WTA Madrid -  ONLINE PŘENOS -  Barbora Krejčíková : Danka Koviničová - 28. dubna 2023   11:08

0

Jeden výborně odehraný set nestačil Dance Kovinićové (57.) na překvapení, do dalšího kola v Madridu postupuje favorizovaná Barbora Krejčíková (12.)
Češka sice nechytila začátek zápasu, čtyřmi brejky v řadě ovšem první sadu z 0:2 otočila na 6:3. Černohorka se pak výrazně zlepšila na servisu, jednou vzala Krejčíkové podání, za stavu 5:4 odvrátila čtyři brejkboly a poslala zápas do třetí sady.
Ta už patřila jednoznačně favoritce, která se po rozpačitém průběhu nakonec rozehrála do očekávané formy a soupeřce nadělila překvapivě snadno kanára.
Další soupeřkou Barbory Krejčíkové bude vítězka duelu Andreescuová – Wang.
Konec zápasu
6:0
Krejčíková s námahou returnovala kousek za síť, jenže Kovinićová v ložené situaci švihla forhend až za základní čáru a s turnajem se loučí za zpěvu kanárka!
A-40
Barbora Krejčíková rozhodla přestřelku vítězným forhendem ven z kurtu a má mečbol!
40-40
Příliš dlouhý úder Danky Kovinićové však dostává skóre na shodu.
30-40
Přímý bod Kovinićové nepřipouští mečbol.
30-30
Skvěle trefený růžek znehodnotila Černohorka nabíhaným forhendovým volejem zblízka do sítě.
15-30
Danka Kovinićová vystřelila z pokleku hned po podání vítězný bekhend k čáře.
15-15
Krejčíková přestřeluje z forhendu od základní čáry.
15-0
A kanár se znovu o jeden fiftýn přiblížil.
5:0
Barbora Krejčíková zakončila výměnu hned druhým úderem vítězně, potvrzuje i druhý brejk a je blízko kanára.
40-30
Kovinićová musela kmitat po základní čáře a doběhnutý míček vyškrabuje vysokým obloukem, který dopadl ještě na její stranu.
30-30
Danka Kovinićová neměla na základní čáře příliš prostoru zamířit a obranným forhendem přestřeluje.
15-30
Brzká nevynucená chyba Krejčíkové od základí čáry.
15-15
Potlesk patří české tenistce, která si sokyni rozebrala a vyslala vítězný forhend po čáře.
0-15
Těžko říct, proč teď Krejčíková od sítě zahrála kraťas přímo na raketu soupeřky, která ji prohazuje do růžku.
4:0
První smeč po přechodu Krejčíkové na síť ještě soupeřka odvrací, ale nekompromisní forhendový volej od sítě již prolamuje podání Kovinićové.
40-30
Jenže navlas stejnou chybu v zakončení vyrobila také Krejčíková.
40-15
Kovinićová posílá obouručný bekhend do prostoru pro čtyřhru a dostává se do skutečně kritického stavu.
30-15
Dvojchyba.
15-15
Kovinićová chtěla zakončit výměnu dělovým bekhendem obouruč po čáře, přesnost však scházela.
0-15
O dva metry přetáhla svůj forhend česká hráčka.
3:0
Úvod třetího setu patří Báře Krejčíkové, která udržela přesnou ruku v náročné přestřelce a potvrzuje brejk.
40-15
Po podání na téčko konečně přichází hezky vymazlený kraťas.
30-15
Krejčíková obhazovala soupeřku volejem zblízka, míček smolně dopadl o pár centimetrů za čáru. Hlavní rozhodčí to ukazuje české tenistce dvěma prsty z místa činu.
30-0
Přetažený forhend Kovinićové od základní čáry.
15-0
Krejčíková si pomohla podáním k fiftýnu.
2:0
Nejlepší úder zápasu posílá Barboru Krejčíkovou do trháku! Po dělovém podání na téčko pálila Kovinićová polosmečí do rohu, jenže světová dvanáctka z obrany vytáhla vítězný prohoz po čáře.
40-30
Černohorka zakončila výměnu parádním vítězným forhendem ven z kurtu.
