11. etapa: Albi - Toulouse | ONLINE | 17.7.2019 13:45 | Tour de France 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tour de France - 11. etapa: Albi - Toulouse -  ONLINE PŘENOS -  17. července 2019   13:45

Ukončeno

11. etapa: Albi - Toulouse

Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto přenosu je to vše, děkujeme za pozornost.
Pořadí po jedenácti etapách
1. Julian Alaphilippe (DQT) – 47h 18' 41''
2. Geraint Thomas (INS) +1:12
3. Egan Bernal (INS) + 1:16
4. Steven Kruijswijk (TJV) + 1:27
5. Emanuel Buchmann (BOH) + 1:45
6. Enric Mas (DQT) + 1:46
7. Adam Yates (MTS) + 1:47
8. Nairo Quintana (MOV) + 2:04
9. Daniel Martin (UAD) + 2:09
10. Thibaut Pinot (GFC) + 2:33
-----------------------------------------------
17. Roman Kreuziger (TDD) + 3:28
40. Peter Sagan (BOH) + 25:04
.
V celkovém hodnocení se toho moc nezměnilo. Jedinou změnu na nejvyšších příčkách způsobil Giulio Ciccone, který poslední kilometry vypustil a s dvanáctiminutovou ztrátou dojel úplně poslední. Desátou příčku předchozího držitele žlutého trikotu převzal domácí Francouz Warren Barguil. Posun o jednu příčku zaznamenal také český cyklista Roman Kreuziger, jenž vjede do hor jako sedmnáctý muž celkového pořadí.
Výsledky jedenácté etapy
1. Caleb Ewan (LTS) – 3h 51' 26''
2. Dylan Groenewegen (TJV) + 0''
3. Elia Viviani (DQT) + 0''
4. Peter Sagan (BOH) + 0''
5. Jens Debusschere (TKA) + 0''
6. Sonny Colbrelli (TBM) + 0''
7. Jasper Philipsen (UAD) + 0''
8. Cees Bol (SUN) + 0''
9. Alexander Kristoff (UAD) + 0''
10. Warren Barguil (PCB) + 0''
--------------------------------------------
34. Roman Kreuziger (TDD) + 0''.
Poslední etapa před vjezdem do Pyrenejí měla poklidný průběh až do závěrečných třiceti kilometrů, kdy jediný pád odnesl zlomenou klíční kostí Niki Terpstra z týmu Total Direct Energie. V té době se pomalu chýlil ke konci únik čtyř jezdců, z nichž na čele nejdéle vydržel Aimé De Gendt. Ten se osm kilometrů před cílem pokusil o poslední útok, jenže až do cíle ho nedotáhl. Rozhodnout musel závěrečný spurt, v němž 165 centimetrů vysoký Caleb Ewan o milimetry předčil Dylana Groenewegena. Stáji Jumbo-Visma tak jen o malý kousek utekl už pátý triumf.
Symbolický souboj dvou veleúspěšných týmů z dosavadního průběhu závodu dopadl lépe pro Australana z týmu vlastnícího puntíkovaný trikot. Až za třetím Vivianim skončila slovenská hvězda Peter Sagan.
Jedenáctá etapa skončila.
CÍL'
Mike Teunissen na prvním místě připravil pozici pro kolegu Groenewegena. Tomu ve dlouhém spurtu ale nevydržely síly a Caleb Ewan jej na poslední chvíli o milimetry předjel!
1 km'
Začíná poslední kilometr, do kterého vstupuje na čele dánský mistr Michael Mørkøv!
2 km'
Jezdci mají za sebou několik nepříjemných zákrut a teď už zahajují poslední dva kilometry. Nejvíce vidět šla na chvíli stáj Bora-hansgrohe.
3 km'
Tempo diktuje tým Jumbo-Visma. Dočkají se žlutočerní už pátého prvenství?
4 km'
Aimé De Gendt z Wanty-Groupe Gobert to až do cíle nedotáhne. Hladová smečka je už pouze pár metrů za jeho zády. Cena pro největšího bojovníka by ale Belgičana minout neměla.
5 km'
Peloton se kvůli kruhovým objezdům hodně roztáhl. Na čele však zůstávají týmy s nejlepšími spurtery.
6 km'
