otáčet na podání Alexander Zverev. Z vyššího odskoku útočil forhendem do levého deblového koridoru.
3:4’
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
3:4’
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4’
A bude tomu tak i nadále. Alexander Zverev totiž returnoval křižným bekhendem za vzdálenější pravý okraj kurtu.
30-40’
Po servisu ven z kurtu returnoval Alexander Zverev forhendem za základní čáru. Čekání na první brejkbol pokračuje.
30-30’
Alexander Zverev po pomalejším čopu zaútočil forhendem k pravé čáře. Vyrazil po něm k síti a forhendovým volejem k levé lajně vyrovnal.
15-30’
Podruhé dnes returnoval Alexander Zverev rámem rakety. A to většinou nekončí dobře...
15-15’
Casper Ruud trestal ne úplně povedený kratší volej Zvereva forhendovým prohozem k pravé čáře.
15-0’
Vůbec poprvé bude muset Nor na podání dotahovat. Alexander Zverev rozhodl výměnu tvrdým úderem do levého rohu.
3:3’
Čistá hra pro dvojnásobného turnajového šampiona. Casper Ruud ukončil gem forhendem brzy po odskoku za základní čáru.
40-0’
Alexander Zverev má tři gemboly. Casper Ruud si oběhl druhý úder na forhend. Útočil jím do levého deblového koridoru.
30-0’
Přímý bod z podání na téčko. Ani v tomto gemu to na premiérový brejk nevypadá.
15-0’
Casper Ruud si při přesunu na síť neporadil s úderem pod nohy.
2:3’
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
2:3’
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3’
Třetí gembol už norský tenista využil přímým bodem z podání. Zverev si stěžuje, že servis byl v autu, projekce ale ukázala asi dvoumilimetrovou tečnu balonu se středovou lajnou.
30-40’
A další hodně těsný winner Zvereva do podobného prostoru. Forhend posadil na základní čáru.
15-40’
Až nyní boduje Alexander Zverev poprvé na příjmu. Vítězný forhend umístil přesně do levého rohu dvorce.
0-40’
Na třetí pokus se Zverev do výměny dostal, jenže Casper Ruud zatím hraje parádně. Němce si rozběhal a poté ho pokořil vítěznou smečí z levé strany.
0-30’
Tentokrát forhendový return rámem rakety.
0-15’
Přímý bod ze servisu ven z dvorce. Alexander Zverev se po míči natáhl, vracel vysokým úderem do autu.
2:2’
Na závěr gemu náběhový vítězný forhend Zvereva na pravou krajní čáru. Do třetice jsme dnes byli svědky čisté hry.
40-0’
Alexander Zverev dobře načasoval přechod k síti a umístěným volejem do levé strany získal rovněž tři gemboly.
30-0’
Casper Ruud se pořádně opřel do křižného forhendu. Napálil ho do zámezí.
15-0’
Velké štěstí Zvereva. Po kratším returnu Ruuda zahrál vítězný bekhendový stopbal o pásku.
1:2’
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
1:2’
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2’
Opět čistá hra pro Caspera Ruuda. Další povedený gem uzavřel přímým bodem z podání.
0-40’
Casper Ruud je zatím na podání stoprocentní. Winnerem do levé strany kurtu získal další tři gemboly.
0-30’
Tentokrát pro změnu dlouhý forhend Zvereva za základní čáru. Další fiftýn pro Ruuda.
0-15’
Casper Ruud změnil rytmus výměny bekhendovým čopem. Alexander Zverev po něm napálil forhend do sítě.
1:1’
Alexander Zverev ukončil druhý gem zápasu vítězným bekhendem kros přesně na vzdálenější pravou boční čáru.
A-40’
Třetí gembol pro Alexandera Zvereva. Získal ho esem ven z dvorce.
40-40’
Norský tenista trefil kratší forhendový return do levého okraje kurtu a vynutil si winnerem shodu.
40-30’
Ruud se teď výborně bránil. Alexander Zverev proto v závěru zvolil forhend rovnou z voleje. Minul jím odkrytou pravou krajní čáru.
40-15’
Takřka milimetrový bekhendový winner Zvereva na základní čáru. Po zobrazení místa dopadu to v hledišti jen zašumělo.
30-15’
Po kratším returnu Ruuda útočil Alexander Zverev bekhendem za základní čáru.
30-0’
Casper Ruud nechal po forhendovém returnu úplně otevřený kurt. Alexander Zverev toho využil ve vítězný forhend.
15-0’
Výborný servis na téčko. Ruud o míč otřel jen rám rakety.
0:1’
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
0:1’
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1’
Na úvod čistá hra pro Caspera Ruuda. Zverev returnoval po druhém podání bekhendem za základní čáru.
0-40’
Díky přímému bodu z podání disponuje norský tenista rovnou třemi gemboly.
0-30’
Dlouhý byl rovněž Zverevův bekhend. Také on doletěl až za koncovou lajnu.
0-15’
Úvodní výměna pro Caspera Ruuda. Zverev ji asi po deseti vteřinách zakončil forhendem za základní čáru.
Utkání právě začalo.
Podávat začne Casper Ruud.
Na vzájemná utkání vede 3:2 Zverev, jenž bude plnit roli velkého papírového favorita také tentokrát. Naposledy Ruuda porazil v semifinále letošního Roland Garros. V Paříži zvítězil po obratu 2:6, 6:2, 6:4 a 6:2.
Alexander Zverev je momentálně na svém osobním maximu – druhé pozici. V končící sezoně ovládl sedmadvacetiletý Němec dvě tisícovky v Římě a Paříži. V hale Bercy triumfoval před týdnem, a v Turíně tak bude usilovat o prodloužení své šestizápasové vítězné série. Dobře si vedl také na grandslamech. Na Roland Garros si zahrál finále, na Australian Open semifinále. Zmínit je nutné i finále na domácím podniku v Hamburku. Na ATP Finals se probojoval už posedmé. V letech 2018 a 2021 zvedl nad hlavu pohár pro šampiona. Letos začal výhrou dvakrát 6:4 nad Andrejem Rubljovem z Ruska. Od začátku sezony zaznamenal Zverev dohromady už 67 výher a 20 porážek (hala 9/2).
Casper Ruud je v žebříčku na 7. místě. Nejvýše byl světovou dvojkou. Letos vyhrál antukové podniky v Barceloně a Ženevě. Finále si zahrál rovněž v Los Cabos, Acapulku nebo Monte Carlu. Na grandslamech došel nejdále v Paříži, vypadl až v semifinále. V posledních týdnech se pětadvacetiletý Nor nebývale trápil, když z osmi minulých zápasů vyhrál jediný. O to překvapivější byla jeho výhra v Turíně, kde začal cenným skalpem Carlose Alcaraze. Silně favorizovaného Španěla porazil 6:1 a 7:5, ačkoliv ve druhém setu prohrával už 2:5. Na Turnaji mistrů startuje Ruud potřetí. Jeho maximem je finále z roku 2022. Jeho sezonní bilance čítá 50 výher a 24 porážek (hala 2/5).
Krásný středeční večer. Čtvrtý den Turnaje mistrů v Turíně má na programu druhé zápasy ve skupině Johna Newcombea. Druhou dvouhru obstarají vítězové z pondělí – Alexander Zverev z Německa a Casper Ruud z Norska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
Další informace:
- Stadion
- Inalpi Arena, Turín (ITA)
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.