Gavrilovová - Kar. Plíšková | ONLINE | 21.6.2016 16:50 | WTA Eastbourne 2016 | ŽIVĚ | iSport.cz

WTA Eastbourne - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Darja Gavrilovová : Karolína Plíšková - 21. června 2016   16:50

6

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
Karolína Plíšková byla celý zápas výrazně lepší než její protivnice, který dnes měla za sebou již jedno utkání. Karolína Plíšková si vždy v úvodu setu vytvořila luxusní náskok dvou brejků a z toho těžila zbytek setu. Jen v závěru zápasu měla Karolína problém ukončit zápas a povedlo se jí to až na osmý mečbol.

V osmifinále se Karolína Plíšková utká s vítězkou duelu Carla Suarezová-Navarrová – Misaki Dojová.
Konec zápasu
2:6
Je konec! Karolína Plíšková to dokázala ukončit. Po nejdelším gemu v zápase končí celý zápas postupem české tenistky do dalšího kola.
40-A
Karolína Plíšková má další možnost jak ukončit zápas. Nyní si vodila soupeřku ze strany na stranu.
40-40
Plíšková musela přes druhé podání. Toho využila Gavrilovová a dává povedený return znovu mimo dosah české hráčky.
40-A
Po esu je tu další mečbol pro českou reprezentantku.
40-40
Shoda. Plíšková srovnává při svém podání servisem ven z kurtu.
A-40
Je tu dokonce brejkbol pro Australanku. Ta si nyní naběhla k síti a ukončila výměnu.
40-40
A ani tu nevyužívá. Gavrilovová returnuje přesně do rohu kurtu.
40-A
Další v řadě mečbolů pro Plíškovou. Karolína byla mnohem agresivnější a po zásluze má další možnost.
40-40
A ani nyní se jí to nedaří. Gavrilovová bojuje o každý bod a prodloužení zápasu.
40-A
Druhý mečbol při vlastním podání. Karolína mí další šanci ukončit zápas.
40-40
Karolína Plíšková musela přes druhé podání. Gavrilovová se dostala do hry, byla aktivnější a i další mečbol odvrací.
40-A
Důležitá výměna jde na konto české tenisky a ta má první mečbol při vlastním podání.
40-40
Shoda. Karolína odvrátila i čtvrtý brejkbol.
A-40
Ještě jeden brejkbol pro Australanku. Nyní chybuje česká hráčka do sítě.
40-40
Shoda. Výborně si nyní Karolína počkala na vysoký míček a po té ho poslala k lajně.
40-30
Znovu! Další eso pro českou tenistku. Ještě jeden brejkbol.
40-15
Karolína Plíšková rychle snižuje povedeným servisem.
40-0
Plíšková musela přes druhé podání. A dává dvojchybu. Tři brejkboly.
30-0
Další chyba české hráčky a Gavrilovová má naději na brejkboly.
15-0
Karolína Plíšková může při svém podání ukončit celý zápas. Ale lépe začíná Gavrilovová, která bere první fiftýn.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
To také dělá, když dává eso na závěr gemu. Nyní však půjde na podání česká tenistka.
A-40
Je to dokonce gembol. Darja Gavrilovová se dostala z nepříjemné situace, odvrátila mečboly a může vzít tento gem.
40-40
Ani ten není využit. Karolína nemůže ukončit zápas. Darja Gavrilovová bojuje při svém podání.
40-A
Čtvrtý mečbol pro Karolínu! Gavrilovová tlačila na českou hráčku, ale míček vyhodila do autu.
40-40
Shoda. Darja Gavrilovová bojuje o pokračování zápasu. Odvrací jeden mečbol za druhým.
40-A
Darja Gavrilovová ani nyní nedala první podání. A je tu třetí mečbol. Karolína byla aktivnější a je odměněna.
40-40
Darja Gavrilovová musela proti mečbolu přes druhé podání. Ale dostala se z velmi špatné situace a je tu shoda.
40-A
Gavrilovová musela přes druhé podání a ani to nedává. Po dvojchybě je to další mečbol.
40-40
Esem odvrací konec zápasu Darja Gavrilovová.
40-A
