Sestini Hlaváčková, Strýcová - Klepačová, Martinezová | ONLINE | 25.10.2018 07:41 | Turnaj mistryň 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Turnaj mistryň - čtyřhra -  ONLINE PŘENOS -  A. Sestini Hlaváčková, B. Strýcová : A. Klepačová, M. Martinezová-Sanchezová - 25. října 2018   07:41

Ukončeno
A. Sestini Hlaváčková, B. Strýcová
32 let  174 cm  Česká rep.
32 let  164 cm  Česká rep.
2
6
6
A. Klepačová, M. Martinezová-Sanchezová
32 let  175 cm  Slovinsko
36 let  175 cm  Španělsko
0
1
2
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro tento okamžik vše, přeji krásný čtvrteční den.
V semifinále Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová narazí na lepší z dvojice Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková – Nicole Melicharová, Květa Peschkeová.
Český tenis bude mít na Turnaji mistryň ve čtyřhře jistě zaručené finále. Definitivně se o to postaraly Andrea Sestini Hlaváčková s Barborou Strýcovou, které vůbec v prvním utkání deblového turnaje vyzrály na pár Andreja Klepačová, Maria Jose Martinezová-Sanchezová.
Zápas byl řádně vyrovnaný do čtvrtého gemu, v něm ale Španělka vytvořila dvě dvojchyby, Češky do konce setu získaly další brejk. V poslední hře stavu 15:40 musely odvracet dvě šance soupeřek, gem ale ustály.
Ve druhém setu se Sestini Hlaváčková a Strýcová dostaly k brejku v první hře. O navýšení se mohly postarat ve třetí i páté hře, dohromady ale v daných gemech nevyužily osm brejkbolů. Ve druhé sadě přesto české tenistky neodvracely ani jeden brejkbol.
Konec zápasu
6-2
Barbora Strýcová zvládá poslední úder zápasu na síti a posílá české tenistky do semifinále Turnaj mistryň ve čtyřhře. Její volej za pásku byl skvěle vydařený.
40-30
Necelá hodina a čtvrt stačila k tomu, abychom viděli první mečbol zápasu. Andrea Sestini Hlaváčková k němu dospěla po přímém bodu ze servisu.
30-30
Barbora Strýcová ale úřadovala na síti, české hráčky jsou dva míčky od postupu mezi čtyři nejlepší páry.
15-30
Technické provedení Martinezové-Sanchezové za síť z forhendu přineslo úspěch. Předtím již Sestini Hlaváčková a Strýcová byly téměř vyřazený ze hry, druhá jmenovaná zahrála Španělce úder k raketě.
15-15
Její následný druhý servis do bekhendu Klepačová byl úspěšný, soupeřka returnovala za základní lajnu.
0-15
Ta však na úvod gemu trefila dvojchybu. Pro český pár vůbec první v zápase.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Andrea Sestini Hlaváčková.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5-2
Je tu čtvrtý brejk v zápase a s postupem do semifinále to vypadá již velmi slibně! Barbora Strýcová svůj return na druhou stranu poslala díky pásce, přes kterou se míček dostal za síť. Martinezová-Sanchezová nezvládla zahrát balónek po lajně, zásluhou Andrea Sestini Hlaváčková půjde podávat na vítězství v zápase.
40-0
Tři brejkboly pro české tenistky! Andrea Sestini Hlaváčková prvně hrála od svého returnu, do hry se následně dostala také Barbora Strýcová. Sestini Hlaváčková však znovu převzala celou výměnu pro sebe a parádním úderem po čáře získává fiftýn!
30-0
Andreja Klepačová u sítě znovu chybovala, osudným se jí stal return Strýcové, která zahrála pořádně razantně. Klepačová poslala volej za základní lajnu.
15-0
Andrea Sestini Hlaváčková trefuje skvělý bekhendový return po lajně, Andreja Klepačová si nepohlídala svoji lajnu.
4:2
Obě české tenistky si mohly pořádně zařvat, získávají další gem. Strýcová výborně zapodávala, Sestini Hlaváčková úřadovala na síti. Je zde opět vedení o dva gemy ve druhém setu.