Sympatický útok Aimého De Gendta pokračuje. Posledních šest kilometrů pro něj ale bude takřka nekonečných.
8 km'
Peloton na to musel pořádně šlápnout, protože Aimé De Gendt v technické pasáži opětovně získal čtyřicetivteřinový náskok!
9 km'
Člen Lotto Soudal Jasper De Buyst se na úzké rovince nevešel do vozovky a skončil v příkopu. O nic vážného se však nejedná.
10 km'
Vítěz všech tří prémií Anthony Pérez jako první vypadl z úniku. Na samotném čele si naopak udělal náskok Aimé De Gendt
11 km'
Těsně před vjezdem do Toulouse čeká na závodníky hned několik ostrých zatáček. Doufejme, že se vše obejde bez karambolů.
13 km'
Tony Martin velkou část etapy táhl peleton, aby si z něj třináct kilometrů před cílem vystoupil. Vepředu začíná tahat Bora s Peterem Saganem.
15 km'
Quintana, Porte, Woods a další se už před jistou dobou zapojili zpět do pelotonu. Trio Ciccone, Langeveld a Nizzolo naopak nabralo ztrátu šesti minut.
17 km'
Další tři kilometry a dalších bezmála dvacet stažených vteřin. Je otázkou minut, kdy vedoucí čtveřice spadne do hloubi pole.
20 km'
Zatímco Ciccone nabral na peloton více než čtyřminutovou ztrátu, tak početný balík metr po metru dojíždí čtyřčlenný únik. Rozdíl aktuálně činí padesát vteřin.
23 km'
Do velkých problémů se dostal desátý muž celkového pořadí Giulio Ciccone. Předchozí držitel žlutého trikotu jede daleko za pelotonem ve společnosti týmového vozu.
25 km'
Je to potvrzeno, Niki Terpstra z týmu Total Direct Energie je sedmým závodníkem, který na letošní Tour končí.
27 km'
Nejedním krvavým šrámem odnesl pád i třicetiletý Ital Giacomo Nizzolo, který měl v dnešní etapě usilovat o prvenství.
28 km'
Oběti pádu naštěstí mají dostatek času na to, aby téměř půlminutovou ztrátu dojeli. Niki Terpstra mezitím stále sedí na vozovce a zůstává v péči lékařů.
29 km'
Jistou ztrátu nabral i Nairo Quintana z Movistaru, kterému dorazil na pomoc Carlos Verona. V poměrně velké skupině opozdilců je i Richie Porte.
31 km'
První komplikace v průběhu dnešní etapy! Hromadný pád nejhůře odnesl Niki Terpstra z Total Direct Energie. Na první pohled to vypadá na problém s klíční kostí.
33 km'
Poslední dojezd se na místě dnešního cíle konal v roce 2008. V prudkém dešti tehdy triumfoval Mark Cavendish, jenž se letos nevešel do nominace jihoafrické stáje Dimension Data.
35 km'
Mezi jezdci stále panuje klid před bouří. Všechno směřuje ke spurterskému finiši v Toulouse, kde se bude končit už podevatenácté v historii závodu.
43 km'
Peloton, ze kterého stále nikdo neodpadl, neponechává nic náhodě. Ztrátu zmenšil na minutu a na dlouhých rovinkách už má svou kořist téměř na dohled.
47 km'
Jezdci vyjeli z historického města Lavaur a přes řídce zalidněnou oblast se blíží k pravotočivé zatáčce za vesničkou Vendine, kde už půjde pomalu do tuhého.
52 km'
Peloton postupně zrychluje, ztráta na vedoucí kvarteto je kolem osmdesáti vteřin.
54 km'
Cílové město Toulouse hlásí teplotu 32°C. Podle všeho se tak jedná o dosud nejtepleší etapu, v minulých dnech bylo mnohem chladněji. Na nepřízeň počasí si závodníci přesto nemohli stěžovat.
58 km'
Na začátku pelotonu jsou stále aktivní Lotto Soudal a Deceuninck-Quick-Step. Ještě větší zastoupení však má stál Jumbo-Visma, která se pokusí vyhrát už pátou etapu.
