Katlyn Chookagianová - Cynthia Calvillová | ONLINE | 22.11.2020 04:49 | UFC 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

UFC - Katlyn Chookagianová - Cynthia Calvillová -  ONLINE PŘENOS -  22. listopadu 2020   04:49

Ukončeno

Katlyn Chookagianová - Cynthia Calvillová

Přenos se aktualizuje automaticky

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost a sledujte s námi i další zápasy na dnešní hlavní kartě UFC.
Vítězka: Katlyn Chookagianová (na body – jednomyslně)
Výsledek 30:27 a tedy výhra u všech tří rozhodčích hovoří jasnou řečí. Katlyn Chookagianová se hlásí o šanci v titulovém klání muší váhy, protože s naprostým přehledem zatočila se čtyřkou své divize. Poměrně dlouho jsme neviděli tak přesvědčivý a interesantní výkon v tříkolové přestřelce, která nebyla zakončena předčasným finišem. Chookagianové v zápase logicky pomáhal boj ze vzdálenosti, kde využila lepší fyzické parametry. Jen na hlavu poslala podle statistik bezmála 50 úderů. Navíc se úspěšně vyhnula všem pokusům o takedown v prvním kole a Calvillová již neměla v dalším průběhu sílu se o strhy pokoušet znovu. Přestože v závěru trefila jeden dramatický úder, připisuje si zcela jasnou porážku. Blonde Fighter se po prohře s Andradeovou vrací do zelených hodnot.
05:00'
Konec zápasu
04:40'
Dobrá kombinace pomohla Calvillové ke zvýšenému tlaku a i s rotrženým nosem jedinkrát v utkání překvapila soupeřku, která se odhodlala jen k obrannému úprku. Půjde se k bodovým lístkům. Přestože Calvillová zvedá ruce, moc šancí nemá.
04:02'
Poslední minutku vykopla Calvillová zajímavým jabem, ovšem ten neprošel až k bradě. Chookagianová předvádí dominantní vítězství, které je už téměř jisté.
03:17'
Nezdálo se, že by přišel přesný úder, ale Calvillová patrně podklouzla a už ležela na zemi. Jenže Chookagianová nemusí spěchat a počká si, až se její protivnice vrátí na nohy.
02:50'
Calvillová minimálně v závěrečné rundě zvýšila pohyb a možná si chystá finální pokus o takedown. Toto kolo je zatím na body srovnané.
02:12'
Dva jaby z přední ruky zafungovaly a znovu vyprovokovaly Calvillovou k tomu, aby si nenechala toto počínání líbit. Jenže to pak logicky vede v postoji k dalším chybám.
01:25'
Jeden úder Calvillové na prsa a pak i do žeber, to je ale hodně málo. Chookagianová vypadá ve stavu, kdy by podobné tečky mohla dostávat ještě deset hodin.
00:42'
Je to ale Chookagianová, kdo nadále kontroluje oktagon a postavení v něm. Možná se proti unavené soupeřce pokusí i o předčasný konec.
00:12'
Je jasné, že Calvillová musí jít pro ukončení, pokud dnes chce vyhrát. I přesto, že na cestě vždycky nakoupí úder, musí se pouštět do přestřelek.
00:01'
Začátek 3. kola
05:00'
Konec 2. kola
04:44'
Parádně se Katlyn trefila. Trojice úderů v řadě se svezla po hlavě Calvillové, která toho má plné zuby.
04:22'
A další lowkick, který donutil Calvillovou ke svižnému výpadu. Bohužel pro ni však zcela minula.
03:42'
Hodně tvrdý lowkick, po kterém se Calvillová úplně přetočila na druhou stranu, než do té doby postávala. Chookagianová ovšem neblázní, jde o téměř profesorský výkon.
02:51'
Nejlepší úder Calvillové v tomto kole a asi i v zápase. Z předklonu vyhledala bradu, ovšem Chookagianová reaguje dalším tvrdým jabem a bere soupeřce získaný vítr z plachet velmi záhy.
02:15'
Těsně před polovinou kola jsme na středu oktagonu, intenzita úderů i jejich počet, to vše převažuje ve prospěch Blonde Fighter.
01:28'
Calvillová by se měla prezentovat rychlejšími přískoky, jenže to je právě zbraň Chookagianové. Jedenatřicetiletá bojovnice nechce připustit komplikace.
00:55'
Kontrolování vzdálenosti ze strany Chookagianové hraje v tomto utkání první housle. Znovu se dvakrát skvěle trefila.
00:15'
Calvillová se ihned snaží měnit úrovně svého zaměření. Po nápadité otočce vystřihla atraktivní kop patou na hlavu, ovšem Chookagianová se ani nezatřásla.
00:01'
Začátek 2. kola
05:00'
Konec 1. kola
04:50'
Chookagianová si s velkým přehledem došla pro úvodní body. Po pěti minutách nevypadá ani příliš udýchaně.
04:17'
Tvrdá kombinace přinesla úspěch na obou stranách. Vypadá to, že zhlédneme boj bez většího respektu.
03:43'
Je zjevné, že tempo diktuje Chookagianová. Tentokrát zvolila nepříjemné biče z dolních končetin. Calvillová stále čeká na dotažený strh.
03:05'
Chookagianová se tentokrát trochu bezhlavě pustila do soupeřky. Jedna rána z její dílny dopadla, pak se ovšem musela stáhnout, protože sama nepříjemně inkasovala.
02:29'
Vnitřní lowkick nepřinesl velké nebezpečí, a tak se Calvillová uchýlila k takedownu. Ovšem ten soupeřka ustála a je tu znovu přestřelka.
01:49'
Hodně pracuje s náznaky Katlyn Chookagianová. Po třech úderech naprázdno přijde jeden ostrý, takže Calvillovou dnes nečeká vůbec snadné čtení pohybu soupeřky.
01:05'
Po kvalitní kombinaci přední zadní ze strany Chookagianové přišel lowkick, který Calvillová zachytila a chtěla zápas přenést na zem. Nicméně tam se zápasnice dlouho nezahřály.
00:48'
Calvillová bude zřejmě kopat, aby zvládla na svou soupeřku v pohodě dosáhnout.
00:15'
Znovu bude Chookagianová využívat svou tradiční výškovou převahu a také lepší dosah. Hned na úvod bojuje z velké vzdálenosti.
00:01'
Začátek 1. kola
Do oktagonu nyní zamíří dvě třicátnice z USA. Katlyn Chookagianová je hodně namotivovaná a směrem ke kleci doslova běží. Je zjevné, že vítězka tohoto utkání bude dnes velmi bedlivě sledovat souboj mezi Valentinou Ševčenkovou a Jennifer Maiaovou.
CYNTHIA CALVILLOVÁ
Přezdívka: Žádná
Skóre: 9-1-1


