WTA Quebec - Osmifinále -  ONLINE PŘENOS -  Andrea Hlaváčková : Alja Tomljanovičová - 11. září 2014   17:12

3

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou!
Statistiky celého zápasu:

Esa: 4-5
Dvojchyby: 4-8
Úspěšnost prvního podání: 59% – 52%
Brejkboly: 4/8 – 3/5
V prvním setu si do stavu 3:2 drželi obě tenistky své podání, poté se povedlo Andree Hlaváčkové prolomit servis soupeřky a jít tak do zajímavého vedení. Česká tenistka nakonec první set doservírovala do vítězného konce. Druhý set byl ve znamení brejků, kterých v celém druhém setu obě tenistky zaznamenaly 5. Úspěšnější v tomto setu nakonec byla mladší z tenistkem, Ajla Tomljanovičová. Ve třetím setu se čekalo pouhé dva gemy na brejk. K prvnímu a zároveň poslednímu brejku ve třetím setu se dopracovala Andrea Hlaváčková za stavu 1:1. Poté už si obě tenistky drželi svá podání a Andrea Hlaváčková nakonec doservírovala do vítězného konce. Zápas trval bezmála 2 hodiny a postupující do čtvrtfinále tohoto turnaje se stala Češka Andrea Hlaváčková po setech 6:3, 3:6 a 6:3. Soupeřkou Hlaváčkové ve čtvrtfinále bude Julia Görgesová z Německa.
Konec zápasu
6:3
Hlaváčková měla lehkou úlohu už při naběhnutí na síť, jenže soupeřka vystihla směr, načež musela česká tenistka reagovat hrou na síti. Až při třetí smeči se jí povedlo Australanku udolat a získat poslední potřebný fiftýn, který jí zařídil postup do čtvrtfinále turnaje v Quebecu.
40-30
První z nich proměněn není z důvodu dvojchyby Hlaváčkové na servisu.
40-15
Andrea Hlaváčková má k dispozici dva mečboly!
30-15
Po úderu míčku Tomlajnovičovou dopadl míček za základní čáru.
15-15
Tomljanovičová zvolila křižný forhendový return, Hlaváčková zareagovala pozdě.
15-0
Australanka returnuje do sítě.
5:3
Úder Hlaváčkové je příliš dlouhý. Ajla Tomljanovičová získává osmý gem třetího setu.
40-A
Australanka dobře umístila první servis, aby následně mohla poslat míček do odkryté poloviny kurtu. Gembol.
40-40
Dvojchyba z rakety Ajly Tomljanovičové. Shoda.
40-A
Hlaváčková nestačila doběhnout prudký forhend po čáře. Gembol.
40-40
Už to vypadalo, že má Australanka tento gem ve své režii, jenže Tomljanovičová poslala míček do sítě. Shoda.
30-40
Australanka dokázala smečí zaútočit do míst, kam Hlaváčová nezabíhala, úspěšně.
30-30
Ajla Tomljanovičová zaznamenává eso.
30-15
Jenže i Hlaváčková chybuje a míček posílá za základní čáru.
30-0
Míček mimo kurt po úderu Australanky.
15-0
Hlaváčkové nyní pomohla síť přejít do ofenzívy, aby mohla zahnat Tomljanovičovou, což se české tenistce podařilo.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Ajla Tomljanovičová.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Australanka nestíhala už od prvního servisu, Hlaváčková si s Australankou pohrála jak kočka s myší. Zároveň česká tenistka získala sedmý gem ve třetím setu a je jediný gem od vítězství v dnešním zápase.
A-40
Bylo vidět, že obě tenistky ví, o co se v tomto gemu hraje a obě tedy byly se svými údery hodně opatrné. Celou výměnu pokazila Tomljanovičová úderem do sítě. Gembol.
40-40
