OH - Volejbal - OH - volejbal - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Jižní Korea : Keňa - 27. července 2021   15:50

Keňa

Ode mne je to pro dnešek již vše. Přeji pěkný večer.
Tři sety a každý jiný. V úvodu toho prvního vedla o čtyři body Keňa, nakonec to však bylo jednoznačné ve prospěch Koreje. Ve druhém si Jižní Korea vypracovala opět velký náskok, Keňa jej ovšem hodně stahovala. Nakonec však Asiatky uspěly. Třetí set byl pak vyrovnaný od začátku do konce. I v tomto případě nakonec zvítězily reprezentantky Korejské republiky, které si tak připsaly váhru 3:0.
Konec zápasu
26:24'
Teď už je opravdu konec! Jang Hjo-džin zablokovala smeč Mercy Miomové a Jižní Korea tak získává i třetí set dnešního zápasu.
25:24'
Kim Jon-kjong ovšem dává svému týmu druhou šanci na ukončení zápasu...
24:24'
Mukuvilaniová ovšem tuto šanci soupeře odvrací a třetí set tak i nadále pokračuje.
24:23'
Kasayaová chybuje v útoku a první setbol a zároveň mečbol tak mají k dispozici Jihokorejky.
23:23'
Kipronová po oddechovém čase svého týmu nezaváhala a je to tak opět nerozhodně.
23:22'
Oddechový čas pro hosty.
23:22'
A její spoluhráčka Kim Jon-kjong vzápětí zablokovala soupeřku a Korejky tak znovu o bod vedou.
22:22'
I So-jong se snad poprvé v zápase dostala k útoku a byla úspěšná. Její smeč znamená srovnání skóre na 22:22.
21:22'
Oddechový čas pro domácí.
21:22'
Keňa v závěru třetího setu otáčí skóre! Kim Jon-kjong totiž pokazila svou smeč!
.
21:21'
A teď už je po odmlce srovnáno! Podařilo se to dokonat Kipronové, jejíž útok slavil úspěch.
21:20'
Bude to ale drama. Nyní se totiž prosadila Kasayaová a rozdíl mezi oběma týmy je tak nejmenší možný.
21:19'
Kim Hui-džin minimálně prozatím odmítá vyrovnání soupeře a znovu skóruje.
20:19'
Její spoluhráčka Pak Džong-ah navíc o chvíli později netrefila míč do hřiště a po delší době je to tak opět pouze o bod.
20:18'
Stejná volejbalistka ovšem vzápětí pokazila servis.
20:17'
Kim Hui-džin po dlouhé době vybojovala pro svůj tým bod a je to tak znovu o tři.
19:17'
Teď Pak Džong-ah naopak zaútočila a to už se jí tak nepovedlo. 19:17.
19:16'
Pak Džong-ah další útok soupeřek blokuje a Korejská republika si tak stále udržuje svůj přibližně tříbodový náskok.
18:16'
Mercy Moiomová ovšem mezeru opět ztenčuje, dva body však keňské reprezentaci stále chybí.
18:15'
Jang Hjo-džin také byla úspěšná a Korea dělá postupné kroky k zisku třetího setu.
17:15'
Ale víc to opět nebude, protože Kasayaová přesně zasmečovala.
17:14'
Wairimuová naopak chybuje a náskok se tak už poněkolikáté dostal na rozdíl tří bodů ve prospěch Koreje.
16:14'
Kim Jon-kjong zakončuje prakticky všechny poslední útoky svého týmu a v tomto případě můžeme říct, že byla přesná.
15:14'
Kipronová byla se svou smečí přesná a je to tak znovu pouze o bod. Uvidíme, zda zápas skončí už třech setech, nebo Keňa dokáže snížit.
15:13'
Jihokorejská kapitánka Kim Jon-kjong ovšem v tomto případě také neuspěla.
15:12'
Kasayaová svůj útok naopak kazí a Korejky tak opět vedou už o tři body.
14:12'
Kim Jon-kjong zaútočila a byla se svou smečí úspěšná.
13:12'
Kipronová dokázala propálit Pak Un-džin a rozdíl mezi týmy je tak pouze jednobodový. Třetí sada je zatím jasně nejvyrovnanější.
13:11'
Pak Džong-ah dělá chybu při útočení.
13:10'
13:10'
Kim Jon-kjong přidává další úspěšný útok a třináctý bod svého týmu. Nyní je to tak už o tři.
12:10'
Na rozdíl dvou bodů skóre opět upravuje Pak Un-džin, ale do cílové rovinky stále zbývá hodně metrů.