63 km'
Poprvé za posledních sto kilometrů se náskok uprchlíků smrskl pod dvě minuty. Není pochyb o tom, že únik je určený k zániku.
68 km'
Projíždí se občerstvovací stanicí, takže všichni závodníci mohou v klidu doplnit zásoby různých tyčinek a jiných dobrot.
72 km'
Další hodinku by se nemělo dít nic podstatného. Peloton má uprchlíky pod kontrolou a den před třetí horskou etapou určitě nebude chtít plýtvat silami.
76 km'
Účastníci Tour pomalu vyjíždí z patnáctitisícového města Gaillac a pokračují dále jižním směrem. Až kousek před cílem se bude odbočovat na západ do Toulouse.
80 km'
Výsledky sprinterské prémie v Gaillac:
1. Anthony Pérez (COF) – 20 bodů
2. Aimé De Gendt (WGG) – 17 bodů
3. Lilian Calmejane (TDE) -15 bodů
4. Stéphane Rossetto (COF) – 13 bodů
5. Elia Viviani (DQT) – 11 bodů
6. Peter Sagan (BOH) – 10 bodů
7. Sonny Colbrelli (TBM) – 9 bodů
8. Daniel Oss (BOH) – 8 bodů
9. Jasper Stuyven (TFS) – 7 bodů
10. Michael Mörköv (DQT) – 6 bodů
11. Thomas De Gendt (LTS) – 5 bodů
12. Maxime Monfort (LTS) – 4 body
13. Marcus Burghardt (BOH) – 3 body
14. Florian Vachon (ARK) – 2 body
15. Greg Van Avermaet (CCC) – 1 bod
80 km'
Větší boj o body svedli nejlepší spurteři z pelotonu. Jedenáct bodů za páté místo ukořistil Viviani, nicméně hned za ním dojel majitel zeleného trikotu Peter Sagan.
80 km'
Pérez, A. de Gendt, Calmejane a Rosseto. V tomto složení dojela vedoucí čtveřice na sprinterskou prémii! Vítěz tradičně bere dvacet bodů.
82 km'
Calmejane, Rossetto, Pérez a de Gendt opět získali více než tři minuty. V končícím sjezdu se však ztráta pelotonu zase zmenšuje.
85 km'
Jinak se na čele nejčastěji objevují dresy Lotto Soudal a Deceuninck-Quick-Step. Se žlutým dresem nyní vykukuje i jeho lídr Julian Alaphilippe.
88 km'
Za nitky pelotonu začala na chvíli tahat stáj AG2R La Mondiale. Za tímto francouzským týmem se už začínají na sprinterskou prémii chystat zájemci o zelený dres.
89 km'
Jeden bod a dobrý pocit z vítězství na této prémii ukořistil Anthony Pérez, který ukázal největší motivaci i na předchozím kopci.
92 km'
Čelo závodu už začalo stoupat na Côte de Castelnau-de-Montmiral, kde se nachází vrchařská prémie čtvrté kategorie. O žádnou těžkou šichtu se ale nejedná, průměrný sklon je pouze 3,8%
95 km'
Náskok úniku na peloton tvořený 166 jezdci se dlouhodobě ustálil na dvou a půl minutách. Balík tak zůstává v naprostém klidu.
99 km'
Etapu aktuálně vede Aimé de Gendt, což je pětadvacetiletý belgický debutant. Žádnou rodinnou spojitost se slavnějším Thomasem de Gendtem však nemá.
105 km'
V úniku jedoucí Lilian Calmejane reprezentuje tým Total Direct Energie, který ještě ani jednou neměl na probíhající Tour svého zástupce mezi deseti nejlepšími jezdci jednotlivých etap. Žádná jiná stáj tak špatnou bilanci nemá.
109 km'
Závodníci se vrátili na úplnou rovinu, po které se pojede až do 2,5 km dlouhého stoupání na vrchařskou prémii čtvrté kategorie. Hned po ní budou mít práci i sprinteři.
117 km'
Peloton se v mírném klesání do vesničky Bruniquel hodně natáhl. Jeho ztráta na čtyřčlenný únik se opět vrátila na dvě a půl minuty.
120 km'
Probíhající etapa do Toulouse byla předem označovaná jako ta nejlehčí z letošního itineráře Tour. Není se tak co divit, že z pelotonu ještě neodpadl ani jeden člověk.