Tomljanovičová překvapila českou tenistku úderem po čáře, po kterém se marně natahovala. Shoda.
40-30
Míček udeřený na základní čáře Hlaváčkové doletěl do rohu druhé poloviny kurtu. Gembol.
30-30
To samé by se dalo říci i o úderu Hlaváčkové, která provedla úplně stejnou věc.
15-30
Vše nyní Tomljanovičová napravila dobře zahraným a umístěným křižným forhendem.
15-15
Return Australanky končí v síti.
0-15
Česká tenistka poslala úder od základní čáry do postranního autu.
4:2
Druhý gembol už Australanka proměňuje a získává tak šestý gem třetího setu.
30-40
Australanka si přeběhla k síti, kde chybovala úderem za základní čáru.
15-40
Rozliftovaný míček Australanky nadělal velké problémy Hlaváčkové, která poslala míček do sítě. Ajla Tomljanovičová má k dispozici dva gemboly.
15-30
Po úderu Hlaváčkové na returnu se míček ocitá v autu.
15-15
Ale Hlaváčkové se nepovedl return, ten pohlcuje síť.
15-0
Andrea vystihla směr smeče Tomljanovičové a poté zaútočila po čáře, Australanka už míček přes síť dostat nedokázala.
4:1
4:1
4:1
Nakonec přeci jen Hlaváčková udržuje vlastní podání. Její soupeřka trefuje míček do sítě. Pátý gem třetího setu si připisuje Andrea Hlaváčková.
40-30
Výhodu gembolu má česká tenistka po dlouhém returnu Tomljanovičové.
30-30
Hlaváčková byla zahnána do obrany a podle toho také celá výměna dopadla, fiftýnem pro Australanku.
30-15
Return Tomljanovičové po čáře prošel pod raketou Hlaváčkové.
30-0
Hlaváčková, zdá se býti, chytila rytmus a nyní jasně diktovala celou výměnu, zakončenou úderem po čáře.
15-0
Australanka posílá míček do sítě.
3:1
Ajla Tomljanovičová zahrála dvojchybu v nejméně vhodnou chvíli. Andrea Hlaváčková brejkuje svojí dnešní soupeřku.
40-30
První z nich Tomljanovičová umazává.
40-15
Příliš dlouhý míček z rakety Tomljanovičové doletěl na polovinu kurtu Hlaváčkové. Česká tenistka má k dispozici dva brejkboly!
30-15
Tomljanovičové je zahlášen aut rozhodčí na empiru.
15-15
Příliš razance v úderu české tenistky zavinilo pád míčku až za základní čárou.
15-0
Hlaváčková předvedla na síti nekompromisní smeč.
2:1
2:1
2:1
Čtvrté eso Hlaváčkové v zápase zařizuje zisk třetího gemu ve třetím setu čistou hrou.
40-0
Tomljanovičová kazí další míček a stejně jako předchozí, i tento zastavuje síť.
30-0
Australanka vyslala z rakety příliš dlouhý míček na polovinu české tenistky.
15-0
Hlaváčkové servis byl na Tomljanovičovou příliš prudký, druhý jmenovaná míček pouze pozastavila.
1:1
Hlaváčková se netrefila do vymezeného kurtu a Australanka tedy získává druhý gem třetího setu.
15-40
Australanka trefuje míček nepřesně, ten se ocitá v síti.
1:0
Eso z prvního podání, z rakety Hlaváčkové.
40-15
Tomljanovičová trefuje míček pouze do sítě. Hlaváčková má k dispozici dva gemboly.
30-15
Hlaváčkové vyšel náběh na síť.
15-15
Australanka vyslala přes síť nechytatelný return.
15-0
Australanka nezačíná třetí set úspěšně.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Andrea Hlaváčková.
0:0
Hlaváčková si musela odběhnout odskočit na toaletu, přestávka se tedy o něco málo prodlouží.