11:10'
Omlouvám se za krátké technické problémy, ale Jižní Korea se stále drží ve vedení. Tentokrát už to ovšem je jen o bod 11:10.
9:7'
Wairimuová ještě snižuje na rozdíl dvou bodů, ale Keňa musí zabrat, aby se na svého soupeře znovu docvakla.
9:6'
A nyní už je rozdíl tříbodový.
8:6'
Kim Hui-džin přidává osmý bod Koreje ve třetím setu.
7:6'
Mercy Moimová opět vrací svůj tým na dostřel jediného bodu.
7:5'
Pak Džong-ah blokuje a Jižní Korea tak poprvé v setu vede o dva body.
6:5'
Kipronová tentokrát svou smečí míjí vymezené hrací území.
5:5'
Kapitánka Kim Jon-kjong se poprvé ve třetím setu ukázala a je tak opět srovnáno.
4:5'
Edith Mukivilaniová uspěla v útoku a vidíme tak další změnu ve vedení.
4:4'
Teď byla naopak Jang Hjo-džin sama zablokována.
4:3'
Obrat ve skóre přinesl úspěšný blok Jang Hjo-džin.
3:3'
Jom Hje-son ovšem rychle vyrovnává. Úvod třetího setu je tak zatím vyrovnaný.
2:3'
Kasayaová vrací Keňu do vedení.
2:2'
Nyní ovšem její spoluhráčka Enimanová kazí podání.
1:2'
Kipronová přidává další bod z útoku.
1:1'
Pak Džong-ah ovšem odpovídá podobnou měrou a je tak rychle vyrovnáno.
0:1'
První bod třetího setu získává Keňa a to zásluhou povedeného útoku Kipronové.
0:0'
Začal třetí set.
Ve druhém setu vedly Jihokorejky opět velkým rozdílem, Keňa ale poté hodně zabrala a nakonec mezeru ztenčila na pouhé dva body. Na vyrovnání to ale nestačilo a reprezentantky východoasijské země tak vedou 2:0.
25:22'
Emanimanová kazí podání a Jižní Korea tak získává ten poslední klíčový boj bez boje.
24:22'
První z nich odvrátila povedeným útokem Kasayaová.
24:21'
Kim Hui-džin vybojovala pro svůj tým setboly po oddechovém čase.
23:21'
23:21'
Mercy Moimová si připisuje přímý bod ze servisu a je to tak pouze o dva body.
23:20'
Stále však rozhodnuto není, přece jen musejí domácí udělat ještě dva krůčky.
23:19'
Stále je však rozdíl čtyřbodový. A to Jihokorejkám nejspíš bodu stačit.
22:19'
Keňa by samozřejmě byla proti a v posledních minutách o to hodně bojuje. Třeba jako teď Moimová.
22:18'
Korejkám už po zisku dalšího bodu chybí pouze tři bodíky. Podaří se jim to dotáhnout?
21:18'
Mercy Moimová ale ještě nechce úplně rezignovat na druhý set a rozdíl mezi týmy upravuje na tři body.
21:17'
Kim Hui-džin není tak vidět jako v prvním setu, nyní si ale připsala úspěšný útok.
20:17'
Jom Hje-son chynuje na podání.
20:16'
Kim Jon-kjong přibližuje svůj tým zisku druhého setu. Nebude to ale tak jasné, jak to před chvíli vypadalo.
19:16'
Kasayaová hlavní tváří posledních minut. Nyní si připsala úspěšný blok proti Džong Dži-jun.
19:15'
Teď už to ovšem Kasayaová nezvládla a rozdíl tak opět poskočil na čtyři body.
18:15'
A další úspěšný útok Kasayaové a Jižní Korea tak svůj náskok pomalu ale jistě ztrácí. Nyní čítá už pouze tři body.
18:14'
Keňanky se tak můžou opět více přiblížit a to se také děje. Postarala se o to Kasayová.
18:13'
Teď Kim Jon-kjong chybuje v útoku.
18:12'
Kim Jon-kjong přidává další bod a Korejky tak nyní skórovali potřetí v řadě. Asi už opět začali pořádně hrát.
17:12'
Pjo Sung-džu si naopak připisuje eso.
16:12'
Moimová kazí servis.
15:12'
Znovu úspěšná Kipronová a v útoku a je to tak pouze o tři body.
15:11'
Kipronová ovšem prostřeluje Kim Su-dži a Keňa tak stále může soupeřky ještě potrápit.
15:10'
Až teď trápení Korejek v posledních minutách přerušuje kdo jiný než Kom Hui-džin.
14:10'
Kipronová zablokovala Pak Džong-ah a rozdíl mezi týmy je tak najednou pouze čtyři body.
