OH - Volejbal - OH - volejbal - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Čína  : Turecko - 25. července 2021   09:25

Čína
Jüan Sin-jüe, Ču Tching (C), Kung Siang-jü, Wang Jüan-jüan, Čang Čchang-ning, Liou Siao-tchung, Jao Ti, Li Jing-jing, Ting Sia, Jen Ni, Wang Meng-ťie (L), Liou Jen-chan
Rodriguezová (ESP), Macias (MEX)
Ariake Arena, Tokio
Turecko
Akozová (L), Ozbayová, Senogluová, Ercanová, Caliskanová, Baladinová, Ismailogluová, Aydemir Akyolová, Bozová, Erdem Dundarová (C), Gunesová, Karakurtová.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji příjemné sledování Her a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Je dobojováno a my byli svědky překvapivého výsledku. Čína po celý zápas nedokázala najít recept na skvělou obranu soupeřek, a když se k tomu přidaly vynikající výkony Karakurtové a Erdem Dundarové, dokráčelo Turecko k jasné výhře 3:0 a skvělému vstupu do skupiny B tohoto turnaje.
Konec zápasu
14:25'
A je dobojováno, hned první mečbol končí zápas, když na vině byl nepřesný útok Číňanek. Turecko vítězí v setu 25:14!
14:24'
Smeč Liou Jen-chan letí do autu, je tu hromada mečbolů pro Turecko!
14:23'
Ještě jeden oddechový čas pro Čínu.
14:23'
A po drtivém bloku Erdem Dundarové už jen dva.
14:22'
Liou Jen-chan nestihla přihrávku na síť, míč spadl na stranu Číny. Turecku schází tři body k celkové výhře.
14:21'
Povedená ulejvka Ozbayové, Číňanky zareagovaly příliš pozdě.
13:19'
Čína vzdoruje, blok zastavil útok Karakurtové.
12:19'
A teď stejná hráčka předvedla povedený blok.
11:19'
Jüan Sin-jüe smečuje křížem a má z bodu obrovskou radost.
10:19'
A už o devět po úspěšném dvojbloku Erdem Dundarové s Karakurtovou.
10:18'
Ale jen na chvíli, neboť z levé strany se křížem prosadila Gunesová. Zase je to o osm bodů.
10:17'
Čína lehce snižuje.
9:17'
Neúspěšný pokus Číňanek o technický oblouček, Ču Tching nepředvedla potřebně vysoký úder.
9:16'
Středem zaútočila Gunesová a její bombu nedokázal nikdo zastavit.
9:15'
Turecko hraje v pohodě a připisuje další důležitý bod.
9:14'
Teď se už ale rozčiluje celý turecký tým včetně trenéra a naznačují, že smečující hráčku míč zasáhl při bloku. A protest uspěl.
9:13'
Turecký útok skončil mimo kurt, Karakurtová uvažovala o možnosti využít video, ale nakonec od toho upustila.
8:13'
Útok středem, Jen Ni měla dost prostoru na ráznou smeč.
7:13'
Gunesové se dařilo lépe, povedlo se ji vytlouct bloky soupeřek.
7:12'
Už jen o pět, se svým útokem neuspěla Ozbayová.
6:12'
Čína snižuje, stále je to ale o šest bodů.
5:12'
Baladinová vytloukla čínské bloky. Turecko začíná svým soupeřkám nepříjemně unikat.
5:11'
Po návratu na palubovky smečovala Bozová a i ona byla úspěšná.
5:10'
Následuje oddechový čas pro Čínu.
5:10'
Eso Erdem Dundarové, náskok Turecka je pětibodový!
5:9'
Erdem Dundarová je teď nezastavitelný, připisuje si další bod po náběhu ke kůlu.
5:8'
Už to vypadalo na další úspěšný blok Turecka, míč ale nakonec dopadl těsně mimo kurt.
4:8'
Tři bloky Turecka, ten poslední přišel od Erdem Dundarové!
4:7'
Křížem poslala na druhou stranu smeč Čang Čchang-ning, je to teď přetahovaná o každý bod.