3:6
Přímý bod z podání pro Ajlu Tomljanovičovou znamená vítězství v druhém setu v poměru 6:3.
30-40
Hlaváčková vystihla smeč Australanky, ale úder byl příliš prudký. Setbol!
30-30
Míček za základní čárou po úderu Hlaváčkové.
30-15
Hlaváčková bojuje, co jí nohy a ruce stačí, ale tento míček doběhnout nemohla.
30-0
Po dlouhé době předvedla Ajla Tomljanovičová dvojchybu.
15-0
Míček v síti po úderu Tomljanovičové znamená fiftýn pro Hlaváčkovou.
3:5
Křižný bekhend Tomljanovičové dopadl do rohu kurtu, Andrea na doběhnutí míčku rezignovala. Další z množství rebrejků.
0-40
Hlaváčková zvolila úder po čáře, ale dle rozhodčího na čáře dopadl míček za základní čáru. Australanka má k dispozici tři brejkboly!
0-30
Hlaváčková trefuje míček do sítě.
0-15
Australanka využila druhého podání soupeřky, Hlaváčková z nouze posílá míček za základní čáru.
3:4
3:4
3:4
Hlaváčková poslala dostatečně rychlý úder přes čáru, za kterým se Australanka pouze ohlédla. Na světě je další rebrejk.
40-30
Hlaváčkové vyšlo přeběhnutí na síť. Brejkbol!
30-30
Hlaváčková přinutila Australanku zahrát míček od země, ten se poté ocitl v autu.
15-30
Hlaváčková zahnala do rohu kurtu svojí soupeřku, ale ta se z obrany dokázala dostat, jenže jeden z úderů míří až příliš daleko za základní čáru.
0-30
Return české tenistky pohlcuje síť.
0-15
Tomljanovičová byla úspěšná na síti, odvrátila bezmála 6 úderů Hlaváčkové od základní čáry.
2:4
Ale druhý už ne, Tomljanovičová trefuje roh kurtu, který si česká tenistka správně netipla. Je tu tedy rebrejk.
30-40
První z nich Hlaváčková zažehnala.
15-40
Hlaváčková vyslala míček za základní čáru. Ajla Tomljanovičová má k dispozici dva brejkboly!
15-30
Úder Hlaváčkové vyletěl mimo vymezený prostor kurtu.
15-15
Hlaváčková si hodně pomohla prvním servisem, aby následně mohla zatlouct míček do rohu kurtu, kde se Tomljanovičová nenacházela.
0-15
Hlaváčková posílá míček od základní čáry do sítě.
2:3
2:3
2:3
Hlaváčková poslala dva údery shodně do levého rohu, Tomljanovičová nestihla doběhnout a míček pouze pozastavila. Česká tenistka se tedy vrací zpět do zápasu.
A-40
Tentokrát se objevil míček v síti po úder Tomljanovičové. Brejkbol!
40-40
Australance se nepovedl úder. Míček zaletěl do autu. Shoda.
30-40
Return Hlaváčkové končí v autu. Gembol.
30-30
Úder od základní čáry z rakety Tomljanovičové trefuje přesně střed sítě.
15-30
To samé se povedlo v následující výměně i Hlaváčkové.
15-15
Australanka udeřila míček příliš razantně, ten vyletěl mimo kurt.
0-15
Hlaváčková trefuje míček na returnu do sítě.
1:3
Úder Hlaváčkové po čáře byl úspěšný.
A-40
Hlaváčková získává fiftýn za pomoci soupeřky, která odehrála míček pouze do sítě. Gembol.
40-40
Česká tenistka nevyužila ani jeden ze dvou gembolů a je tu shoda.
40-30
Hlaváčková se pouze ohlédla za returnem Tomljanovičové.
40-15
Andrea trefuje velmi přesně pravý roh kurtu. Dva gemboly pro Hlaváčkovou.
30-15
Stopbal Australanky ještě Hlaváčková doběhla, na následný volej soupeřky už ale dosáhnout nemohla.
30-0
Česká tenistka šla do většího rizika, ale vyplatilo se.
15-0
Return Australanky zamířil do sítě.
0:3
0:3
0:3
Konečně plnohodnotná výměna, ve které nechyběli bekhendové ani forhendové údery a míček se dostal přes síť vícekrát, než třikrát. Hlaváčkové úder pohlcuje síť.
40-A
Hlaváčková trefuje return pouze do sítě. Gembol.
40-40
Hlaváčkové se znovu povedlo odpálit míček za základní čáru.
A-40
Australanka nedokázala od základní čáry dostat míček přes síť. Brejkbol!
40-40
Hlaváčková přepálila svůj úder až za kurt. Shoda.
A-40
Australanka trefila míček rámem rakety, ten následně končí až na střeše kurtu. Brejkbol!
40-40
Další dvojchyba Tomljanovičové z levé poloviny kurtu. Shoda.
40-A
Tomljanovičová vystihla směr nepovedeného stopbalu Hlaváčkové a při úderu upadla, i tak ale dokázala Australanka překonat svojí soupeřku. Gembol.
40-40
Druhá dvojchyba Australanky v tomto gemu. Shoda.
30-40
Ajla Tomljanovičová má po chybě Hlaváčkové k dispozici gembol a potvrzení předchozího brejku.
30-30
Po dvojchybě Ajly Tomljanovičové je stav skóre ve třetím gemu druhého setu srovnáno.
15-30
Do sítě poslala míček i Hlaváčková na returnu. Australanka má k dispozici dva gemboly.
15-15
Zřejmě nejdelší výměna zápasu, která čítala 9 přeletů míčku přes síť zakončila Tomljanovičová úderem do sítě.
0-15
Eso v podání Ajly Tomljanovičové.
0:2
Dvojchyba Hlaváčkové znamená zároveň ztrátu vlastního podání.
30-40
Fiftýn z této výměny získává Ajla. Brejkbol!
30-30
Úder Australanky končí v postranním autu.
15-30
Australanka trefuje od základní čáry pouze prostor za základní čárou soupeřky.
15-15
Andrea posílá míček do sítě.
15-0
Hlaváčková měla namále, Tomljanovičová vystihla její volej, ale naštěstí zahrála krátký lob, který Hlaváčková využila k úspěšné smeči.
0:1
0:1
0:1
Hlaváčkové se vůbec nepodařil return, míček dopadl na tribunu mezi diváky. Ajla Tomljanovičová získává první gem v druhém setu.
30-40
Úspěšný útok Tomljanovičové do bekhendu české tenistky. Gembol.
30-30
Úder Hlaváčkové do sítě zastavuje výměnu.
30-15
Ajla Tomljanovičová se dopouští dvojchyby.
15-15
Australanka nedokázala dostat přes síť míček, který se otřel o základní čáru.

