Tour de France - 16. etapa: Le Puy-en-Velay - Romans-sur-Isère -  ONLINE PŘENOS -  18. července 2017   13:40

Ukončeno

16. etapa: Le Puy-en-Velay - Romans-sur-Isère

Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to pro dnešní den vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Celkové pořadí po 16. etapě

1. Christopher Froome (SKY) 68h. 18´36´´
2. Fabio Aru (AST) +18´´
3. Romain Bardet (ALM) +23´´
4. Rigoberto Uran (CDT) +29´´
5. Mikel Landa (SKY) +1´17´´
6. Simon Yates (ORS) +2´02´´
7. Daniel Martin (QST) +2´03´´
8. Louis Meintjes (UAD) +6´00´
9. Damiano Caruso (BMC) +6´05´´
10. Nairo Quintana (MOV) +6´16´´
Cíl'
Tak nakonec to zvládl Michael Matthews! Tým Sunweb je skvěle odměněn za aktivitu v průběhu celé etapy! Na druhém místě končí Boasson Hagen a třetí končí Degenkolb!
Cíl'
Dan Martin projíždí cílem s padesátisekundovou ztrátou a propadne se v celkovém pořadí.
Cíl'
Nakonec to Bennatimu nevyšlo! Peloton jej spolkl 500 metrů před cílem. V závěrečném spurtu nakonec všem vypálil rybník John Degenkolb!
1'
Poslední kilometr a Bennati má stále náskok! Stíhací jízdu za ním rozjíždí hned několik jezdců, ale Ital má dobrý náskok.
2'
První vlaštovka! Daniel Bennati se vydal do úniku! Italský jezdec se ani jednou neohlédl za sebe a vypracoval si náskok!
3'
A v dalších problémech je Alberto Contador. Španělský cyklista jede ještě dál za skupinou Dana Martina a ztrácí už minutu!
4'
Poslední čtyři kilometry. Nikdo z klasikářů si zatím netroufl na únik. Dočkáme se závěrečného spurtu?
6'
Také Mikel Landa se nakonec udržel ve vedoucí skupině. Mezi favority na etapové vavříny patří Edvald Boasson Hagen.
7'
Poslední kilometry by závodníci měli jet po větru. Podle všeho se dalšího útoku nedočkáme, ale dojezd bude nesmírně zajímavý.
9'
Dan Martin už ztrácí pětadvacet sekund a podle všeho se dnes v celkovém pořadí propadne. Zajímavý vývoj etapy! Chybí tam také Greipel či Kristoff!
10'
Fabio Aru znovu zůstal ve vedoucí skupině bez svých kolegů. Pokud se přes něj bude chtít někdo přehnat, tak to Ital bude mít hodně těžké.
12'
Ve vedoucí skupině přeci jen podle všeho chybí Dan Martin. Pokud by se nedokázal dotáhnout, tak to pro Quick-Step bude opravdu černý den.
13'
Ve vedoucí skupince jsou podle všeho všichni favorité. Na samotném čele jede Froome, za ním nechybí Aru, Bardet ani Uran.
15'
Peloton se nám přeci jen začíná trhat. Fabio Aru musel dohánět jezdce před sebou, ale také tento útok vyšuměl do ztracena.
16'
Peloton vyjel z města, ale ve větru se stále nikdo nedokázal odpoutat. Na čele pracuje Team Sky a Froome před sebe nechce nikoho pustit.
18'
Skvěle jede také Team Sky. Zejména Michal Kwiatkowski se drží na levé straně, neboť za pár chvil příjde jedna z posledních šancí na útok.
20'
Na samotné čelo se nyní dostal tým Astana. Fabio Aru se ohlédl po soupeřích, ale nikdo z dalších favoritů se k němu nehnal.
22'
V zadní části pellotonu už někteří jezdci pomalu začínají odpadat. Za malou chvíli se trasa otočí na levou stranu, kde budou ideální podmínky pro útok.
24'
Závodníci stáje Astana se přeci jen prodrali na čelo pelotonu, kde se snaží pomoci Aruovi. Italský jezdec jel sám po dlouhou dobu.
26'
Zatím sledujeme klid před bouří. Na čele se teď mnoho zajímavého opravdu neděje, ale stále se můžeme dočkat útoků.
28'
Všichni soupeři Teamu Sky jedou na levé straně pelotonu. Pomocníci Chrise Frooma mají o dění na čele dobrý přehled a nikoho nepouštějí do úniku.
30'
Peloton se nyní na nějakých deset kilometrů vydal na pravou stranu, kde fouká protivítr. Všichni jezdci musí zachovat stoprocentní koncentraci.
32'
Fabio Aru k sobě na čele pelotonu nemá nikoho ze svých kolegů. Italský cyklista musí dávat dobrý pozor, jinak by se mu to mohlo vymstít.
34'
O první útok se pokusil tým Trek! Alberto Contador zkusil překvapit své soupeře, ale jeho pokus nakonec neslavil úspěch.
35'
Peloton jede opravdu nahuštěně. Pokud by někdo zaútočil, pole jezdců se okamžitě natáhne. Zatím však čekáme na první útok.
37'
Podle dostupných záběrů fouká na trati opravdu silný boční vítr. Dnes se sice bude dojíždět na rovině, ale klidně se můžeme dočkat útoků.
Sprinterská prémie