40-30
Maria Jose Martinezová-Sanchezová předvedla úspěšný return po lajně.
40-15
Barbora Strýcová získává fifýn po přímém bodu z podání.
30-15
Češky se usmívají, zvládly jednu z nejbláznivějších výměn v zápase! Rodačky z Plzně své soupeřky pořádně tlačily, u sítě byly nekompromisní. Sestini Hlaváčková se v závěru musela popasovat s úderem, kdy míček škrtl pásku. Česká tenistka balónek nejprve minula, následně se sama postarala o vítěznou práci na síti!
15-15
Druhý fiftýn gemu míří na konto tenistek na returnu.
15-0
Barbora Strýcová po vlastním servisu příliš času neztrácela, pomohl jí k tomu nevydařený úder Martinezové-Sanchezové po lajně.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Martinezová-Sanchezová si došla pro přeběh, trefila přitom Sestini Hlaváčkovou. Češky v páté hře nevyužily dva brejkboly, během posledních dvou gemů na returnu celkem osm šancí.
40-A
Andrea Sestini Hlaváčková na kvalitní podání Klepačové odpověděla jen returnem do autu.
40-40
Strýcová to zkusila "naprat" po lajně, Martinezová-Sanchezová stačila uhnout. To bylo pro španělskou hráčku důležité, Češka svůj úder až příliš hrála razantně.
A-40
Brejkbol číslo dvě! Andrea Sestini Hlaváčková returnovala na druhou stranu, Klepačová se snadno vyhodila po čáře.
40-40
Brejkbol je nevyužitý. Barbora Strýcová return zaslala po lajně, u sítě číhala připravená Maria Jose Martinezová-Sanchezová, pro kterou nebyl problém zahrát míček do kurtu.
40-30
Brejkbol na 4:1 je tady! Sestini Hlaváčkové nyní stačilo returnovat na druhou stranu, Andreja Klepačová se vyhodila za základní lajnu. Nebyla přitom pod velkým tlakem.
30-30
Sestini Hlaváčková po returnu své krajanky přeběhla a její bekhendový volej byl dostatečně účinný. Přijde brejkbol?
15-30
Sestini Hlaváčková po returnu hrála křížem. Patrně z donucení hrála úder od základní lajny po čáře, Martinezová-Sanchezová byla s nabídkou na jednoduchý volej přes síť připravena.
15-15
Barbora Strýcová možná předčasně šla do forhendového returnu, balónek po lajně zaslala do autu.
15-0
Češky se ujímají úvodního fiftýnu v následující hře, Martinezová-Sanchezová u sítě nezvládla volej. Máme za sebou 55 minut hry.
3:1
Strýcová do světa vysílá hlasitý výkřik a to poté, co do kurtu zvládla přehrát forhendový volej! Skvělou práci předtím od základní lajny provedla Sestini Hlaváčková.
40-30
Martinezová-Sanchezová na sebe pořádně zlobí. Strýcová nezvládla přeběh a obě Češky zůstaly téměř mimo kurt. Španělce stačilo přehrát míček přes pásku, ten ale skončil nepochopitelně v síti. Bude se jednat o rozhodující moment zápasu?
30-30
Andrea Sestini Hlaváčková získává důležitý fiftýn. Češka po returnu Klepačové zaslala vítězný bekhendový úder po lajně k čáře.
15-30
Strýcová po servisu Sestini Hlaváčkové přeběhla, její forhendový volej měl úspěšné parametry.
0-30
A tohle měl být úspěšný míček pro českou dvojici. Strýcová měla na raketě smeč, balónek ale zaslala po lajně do autu.
0-15
Andreja Klepačová a Maria Jose Martinezová-Sanchezová se dostávají do pohody, naopak Češky působí lehce nervózně. Potvrdila to nyní i Barbora Strýcová, která volej zahrála do autu.
2:1
Konec přestávky, podávat bude .
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Servis do bekhendové strany byl úspěšný, Strýcová poslala return za základní lajnu. Češky ve třetí hře nevyužily stav 40:0, ani jeden ze šesti brejkbolů!