3:7'
Rychlý útok na Erdem Dundarovou, tohle čínské hráčky nedokázaly zastavit.
3:6'
Jüan Sin-jüe zakončila rychlým přistoupením na pravý kůl.
2:6'
Bod pro Turecko po přetlačované na síti.
2:5'
Snížení přes dvojblok, prosadila se Kung Siang-jü.
1:5'
Kung Siang-jü nevybrala smeč křížem podle svých představ, míč odlétl až za panely a už je to zase o čtyři body pro Turecko.
1:4'
Opět jsme kontrolovali video, turecké hráčky reklamovaly teč na síti, a měly nakonec pravdu!
1:3'
Číně nevychází vůbec nic. Po několika neúspěšných pokusech o smeč přišel blok Gunesové a bod pro Turecko.
1:2'
Špatný příjem ze strany Číny, pískal se nečistý úder.
1:1'
Už je ale srovnáno po rázném útoku od Karakurtové. Ting Sia její ránu nedokázala zpracovat.
1:0'
První bod třetího setu jde na stranu Číny.
0:0'
Začal třetí set.
Je za námi druhý set a i ten si pro sebe připsaly hráčky Turecka. Těm vyšel úvod, Čína zaspala a než se nadála, bylo to o osm bodů. Tento náskok pak Turecku stačilo udržovat, o což se starala zejména Ebrar Karakurtová, která je tahounem turecké ofenzívy. Máme tu tak velice překvapivý stav a favorit utkání má trable.
14:25'
A hned první setbol je využitý po tvrdé ráně od levého kruhu. Turecko ve druhém setu vítězí 25:14.
14:24'
Vytlučený blok Číny, důležitý bod připisuje Erdem Dundarová.
14:23'
A zase Čang Čchang-ning, nyní se sklepnutím technického pokusu o oblouček.
13:23'
Čang Čchang-ning procpala míč na opačnou stranu, Turecku nepomohl ani těsný dvojblok.
12:23'
Chyba na podání na straně Číny.
12:22'
Po hodně dlouhé době se Karakurtové nepovedl útok, svou smeč poslala pouze do sítě.
11:22'
Čang Čchang-ning zaútočila od levého kůlu a trefila se.
10:22'
Turecko vládne a po smeči Karakurtové přes trojblok chybí jejímu celku získat tři body.
10:21'
Karakurtová je k neudržení, předvedla další tvrdou ránu křížem a je tu zase koncovka setu.
10:20'
Čang Čchang-ning vytloukla turecký dvojblok a alespoň lehce snižuje.
9:20'
Další povedená rána od Karakurtové, tentokrát křížem!
9:19'
Karakurtová vytloukla čínské bloky. Zase je to o deset bodů.
9:18'
Gunesová měla dobrou pozici pro zakončení, míč se ji ale svezl po prstech a šlo to do autu.
8:18'
Ismailogluová přidává další bod po útoku křížem, následuje time-out Číny.
8:17'
Útok Baladinové po čáře, je tu sedmnáctý bod Turecka.
8:16'
Kung Siang-jü prostřelila trojblok Turecka.
7:16'
Karakurtová ochlazuje nadšení soupeřek úspěšným útokem od pravého kůlu.
7:15'
Výborné podání Čang Čchang-ning, hráčky na opačné straně nedokázaly servis vybrat.
6:15'
Čang Čchang-ning a její další útok smečí, turecké hráčky tuhle prudkou ránu nevybraly.
5:15'
Náběh na pravý kůl a nekompromisní útok Erdem Dundarové.
5:14'
Čang Čchang-ning prostřelila blok Turecka.
4:14'
Útok Ismailogluové sice soupeřky vybraly, ale míč šel do autu.
4:13'
Útok z pravé strany zakončila smečí Kung Siang-jü a aspoň lehce snižuje.
3:13'
Eso Karakurtové!
3:12'
Další dlouhá rozehra a opět s výsledkem pro Turecko. Sklepnutím připisuje bod Erdem Dundarová. A Číňanky se už po sobě začínají nervózně poohlížet.