1. Michael Matthews 20 bodů
2. André Greipel 17 bodů
3. Sonny Colbrelli 15 bodů
4. Ramon Sinkeldam 13 bodů
5. Damian Howson 11 bodů
6. Esteban Chaves 10 bodů
7. Michael Albasini 9 bodů
8. Jens Keukeleire 8 bodů
9. Simon Yates 7 bodů
10. Albert Timmer 6 bodů
11. Stephen Cummings 5 bodů
12. Christian Knees 4 body
13. Michal Kwiatkowski 3 body
14. Scott Thwaites 2 body
15. Alessandro De Marchi 1 bod
39'
Peloton už letí směrem k cíli. Před městem Romans-sur-Isére čeká na jezdce několik prudkých změn směru.
41'
Matthews na Kittela stáhl prvních dvacet bodů. Německý cyklista dnešní etapu pouze dojíždí a aktuálně už nabral více než pětiminutovou ztrátu.
43'
Michael Matthews to zvládl a projel na prvním místě! Hned za ním prosvištěl sprinterskou prémií André Greipel! Třetí dojel Sonny Colbrelli.
45'
Do sprinterské prémie zbývají poslední dva kilometry. Kromě Matthews si na body bude brousit zuby také André Greipel či Nacer Bouhanni.
46'
Sunweb nechce nic ponechat náhodě a stále se veze na čele pelotonu. Michael Matthews má dnes obrovskou možnost stáhnout náskok Marcela Kittela.
48'
Na čele pelotonu jsou nyní vidět dresy týmy AG2R. O tempo se však stále stará tým Sunweb. K sprinterské prémii zbývá už jen pár kilometrů.
50'
Peloton právě projíždí oblastí balkonovitých vinic. Tyto vinice patří mezi nejstarší ve Francii. Od roku 1937 mají vína z místní oblasti značku AOC, značku originality.
52'
Peloton už tedy směřuje k sprinterské prémii. K největším favoritům budou patřit Matthews, Greipel či Kristoff.
56'
Nacer Bouhanni to zvládl! Jeden z favorizovaných sprinterů se dotáhl na vedoucí skupinu a podle všeho ještě bude bojovat o body na sprinterské prémii.
58'
Za nějakých šestnáct kilometrů nás čeká dnešní sprinterská etapa. Na čele stále pracuje stáj Sunweb, která bude chtít vytvořit pozici pro Matthewse.
60'
Nacer Bouhanni se na hlavní pole podle všeho dotáhne. Trojice pronásledovatelů totiž stáhla náskok o dalších dvacet sekund.
63'
Bouhanni si s sebou veze stájového kolegu Nicolase Edeta a z týmu Katusha se k nim připojil také Nils Politto.
66'
Nacer Bouhanni se ze všech sil snaží dostat zpět do hlavního pole závodníků, jenže stále ztrácí více než šedesát sekund.
68'
Kolega Marcela Kittela Brambilla se oddělil od druhé skupiny a vydal se na stíhací jízdu. Od hlavního pole jej dělí pouhých dvacet sekund.
70'
Závodníci ještě budou nějakých deset kilometrů klesat do údolí řeky Rhóny. Tato oblast je známá pěstováním vína.
72'
Do cíle dnešní větrné etapy zbývá nějakých sedmdesát kilometrů. Jezdci stáje Sunweb stále jedou ve velkém tempu. Opravdu skvělý výkon!
74'
Peloton se nyní pustí do dalšího mírného sjezdu. Poté už se vše bude točit kolem sprinterské prémie.
76'
Závodníci si nyní dopřávají další občerstvení. Peloton nyní pojede po rovině a pomalu se bude blížit k sprinterské prémii.
78'
Marcel Kittel už rezignoval na jakoukoliv snahu na dotahování vedoucí skupiny. Jezdec v zeleném dresu nabírá větší a větší ztrátu.
81'
Contador se postupně dotahuje do hlavního pole. K sobě má jednoho týmového kolegu, který mu pomáhá i ve sjezdu.
83'
V dalších technických problémech se ocitl Alberto Contador. Španělský cyklista měl defekt a ve sjezdu musel počkat na doprovodné vozidlo.
85'
Závodníci stájí Sunweb a Teamu Sky jedou na čele úvodní skupiny a snaží se roztáhnout čelo závodu.
87'
Kittelova skupina se ve sjezdu ještě více roztrhala. Nacer Bouhanni, který se vydal dojet vedoucí skupinu se přeci jen dostal do dobré pozice.
89'
Jede se opravdu rychle. Peloton ve sjezdu doslova letí směrem k cíli.
91'
Kittel je aktivní ve sjezdu, jenže tímto způsobem nemá šanci vedoucí skupinku dojet. Jeho ztráta zůstává prakticky neměnná.
93'
Závodníky nyní čeká dlouhý sjezd. Na čele se nyní objevil jihoafrický tým. Od hlavního pole mezitím mírně odpadl Thomas Voeckler.
95'
Také jezdci stáje Sunweb si mohou dovolit zvolnit tempo. Marcel Kittel nabral dvouminutovou ztrátu a dnes se spurtu nedočká.
97'
Mezitím nám ze závodu odstoupil Bennett. Novozélandský cyklista ztrácel od úvodních kilometrů a letošní působení na Tour kvůli problémům ukončil.
99'
Col du Rouvey (4. kategorie)

