Chabib Nurmagomedov - Justin Gaethje | ONLINE | 24.10.2020 22:43 | UFC 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

UFC - Chabib Nurmagomedov - Justin Gaethje -  ONLINE PŘENOS -  24. října 2020   22:43

Ukončeno

Chabib Nurmagomedov - Justin Gaethje

Přenos se aktualizuje automaticky

Touto informací se s Vámi z tohoto večera MMA loučím, přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
V pozápasovém rozhovoru Chabib šokoval, když ohlásil konec kariéry a nechal rukavice uprostřed oktagonu!
První kolo přineslo vyrovnaný fight, Gathje předvedl několik slibných útoků, jenže soupeřem nedokázal až tak moc vážně otřást. No a ve druhém kole ukázal Nurmagomedov svou největší zbraň, dostal boj na zem a bleskově jej ukončil. CHABIB NURMAGOMEDOV je stále šampionem lehké váhy!
1:34'
Je dobojováno. Tak tohle bylo rychlé a pro Gaethjeho kruté. Nurmagomedov zamkl soupeře, nasadil triangle choke a zápas ukončil! Gaethje odlepal, nicméně sudímu to uniklo a tak Justin na chvíli usnul.
1:20'
Jsme na zemi, Chabib v plném mountu!
0:45'
Jenže Justin se pomstil dvěma údery na hlavu a hlavně calf kickem, který Chabibovi vůbec nechutnal.
0:30'
Chabib vstoupil do druhého kola o poznání aktivněji a tlačí.
Začalo druhé kolo.
První kolo skončilo.
4:55'
Nakonec z toho byl dokonce pokus o obrat, Justin pokoušel armbar, už se ale v tomto kole nic extra nestane.
4:30'
První povedený strh, nechal se od Chabiba svázat.
3:55'
Chabib lehce zaplaval, neboť schytal nepříjemnou na hlavu. A musel rychle utíkat.
3:15'
Chabib tlačí, na Gaethjem to vypadá, že mu došla síla. Což by bylo v prvním kole hodně překvapivé.
2:55'
A další calf kick od Gaethjeho.
2:05'
Nurmagomedov zachytil Gaethjeho nohu, Justin ale ubránil první pokusy o strh.
2:00'
Nepříjemný calf kick od Gaethjeho.
1:45'
Justin využil výpadu soupeře a trefil.
1:15'
Gaethje lehce trefil pravou, pro Chabiba to ale nebezpečné až tak nebylo.
0:55'
Zatím jsme viděli pouze náznaky o výpady, žádné skutečné útoky.
0:30'
Začátek je velmi opatrný, nikdo nechce vyrazit jako první.
Začalo první kolo.
Na úvod tu máme show Bruce Buffera, který svým neopakovatelným způsobem představuje oba bojovníky.
A teď už šampion, Orel z Dagestánu, Chabib Nurmagomedov. Na své cestě je hodně soustředěný.
Justin Gaethje je na cestě do oktagonu a vypadá hodně nabuzeně.
Zápas ve Flash Forum v Abú Dabí začne cca ve 22:30, což se ale může samozřejmě změnit v návaznosti na předcházející zápasy. Rozhodně si jej ale nenechte ujít a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Je tu zřejmě nejočekávanější titulový zápas roku 2020, bitva o trůn UFC v lehké váze!

Chabib „The Eagle“ Nurmagomedov (bilance 28-0, v UFC 12-0) je v současné době zřejmě nejlepším bojovníkem planety. Dvojnásobný světový šampion v Combat Sambo ukazuje své kvality proti každému, kdo se mu postaví do cesty a k tomu si pomáhá svým neskutečným wrestlingem, na kterou nikdo není schopen najít protizbraň. Dnes jej čeká třetí obhajoba titulu a určitě bude ta nejobtížnější ze všech. Orel z Dagestánu se musel vypořádat se ztrátou svého otce a trenéra, který v květnu tohoto roku zemřel. Chabib ani nevěděl, zda má sílu ještě pokračovat, nicméně touha jeho i jeho otce, dotáhnout bilanci na neskutečných 30-0 jej opět přivedla k tréninku a souboji v octagonu.

Dnes se ale postaví zřejmě své největší výzvě, Justin „The Highlight“ Gaethje (bilance 22-2, v UFC 5-2) je ve vrcholné formě. Dělá čest své přezdívce, všechny zápasy, které v UFC měl, byly ohodnoceny bonusy za Výkon večera, či Zápas večera a to je potřeba ještě vzít v potaz, že Gaethje neměl dlouho v pořádku zrak a vše se upravilo až po operací očí. Teď je ještě nebezpečnější a přesnější, o čemž se letos v květnu přesvědčil Tony Ferguson, který byl ukončen po tvrdém bití v pátém kole. Tato jeho výhra opět odsunula dlouho plánovanou bitvu Chabib vs. Ferguson a naopak Justin si ziskem interim titulu vybojoval šanci získat hlavní pás.

Gaethje je tvrdý striker, který již nějakou dobu vyhlašuje, že soupeři ukáže krev a hodlá jej mučit. Na druhou stranu, Chabib je skvělý v boji na zemi a i dnes se o to bude opírat. Ukáže se tak, jak je na tom Gaethjeho wrestling, který ještě nemusel až tak moc praktikovat. Sám říká, že je v něm skvělý, takže to může být střet dagestánské wrestlingové školy proti té All American.

Co může také zápas ovlivnit, je to, v jaké kondici šampion bude. Při oficiálním vážení měl Chabib problémy váhu udělat, musel donaha a na váhu mu museli pomoci dva asistenti. Až tak s ním hubnutí zamávalo. Vše ale dobře dopadlo, a titulové bitvě tak už nic nebrání.
Dobrý večer u UFC 254. Společně se podíváme na titulový zápas v lehké váze mezi Chabibem Nurmagomedovem a Justinem Gaethjem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:00.
Články odjinud