40-15
Kovinićová střílí přímý bod.
40-0
Tři brejkboly pro Češku! Kovinićová přestřeluje forhend z rozehry od základní čáry.
30-0
Danka Kovinićová posílá obouručný bekhend doprostřed deblového pásu.
15-0
Kovinićová trefuje pásku, která vrací míček po chvilce váhání na její stranu.
1:0
Přímý bod na závěr, Krejčíková se ujímá vedení.
40-15
Rozběhaná Kovinićová těsně přestřeluje od základní čáry.
30-15
Barbora Krejčíková rozdělila míče do obou rohů a ač soupeřka v obraně opět dělala, co mohla, tentokrát se při smeči z téčka favoritka nezmýlila.
15-15
Teď naopak přiletěl příliš dlouhý míč z rakety Kovinićové.
0-15
Po druhém podání chybuje na úvod sady Krejčíková.
0:0
Kovinićová o několik minut přetáhla přestávku mezi sety, teprve teď se vrací na kurt a rozhodčí už ji popohání.
4:6
Náročnou bitvu rozsekne až třetí set! Krejčíková při prvním setbolu přestřeluje kurt a musí ji o to víc mrzet čtveřice neproměněných brejkbolů.
40-A
Aut je hlášen Krejčíkové, po jejích čtyřech zahozených brejkbolech je tu první setbol.
40-40
Jenže přichází přímý bod a čtvrtý brejkbol je pryč.
A-40
Kovinićová se těšila ze setbolu, hlavní rozhodčí však opravuje čárové a ukazuje aut při prvním podání. Po tom druhém se Černohorka ihned vyhazuje.
40-40
Nepřesný křížný bekhend připravuje Báru o třetí brejkbol.
A-40
Krejčíková returnovala s námahou, jenže Kovinićová prudkým forhendem nepatrně přestřelila základní čáru.
40-40
Přímý bod z podání zneškodnil i druhou hrozbu.
40-30
Proti brejkbolu zahrála Kovinićová šesté eso.
40-15
Ze záklonu smečovala Krejčíková křížem do dosahu soupeřky, která ale míček vybírá až na okraj deblového dvorce.
30-15
Páté eso Černohorky ven z kurtu.
30-0
Barbora Krejčíková si přitáhla soupeřku k síti a z voleje doklepla míček do prázdného kurtu.
15-0
Rodačka z Nového Hercegu zahajuje hru dvojchybou.
4:5
Přímý bod udržel Krejčíkovou v setu.
40-15
Další výměnu už Češka zvládla lépe a míček končí v síti z černohorské strany.
30-15
Potřetí v setu se Krejčíkové nepodařilo čistě trefit forhend a míček letí zcela mimo kurt.
30-0
Další úspěšné podání.
15-0
Krejčíková začíná hru záchrany přímým fiftýnem.
3:5
Kovinićová dopodávala další gem a proti ztrátě setu bude podávat česká hráčka.
30-40
Danka Kovinićová se neuvěřitelně ubránila celé řadě míčků, které jí favoritka rozdělovala do obou rohů. Krejčíková opět smečovala s razancí žačky a dlouhou výměnu, kterou měla skoro v kapse, nakonec kazí.
30-30
Znovu letí hned následující úder po podání za základní čáru.
15-30
Přímý bod černohorské hráčky.
15-15
Do sítě míří z bekhendu Krejčíková.
15-0
Kovinićová si přehrává nanečisto bekhend, který po podání poslala těsně za základní čáru.
3:4
Kovinićová dostala nahrávkou na raketu příležitost k lobu, který však provedla těsně za roh dvorce.
40-15
Špatný směr nabral prudký bekhend Kovinićové po čáře.
30-15
Rodačka z Ivančic vypálila nechytatelný bekhend ven z kurtu přesně na podélnou čáru.
15-15
Další nečistý úder Krejčíkové letí daleko mimo dvorec.
15-0
Míček získává Krejčíková.
2:4
Krejčíková trefila míček rámem a Kovinićová potvrzuje brejk.
40-A
Třetí eso v gemu, přitom až dosud trefila Kovinićová jen jediné.
