USA - Jižní Korea | ONLINE | 28.7.2012 21:00 | OH - Volejbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

0:0
Utkání je ukončeno. Američanky sice byly na palubovce o něco déle, než se očekávalo - utkání však zvládly a to je to hlavní.
Je však potřeba pochválit i hráčky Jižní Koreje, které podaly opravdu bojovný výkon.

USA tak vítězí ve svém úvodním utkání 3:1 na sety a připisuje si tak první výhru do tabulky skupiny B.

Z mé strany je to pro dnešek již vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží z LOH.
25:21
Čtvrtý set skončil.
25:21
Symbolicky úspěšným blokem ukončujeí Američanky toto utkání.
24:21
Po velkém boji ten první Jihokorejky odvrací.
24:20
Čtyři mečboly pro USA!
23:20
To nemohlo skončit jinak, než oddechovým časem.
23:20
Nyní se spletla i Tomová a Korejky uhrály čtyři míče v řadě.
23:19
Hookerová opět pouze do autu.
23:18
Mečbol se stále nekoná - chyba na smeči.
23:17
Bloky Američanke tentokrát skončily mimo předepsané území.
23:16
Tohle jsou nechytatelné smeče. Akinradewová předvedla, že umí kromě bloku i tvrdě zaútočit.
22:16
Americké hráčky dělaly co mohly, ale byl jim písknut nečistý úder.
22:15
Akinradewová se blýskla úspěšným blokem.
21:15
Američanky již hrají v naprosté pohodě.
20:15
Tentokrát se podařilo Korejkám vytlouct bloky.
20:14
Zřejmě je rozhodnuto! Američanky získaly vedení o šest bodů.
16:14
Páska po podání nepomohla Američankám, ty se však dokázaly dostat zpět k míči a druhou šanci už využily.
15:14
Povedený útok středem sítě předvedla Jung.
15:13
Tentokrát v pohodě zasmečovala Harmottová.
14:13
Opět delší výměna a i sám trenér Jižní Koreje tleská svým svěřenkyním.
14:12
Nekompromisní Hookerová.
13:12
Oddechový čas pro Spojené státy.
13:12
Nádherná výměna! Rozhodně nejhezčí rozehra celého zápasu, kterou ukončuje Larsonová smečí do autu.
13:11
Yeon Kim si připisuje další úspěšnou smeč.
13:10
Když se Hookerová opře do míče, je velice těžké s tím cokoliv dělat.
12:10
Výtečná obrana a poté dobrá smeč Hwang.
12:9
Stejnou mincí je opláceno i na druhé straně.
12:8
Tomová napálila smeč do bloků a od těch se míč odrazil mimo hřiště.
11:8
Rozhodčí se dlouho rozmýšlela, ale nakonec uznala teč Korejek.
10:8
V zápětí i výtečná obrana a následná smeč Kim.
10:7
Dobrý útok, na který Američanky nestačily.
10:6
Další oddechový čas pro Jihokorejky.
10:6
Útok středem sítě nevyšel. Jung napálila míč do zámezí.
9:6
Korejky měly dobrou šanci se dotáhnout, ale Larsonová vše zažehnala.
8:6
Krásná výměna, kterou ukončuje hvizd rozhodčí. Američanky se provinily nečistým úderem.
8:5
Míč přece jenom propadl mezi bloky.
8:4
Technický timeout.
8:4
Tohleto jsou Spojené státy, které známe z úvodních dvou setů.
7:4
Hwang se prezentovala lacinou chybou ze smeče.
6:4
Hostující trenér reaguje oddechovým časem.
6:4
Američanky odskakují po výtečném útoku Larsonové.
3:3
O stejnou odpověď se na druhé straně postarala Harmottová.
2:3
Výtečný útok středem sítě.
2:2
Korejky nehrají vůbec špatně a americké volejbalistky se musí na každý míč pořádně natrápit.
1:2
Špatný příjem Larsonové!
1:1
Tomová napodruhé při podání chybuje.
1:0
Dá se očekávat, že Američanky nastoupí už od úvodu velice koncentrovaně. Hned na začátku setu si připisují úspěšné bloky.
0:0
Začal čtvrtý set.
0:0
Začátek třetího setu byl dost podobný těm dvěma předchozím, pak se však začaly dít věci. Jihokorejky dokázaly srovnat skóre a poté i odskočit svým soupeřkám a ty již nedokázaly ztrátu smazat.