6:3
Australanka na returnu posílá míček přes síť, ten ale dolétl příliš daleko za základní čáru. Andrea Hlaváčková tedy získává první set za necelých 36 minut.
40-15
České tenistce se daří i křižný úder, míček se otřel o postranní čáru. Hlaváčková má k dispozici dva setboly.
30-15
Třetí eso Hlaváčkové v utkání.
15-15
Až příliš vysoký byl bekhendový úder Hlaváčkové. Míček dopadl mimo vymezený kurt.
15-0
Na začátek gemu předvedla Andrea Hlaváčková eso.
5:3
Australanka získává osmý gem prvního setu čistou hrou.
0-40
Return české tenistky dopadá za základní čáru. Ajla Tomljanovičová má k dispozici tři gemboly.
0-30
0-15
Hlaváčková přinutila Australanku dojít na síť, ale poté od základní čáry pokazila úder, který dopadl za základní čáru.
5:2
5:2
5:2
Úder po čáře od Hlaváčkové Australanka nečekala. Andrea Hlaváčková potvrzuje předchozí brejk.
40-15
Po zahlášeném autu má Hlaváčková k dispozici dva gemboly a potvrzení předchozího brejku.
30-15
Přeběh české tenistky na síť byl úspěšný, míček uklizený do rohu kurtu.
15-15
Výborně vyliftovaný a trefený servis Hlaváčkové. Tomljanovičová poslala míček daleko za základní čáru.
0-15
Dvojchyba v podání české tenistky.
4:2
Úder po čáře na returnu od Hlaváčkové doletěl přesně tam, kam měl. Andrea Hlaváčková brejkuje svojí soupeřku.
40-30
Dvojchyba Tomljanovičové. Brejkbol!
30-30
Souboj tenistek na síti, úspěšnější česká tenistka.
15-30
Přílišná razance v úderu Hlaváčkové. Míček doletěl mimo vyhrazený kurt.
15-15
Hlaváčková netrefuje míček ideálně, ten končí v postranním autu.
15-0
Australanka zahrála míček pouze do sítě.
3:2
3:2
3:2
Hlaváčková si rozběhala soupeřku, aby následně mohla míček poslat do rohu, ve kterém se Tomljanovičová nenacházela.
40-15
Return Ajly pohlcuje síť.
30-15
I Australanka je jen člověk, velmi lehký míček zahrála za základní čáru.
15-15
Křižný bekhend Hlaváčkové zamířil do postranního autu.
15-0
Return Tomlajnovičové míří do sítě.
2:2
Hlaváčkové zahlášen těsný aut. Ajla Tomljanovičová získává čtvrtý gem prvního setu.
30-40
Hlaváčková snižuje na rozdíl jediného fiftýnu, i tak má ale k dispozici Australanka gembol.
15-40
Fiftýn pro Ajlu Tomljanovičovou.
15-30
Až příliš razance dala česká tenistka do returnu, míček následně končí za základní čárou.
15-15
Míček vyletěl mimo kurt, Hlaváčková získává fiftýn.
0-15
Eso Ajly Tomljanovičové.
2:1
2:1
2:1
Česká tenistka byla donucena přejít k síti, kde se jí zadařilo a míček dopadl přesně do rohu kurtu.
A-40
Tomljanovičová posílá míček na returnu do sítě. Gembol.
40-40
Bekhendový úder po čáře slaví úspěch. Shoda.
30-40
Hlaváčkové obranný úder zaletěl až za základní čáru. Brejkbol!
30-30
Nepovedený úder Hlaváčkové míří do postranního autu.
30-15
Těsný aut Australanky.
15-15
Tomljanovičová doslova utloukla Hlaváčkovou svými údery. Hlaváčková nestíhala fyzicky.
15-0
Slicovaný míček z rakety Ajly přeletěl kurt.
1:1
Return Hlaváčkové je příliš dlouhý. Tomljanovičová získává druhý gem v prvním setu.
40-A
Eso v podání Ajly Tomljanovičové. Gembol.
40-40
Nevynucená chyba Hlaváčkové, která posílá z kříže míček pouze do sítě. Shoda.
A-40
Australanka od základní čáry trefuje síť. Brejkbol!
40-40
Výměnu zastavuje ohlášený aut po úderu Tomljanovičové. Shoda.
30-40
Australanka má k dispozici gembol.
30-30
Hlaváčková se jen marně natahovala po servisu Tomljanovičové.
30-15
Hlaváčková byla nucena přejít na síť, kde uspěla s forhendovým úderem do rohu kurtu.
15-15
Return Hlaváčkové letí do autu.
15-0
Australanka na síti chybuje, nedokázala přes síť poslat nahraný míček.
1:0
1:0
1:0
Ten druhý už si ale blonďatá Češka pohlídala a získává tak první gem prvního setu po úderu Tomljanovičové do sítě.
0-15
První fiftýn zápasu získává Australanka.
0:0
Vzájemná bilance – tenistky se na okruhu WTA potkali zatím jen jednou. V tomto jediném vzájemném měření sil v roce 2011 byla úspěšnější Andrea Hlaváčková, která v Bronxu vyhrála 6:2, 3:6 a 6:0.