3:11'
Přetlačovanou na síti vyhrály Číňanky, soupeřky si ale ještě nechaly překontrolovat video, neboť neměly pocit, že by se míč dotkl palubovky. A měly pravdu. Rozehra se opakovala a po několika blocích nakonec Karakurtová doslova prorvala míč na druhou stranu.
3:10'
Vůbec první bod pro Čínu v tomto setu, který si vybojovaly samy hráčky, jmenovitě to byla Kung Siang-jü.
2:10'
Dvojblok Turecka zastavil útok Li Jing-jing, je to o osm bodů.
2:9'
Další chyba na servisu na straně Turecka.
1:9'
Drtivá smeč Gunesové mezi dvě čínské hráčky!
1:8'
První bod pro Čínu v tomto setu, to vše po chybě Ozbayové na podání.
0:8'
Špatný příjem Wang Meng-ťie, její spoluhráčky to už pak nezachránily.
0:7'
Sedmý bod pro Turecko, soupeřky poslaly útok mimo kurt. Je tu to, co se dalo očekávat – time out pro Čínu.
0:6'
Už to vypadalo na první bod pro Čínu po razantní smeči, rozhodčí na umpiru ale vše otočila, neboť Ting Sia dle jejího uvážení bránila soupeřce jít pro míč pod síť.
0:5'
Ču Tching posílá svou smeč daleko do autu, už je to o pět!
0:4'
Číně nejde mezihra, po smeči Karakurtové nedokázaly hráčky v červeném opět zpracovat.
0:3'
Ču Tching pokazila příjem míče, Turecko vede už o tři body.
0:2'
Ulejvka přes síť, bod si připisuje Ismailogluová.
0:1'
Hned první útok Turecka ukázal, že se nic nemění, Gunesová předvedla další nekompromisní ránu.
0:0'
Začal druhý set.
Turecké hráčky překvapily své soupeřky kvalitním útokem, hrozila zejména Ebrar Karakurtová. Číňankám nevyšel úvod setu, nabraly ztrátu a i když v koncovce předvedly slušný finiš, na zisk setu to nestačilo.
21:25'
První set je ukončen po rychlé kombinaci a smeči Erdem Dundarové u levého kůlu. Turecko vítězí 25:21.
21:24'
Povedené podání, je to jen o tři body.
20:24'
První je odvrácen, Čang Čchang-ning vytloukla turecké bloky.
19:24'
Jsou tu setboly pro Turecko po pokažené kombinaci Číňanek!
19:23'
Vytlučené bloky, bod patří Gunesové.
19:22'
Ču Tching z druhé vlny trefuje smečí lajnu, soupeřky se po míči jen ohlédly.
18:22'
Gunesová šla rychle do vzduchu a smečí na levou stranu přidává 22. bod pro Turecko.
18:21'
Lehký oblouček přes síť, tohle turecké hráčky nevybraly. Máme zaděláno na možné drama v koncovce.
17:21'
Čang Čchang-ning doslova protlačila míč na opačnou stranu, zase je sníženo.
16:21'
Baladinová ale nadšení Číňanek chladí smečí po lajně.
16:20'
Liou Jen-chan snižuje po útoku z pravé strany, Čína rozhodně nic nevzdává.
15:20'
Erdem Dundarová přehnala sílu na podání, tohle šlo až do autu.
14:20'
Po návratu na palubovku skórovala opět důrazná Karakurtová.
14:19'
Další bod pro Čínu, tentokrát po útoku od levého kůlu v podání Ču Tching. A Turecko si bere oddechový čas.
13:19'
Li Jing-jing si vedla lépe, míč posadila přesně na lajnu.
12:19'
Ču Tching poslala svou smeč do zámezí, Turecko zase navyšuje náskok.
12:18'
Karakurtová je k neudržení a táhne ofenzívu Turecka.
12:17'
Bod přímo z podání pro Čínu, eso vystřihla Jüan Sin-jüe.
11:17'
Jenže o chvilku později přichází chyba na servisu.
10:17'
Útok levou stranou, Erdem Dundarová si našla dostatek volného prostoru.