Hráčky Jižní Koreje tak získají minimálně jeden set proti největším favoritkám na zisk olympíjského zlata.
20:25
Třetí set skončil.
20:25
Obrovská radost hráček Jižní Koreje.
20:24
První zůstal nevyužit, ale nechybělo mnoho.
19:24
Další laciná chyba Tomové a Jihokorejky mají pět setbolů!
19:23
Korejky jsou při chuti a tento set by jim neměl uniknout.
19:22
Oddechový čas pro Jižní Koreu.
19:22
Hookerová snižuje.
18:22
Smeč Američanek končí v autu a tento set již mají ve svých rukou Jihokorejky.
18:21
Dlouhou výměnu ukončuje opět skvělá Kim.
18:20
S velkou dávkou štěstí protlačily Američanky míč na druhou stranu.
17:20
Další důležitý bod přidává Yeon Kim.
17:19
Američanky byly blízko vyrovnání, ale nakonec se míč opět spadl na jejich stranu.
17:18
Harmottová odpovídá podobně.
16:18
Jung nekompromisní smečí ukončuje rozehru.
16:17
Hezky schovaná byla přihrávka na Hookerovou a ta měla volnou palební pozici.
15:17
Tohle nebyla vůbec jednoduchá pozice pro Kim, ta ji však zvládla s velkou bravůrou.
15:16
Důležitý bod získává na stranu Američanek smeč Larsonové.
14:16
Bloky vytlučeny a opět je zde dvoubodový náskok pro tým z Ásie.
14:15
Další míč však získávají hráčky Jižní Koreje. Zásluhu na tom má úspěšná smeč Jung.
14:14
Ani to nebolelo a je opět srovnáno! Tady se ukazuje síla výběru Spojených států.
13:14
Špatný příjem Jihokorejek a Akindradewová takové šance využívá.
12:14
Hookerová si alespoň trochu napravuje reputaci, po dvou neúspěšných pokusech.
11:14
Oddechový čas pro Spojené státy přichází v pravý moment.
11:14
Hwang přidává další bod a tohle začíná být vážné!
11:13
Loganová na bloku neúspěšná a Jihokorejky vedou rozdílem dvou bodů.
11:12
Hookerová opět chybuje a hala bouří - Korejky vedou.
11:11
Hwang předvedla přesně umístěný míč.
11:10
Sice to nebylo příliš přesvědčivé, ale Akinradewová ukončila trápení svého týmu.
10:10
Hookerová pouze do autu a to znamená jediné - máme srovnáno!
10:9
Oddechový čas pro USA - pochopitelný tah, vždyť Američanky ztratily vedení 10:6!
10:9
Nelehká smeč pro Yeon Kim, ale propálila bloky.
10:8
Yeon Kim snižuje na rozdíl dvou bodů!
10:7
To se podruhé v krátkém sledu nepovedlo.
10:6
Akindradewová skvěle zablokovala.
9:6
Nechytatelný útok středem sítě.
8:6
Nyní se americké bloky nestihly přemístit a taky to podle toho vypadalo.
8:5
Pokažené podání po přestávce, to je velice častá záležitost ve volejbale.
8:4
8:4
Dělovka Larsonové přináší další bod na konto USA.
7:4
Bloky byly úspěšně vytlučeny jihokoréjským útokem.
7:3
Těsný aut z podání.
6:3
Tentokrát již Hookerová úspěšná nebyla.
6:2
V hlavní roli Hookerová a její úspěšný blok.
5:2
5:2
Do třetice stála za ziskem bodu Larsonová, tentokrát byla součástí úspěšného dvojbloku Američanek. Neméně důležitou součástí byla i Harmottová.
4:2
Američanky zkušeně vytloukly bloky a ujímají se vedení o dva body!
3:2
Velice dlouhá rozehra, kterou si Korejky prohrály sami. Nevyužily nabídnuté šance a Larsonová trestala.
2:2
Pokažené podání Američanek.
2:1
Han zasmečovala, ale míč bez teče skončil v autu.
1:1
Yeon Kim měla proti sobě dvojblok a tak ho jednoduše přehodila.
1:0
Akindradewová otevřela třetí dějiství nekompromisně.
0:0
Začal třetí set.
0:0
I druhý set nepřinesl nic mimořádného. Spojené státy naprosto v pohodě potvrzují roli favorita a druhý set zvládly ještě o čtyři minuty rychleji než ten první.