40-40
57. hráčka světa však neseřídila po přestřelce od základních čar forhend, který dopadl do prostoru pro čtyřhru.
30-40
Kovinićová sází eso na téčko.
30-30
Těsný aut je hlášen Kovinićové, která dobíhala dobře zahraný return.
15-30
Barbora Krejčíková dobře oběhala výměnu a přinutila umístěným úderem soupeřku k nepřesnosti.
0-30
Bravurní kraťas po podání černohorské hráčky.
0-15
Danka Kovinićová zahajuje na podání esem.
2:3
Danka Kovinićová švihla vítězný úder z náběhu k základní čáře a jako první v setu proráží soupeřce podání.
15-40
Dva brejkboly pro černohorskou tenistku.
15-30
Bekhend křížem kazí pro změnu Kovinićová.
0-30
Opakovaná výměna po chybně hlášeném autu končí křížným bekhendem Krejčíkové mimo kurt a tentokrát už se nic měnit nebude.
0-15
Nevynucená chyba Krejčíkové z forhendu do sítě.
2:2
Křížný bekhend Krejčíkové dopadl k podélné čáře, umpirové rozhodčí se nezdál hlášený aut, ale při prohlídce stopy verdikt potvrzuje.
30-40
Smeče nejsou silnou stránkou obou tenistek, Krejčíková zakončovala u sítě slabě a poté se vyhazuje.
30-30
Kovinićová musela pro míček po lehké teči pásky k síti, ale zblízka ji nepřehodila.
15-30
Přímý bod Kovinićové.
15-15
Kovinićová si otevřela kurt tvrdým podáním a zakončila vítězným bekhendem po čáře.
15-0
Z pokleku hned po podání výrazně vyhazuje obouručný bekhend Černohorka.
2:1
Kovinićová returnuje do zámezí, druhý set na rozdíl od prvního zatím patří podávajícím hráčkám.
40-15
Eso na kříž.
30-15
Kovinićová vyškrábla míček z rohu kurtu znamenitě, Krejčíková musela smečovat až zpoza základní čáry, ale i odtud parádně trefuje stejný růžek.
15-15
První dvojchyba Krejčíkové v utkání.
15-0
Z podání boduje Češka.
1:1
Po čtyřech ztracených podáních v řadě Kovinićová zabrala a tuto hru také hladce dopodávala.
15-40
Černohorka reflexivně vybrala prohoz a raketou před tělem zahraný míček i s trochou štěstí olízl vzdálenější podélnou čáru.
15-30
V dlouhé běhavé výměně mohlo Báře pomoci prasátko, jenže míček poskočil po pásce a svezl se po její straně sítě.
15-15
Danka Kovinićová nebyla sice na síti při smečích příliš důrazná, jenže křížný prohoz české tenistky se nevešel do kurtu.
15-0
Krejčíková zametla vítězný return křížem z forhendu, Kovinićová se mohla za míčkem jen ohlédnout.
1:0
Barbora Krejčíková zvládla úvodní gem druhého setu hladce, zakončila ho dalším přímým bodem.
40-15
Kovinićová pod tlakem posílá míček do autu.
30-15
Přímý bod sází Barbora Krejčíková.
15-15
Těsný aut z forhendu Krejčíkové od základní čáry.
15-0
Kratší return zametla Češka z téčka obouručným bekhendem do protipohybu soupeřky.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.
0:0
Následuje přestávka a výměna stran.
6:3
Kovinićová přestřeluje po druhém podání a ze stavu 40:0 ztrácí počtvrté v řadě servis a s ním i celý set.
A-40
Barbora Krejčíková může po další dvojchybě soupeřky zakončit set už na příjmu.
40-40
Danka Kovinićová dobíhala umístěný míček a forhendem ho vrací po čáře jen do sítě.
40-A
Jenže od základní čáry přetáhla Češka vyšším forhendem kurt.
40-40
Barbora Krejčíková zametla míček od sítě nekompromisně a ze 40:0 se dotahuje na shodu.
30-40
Pátá dvojchyba Kovinićové.