Dvojchyba a dokonce mečbol pro Karolínu.
40-40
Gavrilovová musela přes druhý servis. Shoda. Plíšková se dostala do výhodného postavení a ukončila výměnu.
40-30
Australanka měla nyní více ze hry a po delší výměně má gembol.
30-30
Srovnáno. Gavrilovová musela přes druhé podání a toho využila Karolína k dalšímu fiftýnu.
30-15
Nyní ale přichází dvojchyba a Plíšková tak snižuje.
30-0
Velmi rychlá výměna s lepším koncem pro Australanku, která bere bod.
15-0
Gavrilovová musela přes druhé podání. Ale i tak dává bod a jde si za získáním druhého gemu.
1:5
Servis ven z kurtu a jednoduché zakončení do volného dvorce. Plíšková je jeden gem od postupu.
15-40
Znovu. Karolíně nyní servis funguje na jedničku.
15-30
Karolína Plíšková si pomáhá dalším servisem. Gavrilovová nemá šanci na zásah.
15-15
Plíšková musela přes druhý servis.Po přestřelce od základní lajny boduje Australanka.
0-15
Karolína Plíšková jde podávat na přiblížení se postupu. Stále má však luxusní náskok dvou brejků. Začíná výborně i v tomto gemu.
1:4
1:4
1:4
Darja Gavrilovová ukončuje svůj první získaný gem ve druhém setu úderem za síť.
A-40
Gavrilovová musela přes druhé podání a vybojovala si po dlouhé výměně konečně gembol.
40-40
Darja Gavrilovová odpovídá servisem mimo dosah Karolíny. Shoda.
30-40
Další brejkbol pro českou reprezentantku. Ta si vybojovala tuto možnost s pomocí pásky.
30-30
Gavrilovová musela přes druhé podání. A dává dokonce dvojchybu.
30-15
Další dlouhá výměna, která končí ve prospěch Australanky. Ta je znovu ve vedení.
15-15
Češka však odpovídá bodem po delší výměně a je vyrovnáno.
15-0
Darja Gavrilovová začíná také svůj podávací gem servisem na lajnu.
0:4
4:0! Karolína Plíšková doslova drtí svou soupeřku ve druhém setu a je dva gemy od postupu.
30-40
Ten zatím nepřichází, když boduje česká tenistka znovu podáním.
30-30
Srovnáno. Darja Gavrilovová ještě nevzdává tento zápas. Zabojovala a má šanci na brejkbol.
15-30
Plíšková musela nyní přes druhé podání a to byla šance pro soupeřku k bodu.
0-30
Také druhý jde na českou stranu povedeným servisem.
0-15
Karolína Plíšková může potvrdit již druhý brejk ve druhém setu při svém podání. První fiftýn v tomto gemu bere právě Češka.
0:3
0:3
0:3
Druhý brejkbol již Karolína Plíšková využívá a jde do rychlého vedení o tři gemy. Stejně jako v prvním setu má česká tenistka skvělý vstup do sady.
15-40
Gavrilovová musela přes druhé podání. Ale zázračně dává bod i z druhého podání a drží se v gemu.
0-40
Tři brejkboly pro českou hráčku. Gavrilovová naprosto vyklízí pozice v zápase.
0-30
Další chyba z rakety australské tenistky a Karolíny je znovu při podání soupeřky blízko brejku.
0-15
I další gem začíná prvním bodem Karolína. Gavrilovová nyní nemá na kurtu vůbec šanci.
0:2
Karolína Plíšková potvrzuje brejk z předešlé hry čistou hrou a je na nejlepší cestě k postupu.
0-40
Karolína servíruje výborně. Tři gemboly na vedení 2:0.
0-30
Povedený servis ven z kurtu a je to už o dva míčky.
0-15
Karolína Plíšková může při svém prvním podání ve druhém setu potvrdit brejk. Začíná výborně, když bere úvodní fiftýn.
0:1
Je to tak. I ve druhém setu bere Karolína soupeřce hned první podání.
0-40
Gavrilovová musela znovu přes druhé podání. A jdou z toho tři brejkboly pro Karolínu. Znovu skvělý vstup do setu.
0-30
Dlouhá výměna po druhém podání Australanky. Se šťastnějším koncem pro českou hráčku.
0-15
Druhý set začíná na podání Darja Gavrilovová. Úvodní bod druhé sady bere na své konto česká tenistka.
