WTA Auckland - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lucie Šafářová : Denisa Allertová - 2. ledna 2017   00:40

Ukončeno
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
29 let  levák  177 cm  Česká rep.
2
6
6
Denisa Allertová
23 let pravák  180 cm  Česká rep.
0
1
2
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji dobrou noc a úspěšný rok 2017. Tomáš Kopecký
Lucie Šafářová je na úvod nové sezóny výborně připravená! Alespoň tak se to může jevit po prvním utkání, ve kterém po hodině hry v obtížných podmínkách doslova smetla svou krajanku Denisu Allertovou. Výsledek 6:1 a 6:2 mluví za vše, rodačka z Prahy uhrála za celé utkání jen tři gemy.

Finalistka Roland Garros 2015, která v loňské sezóně doplatila na táhlé zdravotní problémy a zaznamenala mírný ústup z pozic, se tak v letošní sezóně bude chtít vrátit mezi špičku. Ještě je příliš brzo na jakékoliv prognózy, první utkání však naznačilo, že Šafářová může být opět silná!

Ve větrném počasí v novozélandském Aucklandu jí výborně fungoval servis, připsala si celkem 8 es a nespočet přímých bodů z podání. Nesmíme opomenout také její účinný forhendový topspin, kterým si zajistila velký počet bodů. Denisa Allertová měla s obtížnými podmínkami problémy a celkem se dopustila devíti dvojchyb. Při podání Šafářové si navíc vypracovala jen jeden brejkbol.

Také ve druhém kole můžeme být svědky českého souboje, jelikož Lucie Šafářové se v něm utká s vítězkou zápasu mezi Barborou Strýcovou a kvalifikantkou, jejíž jméno ještě není známé. Samotná kvalifikace totiž skončila teprvé před hodinou a uspěla v ní i Barbora Štefková.
Konec zápasu
6:2'
Ryze český duel je u konce! Denisa Allertová měla v poslední výměně zajímavé vyhlídky, jenže u sítě se jí dnes nedařilo a právě zde také její cesta na turnaji v Aucklandu končí. Míček se odrazil od pásky smolně zpět na její stranu a to znamená, že první mečbol Šafářová využila.
A-40'
Na řadu přichází dvojchyba, po níž je tady první mečbol pro Lucii Šafářovou. Podaří se Lucii po hodině hry ukončit utkání?
40-40'
Od pásky se míček odehraný bekhend odrazil až za boční lajnu, následuje shoda a Lucie je dva míčky od vítězství.
30-40'
Zatím nejsme svědky mečbolu, jelikož Allertová si v důležité chvíli pomáhá esem!
30-30'
Šafářová se musela urputně bránit, její soupeřka přešla v síti a v tu chvíli pod jejíma nohama přistál obtížně hratelný úder. Allertová se nedokázala ideálně zorientovat a zasáhla síť.
15-30'
Další fiftýn získává na své konto Denisa Allertová.
15-15'
Šafářová zasáhla míček rámem rakety a ten se vznesl vysoko nad dvorec. Je srovnáno na 15:15 a Denisa bude chtít vývoj druhé sady ještě zdramatizovat.
15-0'
Allertová zahajuje osmý gem nevynucenou chybou z bekhendu při přechodu na síť.
5:2'
Skutečně mě udivuje, jak se daří Lucii servírovat ve velmi náročných podmínkác. 7 es je toho důkazem. Teď je řada na soupeřce.
5:2'
Konec přestávky, podávat bude Denisa Allertová.
5:2'
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2'
Dominance na podání pokračuje, osmé eso Šafářové na kříž přináší znamená vedení 5:2. Lucie je jeden gem od rychlého postupu do druhého kola.
40-30'
Ano, Denisa potřebuje především dobrou kvalitu úderů z její strany. Teď se jí jeden takový náramně vydařil a return pod nohy přinesl snížení na 30:40.
40-15'
Další přímý bod z podání na kříž, Allertová je v tuto chvíli zatím bez šance. Uvidíme, jakou příležitost jí dá Lucie v následujících výměnách.
30-15'
Zatím tomu nic nenasvědčuje, Šafářová hraje klidně a sebevědomě a ke svému jménu si do statistik připsala již sedmé eso.