15-40
Čistá hra se však nekoná, Krejčíková dokázala v ostré přestřelce přejít do protiútoku a nakonec donutit Kovinićovou k chybě.
0-40
Rodačka z Nového Hercegu sází první eso.
0-30
0-15
Zblízka nedokázala Krejčíková doběhnutý míček dostat přes síť.
5:3
Tentokrát se Krejčíkové podařilo trefit základní čáru, soupeřka na míček nedosáhla a bude na podání odvracet konec setu.
A-40
Přímý bod z podání.
40-40
Další lacino vyhozený forhend dostává skóre na shodu.
40-30
Přetažený tvrdý forhend od základní čáry připravuje Češku o první gembol.
40-15
Pěkný winner po čáře z rakety Báry Krejčíkové.
30-15
Barbora Krejčíková si naběhla k síti, zatloukla míček obouručně a zvládla rozhodujícím volejem odvrátit i těžký úder na tělo.
15-15
Zadní roh dvorce pro změnu přestřelila česká tenistka.
15-0
Kovinićová málem trefila obranným bekhendem roh kurtu, míček dopadl snad jen pár centimetrů za něj.
4:3
Danka Kovinićová musela přes druhé podání a hned další úder kazí. V gemu udělala čtyři velké chyby, Češka jen dvě a tak vidíme již pátý brejk.
40-30
Jeden brejkbol přece jen Krejčíková díky nevynucené chybě soupeřky do sítě vybojovala.
30-30
Soupeřky se střídají ve velkých chybách, zápas zatím nemá přílišnou kvalitu. Teď podsekla bekhend do poloviny výšky sítě Krejčíková.
30-15
Zatím nejdelší výměnu zápasu kazí bekhendem do deblového koridoru Krejčíková.
30-0
Další velký kiks Kovinićové, když krátký return zatloukla od sítě do metrového autu.
15-0
Proti křížnému returnu chtěla Černohorka zahrát kraťas, jenže míček spadl na antuku ještě na její straně kurtu.
3:3
Krejčíková posílá slabý forhend do sítě a Kovinićová tak podruhé proráží její servis.
40-A
Nebezpečí však není konec, Krejčíková vybírá prudký míček jen do deblové výseče.
40-40
Premiérové eso proti brejkbolu potvrdila rozhodčí Brozińská až zblízka, míček lízl čáru pro podání.
30-40
Mizerně zahraný zkrácený slajs Krejčíkové sotva doletěl k síti.
30-30
Míček končí v síti na straně do obrany zatlačené Kovinićové.
15-30
Přímý bod pro Češku.
0-30
Danka Kovinićová vytáhla z tuhé obrany v rohu dvorce fantastický vítězný úder po čáře.
0-15
Krejčíková si vytvořila tlak, jenže její forhend končí na pásce.
3:2
Danka Kovinićová nezpracovala křížný return a trefou do sítě se připravuje podruhé v řadě o podání. Maratónská hra přinesla šest shod, čtyři neproměněné gemboly a nakonec až čvrtý proměněný brejkbol.
A-40
Bekhend Kovinićové zpoza základní čáry zastavuje páska, Češka má čtvrtý brejkbol v nesmírně dlouhé hře.
40-40
Ten však smazala přímým bodem, který polská sudí Brozińská potvrzuje po prohlídce stopy zblízka.
A-40
Danka Kovinićová trefuje hned po podání deblový koridor a po dlouhé době nabízí brejkbol.
40-40
Kovinićová se v přestřelce na základní čáře dostala do defenzívy a přestřelila z forhendu. Maratón pokračuje pátou shodou.
40-A
Historie se opakuje, Krejčíková returnuje do sítě a je to čtvrtá výhoda v řadě pro Kovinićovou.
40-40
A znovu dvojchyba při výhodě!
40-A
Naopak přímý bod pro Kovinićovou.
40-40
Třetí shoda v gemu po třetí dvojchybě černohorské tenistky.
40-A
Krejčíková selhala na síti, když první smeč soupeřka vystihla a opakovaný pokus posílá nečistě daleko za základní čáru.
40-40
Krejčíková ale zabojovala a prudkým křížným forhendem donutila soupeřku k chybě.