První sada trvala 29 minut, set druhý pouze 25 minut.
25:17
Druhý set skončil.
25:17
Hned první setbol se podařilo využít zásluhou úspěšných bloků a Američanky získávají i druhý set.
24:17
Setbol!
23:17
Míč po smeči Jihokorejek sice skončil v autu, ale míč tečovaly bloky.
23:16
V americkém výběru došlo k důležité změně - odešla totiž Hookerová a místo ní přišla Thompsonová. Američanky i tak získaly další bod.
22:16
Špatný servis.
21:16
Korejky stále bojují a radují se z každého získaného míče, tentokrát ho získaly vytlučenýmy bloky.
21:15
První dvě smeče ještě Korejky dokázaly vrátit, na tu poslední již neměly nárok.
20:15
Hřebík teď zatloukly Američanky.
19:15
Před koncovkou druhého setu mají Spojené státy stále luxusní náskok.
19:14
Přestože míč získaly Američanky, musím pochválit jejich soupeřky, které předvedly neuvěřitelnou bojovnost a vytáhly několik ztracených míčů.
18:14
Korejky reklamují teč bloku, ale hlavní rozhodčí nechce nic slyšet.
17:14
Hugh McCutcheon se snaží vše zastavit již v zárodku a bere si svůj první oddechový čas v této sadě.
17:14
Vytlučené bloky a Jihokorejky ještě cítí šanci.
17:13
Rozdíl je opět čtyřbodový.
17:12
Korejky se radovaly, ale míč je přiznán hráčkám Spojených států - zřejmě byl odpískán nečistě trefený míč.
16:12
Střídaly Američanky a následně je napodobují dokonce dvojím střídámím Korejky.
16:12
Yeon Kim se prosadila i proti trojbloku Američanek a to si zaslouží uznání.
16:11
16:11
Špatná přihrávka Jihokorejek přímo na smeč soupeřce.
15:11
Jednoduchou pozici měly Američanky, poté co jim Korejky jenom odevzdaly míč. Smeč se však do hřiště nevešla.
15:10
Těžká, velice těžká pozice pro Larsonovou, která ji však zvládla výtečně!
14:10
Han předvádí velice povedené smeče v posledních okamžicích.
14:9
Oddechový čas pro Jižní Koreu - již druhý v tomto setu.
14:9
I další míč získávají Spojené státy a druhý set bude zřejmě opět jasnou záležitostí.
13:9
Pro změnu útok amerických žen z druhé strany přes Larsonovou.
12:9
S dvanástkou hrající Han opět úspěšná proti bloku Američanek.
12:8
V akci nikdo jiný než Hookerová.
11:8
Han zasmečovala hezky kolem bloku a zároveň se vyhla i anténce.
9:6
Jenže v obraně to stále vázne. Ono je to těžké, když hrajete proti výtečné Hookerové, která dokáže zasadit ránu nebo také zahrát precizně technický míč.
7:4
Larsonová zasmečovala mezi dvojblok a trefila se náramně.
6:4
Tento servis se nepodařil. Oddechový čas splnil svůj účel.
6:3
Kim Hyung Sil trenér Jižní Koreje si bere oddechový čas.
6:3
To jsou nechytatelné dělovky z pravé strany od Hookerové!
5:3
Vytlučené bloky.
4:3
Hookerová čekala, až se míč odrazí od sítě - ten se sice odrazil, ale jinak než čekala.
4:2
Yang pokazila servis.
3:2
Han vytloukla bloky Američanek, míč poté dopadl na stolek rozhodčích.
3:1
Špatná přihrávka Jihokorejek daruje další bod soupeřkám.
2:1
Hookerová velice šikovně poslala míč mezi bloky.
1:1
Bezchybné Američanky. Smečovat bez bloku to je sen každého smečaře.
0:1
Bergová začala druhý set na podání, ale bod si připsaly dobrým útokem Korejky.
0:0
Začal druhý set.
0:0
Američanky si hned od úvodu setu udržovaly mírný náskok a i když se na chviličku dokázaly Jihokorejky dostat do vedení 8:9 - ani se nenazdaly a stav byl rázem 12:9 pro Američanky. Tak zkušené hráčky již takový náskok dovedly do vítězného konce.
25:19
První set skončil.
25:19