15-15'
Jenže vzápětí neměla u bekhendu ideální postavení a poslala jej až za základní čáru, budeme ještě svědky velkého obratu v podání Denisy?
15-0'
Šafářová začíná přímým bodem z podání na kříž, důležitý gem začíná znamenitě.
4:2'
Šafářová je zpět ve vedení o brejk! Stav 4:2 pro ní vypadá velmi nadějně a myslím si, že následující gem může hrát skutečně velkou úlohu.
40-15'
Servis přistál Šafářové přímo na raketu a Lucie jej trefila náramně. Je z toho vítězný return a dva brejkboly!
30-15'
Šafářová z returnu přešla do protiútoku a okamžitě to přineslo zasloužené ovoce. Míček přistál v růžku a další snaha Denisy byla marná.
15-15'
Tento druhý servis byl mnohem kvalitnější, mířil Lucii do forhendu, jenže česká fedcupová reprezentantka v těžké pozici zasahuje síť.
15-0'
Ani tento gem nezačíná Allertová dobře, připsala si osmou dvojchybu v utkání.
3:2'
Konec přestávky, podávat bude Denisa Allertová.
3:2'
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2'
Šafářová poprvé v utkání prokázala velký cit na raketě a zvolila variantu stopbalu od základní čáry. Její pokus vyšel na výbornou a žebříčkově výše postavená hráčka je zpět ve vedení.
40-0'
Další eso, v tomto gemu zatím Lucie dominuje a nedává soupeřce sebemenší příležitost. Náběh na čistou hru je tady, avšak soupeřka se ještě určitě nevzdá.
30-0'
Lucie si připíše do statistik další winner, tentokrát snesl i ta nejpřísnější měřítka její forend po lajně.
15-0'
Eso na kříž, to je dobrý úvod pátého gemu pro bronzovou medailistku z olympiády v Riu.
2:2'
No vida, máme srovnáno na 2:2 a krize Allertové je definitivně pryč. Druhý set je vyrovnaný a může ještě dopadnout jakkoliv.
40-A'
Jenže Allertová se začíná prosazovat stále více a více, nyní překvapila náramným bekhendovým winnerem po lajně do protipohybu.
40-40'
Šafářová se ještě nevzdává a vrací stav na shodu. Dva přesné údery do rohů byly pro soupeřku příliš tvrdým oříškem.
40-A'
Středně dlouhá výměna končí ziskem fiftýnu pro Allertovou, která má první výhodu.
40-40'
Tento gem ještě nekončí, Allertová se tentokrát podařilo podání, po kterém přešla do ofenzivy a s přehledem zakončila výměnu forhendem kros.
A-40'
Další výhoda pro Šafářovou po nevynucené chybě soupeřky.
40-40'
A i druhá hrozba je pryč, Allertová se zaskvěla pro změnu druhým esem ven z kurtu a následuje shoda.
40-30'
Allertová si následující výměnu ubojovala a zvládla odvrátit první brejkbol!
40-15'
Jenže dvojchybu Allertovou sráží, a to nejen bodově, ale i psychicky. Sedmá přišla na řadu právě nyní. Dva brejkboly pro Šafářovou.
30-15'
Allertová se vrací do gemu, i s přispěním pásky letěl její úder do rohu, kde již Lucie nestihla adekvátně zareagovat.
30-0'
Větrné podmínky Allertové nesvědčí, druhé podání letělo zhruba o půl metru do zámezí a rodačka z Brna vede v tuto chvíli 30:0.
15-0'
Po přestávce začíná Šafářová o poznání lépe, bekhend po lajně měl patřičnou kvalitu a Allertová u něj byla pozdě.
2:1'
Allertová získává druhý gem v tomto zápase, poprvé bere své soupeřce servis a snižuje na 1:2. V tomto gemu se Lucii příliš nedařilo, kupila jednu chybu za druhou a naopak Allertová udržela nervy na uzdě. Pokračujeme po výměně stran.
15-40'
Ve větrné loterii si nyní lépe poradila Allertová, která disponuje prvními dvěma brejkboly v zápase!
15-30'
Ani Lucie se nevyvaruje dvojchyb, tato je již třetí. Pro hráčky na podání je to dnes velmi složité a nepředvídatelné.
15-15'
Tentokrát Denisa zatlačila na pilu a zahrála své údery s ideální délkou, zajistila si tím srovnání na 15:15.