40-A
Z delší vyrovnané výměny se výrazně vyhodila Krejčíková.
40-40
Danka Kovinićová po druhém podání posadila míček na základní čáru, což se nepodařilo Báře Krejčíkové.
40-30
Přímý bod likviduje první hrozbu.
40-15
Křížný úder vrací Kovinićová na dlouhou ruku do zámezí a čelí dvěma brejkbolům!
30-15
Danka Kovinićová vyslala po dobrém prvním podání vítězný forhend do protipohybu.
30-0
Češka měla opět ve výměně navrch a soupeřka se vyhazuje od základní čáry.
15-0
Kovinićová byla včas u kraťasu, míček však zblízka nasměrovala obouručně do pásky.
2:2
Nasazená jedenáctka srovnává krok, její forhend vrací Kovinićová z mírného záklonu do autu.
40-15
Po podání pálila Češka do protějšího rohu a Kovinićová odpovídá v tísni do sítě.
30-15
Krejčíková měla výměnu rozehranou na fiftýn, jenže její smeč nebyla dost důrazná a následný snadný volej posílá od sítě mimo kurt.
30-0
Danka Kovinićová zakončuje po čáře do deblové výseče.
15-0
Tak se zdá, že to Barboře začíná padat. Po přípravném úderu po čáře zatloukla míček křížem mimo dosah soupeřky.
1:2
Barbora Krejčíková vystihla čop soupeřky a vyslala krásně zakroucený vítězný forhend ven z kurtu.
A-40
Kovinićová dává nevynucenou chybou Češce další šanci.
40-40
Dlouhou výměnu od základních čar však nakonec Krejčíková bekhendem do sítě kazí.
40-30
Dvě dvojchyby v řadě, Krejčíková se tak dostala zadarmo k brejkbolu.
30-30
První dvojchyba zápasu.
15-30
Po forhendu na základní čáru vyslala Kovinićová skvělý čopovaný kraťas, Češka se ani nesnažila o doběhnutí.
15-15
Černohorka si pomohla servisem.
15-0
Páska vrátila tvrdou ránu Kovinićové zpět na její stranu.
0:2
Krejčíkové vstup do zápasu ani trochu nevychází, vyrobila třetí nevynucenou chybu v řadě hned po podání a rychle o ně přichází.
15-40
Barbora Krejčíková kazí další úder a nabízí soupeřce dva brejkboly.
15-30
Forhend české tenistky zastavuje hned po podání síť.
15-15
Kovinićová doběhla a slajsem na dlouhou ruku vrátila těžký míček za síť, Krejčíková nedokázala zakončit dost důrazně a Černohorka ji prohodila po čáře.
15-0
V autu končí po běhavé výměně forhend Kovinićové.
0:1
Čistá hra na úvod pro Danku Kovinićovou, která útočila ven z kurtu a donutila Krejčíkovou k chybě.
0-40
Znovu přímý bod Kovinićové z druhého podání.
0-30
Krejčíková napálila vyšší míček z forhendu do sítě.
0-15
Druhé podání returnuje Krejčíková za čáru.
0:0
Danka Kovinićová (WTA 57.)
Černohorská tenistka je ve 28 letech nedaleko žebříčkového maxima, kterým bylo 46. místo. Minulý týden si po neúspěšné sérii (šest porážek ze sedmi zápasů) zlepšila herní pohodu na nižším okruhu ITF. Na turnaji v Oeirasu získala titul a mimo jiné porazila ve čtvrtfinále i Marii Bouzkovou 6:3, 6:4.
S Barborou Krejčíkovou se utká poprvé v kariéře.
Barbora Krejčíková (WTA 12.)
Vítězka z Dubaje, kde ve finále porazila světovou jedničku Igu Świątekovou, na americkém "Sunshine double" vypadla vždy ve třetích kolech a ještě o kolo dříve se loučila po přesunu na antuku ve Stuttgartu po porážce s Arynou Sabalenkovou. Z posledních jedenácti zápasů na okruhu WTA hrála Krejčíková s touto soupeřkou kuriózně hned čtyřikrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.