Dlouhou rozehru ukončuje smeč Tomové a tím je ukončen i první set.
24:19
První Korejky ještě odvrátily, ale nyní mají Američanky výhodu příjmu.
24:18
Nepropustný dvojblok Tomová - Akinradewová dává Američankám setboly!
23:18
Tomová neměla vůbec lehkou situaci, ale svou smeč umístila naprosto přesně!
22:18
Oddechový čas pro USA.
22:18
Smeč Američanek zavadila o anténku.
22:17
Obětavost Američanek nezná mezí ani za takovéhoto stavu. Thompsonová málem přerazila reklamní baner, ale ani tak na míč nedosáhla.
22:16
Vše je již v pořádku až na servis Korejek - ten skončil v síti.
21:16
Rozhodčí z Řecka něco řeší při stolku rozhodčích a tak se nyní nehraje.
21:16
Americké bloky přišly pozdě a bylo to znát.
21:15
Servis skončil pouze v síti.
20:15
Korejky protloukly bloky a dostaly míč tam, kam chtěly.
20:14
Je až neuvěřitelné, co Američanky dokážou zahrát. Míč je už téměř na palubovce, ale přesto ho dokážou zachránit.
19:14
Zkažený servis Američanek.
19:13
Napodruhé to Korejkám nevyšlo, na středu byla Akinradewová neomylná.
18:13
Skvělé bloky Kim YK.
18:12
Jihokorejky přece jenom přerthly šňůru získaných bodů Američanek.
18:11
Kdepak! Špatný příjem a míč letěl přímo na ruku Hookerové.
17:11
Opět perfektní obrana v poli a následná smeč Hookerové.
16:11
Nádherná akce moderního volejbalu, kterou zakončila přesnou smečí Hookerová. Nahrávka letěla přes celou šířku hřiště.
15:11
Smeč Američanek skončila v těsném autu.
15:10
Rychlou akcí Korejky snižují.
15:9
Nádherná výměna, míč přeletěl síť minimálně šestkrát a vše zakončily precizní bloky Američanek.
14:9
Náskok Spojených států je již pětibodový.
13:9
Špatný příjem Kim.
12:9
12:9
Skvělý dvojblok USA. Akinradewová si připisuje největší podíl na tomto bodu.
11:9
Opět jsme měli možnost vidět několik akrobatických skoků a vše řeší vytlučené bloky Korejek.
10:9
Jednoznačně nejhezčí výměna! Po oboustraně úžasných úderech kazí hráčky Jižní Koreje.
9:9
Příliš dlouhé podání.
8:9
Korejky již dokonce vedou!
8:8
Špatný příjem nadělal příliš starostí a Tomová nedokázala přehodit míč na druhou stranu.
8:7
Pokažené podání evidujeme i na straně favoritek zápasu.
8:6
První technický timeout.
8:6
Bloky se Jihokorejkám povedly, ale žádná z hráček se za míčem nerozběhla.
7:6
Američankám odpískán nečistý úder.
7:5
Harmottová si připisuje úspěšný blok a navyšuje vedení svého týmu.
6:5
Servis jedné z Korejek skončil daleko v autu.
5:5
Když to nejde silou půjde to technickým obloučkem.
5:4
To již neplatí. Krásný útok předvedla Tomová.
4:4
Aut ze smeče a po oddechovém čase získávají body pouze hráčky z Ásie.
4:3
Korejky dobře zablokovaly a poté bezpečně ukončily výměnu. Američanky dělaly co mohly, ale na míč už dosáhnout nemohly.
4:2
Nekompromisní útok středem sítě od Yang.
4:1
4:1
Útok Jihokorejek nebyl dost agresivní a tak i další bod získávají hráčky Spojených států.
3:1
První úspěšné bloky Hookerové.
2:1
Opět měly Korejky namále, ale nedorozumění ve hře Američanek jim dost pomohlo.
2:0
Korejky se radovaly předčasně. Smeč skončila v těsném autu.
1:0
Technickou smečí otevřely Američanky utkání.
0:0
Vše potřebné bylo řečeno a utkání tak za malý okamžik začne.
0:0
Rozehrávka skončila a právě jsou představováni hlavní rozhodčí dnešního utkání. Na empiru bude Jirakakul Janpen z Thajska a pomáhat bude na druhé straně sítě Karampetsos Georgios z Řecka.
0:0
Oba týmy již jsou na hrací ploše - probíhá rozehrávka.
0:0