2011 – Bronx (tvrdý povrch) – Andrea Hlaváčková 6:2, 3:6 a 6:0
Ajla Tomljanovičová – je mladá, teprve 21-letá chorvatská tenistka, která okupuje 66. pozici v žebříčku WTA a pro tento turnaj je druhou nejvýše nasazenou hráčkou. Svůj poslední pokus o vítězství vyzkoušela Ajla na grandslamu US Open, kde ale vypadla hned v prvním kole s patnáctou nsazenou hráčkou Carlou Suárezovou-Navarrovou po setech 6:3, 2:6 a 1:6. Maximum Tomljanovičové v Quebecu je po dvou účastích na turnaji bezpochyby čtvrtfinále, ve kterém nestačila na Novozélanďanku Marinu Erakovičovou (6:2, 1:6 a 5:7).

Cesta turnajem:

1. kolo: Ajla Tomljanovičová – Irina Falconiová 6:4 a 6:1

Nejvyšší umístění v žebříčku WTA: 51. (9. června 2014)
Andrea Hlaváčková – je 28-letá fedcupová reprezentantka, které momentálně patří 193. pozice v žebříčku WTA. Ve své kariéře si v Quebecu Andrea zahrála hlavní část soutěže celkem třikrát. Její největší úspěch na tomto turnaji bylo čtvrtfinále v roce 2011, kde si dokázala v prvních dvou kolech poradit s Oudinovou a svojí fedcupovou kolegyní Lucií Šafářovou. Přemožitelku našla až v další Češce Barboře Záhlavové-Strýcové, která Andreu přehrála po setech 6:3 a 7:5. Své poslední utkání odehrála Hláváčková v kvalifikaci na grandslam US Open, ale vypadla už ve druhém kole kvalifikace s Xenií Pervakovou, takže se do hlavní části grandslamu ani nepodívala.

1. kolo: Andrea Hlaváčková – Paula Kaniová 6:3 a 6:0

Nejvyšší umístění v žebříčku WTA: 58. (10. září 2012)
Přeji příjemné odpoledne všem tenisovým nadšencům. Dnes je na turnaji v programu v Quebecu na program osmifinále ženské dvouhry, ve které se mimo jiné představí Andrea Hlaváčková, které herní pavouk přiřkl za soupeřku Ajlu Tomljanovičovou z Austrálie. Zápas se odehraje na Curtu Boanque Nationale jako první v pořadí a jeho začátek je naplánován na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.