40-A
To je velká škoda! Andrea Sestini Hlaváčková skvěle returnovala před základní lajnu, následně si doběhla pro další úder. Snažila se přelobovat soupeřky u sítě, balónek ale jen velmi těsně skončil za základní lajnou.
40-40
Barbora Strýcová chybovala z returnu po čáře do autu. Dlouhý gem stále trvá.
A-40
Je tu první varianta, a to zásluhou fantastického returnu z bekhendu od Sestini Hlaváčkové! Andreja Klepačová se u sítě jen rozhlédla po levé straně.
40-40
Barbora Strýcová parádně returnovala před základní lajnu, volej po náběhu k síti ale skončil právě před páskou. Bude tu znovu brejkbol nebo nastane gembol?
A-40
Máme tu pátý brejkbol ve třetí hře, Martinezová-Sanchezová se vyhodila do autu!
40-40
Strýcová nezvládla return na druhou stranu kurtu, balónek z její rakety vyletěl jenom do autu. V důležité hře je tu další shoda.
A-40
Brejkbol! Andrea Sestini Hlaváčková returnovala na druhou stranu kurtu, následně se jí podařil úder po lajně. Klepačová však měla šanci ukončit fiftýn úspěšně, balónek ale zahrála u sítě před pásku!
40-40
Znovu tu máme ale shodu. Andreja Klepačová sice získala míček pro svůj tým, u sítě ale při voleji trefila síť.
40-A
Andrea Sestini Hlaváčková snadno kazí return za základní lajnu, druhý gembol.
40-40
Hra však ještě pokračuje. Barbora Strýcová křikla na svoji spoluhráčku, ať pustí míček, což bylo důležité. Balónek letěl za základní lajnu.
40-A
Češky jsou v mírném útlumu, naopak duo Andreja Klepačová, Maria Jose Martinezová-Sanchezová se rozjíždí. Gembol na 1:2.
40-40
Andreja Klepačová odvrací třetí brejkbol tohoto páru, skvěle si počkala na síti, s nastavením rakety neměla problém získat fiftýn.
40-30
Míček zápasu, který zahrává Andreja Klepačová přes síť! Maria Jose Martinezová-Sanchezová hrála lob na druhou stranu, Barbora Strýcová parádně smečovala. Andreja Klepačová se spíše už jen bránila, aby jí balónek netrefil, ale famózně trefila míček na druhou stranu kurtu. A vítězně.
40-15
České hráčky jsou ve velkém laufu, především Barbora Strýcová se dostává do skvělého tempa. Nyní ji to po velmi aktivním pojetí hry ale nevyšlo, chybovala do sítě.
40-0
Tři brejkboly v řadě, Barbora Strýcová po neúspěšném lobu Martinezové-Sanchezové úřadovala smečí na síti!
30-0
Barbora Strýcová returnovala křížem, Andrea Sestini Hlaváčková se až příliš musela natahovat ke svému voleji, Martinezová-Sanchezová přesto úder pod nohami nepřehrála zpátky do kurtu.
15-0
Zvláště poté, co se Andrea Sestini Hlaváčková prezentuje vítězným returnem po čáře. Skvělá práce české tenistky.
2:0
Brejk je potvrzený, potřetí v utkání! Martinezová-Sanchezová nepředvedla špatný return před Strýcovou, ta ovšem díky skvělé rotaci prohodila Klepačovou u sítě. Vypadá to velmi nadějně s postupem do semifinále.
40-15
Dva gemboly pro české duo, Slovinka z returnu zahrála mimo celý dvorec.
30-15
Stačil kvalitní servis Barbory Strýcové. Martinezová-Sanchezová až příliš vymýšlela, zahrála neúplný forhend po lajně, Sestini Hlaváčková neměla problém s volejem.
15-15
Klepačová od returnu hrála agresivně. Strýcová si všimla, že Martinezová-Sanchezová přebíhá, její úder po lajně ale skončil jen v autu.
