WTA Peking -  ONLINE PŘENOS -  Linda Nosková : Jelena Ostapenková - 2. října 2023   08:30

Ukončeno
Linda Nosková
18 let  179 cm  Česká rep.
0
Jelena Ostapenková
Jelena Ostapenková
26 let  177 cm  Lotyšsko
1
Přenos se aktualizuje automaticky

Linda Nosková (42.) ve druhém kole podniku v čínském Pekingu Jelenu Ostapenkovou (17.) nevyzve. Osmnáctiletá Češka, jež do závěrečné ženské tisícovky sezony vstoupila nedělní výhrou 6:4 a 6:2 nad domácí Fang-žan Tchien, z turnaje během pondělí pro nemoc odstoupila. Lotyška tak postoupila do další fáze bez boje.
Jediné dosavadní vzájemné utkání vyhrála letos na již vzpomínaném podniku v Birminghamu po setech 6:2, 5:7 a 6:1 Ostapenková. Papírovou favoritkou bude i tentokrát. Vítězka může narazit v osmifinále na nasazenou čtyřku Američanku Pegulaovou, případně Rusku Blinkovovou.
Jelena Ostapenková je v současnosti na 16. místě žebříčku. Nejvýše byla šestadvacetiletá Lotyška na páté pozici. Jejím největším životním úspěchem je triumf na Roland Garros, který zaznamenala v roce 2017. Celkově má na kontě rodačka z Rigy šest trofejí z elitního okruhu. Letos ovládla travnatý podnik v Birminghamu. Nedávno došla do čtvrtfinále US Open. V San Diegu a Guadalajaře nezvládla shodně svá druhá turnajová vystoupení. V Pekingu začala bývalá semifinalistka obratem 2:6, 6:3 a 6:2 nad německou kvalifikantkou Lysovou. V sezoně zatím posbírala Ostapenková 35 výher a 19 porážek (tvrdý povrch 20/13).
Linda Nosková je v žebříčku na 44. příčce. Osobní maximum má o tři místa výše. Na elitním okruhu si v tomto roce zahrála osmnáctiletá Češka dvě finále – zkraje sezony v Adelaide a na začátku srpna "doma" v Praze. Následně došla z kvalifikace do osmifinále tisícovky v Cincinnati, kde porazila mimo jiné krajanku Petru Kvitovou. Ve druhém kole US Open trápila svěřenkyně koučů Krupy a Kotyzy světovou sedmičku Tunisanku Džábirovou, s níž prohrála 1. září až 6:7(7), 6:4 a 3:6. Minulý týden se představila v Tokiu, kde porazila 6:2 a 7:5 domácí Japonku Sakacumeovou. Následně prohrála v osmifinále 3:6, 6:4 a 0:6 s Ruskou Pavljučenkovovou. V Pekingu začala "povinnou" výhrou nad domácí debutantkou ze šesté světové stovky Fang-žan Tchien. Dvacetiletou držitelku divoké karty porazila 6:4 a 6:2. V roce 2023 nasbírala vsetínská rodačka celkem 34 výher a 20 porážek (tvrdý povrch 22/10).
Hezké pondělní ráno. Linda Nosková si na závěrečné tisícovce sezony v čínském Pekingu zahraje o postup do osmifinále. Její druhou soupeřkou na turnaji bude Lotyška Jelena Ostapenková, nasazená třináctka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.
Články odjinud