15-0'
Čtvrté eso finalistky Roland Garros 2015, soupeřka se za míčkem jen ohlédla.
2:0'
A ten také dokázala využít, nádherný return toliž doletěl přímo na základní čáru a na to už neměla Allertová šanci zareagovat. 2:0, nyní jde Šafářová potvrzovat brejk.
40-30'
Ve výměnách stále dominuje Šafářová, která tlačí soupeřku křižnými údery co nejvíce do bekhendového postavení a připravila si první brejkbol druhé sady!
30-30'
Nyní byl servis Allertové mnohem lepší a je z toho dokonce přímý bod.
30-15'
Jenže tyto podmínky jí dnes nevyhovují a je tu pátá dvojchyba. Šafářová vede při podání soupeřky 30:15.
15-15'
Přímý bod z podání pro Allertovou, ta nyní vsází na jistotu a neriskuje tolik první servis. Snaží se mít co nejvyšší percentuální úspěšnost.
15-0'
Bekhendovou přestřelku Allertová neustála, tlačila míček příliš k lajně a nakonec jej usměrnila těsně za ní.
1:0'
Lucie působí na kurtu sebevědomě a zatím jí vůbec nic nerozhodilo. Forhend jako z partesu, winner long-line a vedení 1:0. Důležitý první gem si rodačka z Brna pohlídala a základ pro druhý set je položen.
A-40'
Denisa měla míček pod nohama, Šafářová výborně odhadla délku úderu a s tím už se soupeřka popasovat nedokázala.
40-40'
Ani tentokrát ještě nejsme svědky konce gemu, Allertová se opřela do returnu po druhém podání a donutila soupeřku k chybě. Šafářová zahrála míček rámem rakety a ten vyletěl vysoko mezi diváky.
A-40'
Šafářová přidává třetí eso v tomto gemu a má k dispozici druhý gembol.
40-40'
Allertová se nechce nechat zahanbit a vytáhla ze svého repertoáru šťastný bekhendový winner kros, míček byl hodně krátký a letěl výrazně ven z dvorce.
40-30'
S tímto prostě nemůže Allertová nic dělat. Další skvělý servis, a pak následoval vítězný forhend křížem do odkryté části dvorce. Gembol na 1:0.
30-30'
Druhé eso v řadě, to je paráda. Lucie je zkušená hráčka a velmi dobře ví, jak nejlépe vyjít z problémů.
15-30'
Jenže Lucie reaguje premiérovým esem ven z dvorce a snižuje na 15:30.
0-30'
Vítězný forhend kros Allertové, zdá se, že se o přestávce mezi sety dala psychicky dohromady a tuto výměnu zahrála velmi dobře.
0-15'
Zdá se, že vítr stále sílí, a i to je příčinou druhé dvojchyby Lucie Šafářové, druhou sadu tak začíná ziskem fiftýnu její soupeřka.
6:1'
A také nyní přidává Allertová dvojchybu, čímž pouští zadarmo svou soupeřku do vedení 1:0 na sety! Nutno dodat, že Šafářová zatím hraje skvěle a zvláště z forhendu předvádí výkony, které se dají měřit s úplnou světovou špičkou.
40-0'
11 fiftýnu v řadě pro Šafářovou, Allertová se dopustila třetí dvojchyby a zdá se, že i psychicky jí to hodně poznamenalo. V tuto chvíli je na dvorci v podstatě jen jedna hráčka!
30-0'
Opět strojová přesnost, která přináší stav 30:0, Šafářová je dva míčky od zisku první sady.
15-0'
Jakmile má Lucie šanci zaútočit, ihned toho využívá a opět donutila svou soupeřku k chybě. Z její strany zatím nevydíme skoro žádné chyby.
5:1'
Budu se opakovat, nicméně na scénu opět přišel winner z forhendu od bývalé světové pětky. Stav je už 5:1 a zdá se, že Lucie má první set plně pod kontrolou.
40-0'
A platí to i nyní, Lucie jí k ničemu nepusila a k síti si přišla pro další winner. Šafářová předvádí skvělý výkon, snad jsou všechny zdravotní patálie zažehnány.
30-0'
Bekhendový return Allertová zastavila páska, žebříčkově níže postavené hráčce se v tuto chvíli příliš nedaří.