15-0
Poprvé ve druhé sadě podává Strýcová. Ta zvládla těžký úder po returnu, Andrea Sestini Hlaváčková následně trefila forhendový volej, jejím nechtěným cílem byla Klepačová.
1:0
Konec přestávky, podávat bude .
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Je tu brejk a parádní vstup do druhé sady poté, co Češky prohrávaly již 0:40 a musely čelit dalšímu gembolu soupeřek! Barbora Strýcová výborně returnovala, šla si pro další úder, následně se obě tenistky na síti prostřídaly, Sestini Hlaváčková byla tou, která celou akci úspěšná zakončila na síti!
A-40
Brejkbol! Andrea Sestini Hlaváčková prvně trefila skvělý return, po dalším forhendu se Andreja Klepačová vyhodila za základní lajnu!
40-40
Parádní forhendový return po čáře, Maria Jose Martinezová-Sanchezová chtěla přeběhnout, byla však potrestána. Shoda.
40-A
To je škoda. Po dvou úderech Sestini Hlaváčkové to již nevypadalo dobře, Češka ale zahrála těsně úder přes pásku. Následná práce u sítě od Strýcové však nebyla již úspěšná.
40-40
Barbora Strýcová z forhendu zaslala return křížem, Andreja Klepačová se poté vyhodila za základní lajnu. Shoda skutečně přichází.
30-40
Češky se v téhle hře ještě nevzdávají a zabojují o shodu, základem k úspěchu byl kvalitně provedený return.
15-40
Barbora Strýcová z bekhendu returnovala na druhou stranu křížem. Klepačová zahrála k raketě Sestini Hlaváčkové, která trefila Martinezovou-Sanchezovou.
0-40
Ani potřetí tu není výměna. Andrea Sestini Hlaváčková z bekhendové strany na returnu zahrála balónek za základní čáru. Tři gemboly.
0-30
Další nezdařilý return, forhendový úder Strýcové vůbec nevyšel, ani se nevrátil přes pásku.
0-15
Na servisu v druhé sadě začíná Andreja Klepačová, která nedovolila Sestini Hlaváčkové returnovat do dvorce.
0:0
Konec přestávky, podávat bude .
0:0
Andreja Klepačová a Maria Jose Martinezová-Sanchezová si mezi sety k sobě zavolaly trenéra, ten jim především radí, aby hrály sebevědoměji.
0:0
České tenistky zatím hrají ve velké pohodě, v prvním setu získaly dva brejky. Na servisu dovolily soupeřkám jen dva brejkboly v poslední hře, ty však odvrátily.
6:1
První set je u konce a nebyla k tomu potřeba ani celý půlhodina! Andrea Sestini Hlaváčková po svém úvodním balónku po servisu zahrála winner po čáře!
A-40
Setbol! Barbora Strýcová si v důležitý okamžik křikla, když zvládla těžký úder z bekhendu. Poté bylo již vše na její raketě, vítězný úder zahrála po lajně!
40-40
Andrea Sestini Hlaváčková do kurtu dostala kvalitní druhé podání, Andreja Klepačová svůj return nezvládla.
30-40
První z nich je odvrácený, Barbora Strýcová skvěle zapracovala na síti.
15-40
Přesto tu jsou dva brejkboly! Češky se na první pohled nedohodly, Andrea Sestini Hlaváčková dobíhala míček, po jehož zahrání již neměla ani jedna z českých tenistek šanci úspěšně zahrát míček přes síť.
15-30
S českým párem to v této výměně již vypadalo neslavně. Andrea Sestini Hlaváčková jen tak tak vyškrábla bekhendový úder na druhou stranu dvorce, chvíli poté předvedla úder po lajně, po kterém soupeřka chybovala u sítě.
0-30
Ještě lepší return předvedla Maria Jose Martinezová-Sanchezová. Ta dostala Sestini Hlaváčkovou do úplného rohu, Češka zkazila míček nuceně do sítě.
0-15
Andreja Klepačová po druhém servisu Sestini Hlaváčkové returnovala na druhou stranu, tenistka na servisu poslala balónek jen do sítě.