10:16'
Už jen o šest, Čína si pomohla vytlučenými bloky.
9:16'
Ebrar Karakurtová je v ráži, opět zaútočila pravou stranou a prostřelila Čang Čchang-ning. Turecko vede o sedm bodů.
9:15'
Tentokrát se Karakurtová obešla bez videa, pouze procpala svou smeč na opačnou stranu sítě.
9:14'
Karakurtová se zasadila o kontrolu u videa, viděla totiž teč sítě ze strany Číny, video to ovšem nepotvrdilo.
8:14'
Karakurtová vytloukla čínský blok a podávat tak bude zase Turecko.
8:13'
Čína se po delší době prosadila na síti, postarala se o to Čang Čchang-ning.
7:13'
A vzápětí stejná hráčka vytloukla čínský blok. Je tu oddechový čas pro Čínu.
7:12'
Baladinová zatím na síti vládne, nyní byla součástí tureckého dvojbloku, který uzemnil míč na opačnou polovinu.
7:11'
Čínská smeč letí daleko do autu, už je to o čtyři!
7:10'
Baladinová ale vzápětí smečí z levé strany vrací Turecku tříbodový náskok.
7:9'
Středem se prosadila Kung Siang-jü a po oddechovém čase snížila.
6:9'
Turecko se dostává do trháku, smečí z druhé vlny se prezentovala Karakurtová.
6:8'
Další lehké popíchnutí míče přes síť, tentokrát od Gunesové!
6:7'
Turecko muselo dát míč zdarma, přesto to stačilo, Baladinová překvapila dvojici čínských hráček na síti a Turecko vede.
6:6'
Podání do sítě, zase máme srovnáno.
6:5'
Jednoduchý útok středem a rychlá smeč Jen Ni.
5:5'
Zatím ale sledujeme velice vyrovnaný úvod, zase máme srovnáno.
5:4'
Čína opět vede, Wang Jüan-jüan dostala míč na druhou stranu a Turkyně nedovedly zpracovat.
4:4'
A je srovnáno po drtivé smeči Baladinové přes trojblok Číny!
4:3'
Bloky Turecka, nad síť se vznesla Erdem Dundarová a nepustila míč na stranu svého celku.
4:2'
Vzápětí však Gunesová opět pokazila servis...
3:2'
Tohle šlo dovnitř, Karakurtová trefila přesně lajnu, což potvrdilo i jestřábí oko.
3:1'
Podání do sítě, Turecko se zatím na této činnosti trápí.
2:1'
Sníženo po povedeném útoku Gunesové, Číňanky poslaly odpověď mimo dvorec.
2:0'
Baladinová smečuje daleko za základní čáru, Cína jde hned do úniku.
1:0'
Na podání bylo Turecko, ale hned přišel dlouhý servis a vše se otáčí.
0:0'
Zápas v Ariake Areně začne v 9:25, takže si na ráno nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Čína

Čínské volejbalistky jsou pravidelnými účastnicemi Her a letos dokonce obhahují zlaté medaile z Ria. Na letošní olympiádu se Čína kvalifikovala přes domácí kvalifikační turnaj, ve kterém zdolaly Turecko, Německo a Česko a bez ztráty kytičky se mohla chystat do Tokia.

Turecko

Turecké hráčky se na Hry vrací po devíti letech, naposledy hrály v Londýně, kde skončily na devátém místě. Do Tokia se mohly kvalifikovat přes turnaj v Číně, tam ale skončily na druhém místě, když s postupující Čínou prohrály snadno 0:3. Musely tak do evropské kvalifikace, kde nejprve postoupily s Německem ze skupiny a v následných vyřazovacích bojích zdolaly Polsko a nakonec i Německo. Dnes do utkání nastoupí v rolích outsiderek, nicméně se zcela určitě pokusí o překvapení.
Skupina B

Společně s Čínou a Tureckem se ve skupině B ještě představí týmy USA, ROV, Itálie a Argentiny.
Dobré dopoledne u olympijského turnaje ve volejbalu žen. Společně se podíváme na utkání skupiny B mezi Čínou a Tureckem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:25.