15-0'
Další perfektní forhendový winner po lajně od Šafářové, dnes jí zatím forhend nesmírně pomáhá a my věříme, že jí bude takto složit co nejvíce.
4:1'
Nutno dodat, že utkání ovlivňuje také velmi silný vítr, se kterým se zatím dokáže lépe vypořádat Šafářové. Je s podivem, že jsme při těchto podmínkách zatím viděli jen tři dvojchyby.
4:1'
Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.
4:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1'
Druhý brejkbol už rodačka z Brna dokázala náležitě využít a je z toho vedení 4:1. Allertová se propracovala k síti, jenže zde zkazila zdánlivě jednoduchý volej, čímž pouští reprezentační kolegyni do trháku!
40-30'
Tato situace Lucii může mrzet. Byla v ideálním postavení blízko sítě, jenže hrála na příliš velké riziko a zamířila do zámezí.
40-15'
Ano, skutečně. Výstavní forhend kros nemohla soupeřka doběhnout, a proto přichází na řadu další dva brejkboly!
30-15'
Druhá dvojchyba Allertové, přichází další šance pro finalistku Roland Garros 2015 na brejk.
15-15'
Lucie odvracela v obraně dlouhým lobem, se kterým měla Allertová potíže a nepřetavila jej v útok, dopředu proto přešla Šafářová, která ukončila výměnu forhendem po čáře.
0-15'
Allertová si nyní potřebuje vyhrát vlastní podání, začíná dobře a získává první fiftýn.
3:1'
Lucie odskakuje své sokyni na rozdíl dvou gemů, druhý servis byl extrémně roztočený a Allertová jej nedokázala ukočírovat.
40-30'
V důležité chvíli si brněnská rodačka opět vypomohla efektním podáním a má gembol na 3:1.
30-30'
Lucie reaguje přímým bodem z druého servisu a srovnává na 30:30. Následuje big point.
15-30'
Tentokrát letěl forhend Lucie do zámezí a soupeřce se nabízí zajímavá příležitost na rebrejk. Uvidíme, zda-li toho využije.
15-15'
Teď se ale Allertová blýskla výstavním vítězným úderem z returnu, Šafářová neměla šanci být u míčku včas.
15-0'
Výborná práce od Lucie. Její dlouhé topspiny s obtížně odhadnutelným odskokem činí soupeřce opět potíže a je z toho další winner.
2:1'
Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.
2:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1'
Lucie využívá excelentním forhendem kros hned první nabídnutou příležitost a odchází si sednout na lavičku se ziskem premiérového brejku této sezóny! Čistá hra pro Šafářovou, nyní to bude na ní, aby tento zisk potvrdila.
40-0'
Na začátku výměny byl výborný return pod nohy, Allertová se do hry ještě vrátila, ale posléze zasáhla síť. 0:40, jsou tu tři brejkboly.
30-0'
Forhendové topspiny od Lucie pořádně trápily její soupeřku, nakonec dělá rodačka z Prahy druhou chybu a bude muset odvracet stav 0:30.
15-0'
Allertová přepálila forhend od základní čáry, po nevynucené chybě získává Lucie první fiftýn.
1:1'
Šafářová reaguje dalším úspěšným servisem a srovnává stav první sady na 1:1. Zdá se, že dnes budeme svědky vyrovnaného duelu.
40-30'
Allertová se vyhrabala z hluboké obrany, přišla si pro zkrácení hry k síti, a pak bez větších potíží prohodila soupeřku.
40-15'
Další přímý bod z podání, to je pro Lucii určitě dobrá cesta k úspěchu v dnešním utkání.
30-15'
Podání na tělo, to je vždycky pro hráčku na druhé straně sítě obtížný oříšek, Allertová si s tím neporadila.
15-15'
Teď už to bylo mnohem lepší, po servisu následoval přechod dopředu, kde Lucie na soupeřku zatlačila a vybojovala fiftýn.
0-15'
Šafářová zahajuje svůj gem na podání dvojchybou.
0:1'
První gem je u konce, Lucii se nevydařil return, který skončil v síti, a tak jde rodačka z Prahy do vedení.
40-A'
Nádherná výměna od obou tenistek! Už to vypadalo, že si Lucie přijde pro druhý brejkbol, jenže Allertová zahrála z velmi obtížné pozice nádherný prohoz křížem. Pěkný moment.