5:1
Přichází druhý brejk a Andrea Sestini Hlaváčková půjde podávat na vítězství v setu! Právě Sestini Hlaváčková returnovala skvěle ven z kurtu, následně do dvorce dostala další úder, který Klepačová zkazila do sítě!
40-15
Dva brejkboly! Strýcová returnovala před základní čáru, Klepačová po svém servisu zachybovala úderem k síti! Bude znovu brejk?
30-15
Andrea Sestini Hlaváčková byla důležitou součástí vítězného fiftýnu pro český debl. Sestini Hlaváčková to vzadu udržela, Klepačová poslala balónek jen do autu.
15-15
To je nyní škoda. Strýcová nejprve zvládla return, poté se snažila po lajně přehrát Španělku, balónek ale skončil v síti.
15-0
Sestini Hlaváčková z bekhendu returnovala na druhou stranu, Andreja Klepačová poté dostala míček jen za základní lajnu.
4:1
Konec přestávky, podávat bude .
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Brejk je rychle proměněný, stálo se tak poté, co Andrea Sestini Hlaváčková reflexně zasáhla na síti, aby Barbora Strýcová zasmečovala křížem.
40-15
Barbora Strýcová zapodávala do bekhendové části, Maria Jose Martinezová-Sanchezová na returnu dostala míček jen do sítě.
30-15
Nenechala se odradit, po skvělém podání Strýcové si křikla, a úspěšně zasmečovala na druhou stranu dvorce.
15-15
Andrea Sestini Hlaváčková podruhé v utkání pokazila na první pohled snadno jasnou práci u sítě. Velká škoda.
15-0
Strýcová se vrací na servis. Martinezová-Sanchezová krátkou výměnu kazí do sítě.
3:1
První brejk v zápase! Maria Jose Martinezová-Sanchezová svůj úvodní počin na servisu absolutně nezvládla, stejně jako na začátku, tak v samém závěru vytváří dvojchybu!
40-15
Dva brejkboly! Barbora Strýcová returnovala těsně před základní lajnu, Martinezová-Sanchezová sice šla do kolen, úder přes pásku ale již neposlala!
30-15
Maria Jose Martinezová-Sanchezová nedovoluje soupeřkám jít k brejkbolům, přes Strýcovou zaslala krásný lob.
30-0
Barbora Strýcová si od returnu vše uhrála sama. Zvládla krátkou výměnu křížem s hráčkou na servisu, po dvou úderech po lajně přehrála také Klepačovou, která byla prohozena.
15-0
Poprvé v zápase podává Maria Jose Martinezová-Sanchezová, začíná ovšem dvojchybou.
2:1
Konec přestávky, podávat bude .
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Andrea Sestini Hlaváčková nedovolila Klepačové returnovat na druhou stranu, Češky si tak drží servis.
40-30
Andrea Sestini Hlaváčková měla na raketě vítěznou smeč poté, co sama přehrála kvalitní lob přes svoji soupeřku, úder se jí však vůbec nepovedl. Stále zbývá jeden gembol.
40-15
Sestini Hlaváčková trefila servis na téčko, Klepačová se jen natáhla k returnu, ten skončil v síti.
30-15
Do hry se po returnu zapojila Barbora Strýcová, ta bez problémů smečovala na druhou stranu.
15-15
Klepačová naopak svůj return až příliš přepálila za základní lajnu.
0-15
Andrea Sestini Hlaváčková byla vyhnána z kurtu a na return soupeřky již nedokázala ideálně odpovědět. Martinezová-Sanchezová předvedla skvělou práci.
1:1
Servis na Sestini Hlaváčkou byl úspěšný, Češka nezvládla returnovat úspěšně. Srovnáno 1:1 na gemy.
15-40
Andreja Klepačová trefuje eso. Pro ní je to také první v zápase.
15-30
Andreja Klepačová a Andrea Sestini Hlaváčková měly výměnou kros od základní lajny, Klepačová to zkusila z forhendu po lajně. A vyšlo jí to, Strýcová byla prohozena.