Na opačné straně stojí Cynthia Calvillová, která je pouze o dva roky starší, nicméně v tomto duelu bude hájit roli favoritky. Calvillová doposud zápasila pouze v jedenácti zápasech, nicméně prohrála jedinkrát. Bylo tomu tak před necelými třemi lety, souboj proti Carle Esparzové nakonec skončil porážkou po limitu. Rodačka z Californie zůstává už čtyři zápasy v řadě nepřemožená, naposledy její strategicky vyspělý výkon stačil na Jessicu Eyeovou, která se do utkání nedokázala pořádně dostat. Calvillová skvěle nastupovala na takedowny, které byly její hlavní účinnou zbraní při cestě za výhrou. Přestože nedokázala nasadit škrcení, kontrolou na zemi přesvědčila všechny tři rozhodčí, aby zápas přisoudili na její stranu. Ve svém skóre už má také jednu remízu, ke které došlo na eventu s hlavním zápasem Overeem vs. Rozenstruik.
KATLYN CHOOKAGIANOVÁ
Přezdívka: Blonde Fighter
Skóre: 14-4-0


Bývalá vyzývatelka o titulový pás muší divize naposledy prohrála s Jessicou Andradeovou téměř přesně před měsícem. Přestože Katlyn Chookagianová zvládala převážnou část úvodního kola kontrolovat přestřelky se svou soupeřkou, v závěrečném klinči neuhlídala brutální úder na spodek a neubránila se předčasnému ukončení. Předtím se jednatřicetiletá bojovnice hned dvakrát potkala s příjmením Ševčenková. V prvním případě nestačila na dominantní Valentinu, když ve třetím kole nedokázala nadále čelit jejím tvrdým loktům a dalším úderům. Následně se však blonďaté bojovnici podařilo vyzrát na Valentininu sestru Antoninu, kterou v březnu tohoto roku udolala prostřednictvím jednomyslného rozhodnutí na body. Chookagianová se vyžívá v taktickém boji, nepouští se do divokých přestřelek a raději kontroluje duely ze vzdálenosti. Její styl není divácky tolik atraktivní, naprosto ho ale ovládá, o čemž svědčí 11 vítězství, které jí přisoudili bodoví rozhodčí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:47.
Články odjinud