0:0
2:6
Skvěle! Karolína Plíšková vítězí po půlhodině hry v prvním setu. Ani nyní nedala soupeřce šanci na zásah po výborném servisu.
15-40
Další povedený servis a další dva setboly.
15-30
Eso pro českou hráčku a ta je dva míčky od prvního setu.
15-15
Srovnáno. Karolína si došla pro kratší úder soupeřky a umístila ho k lajně.
15-0
Nyní však půjde na podání česká tenistka, která bude chtít ukončit první set. Ale první bod jde na konto Australanky.
2:5
2:5
2:5
Znovu si poradila Australanka s druhým podáním a odvrací konec prvního setu při svém podání.
A-40
Navíc má Gavrilovová gembol, když dává eso na střed kurtu.
40-40
Také druhý česká hráčka nevyužívá. Shoda. Gavrilovová bojuje o prodloužení prvního setu.
30-40
Darja Gavrilovová první odvrací po výborném prvním servisu ven z kurtu.
15-40
Další dvojchyba znamená dva setboly pro Karolínu Plíškovou.
15-30
Další nevynucená chyba Darji a je tu nadějné vedení pro českou reprezentantku.
15-15
Australanka musela přes druhé podání a ani to nedává. Dvojchyba.
15-0
Gavrilovová jde do vedení při svém podání.
1:5
Esem ukončuje tento gem Karolína Plíšková a je jednu hru od vítězství v prvním setu.
40-A
Plíšková musela přes druhé podání. Ale to jí vůbec nevadí. I toho dává přímý bod.
40-40
Dlouhá výměna a po ní se může radovat Gavrilovová, která donutila českou tenistku k chybě. Shoda.
30-40
Gavrilovová ještě snižuje po úderu ze základní lajny.
15-40
Plíšková si však pomáhá dalším povedeným prvním servisem a putuje k potvrzení druhého brejku.
15-30
Darja Gavrilovová se brání a snižuje. Její forhend končí vedle rakety české hráčky.
0-30
Dělový servis Karolíny a vedení o dva míčky v důležitém gemu.
0-15
Karolína Plíšková může znovu potvrdit náskok o dva brejky. Začíná výborně, když jde do vedení při svém podání.
1:4
1:4
1:4
Gavrilovová musela proti brejkbolu přes druhé podání. A toho znovu využívá česká tenistka, která bere soupeřce i třetí podání v řadě.
30-40
Karolína má další brejkbol! Po lehkém podání poslala tvrdý úder k lajně.
30-30
Karolína Plíšková však kontruje povedeným returnem mimo dosah soupeřky.
30-15
Darja Gavrilovová si připisuje přímý bod z podání.
15-15
Znovu musela Australanka přes druhé podání. Nyní už toho Karolína využila a vyrovnává.
15-0
Darja Gavrilovová musela přes druhé podání, ale to jí vůbec nevadilo a bere fiftýn.
1:3
Dvojchybou ukončuje Karolína tento gem. Velká škoda pro českou hráčku. Vedení o čtyři gemy už by bylo rozhodující.
A-40
Další brejkbol pro Gavrilovovou. Karolína dělá nevynucenou chybu do autu.
40-40
Shoda. Plíšková si výborně pomohla podáním a je z nejhoršího venku.
40-30
Karolína je pod tlakem při svém podání. Ale první brejkbol odvrací. Ještě jedna šanci pro Darju.
40-15
Velmi důležitý míče získává Australanka a má dva brejkboly!
30-15
Darja Gavrilovová má nadějné vedení při podání české hráčky.
15-15
Plíšková musela přes druhé podání. A toho využívá soupeřka a bere si také fiftýn pro sebe.
0-15
Karolína Plíšková podává již na druhé potvrzení brejku. Zatím australská hráčka nemá příliš šanci proti desáté nasazené turnaje. První bod nyní bere znovu Karolína.
0:3
0:3
0:3
Ten třetí již Karolína využívá a velmi rychle vede v prvním setu již o tři gemy. Nyní navíc půjde podávat na potvrzení druhého brejku.
40-A
Třetí brejkbol pro Plíškovou v této hře. Darja Gavrilovová má velké problémy při svém podání.
40-40