14:9'
14:9'
No vida. Přece jen to jde. Keňa nyní prožívá povedenou pasáž a skórovala už počtvrté za sebou. Prosadila se Kipronová.
14:8'
Třetí bod Keni za sebou přidává úspěšným blokem Emanimanová.
14:7'
Wairimuová si připisuje přímý bod z podání.
14:6'
Korejskou šňůru nyní přerušuje svým úspěšným útokem Emanimanová. To však nic nemění na propastném rozdílu mezi oběma týmy.
14:5'
Korejky opět navyšují svůj už tak velký náskok. Postarala se o to smečí Pak Džong-ah.
13:5'
Ani oddechový čas Afričankám zatím nepomohl. Kim Hui-džin totiž předvedl povedený blok.
12:5'
12:5'
Wairimuová chybuje se svou smečí a je to tak už o sedm bodů. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Keňa dnes měla urvat nějaký ten set.
11:5'
A další jihokorejský bodík. Jang Hjo-džin si poradila se servisem a její soupeřky na něj nedokázaly najít odpověď.
10:5'
V předchozí výměně udělala Pak Džong-ah chybu, v této už ale byla přesná.
9:5'
Keňa snižuje, ale bude mít opět co dělat, protože její ztráta je stále výrazná.
9:4'
Miomová vyhodila další smeč a mezi oběma týmy se nám tak pomalu opět začíná tvořit propast.
8:4'
Kim Jon-kjong skóruje přímo z podání a už je to o čtyři. Reprezentace Keni si následně bere oddechový čas.
7:4'
Jang Hjo-džin na svou spoluhráčku navázala a Asiatky tak poprvé ve druhé sadě vedou o tři body.
6:4'
Kim Jon-kjong se poprvé ve druhém setu ukázala a byla se svou smečí úspěšná.
5:4'
Kasayaová z Keňanek momentálně útočí nejvíce a nyní jí to vyšlo. Rozdíl ve skóre je tak jednobodová.
5:3'
Další bod Jižní Koreje pak zařídila opět Kim Hui-džin.
4:3'
Tentokrát Kasayaová už ale úspěšná nebyla.
3:3'
Kasayaová svou úspěšnou smečí opět vyrovnává.
3:2'
Emanimanové se ovšem na servisu dařilo úplně stejně.
2:2'
Pak Džong-ah pokazila podání.
2:1'
Tentokrát neuspěla Kipronová a Jižní Korea se tak vrací do vedení.
1:1'
Moimová ovšem se svou smečí také uspěla a je tak srovnáno.
1:0'
Kim Hui-džin začíná druhý set takovým způsobem, jakým hrálo první sadu – úspěšným útokem.
0:0'
Začal druhý set.
Keňa měla skvělý vstup do zápasu a vedla už o čtyři body. Jižní Korea se ale rychle probrala a nakonec to bylo jednoznačné. Východoasiatky první set ovládly poměrem 25:14.
25:14'
První sada končí. Kim Su-dži zaskórovala přímo ze servisu.
24:14'
Setboly jsou na světě a nepostaral se o ně nikdo jiný než Kim Hui-džin.
23:14'
Tentokrát už Kim Jon-kjong nezaváhala a Jižní Koreji tak chybí pouze dva body.
22:14'
Kim Jon-kjong po dlouhé době zaútočila a v tomto případě úspěšná nebyla. Keňanky se tak pomalu přibližují. Jsem si ale jistý, že jim stačit nebude.
22:13'
Pjo Sung-džu pokazila podání.
22:12'
Další bod pro Kim-Huidžin. Ta je v posledních minutách hodně rozjetá.
21:12'
A znovu Keňa. Tentokrát po úspěšné útoku Murambiové.
21:11'
Po dlouhé době dva body Keni za sebou. Úspěšným blokem se o to postarala Emanimanová.
21:10'
Po třech esech Kim Hui-džin své podání kazí. I tak je ale z této sekvence dva body v plusu.
21:9'
Do třetice všeho dobrého Kim Hui-džin přímo ze servisu. Teď je to od Jihokorejsky „One woman show“!
20:9'
A znovu Kim Hui-džin přímo z podání. Rozdíl mezi týmy je tak jedenáctibodový!
19:9'
Domácí se mílovými kroky blíží k ukončení prvního setu. Kim Hui-džin si nyní připsala přímý bod z podání.
18:9'
Kipronová nedokázala poslat svou smeč do vymezeného hracího území a Jižní Korea má tak na kontě už dvojnásobek bodů než Keňa.
17:9'
A další jihokorejský bod. Blokem se nyní zaskvěla Pak Džong-ah.
