WTA Kanton -  ONLINE PŘENOS -  Samantha Stosurová : Tereza Martincová - 16. září 2019   14:03

4

Samantha Stosurová dnes byla nad síly Terezy Martincové. Zápas byl do stavu 6:2 a 3:0 ve druhém setu naprosto jednoznačný. Pak šel sice výkon Australanky znatelně dolů a hra se tak vyrovnala, ale na dotažení utkání do vítězného konce to Stosurové nakonec stačilo.
Konec zápasu
6:4
A ten je už využit! Tereza Martincová totiž zahrála forhend do autu a Samantha Stosurová tak postupuje do 2. kola.
A-40
Stosurová byla zdravě agresivní a vynutila si druhý mečbol!
40-40
Martincová zahrála povedený bekhend po lajně a dostává se tedy na shodu.
40-30
Delší výměna vyzněla pro Stosurovou a ta má tedy k dispozici mečbol!
30-30
Servisem si pomohla Stosurová. Return Martincové se do kurtu nevešel.
15-30
Stosurová teď výtečně přitlačila bekhendy Martincovou do jednoho rohu kurtu. Pak si naběhla na síť a tentokrát nezaváhala.
0-30
Martincová trefila forhend do růžku! Dobrý míč potvrdil i jestřáb, kterého si Stosurová vzala.
0-15
Dvojchyba Stosurové!
5:4
Konec přestávky, podávat bude Samantha Stosurová.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Čistou hrou se Tereza Martincová ještě udržela v zápase. V příštím gemu ale musí prorazit servis soupeřky!
0-40
Opravdu hodně chyb vidíme ve druhém setu. Forhend Stosurové nalezl jen síť.
0-30
Stosurová teď pokazila zdánlivě snadný return. Zahrála do sítě.
0-15
Přímý bod z podání Martincové.
5:3
Teď se Stosurová bránila kratšími údery. Stačilo to, z rakety Martincové přišla chyba. Stosurová tak získala tento gem a přiblížila se postupu do 2. kola.
A-40
Z výměny od základní čáry se vyhodila Martincová. Nebyla to až tak její chyba. Musela hrát poté, co Stosurová trefila lajnu.
40-40
Tereza Martincová dobře zreturnovala druhý servis soupeřky, kterou tak zatlačila. Dostává se na shodu!
40-30
Martincová se ještě drží ve hře. Její forhend od základní čáry měl dobrou délku.
40-15
Stosurová nyní zatlačila Martincovou. Nahnala ji k síti a takovým technickým volejem ji přehrála.
30-15
Stosurová nyní dvakrát posadila míček k základní čáře a podruhé už Martincová vracela jen do sítě.
15-15
Martincová tentokrát zahrála příliš dlouhý míč.
0-15
Martincová se do útoku nehnala a spíše jen vracela míčky. Stačilo to, Stosurová nakonec chybovala.
4:3
4:3
4:3
Martincová si pomohla servisem a ještě drží naději na obrat! Stosurová ale stále vede o jeden brejk.
30-40
Martincová vydržela ve výměně déle než soupeřka, která také zahrála forhend za základní čáru.
30-30
Martincová napálila forhend až za základní čáru. V posledních minutách se kupí chyby na obou stranách.
15-30
Stosurové to teď hodně uletělo. Zřejmě hrála rámem.
15-15
Stosurová zahrála do sítě.
15-0
Martincová chybuje v náběhu na síť. Trefila pásku.
4:2
I Stosurová začala dělat chyby. Martincová ji podruhé v řadě bere servis, ale teď si už musí podržet svůj.
15-40
Tohle může Stosurovou mrzet! Pokazila zdánlivě lehkou smeč a pouští Terezu na dva brejkboly!
15-30
Martincová si vybojovala fiftýn. Dokázala vše oběhat.
15-15
Tentokrát přišel servis na tělo.
0-15
Martincová si nyní počkala na chybu soupeřky.
4:1
4:1
4:1
Samantha Stosurová napravuje zaváhání z předchozího gemu a zase vede o dva brejky!
A-40
Forhend Martincové spadl do deblového koridoru. Tohle jsou hodně laciné chyby.
40-40
Na něm ale dělá dvojchybu.
40-A
Martincová si ale následně vynutila další gembol.
40-40
Stosurová se dostává na shodu.
30-40
Následuje ale úder do sítě.
15-40
Stosurové zase nepřišel return a Martincová má dva gemboly!