USA: Scott-Arrudová, Haneef-Parková, Bergová, Miyashirová, Davisová, Larsonová, Hodgeová, Harmottová, Tomová, Akinradewová, Thompsonová, Hookerová

Jižní Korea: Ha, Kim SN (C), Kim HR, Lim, Kim YK, Han YM, Han SY, Jung, Hwang, Yang, Kim HJ, Lee

Rozhodčí: Jirakakul Janpen (THA) - Karampetsos Georgios (GRE).
0:0
Dvanáct družstev, které se her účastní bylo rozděleno do dvou šestičlenných skupin. Z každé skupiny postoupí do vyřazovací fáze čtyři nejlepší týmy.

Naše utkání je ze skupiny B, ve kterém se kromě těchto dvou celků představí ještě týmy Číny, Srbska, Turecka a Brazílie.

Ve druhé skupině s označením A jsou týmy Alžírska, Dominikánské republiky, Itálie, Japonska, Ruska a domácí Velké Británie.
0:0
Poslední vzájemný zápas obou družstev se datuje do roku 2011, kde ve Světovém poháru zápas naprosto ovládly hráčky Spojených států, ty vyhrály 3:0 na sety (25:10, 25:12, 25:13).
0:0
Za to volejbalistky Jižní Korey se v žádném případě nemohou pochlubit takovým výčtem skvělých umístění jako jejich dnešní soupeřky. Před čtyřmi roky v Pekingu tento výběr chyběl, ale představil se na hrách v roce 2004 a nevedl si vůbec špatně - celkově 5. místo jistě bylo uspokojivé.

Že nejsou Jihokorejky žádná ořezávatka potvrzuje i fakt, že v letošní sezóně hrály velice prestižní Grand Prix, do které se mimochodem po skvělém výkonu v letošní Evropské lize probojovaly i české reprezentantky.
0:0
Proč je tomu tak? Pouhý fakt, že jsou Američanky obhájkyně stříbrných medailí z Pekingu a jedna z velmocí volejbalu musí stačit.

Volejbalistky Spojených států chyběly na OH naposled v roce 1980 a i v celkovém pořadí medailových úspěchů drží 6. příčku se dvěma stříbrnými a jednou bronzovou medailí a právě zlatého úspěchu by se mohly dočkat letos v Londýně - nebudou to mít však vůbec jednoduché, přesto jsou považovány za hlavní favoritky těchto her.
0:0
Krásný den, na závěr dnešního olympíjského dne budeme společně sledovat utkání volejbalového turnaje žen. Zápas USA - Jižní Korea má jasného favorita a jsou ním ženy ze Spojených států.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.