1. Warren Barguil 1 bod
100'
Skupina Marcela Kittela se v dalším stoupání ještě více rozdělila. Nacer Bouhanni se ještě s jedním stájovým kolegou vydává na stíhací jízdu.
100,5'
Závodníkům chybí poslední kilometr na vrchol Col du Rouvey. Poté se peloton vydá z Centrálního masivu.
102'
Jezdci se pomalu blíží na vrchol druhé horské prémie dnešního dne. Pro jediný bod si podle všeho dojede někdo z jezdců stáje Sunweb.
104'
Skupinka Marcela Kittela ztrácí už téměř dvě minuty. Německý cyklista dnes tedy přijde o důležité body do boje o zelený trikot.
105'
Někteří závodníci se nyní odpoutávají ke svým doprovodným vozidlům a říkají si o občerstvení. Dnes se zatím jede v opravdu ostrém tempu.
107'
Pro Kittela to dnes bude opravdu těžké. Jeho skupinka čítí 46 jezdců, zatímco vpředu jede hned 119 cyklistů. O tempo se stále stará Sunweb.
109'
Peloton se dnes dostane do údolí řeky Rhóny, které je známé jako větrná oblast. Právě silný boční vítr by mohl roztrhat hlavní skupinu závodníků.
110'
Peloton se za několik kilometrů pustí do druhého stoupání dnešního dne. Také touto horskou prémií však skupinka pouze projede a poté se pustí do dlouhého sjezdu.
112'
Ve vedoucí skupině jedou sprinteři Matthews, Kristoff, Greipel a Colbrelli. Naopak ve druhé skupině jede kromě Kittela také Bouhanni.
114'
Peloton nyní projíždí lesem, kde jsou často otevřené planiny, ve kterých čeká na jezdce nepříjemný boční vítr.
116'
George Bennett je v problémech! Ani jemu neprospěl volný den a Bennett jede dokonce až za skupinou Marcela Kittela.
118'
Vysokému tempu Sunwebu neodolal ani Sylvain Chavanel. V tuto chvíli je tedy kompletní pětice uprchlíků pohlcena zpět do hlavního pole.
120'
Skupina Marcela Kittela nabrala už více než minutovou ztrátu na jezdce kolem Frooma. Kittel se sice snaží vrátit zpět, ale Sunweb si je vědom jeho ztráty.
122'
Chavanel pokračuje v dobrém tempu a jeho náskok se stále navyšuje. Stáj Sunweb přesto pokračuje ve vysokém tempu.
124'
Peloton už dojel zbývající uprchlíky. Na čele tedy zůstává pouze Sylvain Chavanel. Uvidíme, zda se za ním ještě někdo vydá.
125'
Sylvain Chavanel se z vedoucí pětice odtrhl a snaží se zabojoval alespoň o červené číslo pro největšího bojovníka dne.
126'
Náskok pětice uprchlíků se během posledních pěti kilometrů ztenčil na pouhých dvacet sekund. Zejména de Gendt se ale nevzdává a snaží se jet.
128'
Právě Zdeněk Štybar se na čele druhé skupiny snaží zvýšit tempo, jenže někteří jezdci nemají zájem dotáhnout se do pelotonu.
130'
Do úniku se dnes pustil také Daryl Impey. Jihoafričan se dnes snaží o úspěch, jelikož právě dnes se slaví Den Nelsona Mandely.
132'
Zdeněk Štybar naopak zůstal ve skupině s Kittelem. Pro tuto početnou skupinu to dnes bude velmi náročné, protože se jede za silného bočního větru.
134'
Aktivita týmu Sunweb dnes dělá paseku silnému obsazení vedoucího úniku. Sunweb se totiž snaží zvyšovat tempo a náskok uprchlíků stagnuje.
136'
Jezdci stáje Sunweb v několika kilometrech váhali, ale nyní už nabrali pořádné tempo a snaží se ujet Kittelovi. Pro německého spurtera to dnes může v bočním větru být hodně těžké.
138'
Skupinka uprchlíků v čele s de Gendtem si vypracovala takřka minutový náskok. Dalších dvacet sekund za pelotonem jede skupina Marcela Kittela.
140'
Marcel Kittel aktuálně ztrácí na vedoucí skupinku sedmdesát sekund. Velikost jeho ztráty však navýšil defekt zadního kola.
142'
Michael Matthews jede v dnešní etapě hodně aktivně a snaží se dostat pod tlak Marcela Kittela, který měl těsně pod kopcem technické problémy.
Horská prémie Cóte de Boussoulet (3. kategorie)