3:1
Samantha Stosurová opět kazí a Tereza Martincová poprvé v zápase bere soupeřce servis! Tenhle moment by mohl českou tenistku povzbudit.
40-A
Australanka nyní pokazila forhendový volej a Tereza Martincová bude mít šanci prorazit její servis!
40-40
Martincová úspěšnější ve výměně od základní čáry a je tu shoda!
40-30
Stosurová napálila bekhend daleko za základní čáru a gem tak ještě pokračuje.
40-15
Eso Stosurové.
30-15
Nakonec litovat nemusí. V opakované výměně zahrála Stosurová křížný bekhend do autu.
30-0
Po returnu Martincové byl zahlášen aut, ale umpirová rozhodčí čárovou opravila. Výměna se bude opakovat, což je pro Martincovou asi škoda.
30-0
Martincové byl zahlášen aut.
15-0
První servis Stosurové nedokázala Češka vrátit.
3:0
3:0
3:0
Martincová na síti jen nalila míček Stosurové a ta ji prohodila! Stosurová je dnes jasně lepší hráčkou.
A-40
Přišla ale chyba Martincové z forhendu. Tereza úder dostatečně neztlumila a míček spadl za boční lajnu.
40-40
Martincová nyní zvládla několik složitějších úderů a do sítě pak zahrála Australanka. Je tu shoda!
40-30
I druhý. Z výměny od základní čáry se forhendem vyhodila Stosurová.
40-15
První Martincová odvrací.
40-0
To platí i nyní, kdy se Martincová nevypořádala s jejím returnem. Stosurová má tři brejkboly!
30-0
Stosurová pokračuje v dominanci.
15-0
Martincová přerušila výměnu a hlásila aut Australanky. Jestřáb však ukázal, že míček spadl na základní čáru. Stosurová tak získala velice laciný fiftýn.
2:0
Stosurová je prostě na koni! Martincová s ní hrála hezkou výměnu, zdálo se, že bekhendovým čopem ji způsobí velké problémy, ale Stosurová se k míčku ještě dostala a navíc ho dokázala vrátit do nekryté poloviny kurtu!
A-40
A navíc vyhozený forhend. Výhoda Stosurové.
40-40
Tohle je škoda! Tereza zahrála příliš dlouhý return a Stosurová se tak rychle dostala na shodu.
30-40
A dvojchyba Australanky! Martincová má první brejkbol v zápase.
30-30
No vida! Stosurová pokazila volej a je tu stav třicet obě.
30-15
Martincová využila druhého servisu soupeřky a dostala se do výměny. Chyba pak přišla z rakety Stosurové.
30-0
Eso!
15-0
Stosurová trefila nepříjemný servis na tělo.
1:0
Martincová se vyhodila a ztrácí své podání. Ani její řeč těla nevypadá nejlépe. Působí trochu odevzdaně.
40-15
Stosurová má k dispozici dva brejkboly hned na úvod setu!
30-15
Stosurová se k míčkům dostává včas a teď zahrála další winner.
15-15
Do sítě poslala míček i Martincová. Forhend hrála z ne úplně ideální pozice.
0-15
Stosurová se rozhodla pro bekhend po lajně, ale zahrála ho do sítě.
0:0
První sada byla jasnou záležitostí Samanthy Stosurové. Zkušená tenistka rychle vedla 4:0 a pak set bez větších potíží dopodávala.
6:2
Samantha Stosurová ale drama nepřipustila a první set získává za pouhých 27 minut!
40-15
Martincová bojovala, úderem k základní čáry dostala Australanku pod tlak a pak výměnu ukončila.
40-0
Další bod po prvním servisu. Po něm Samantha uhrála všech 12 míčků. Stosurová má tři setboly!
30-0
Stosurová přidává eso!
15-0
Stosurová hraje dobře. Martincovou rozběhala a na její finální křížný forhend už Tereza nedosáhla.
5:2
5:2
5:2
Martincová ukončila gem esem a snižuje tak stav zápasu.
30-40
Martincová se snaží hrát rychle, ale nyní to zase uspěchala až moc. Zahrála do autu.
15-40
Ta ve výměně od základní čáry zatlačila soupeřku a křížným forhendem si došla pro gemboly.
15-30
A další balónek pro Terezu.
15-15
Teď se ji to konečně povedlo!
15-0
Martincová zkusila napálit vítězný forhend, ale kurt netrefila.
5:1
Další poměrně jednoznačný gem pro Stosurovou.