16:9'
Teď je to opravdu hodně jednostranné. Náskok Jižní Koreje na sedm bodů navyšuje Kim Su-dži.
15:9'
15:9'
Další bod z ruky Kim Hui-džin. Kipronová její smeč nedokázala zastavit.
14:9'
Emanimanová vzápětí snižuje, Keňa však stále ztrácí větší množství bodů.
14:8'
Tento set už se asi Keňanky nezvednou. Minimálně tomu zatím nic nenasvědčuje. Kim Hui-džin totiž zvyšuje už na 14:8.
13:8'
Lusenaková zase chybuje během výměny a Korejky tak vedou už o pět bodů. Jaký rozdíl oproti úvodu prvního setu.
12:8'
Mukuvilaniová kazí podání.
11:8'
Tak stalo se tak znovu až teď. Útok svého týmu po dlouhé době přesně zakončila Mercy Moimová.
11:7'
Pak Džong-ah navíc přidává další bod domácích a už si ani nepamatuji, kdy jsme naposledy dočkali bodu Keni ze hry.
10:7'
Kim Jon-kjong ovšem hraje velmi dobře a je tady její další úspěšný útok.
9:7'
Až nyní končí dlouhá jihokorejská série. Postarala se o to chybou na podání paradoxně Jom Hje-son.
9:6'
Jang Hjo-džin zakončuje kombinaci svého týmu přesnou smečí a náskok Jižní Koreje tak začíná pomalu narůstat.
8:6'
Kim Jon-kjong přidává svůj další bod z úspěšného útoku a Korejky tak už plně napravily svůj nepovedený začátek. Nyní vedou o dva body.
7:6'
7:6'
Přichází obrat a pátý bod Korejek v řadě. Skvělý úvod hrášek Keni je tak dávno minulostí.
6:6'
A už je vyrovnáno. Jižní Korea dokázala rychle smazat čtyřbodové manko.
5:6'
A už je to jen o bod. Svůj druhý povedený útok nyní přidala i Kim Hui-džin.
4:6'
Jihokorejky se začínají přibližovat. Útok opět zakončila kapitánka Kim Jon-kjong.
3:6'
Kipronová dělá chybu na servisu.
2:6'
Kasayaová ovšem opět dobře zaútočila a mezera je tak i nadále čtyřbodová.
2:5'
Kapitánka Jižní Koreje Kim Jon-kjong přidává teprve druhý bod svého týmu.
1:5'
1:5'
Skvělý úvod hráček Keni. Už je to totiž o čtyři body, když se zadařilo Mukavilaniové.
1:4'
A už je to o tři body pro jediného vyslance afrického kontinentu. Prosadila se Kasayaová.
1:3'
Pak Džong-ah kazí servis.
1:2'
Korejky snižují. Na jejich straně se prosadila Kim Hui-džin.
0:2'
Další získaný bod pro africké hráčky a znovu to byla Kipronová, kdo dobře zaútočil.
0:1'
První bod ukořistila Keňa. Stalo se tak po úspěšném útoku Kipronové.
0:0'
Zápas již zanedlouho začne. Zpoždění nastalo kvůli dlouhému průběhu souboje Brazílie s Dominikánskou republikou.

Jižní Korea: I So-jong, Jom Hje-son, Kim Hui-džin, An Hje-džin, Pak Un-džin, O Dži-jong, Kim Jon-kjong (C), Kim Su-dži, Pak Džong-ah, Jang Hjo-džin, Džong Dži-jun, Pjo Sung-džu

Keňa: Wairimuová, Kasayaová, Kipronová, Lusenakaová, Murambiová, Emanimanová, Kaeiová, Moimová (C), Jepkiruiová, Kunduová, Chemtaiová, Mukuvilaniová

Rozhodčí: Mjoi (JPN), Makšanov (ROC).
Oba týmy za sebou už mají úvodní zápas na turnaji a oba jasně prohrály. Jihokorejky nastoupily proti favorizovaným hráčkám Brazílie a podle toho to také dopadly. Jihoameričanky neměly žádný problém a zvítězily bez problémů 3:0. Keňanky zase narazily na Japonsko a průběh byl velmi podobný tomu v prvním případě. Nedá se ovšem příliš čekat, že by se africký otloukánek skupiny dočkal nějakých lepších výsledků. I reprezentantky Jižní Koreje totiž proti nim budou jasným favoritem. Prakticky všechna jejich vzájemná střetnutí končí v posledních letech výsledkem 3:0.
Zdravím vás u volejbalového utkání na Olympijských hrách. Společně se zaměříme na souboj ženských reprezentací Jižní Koreje a Keni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45.