1. Thomas de Gendt 2 body
2. Sylvain Chavanel 1 bod
144'
Na první horské prémii dnes zvítězil Thomas de Gendt, hned za ním dojel domácí Chavanel!
145'
Marcel Kittel nestačil při stoupání tempu hlavního pole. Na čele druhé skupinky mu pomáhá Zdeněk Štybar. Pokud dnes nedojde na úspěšný únik, nesmí Kittel chybět mezi favority.
146'
Většina pelotonu se během stoupání dotáhla na skupinku uprchlíků. Skvělou práci odvádějí jezdci Teamu Sunweb. U Matthewse se však drží závodníci Quick-Stepu.
147'
Van Keirsbulck, který se v jedné z úvodních etap letošní Tour de France vydal do dlouhého úniku, nezachytil tempo v úvodu etapy a začíná zaostávat.
148'
Z pelotonu vyrážejí další a další závodníci. Dokonce jeden z jezdců Teamu Sky odskočil od Frooma a dojel do skupinky, která se vydává stíhat uprchlíky.
149'
K závodníkům, kteří se pustili do úniku se během výjezdu na první horskou prémii vydalo několik dalších jezdců.
150'
Závodníci už pomalu najíždějí do prvního stoupání dnešní etapy. Po poměrně klidném startu se pole cyklistů vydá na Cóte de Boussoulet.
152'
Thomas de Gendt zavelil do dalšího úniku. Belgický cyklista je na letošní Tour de France velmi aktivní a útočí na červená čísla pro největšího bojovníka.
153'
I druhý pokus o únik je u konce! Hlavní pole favoritů si před kopcovitým začátkem dává dobrý pozor a nenechává nikoho ujet.
154'
Vidět dnes chce být také John Degenkolb. Německý cyklista už před etapou avizoval, že bude podporovat Contadora, ale rovněž se pokusí vyhrát etapu.
155'
Hned tři jezdci se vydali do úniku a během několika metrů si vypracovali dvacetisekundový náskok. V pelotonu se však stále jede ve velmi vysokém tempu.
157'
Zajímavé dnes bude sledovat, zda Marcel Kittel zvládne sjezd z Centrálního masivu do rovin a bude atakovat další triumf.
159'
Již v úvodu dnešní etapy jsou hodně aktivní jezdci Teamu Sunweb. Zejména Michael Matthews si brousí zuby na etapové vavříny a dnes má jednu z posledních možností.
160'
Peloton se ale stále drží a úvodní únik dnešní etapy podle všeho nebude mít dlouhého trvání. Jezdci si dosud nedokázali vytvořit dostatečný náskok.
162'
Na čele se nám utvořila skupina snad patnácti jezdců. Dnešní etapa by díky svému profilu mohla nabídnout úspěšný únik.
164'
Hned na startu se nám od pelotonu oddělila početná skupina. Dnešní zajímavou etapu by mohl ovlivnit boční vítr.
165'
Dnešní etapa byla právě zahájena!
Celkové pořadí po 15. etapě