123 km'
Ani vedoucí kvarteto nejede v bůhvíjak ostrém tempu. Za první hodinu dnešní etapy odjelo pouze 37 kilometrů. Peloton tak nebude mít starosti s dojetím tohoto úniku.
127 km'
Pouze jeden ze sto sedmdesáti jedoucích závodníků během dneška slaví životní jubileum. Jedná se o jezdce Astany Omara Fraileho, který má 29. narozeniny. Včera mimochodem slavil i čerstvě šestatřicetiletý spurter André Greipel.
131 km'
Časové manko pelotonu během krátkého stoupání narostlo na tři a půl minuty.
134 km'
Pro dva bodíky za první místo na vrchařské prémii třetí kategorie si v poklidu dojel Anthony Pérez z Cofidisu. Zbylý bod si vzal Aimé De Gendt.
136 km'
Uprchlík Lilian Calmejane měl na startu etapy o motivaci postaráno, neboť se vyjíždělo z jeho rodného města Albi. V celkovém pořadí je se ztrátou hodiny a čtvrt až na 116. příčce.
140 km'
Stoupání na Côte de Tonnac měří 3,6 kilometru a míří do výšky 346 metrů nad mořem. Průměrný sklon je necelých pět procent.
144 km'
Pomalu se blížíme první horské prémii třetí kategorie. Aspirantů o puntíkovaný dres se však týkat nebude, body si rozdělí únik, který vede o dvě minuty a čtyřicet vteřin.
147 km'
Elitní spurter Michael Matthews se ocitl několik desítek metrů za pelotonem, nicméně by se měl přes kolonu aut rychle prokousat zpět. Tempo rozhodně není vysoké.
149 km'
Náskok tří Francouzů a jednoho Belgičana se už tolik nezvedá. Mezera se ustálila na dvou a půl minutách, což není pro peloton sebemenší problém.
151 km'
Dvaatřicetiletý závodník Stéphane Rosetto je při svém debutu na Tour de France hodně vidět. Člen dvojnásobně oslabeného Cofidisu se vydal už do čtvrtého úniku.
155 km'
Na čele balíku nyní operuje tým Lotto-Soudal. Náskok vedoucí skupinky se přesto zvýšil na dvě a čtvrt minuty.
158 km'
Na start jedenácté etapy se nepostavil syn slavného otce Rick Zabel. Člena týmu Kaťuša-Alpecin skolila nemoc.
160 km'
Hlavní balík jede v naprostém klidu a užívá si krásného letního počasí. Na jihu Francie svítí sluníčko tvořící teplotu devětadvaceti stupňů. Vítr fouká z boku, ale jeho síla je vesměs zanedbatelná.
163 km'
Peloton velmi rychle nabral na vedoucí skupinku ztrátu jedné minuty a dvaceti sekund.
165 km'
Do úniku se vydal Aimé De Gendt (WGG), společně s ním Anthony Pérez, Stéphane Rossetto (oba Cofidis) a Lilian Calmejane z týmu Total Direct Energie.
167 km'
Christian Prudhomme ze svého ředitelského vozu odmával oficiální začátek etapy. První únik na sebe nenechává dlouho čekat, dopředu se vydala čtyřčlenná skupina.
Etapa byla odstartována.
Všech 170 cyklistů již vyrazilo z města Albi. Samotný ostrý start je však čeká za nějakých pět kilometrů.
Jedenáctá etapa startuje v padesátitisícovém městě Albi, kde týmy absolvovaly konec 10. etapy i následný volný den. Na programu budou dvě vrchařské prémie. Ta první, jež spadá do třetí kategorie, přijde na řadu už na 32. kilometru. Její vítěz získá dva body, zatímco na 77. kilometru půjde pouze o jediný bodík. Hned poté přijde na řadu sjezd do města Gaillac a jediná sprinterská prémie, jejíž vítěz tradičně uzme dvacet bodů. Cílová páska je nachystána v mírném klesání, po 167 odjetých kilometrech se bude končit v Toulouse.
Průběžné pořadí