Gavrilovová musela proti brejkbolu přes druhé podání. Ale zvládla těžkou situaci a je tu znovu shoda.
40-A
Další brejkbol pro Češku, která hraje výborně od základní lajny.
40-40
Srovnáno. Karolína bojovala o každý úder navíc a přinutila soupeřku k chybě z výhodné pozice.
A-40
Druhé eso v řadě pro Australanku.
40-40
Darja Gavrilovová však odpovídá esem. Shoda.
40-A
Gavrilovová musela znovu přes druhý servis. Po dvojchybě má Karolína Plíšková znovu brejkbol!
40-40
Gavrilovová musela přes druhé podání. Toho využila Plíšková a vybojovala shodu.
40-30
Gavrilovová má možnost vzít si první gem v zápase pro sebe. Má gembol.
30-30
Plíšková však velmi rychle srovnává po nechytatelném returnu na lajnu.
30-15
Velmi dlouhá výměna jde na konto níže nasazené, když Darja zatlačila českou rháčku a donutila jí k chybě.
15-15
Rychlé srovnání. Karolína se jen marně natahovala za servisem.
0-15
Gavrilovová musela přes druhé podání a toho využila česká hráčka.
0:2
Další delší výměna. Karolína potvrzuje brzký brejk z prvního gemu a je ve vedení o dva gemy.
30-40
Výborný servis zdobí Karolínu v úvodu zápasu. Gembol na potvrzení brejku.
30-30
Nyní se konečně hrálo po prvním podání Karolíny. Bod však bere Gavrilovová a má šanci na brejkbol.
15-30
Přímý bod z podání a Plíšková znovu ve vedení.
15-15
Nyní musela Karolína přes druhé podání. A dává rovnou dvojchybu.
0-15
Také Karolína Plíšková jde poprvé v zápase na podání. A začíná stylově esem.
0:1
Pátý brejkbol již Karolína Plíšková využívá a bere soupeřce hned první podání. Skvělý start pro českou tenistku.
40-A
Pátý brejkbol v úvodním gemu pro Karolínu. Byla by škoda to nevyužít.
40-40
Tu znovu Gavrilovová odvrací velmi rázně servisem na tělo. Shoda.
40-A
Ještě jedna šance pro Karolínu na první brejk v zápase.
40-40
Gavrilovová musela přes druhé podání. Ale i toho se dostává. Je vyrovnáno. Velká škoda pro českou hráčku.
30-40
Znovu si pomohla Australanka podáním a poté zakončila výměnu od sítě. Ještě jedna možnost pro Karolínu.
15-40
První odvrací Gavrilovová povedeným servisem a drží se v gemu.
0-40
Tři brejkboly v úvodním gemu pro českou tenistku.
0-30
Dlouhá výměna v úvodu zápasu a na konci ní se raduje znovu Karolína. Nadějné vedení ihned při prvním podání soupeřky.
0-15
Darja Gavrilovová začíná zápas na podání. Úvodní bod zápasu druhého kola jde na stranu české tenistky.
0:0
Obě hráčky jsou již na kurtu číslo 4. Po krátkém rozcvičení může druhé kolo turnaje v Eastbourne začít. První na podání půjde australská tenistka.

Karolína se nachází na 17. místě ve světovém žebříčku. Česká tenistka si v letošním roce už připsala titul, když dokázala opanovat travnatý turnaj v Nottinghamu. V minulém týdnu, ale musela odejít z turnaje v Birminghamu již v prvním kole, když nestačila na Barboru Strýcovou.

Australská tenistka je aktuálně 51. na světě. Po nevydařeném French Open otevřela Darja travnatou sezonu druhým kolem v Birminghamu, kde však nestačila na Němku Kerberovou. V Eastbourne už má za sebou jeden zápas, když dnes porazila Slovenku Schmiedlovou ve dvou setech.

Vzájemná bilance

Hráčky se střetly jen jednou. V minulém roce se na turnaji v Miami na tvrdém povrchu radovala po jednoznačných dvou setech Karolína Plíšková.
Krásné úterní odpoledne, vítám všechny příznivce tenisu. V rámci druhého kola turnaje WTA v Eastbourne se Karolína Plíšková utká s Darjou Gavrilovovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.