40-40'
První gem ještě nekončí, Allertová se provinila premiérovou dvojchybou.
40-A'
Lucie nezvolila správný směr při útoku Allertové, vydala se na druhou stranu a nedokázala se vrátit zpět.
40-40'
Šafářové pomohla páska, avšak Allertová měla dostatek času na reakci, přesto svůj bekhend poslala do zámezí.
40-A'
První eso zápasu, kterým se prezentovala mladší z obou hráček, servis letěl na kříž.
40-40'
Jenže Allertová první hrozbu odvrací a srovnává na shodu, boj o tento gem pokračuje.
40-30'
Šafářová si v defenzivě počínala skvěle, nenápadně přešla do útoku, a pak ukončila výměnu další vítězným úderem. První brejkbol je na světě!
30-30'
Další vítězný forhend Šafářové, tentokrát přímo z returnu, Allertová se za míčkem jen ohlédla.
15-30'
První vítězný úder si na své konto připsala Lucie, jež úspěšně zaútočila forhendem po lajně.
0-30'
Rodačka z Prahy pořádně zaútočila, rozběhala svou soupeřku a donutila ji k vynucené chybě z forhendu.
0-15'
První výměnu získává Allertová přímým bodem z podání.
0:0'
Utkání právě začalo.
Svým podáním utkání zahájí Denisa Allertová.
Obě hráčky již nastoupily na solidně zaplněný centrální dvorec, ryze český souboj může po rozehrávce začít.
Vzájemné zápasy
Obě hráčky se spolu ještě nesetkaly, v pondělí se tedy dočkáme jejich vzájemné premiéry. Mírnou favoritkou je Lucie.
Lucie Šafářová
Finalistka French Open 2015 zažila strastiplnou sezónu, ve které se v úvodu potýkala s nepříjemnou bakteriální infekcí. Po návratu na dvorce zaznamenala pět porážek v řadě a teprve koncem dubna se mohla zase radovat z vítězství.

Překvapivě ovládla celý turnaj v Praze na kurtech pražské Sparty a naznačila tím, že se chce vrátit zpět. Pražský triumf byl zároveň druhým největším úspěchem Lucie v sezóně. Ten největší si totiž schovala na Olympijské hry do brazilského Ria, kde společně s Barborou Strýcovou vybojovala bronz v ženské čtyřhře.

Jenže po olympiádě výsledkové trápení pokračovalo a Lucie klesla mimo elitní padesátku světového žebříčku. Od Ria vyhrála jen čtyři duely a konečnou pro ní většinou bylo již úvodní kolo.
Denisa Allertová
Rodačka z Prahy vstupuje do nové sezóny z pozice 92. hráčky světového žebříčku. V loňském roce se koncentrovala výhradně na turnaje kategorie WTA a v březnu dosáhla svého kariérního maxima, kdy jí patřila 55. příčka.

Největšího úspěchu dosáhla v září v uzbeckém Taškentu, kde došla až do semifinále, ještě cennější je však postup do třetího kola na Australian Open či v Indian Wells. Právě v USA navíc zdolala aktuální světovou jedničku, Němku Angelique Kerberovou.

Ani Denisa se však nevyvarovala brzkých výpadků a na mnoha turnajích skončila v úvodních kolech. I proto později na žebříčku výrazně klesla a nyní bude muset bojovat, aby se udržela v první světové stovce. Křest ohněm přijde na prvním grandslamu v Austrálii, kde Denisa obhajuje velký počet bodů.
Dobré odpoledne, ještě jednou zdravím všechny příznivce bílého sportu. Sotva jedna tenisová sezóna skončila, rozjíždí se další a v prvním lednovém týdnu jsou na programu turnaje ATP a WTA. První grandslam sezóny začne v Austrálii již 16. ledna, a proto se všichni tenisté a tenistky chtějí na důležitý turnaj náležitě připravit. Uvidíme, v jaké formě se momentálně nachází dvě české hráčky, které se v pondělí utkají ve vzájemném souboji v novozélandském Aucklandu. Čeká nás duel mezi Lucií Šafářovou a Denisou Allertovou. Textový přenos pro Vás obstará Tomáš Kopecký.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.Klasická verze
Mobilní verze