1. Julian Alaphilippe (DQT) – 43h 27' 15''
2. Geraint Thomas (INS) +1:12
3. Egan Bernal (INS) + 1:16
4. Steven Kruijswijk (TJV) + 1:27
5. Emanuel Buchmann (BOH) + 1:45
6. Enric Mas (DQT) + 1:46
7. Adam Yates (MTS) + 1:47
8. Nairo Quintana (MOV) + 2:04
9. Daniel Martin (UAD) + 2:09
10. Giulio Ciccone (TFS) + 2:32
-----------------------------------------------
18. Roman Kreuziger (TDD) + 3:28
42. Peter Sagan (BOH) + 25:04
.
Soutěž o zelený dres (nejlepší sprinter)
1. Peter Sagan (BOH) – 229 bodů
2. Michael Matthews (SUN) – 167
3. Elia Viviani (DQT) – 153

Soutěž o puntíkovaný dres (nejlepší vrchař)
1. Tim Wellens (LTS) – 43 bodů
2. Thomas De Gendt (LTS) – 37
3. Giulio Ciccone (TFS) – 30

Soutěž o bílý dres (do 25 let)
1. Egnal Bernal (INS) 43h 28' 31''
2. Enric Mas (DQT) + 0:30
3. Giulio Ciccone (TFS) +1:16

Soutěž týmů (podle tří nejvýše postavených)
1. Movistar – 130h 45' 20''
2. Trek-Segafredo + 1:30
3. BORA-hansgrohe +14:39.
Předchozí etapa

Desátá část závodu, která byla tou poslední před dlouho vyhlíženou denní přestávkou, měla být poklidnou transitní etapou do Albi, kde si to měli rozdat ti nejlepší spurteři. Dlouhou dobu tomu vše napovídalo, dokud na to nešlápl tým Ineos a v bočním větru nezačal trhat do té doby celistvý peloton.

Zhruba pětatřicet kilometrů před cílem převzaly taktovku týmy Education First a Quick-Step, na což doplatilo hned několik favoritů na celkové pořadí. Nejhůře dopadl člen úspěšného týmu Jumbo-Visma George Bennett, jenž nabral desetiminutovou ztrátu, a ze čtvrtého místa se propadl až do hloubi třetí desítky. Ostrému tempu podlehli také Ciccone, Pinot, Uran, Fuglsang, Porte, Landa, Nibali a další, takže v první skupině jedoucí lídr Julian Alaphilippe zvýšil své celkové vedení bezmála o minutu.

Z nečekaně divoké etapy, kterou v závěrečném spurtu ovládl před Italem Vivianim trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Wout van Aert, těžil Ineos, jehož jezdci Geraint Thomas a Egan Bernal se v celkovém pořadí posunuli na 2. a 3. místo. Pěkný posun zaznamenal také Roman Kreuziger, který přeťal cílovou pásku na 24. místě a posunul se tak na 18. příčku.
Všem cyklistickým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z průběhu jedenácté etapy ikonického závodu Tour de France. Cesta pelotonu z města Albi do cílového Toulouse započne ve středu v 13:45!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:45.
Články odjinud