1. Christopher Froome (GBR/Sky) 64:40:21 hodin
2. Fabio Aru (ITA/Astana) +18 sekund
3. Romain Bardet (FRA/Ag2r) +23
4. Rigoberto Uran (COL/Cannondale Drapac) +29
5. Daniel Martin (IRL/Quick-Step Floors) +1:12 minuty
6. Mikel Landa (SPA/Sky) +1:17
7. Simon Yates (GBR/Orica-Scott) +2:02
8. Louis Meintjes (RSA/UAE Team Emirates) +2:02
9. Alberto Contador (SPA/Trek-Segafredo) +5:37
10. Damian Caruso (ITA/BMC) +6:05
Sprinterská prémie

Chantemerle-les-Blés – 121,5 km
Vrchařské prémie

Côte de Boussoulet (3. kategorie) – 20,5 km, délka 4,5 km, sklon 6,3%

Col du Rouvey (3. kategorie) – 65 km, délka 2,8 km, sklon 5,6%
Po volném pondělku se peloton vydá na rovinatou etapu, která bude finišovat v Romans-sur-Isére. Závěr etapy bude nesmírně zajímavý. Kilometr před cílem přejede peloton přes řeku Isére a poté jej v mírném stoupání čekají hned tři kruhové objezdy. Je tedy možné, že dnes uvidíme nějaké kolize.
Dobré odpoledne všem příznivcům cyklistiky! Letošní Tour de France vstupuje do svého závěrečného týdne. Společně se dnes podíváme na 16. etapu na trase Le Puy-en-Velay – Romans-sur-Isère.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:40.Klasická verze
Mobilní verze