40-15
Přímý bod ze servisu.
30-15
Stosurové zatím chodí první servis. Pomohla si jím i teď.
4:1
Po dlouhém forhendu Stosurové se Martincová opravdu získaného gemu dočkala. Snad ji to trochu nastartuje.
15-40
Return Stosurové končí na pásce. Tereza má šanci si konečně připsat gem.
15-30
Martincová se nyní udržela ve výměně a Stosurová nakonec hrála příliš nízký forhend.
15-15
Martincová chtěla zrychlit hru forhendem po lajně, ale zatím to dnes nemá v ruce. Zahrála do sítě.
0-15
Přesnost zradila i Stosurovou. Její forhend dopadl těsně za základní čáru.
4:0
Další vyhozený forhend Terezy. Stosurová pokračuje v dominanci.
40-0
Páska zastavila úder Martincové. Tohle je zatím jednoznačná partie v podání Stosurové.
30-0
Stosurová mohla jít po dobrém servisu na síť, kde míček z forhendu uklidila do protipohybu své soupeřky.
15-0
Martincová teď solidně rozhazovala míčky, ale finální forhend poslala do sítě.
3:0
3:0
3:0
Samantha Stosurová prorazila i podruhé servis Terezy Martincové a má první set výtečně rozehraný.
40-30
Martincová tentokrát dobře zaservírovala a Stosurová poslala return zcela mimo kurt.
40-15
Martincová zakončila výměnu od základní části forhendem do pásky. Dva brejkboly pro Stosurovou.
30-15
Tentokrát zahrála Australanka moc dlouhý forhend.
30-0
Stosurová zapisuje vítězný bekhend po lajně.
15-0
Martincová se zatím nemůže dostat do zápasu. Tentokrát přepálila forhend.
2:0
Sam Stosurová však ukončila gem svým druhým esem!
40-30
Stosurová chtěla hrát forhend po lajně, ale zahrála přeci jen do deblového koridoru.
40-15
Stosurová výborně zaservírovala ven z kurtu. Přímý bod.
30-15
Martincová odhodila forhendový úder daleko mimo kurt.
15-15
Po kiksu Stosurové si připisuje vůbec první fiftýn v zápase Martincová.
15-0
Po servisu Stosurové byl zahlášen aut. Australanka si vzala jestřába a ten ukázal, že podání to bylo dobré. Eso!
1:0
Začátek zápasu se Martincové vůbec nevydařil. Úvodní gem Češka ukončila dvojchybou!
40-0
Forhend Martincové nebyl přesný. Stosurová má tři brejkboly!
30-0
Stosurová opět zabodovala.
15-0
Hned první výměna byla zajímavá. Stosurová si v jejím závěru otevřela kurt a křížný forhend hrála mimo dosah soupeřky.
0:0
Jdeme na to. Tereza Martincová začne na servisu.
Tomuto utkání předcházel souboj Marie Bouzkové s domácí Fang Jing Sün, který česká hráčka vyhrála až v tiebreaku třetího setu. V něm prohrávala už 2:6, ale skóre dokázala otočit na 8:6. Centrální kurtu se již uvolnil pro Terezu Martincovou a její australskou soupeřku.
Samantha Stosurová ve 35 letech už spíše vzpomíná na nejlepší okamžiky své kariéry. Letos disponuje zápornou zápasovou bilancí 15:21 a na žebříčku ji patří 129. místo. Z jejích letošních výsledků stojí za zmínku 3. kolo kvalitně obsazeného turnaje v Miami a čtvrtfinále na podniku v Lausanne.
Tereza Martincová má v poslední době rozhodně slušnou formu. Na US Open prošla úspěšně kvalifikací a v prvním kole potrápila favorizovanou krajanku Karolínu Plíškovou, když prohrála až ve dvou tiebreacích. Před týdnem se pak s turnajem v Čeng-čou rozloučila už v prvním kole, ale proti Francouzce Caroline Garciaové to byla opět bitva. Tereza padla po setech 4:6, 6:4, 5:7.
Vítám tu všechny tenisové fanoušky! V úvodním kole turnaje v čínském Kantonu se utká zkušená Australanka Samantha Stosurová s úspěšnou českou kvalifikantkou Terezou Martincovou. Česká hráčka se ale nachází na žebříčku WTA jen o pár míst pod soupeřkou a v kvalifikaci si navíc již zvykla na místní podmínky. Proti Stosurové tak určitě není bez šance na úspěch.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.