15-15
Španělská tenistka tentokrát na síti zasáhla dobře, vypomohla si menším přeběhem.
15-0
Na servisu je Andreja Klepačová. Sestini Hlaváčková returnovala po lajně, volej Martinezové-Sanchezové končí v autu.
1:0
Konec přestávky, podávat bude .
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Strýcová celý gem uzavírá prvním trefeným esem v zápase.
A-40
Barbora Strýcová si uhrála výměnu. Po výborném podání na téčko hrála na Martinezovou-Sanchezovou, která nezvládla forhendový volej přes síť.
40-40
Máme tu shodu. Andrea Sestini Hlaváčková sice na síti předvedla dva kvalitní voleje, Strýcová poté musela hrát od základní lajny. Martinezová-Sanchezová na závěr předvedla vítězný volej.
40-30
Strýcová předvedla výkonů s Klepačovou, ta se hnala na síť. Česká tenistka svůj úder od základní lajny poslala do autu.
40-15
Strýcová prvně musela jít přes druhý servis. Maria Jose Martinezová-Sanchezová přesto nezvládla dostat return na druhou stranu kurtu. Dva gemboly.
30-15
Skvělé první podání na téčko, Andrea Sestini Hlaváčková bez problémů zasmečovala. A vítězně.
15-15
Druhý fiftýn zápasu míří na konto páru na příjmu, Strýcová přepálila forhend od základní lajny do autu.
15-0
Češka začíná utkán přímým bodem z podání.
0:0
Utkání právě začalo.
Na podání začíná Barbora Strýcová.
Tenistky se rozehrávají na servisech, první zápas Turnaje mistryň ve čtyřhře brzy začne.
Úvodní los o servis vyhrál pár Andreja Klepačová, Maria Jose Martinezová-Sanchezová, ten si však zvolil příjem.
Ještě jednou přeji krásné čtvrteční ráno. Páry začínají vcházet na kurt.
Vzájemné zápasy

Páry se spolu střetly jen jednou, bylo tomu tak na zmíněném podniku v Montrealu.
Andreja Klepačová, Maria Jose Martinezová-Sanchezová

Slovinsko-španělský debl zahájil sezónu parádním způsobem, v Brisbane dokráčel až do finálového klání. Za měsíc a pár dní si připsal další finále, stalo se tak na prestižní akci v Dauhá. Od Charlestonu přes Stuttgart až po Madrid uhrál tři semifinále za sebou, na vrcholu antukové části sezóny na French Open prohrál ve čtvrtfinále proti páru Krejčíková, Siniaková. První titul v sezóně pro Klepačovou s Martinezovou-Sanchezovou přišel na úvodním travnatém turnaji na Mallorce. Ve Wimbledonu ale debl skončil v osmifinále. Do konce roku zvládl semifinále v Montrealu, na posledním turnaji prohrál s dvojicí Sestini Hlaváčková, Strýcová jednoznačně 3:6, 0:6.
Andrea Sestini Hlaváčková, Barbora Strýcová

České tenistky se před letošní sezónou na jedné polovině kurtu setkaly jen jednou, v roce 2014 spolu zvládly fedcupový duel proti páru Solerová Espinosová, Suárezová Navarrová 2:0 na sety. V probíhající sezóně získaly dvě trofeje (New Haven, Peking), na podnicích v Římě, Tokiu a Wu-chanu došly až do finále. Skvělého úspěchu dosáhly postupem do semifinále na French Open. Zkušené dvojici se úplně nepovedly grandslamové turnaje ve Wimbledonu a US Open, v obou případech skončily v osmifinále.
Všem tenisovým fanouškům přeji krásné čtvrteční ráno. Turnaj mistryň v Singapuru v tento den zahajuje svoji část ve čtyřhře, do které zasáhne také pět českých tenistek. Jednu ze dvou ryze našich dvojic bude tvořit pár Andrea Sestini Hlaváčková, Barbora Strýcová. Třetí nasazený debl turnaje se o postup do semifinále utká s dvojicí Andreja Klepačová, Maria Jose Martinezová-Sanchezová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 07:30.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud