Ženy - Half pipe (finále) | ONLINE | 20.2.2018 02:30 | OH Pchjongčchang 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

ZOH - Akrobatické lyžování - Ženy - Half pipe (finále) -  ONLINE PŘENOS -  20. února 2018   02:30

Ukončeno

Ženy - Half pipe (finále)

02:30 finále - ženy
CAN 1. C. Sharpeová
FRA 2. M. Martinodová
USA 3. B. Sigourneyová
 
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro tuto chvíli z finále half pipu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
Konečné pořadí:
1. Cassie Sharpeová (CAN) 95.80
2. Marie Martinodová (FRA) 92.60
3. Brita Sigourneyová (USA) 91.60
4. Annalisa Drewová (USA) 90.80
5. Ajana Onozukaová (JPN) 82.20
6. Velerija Demidovová (OAR) 80.60
7. Rowan Cheshireová (GBR) 75.40
8. Sabrina Cakmakliová (GER) 74.20
9. Kche-sin Čang (CHN) 73.00
10. Rosalind Groenewoudová (CAN) 70.60
11. Maddie Bowmanová (USA) 27.00
12. Anais Caradeuxová (FRA) DNS
Máme za sebou další velmi napínavé finále, tentokrát disciplíny half pipe neboli U-rampy. Už v kvalifikaci předvedla Cassie Sharpeová, že do Pchjongčchangu přijela ve velké formě a má plno talentu pro tuto disciplínu, což potvrdila ve finále dvěma jízdami se známkami nad 94 bodů a ziskem zlaté medaile. Stříbrnou medaili ze Soči se povedlo obhájit veteránce Marii Martinodové z Francie. Bronz putuje do USA zásluhou Brity Sigouneyové. Finálové pódiové umístění skončilo zcela totožně jako v kvalifikaci.
Závod právě skončil.
12'
Wohoho! Ačkoli Kanaďanka během své třetí finálové jízdy upadla během nájezdu mezi hity, ještě dokázala předvést pro diváky další dva náročné triky. Zlatou medaili už ji ale nikdo neodpáře a může začít slavit zisk olympijského zlata!
12'
A teď už nejlepší z nejlepších! Suverénka half pipu Cassie Sharpeová.
11'
Martinodová mohla vstoupit do třetí finálové jízdy s jistotou stříbrné medaili. Svou jízdu rozbalila na plno a v polovině U-rampy padá. Je tak jasné, že Francie si z ženského lyžařského half pipu odveze z Pchjongčchangu stříbrnou medaili.
11'
Medaile tak putují do Kanady, Francie a USA. Teď jen záleží, kdo získá stříbro a kdo zlato.
10'
I Brita Sigourneyová se vyhnula pádu a rozhodčí budou přidávat body hlavně za její vysoké odskoky nad toping. Nejvýše doletěla nad 4 metry. Tak pozor, rozhodčím se jízda hodně zalíbila a vrací se zpět na třetí místo, kam jí vynesla známka 91,60! V cíli se objímá s Drewovou, která tak končí na čtvrté pozici.
10'
Jak odpoví Brita Sigourneyová?
9'
Drewová předvedla masivní náskok do třetí finálové jízdy. K tomu přidala další velmi vysoké skoky nad hranu U-rampy s úspěšnými triky. Tohle je útok na medailové pozice! Rozhodčí určitě potěší rozhodně otočka o 1080 stupňů na závěr její jízdy. Američanka odsouvá svou krajanku Sigourneyovou z bronzové pozice a jako třetí lyžařka si připisuje známku nad 90 bodů, přesněji 90,80!
8'
Japonské závodnici se nepovedlo dotočit několik otoček a bylo štěstím, že tato drobná závodnice neskončila také ve sněhu. Přesto se rozhodčí odhodlali sáhnout po vysokých známkách. S olympijským finále se loučí se známkou 82,20.
7'
Bowmanová odchází z prostoru pod rampou v slzách. Jejím nejlepším výsledkem v Pchjongčchangu je třetí jízda za rovných 27 bodů.
7'
Obhájkyně zlaté medaile ze Soči finále U-rampy v Pchjongčchangu vůbec nevyšlo! Když už se zdálo, že dokončí aspoň třetí jízdu, přišel pád na posledním triku! Šlo zřejmě o zaříznutí hrany lyže do sněhu a závodnice končí v korytu. Hlásí se o o ošetření a je jasné, že skončí v poli poražených.
6'
Cakmakliová měla své poslední dva odskoky od hitu příliš nízké a nakonec v polovině U-rampy padá. O lepší jízdu ji připravil zářez lyže o hranu na dopadu. Němka si ve finále nejlépe počínala v 1. jízdě, ve které si zasloužila 74,20 bodů, což ji stačí na průběžné 8. místo.
5'
Kche-sin Čang měla i ve třetí finálové jízdě ne příliš vysoké odskoky nad toping. Přesto technicky příliš nezaostávala nad svými soupeřkami. Ovšem 71 bodů není zlepšení. Do výsledků se jí bude počítat výsledek z první jízdy, kdy dosáhla na 73 bodů. S tímto výsledkem nemohla počítat s bojem o TOP3.
4'
Ne ne, Britka byla až příliš namotivována. Už její první doskok jí činil problémy a při dopadu druhého triku upadla a na lepší celkové bodové ohodnocení může zapomenout. Její finálové maximum dosáhlo na 75,40 bodů. Je z toho průběžné sedmé místo a ani Velká Británie z half pipu olympijskou medaili nezíská.
3'
Ruska Demidovová nepředvedla vůbec špatnou ani třetí jízdu a je jasné, že ve finále nepředvedla výkon pod 70 bodů. Rozhodčí ji za několik otoček o 720 stupňů udělují ve třetí jízdě známku 77,60, což na zlepšení nestačí. Nejlepší výkon 80,60 ji tak stačí průběžně na 5. místo a ani ona na stupně vítězů nedosáhne.
2'
Groenewoudové chyběla rychlost už na začátku U-rampy a v dalším průběhu se jen marně snažila o navýšení rychlosti. V důsledku to znamenalo nízké lety nad toping. Její třetí jízda byla nejslabší ze všech tří jízd. Naopak její první jízda nejlepší a neskončí hůře než na 10. místě. S Pchjongčchangem se loučí se ziskem 70,60 bodů.
1'
Francouzka Caradeuxová nenastoupila do dnešního finále a končí jasně poslední bez zapsání jediného bodu.
Jdeme do posledních finálových jízd. Závodnice musí do svých jízd dát opravdové maximum, není už nač čekat.
Pořadí po 2. jízdě:
1. Cassie Sharpeová (CAN) 95,80
2. Marie Martinodová (FRA) 92,60
3. Brita Sigourneyová (USA) 89,80
4. Annalisa Drewová (USA) 86,80
5. Valerija Demidovová (OAR) 80,60
6. Ajana Onozukaová (JPN) 77,20
7. Rowan Cheshireová (GBR) 75,40
8. Sabrina Cakmakliová (GER) 74,20
9. Kche-sin Čang (CHN) 73,00
10. Rosalind Groenewoudová (CAN) 70,60
11. Maddie Bowmanová (USA) 26,40
12. Anais Caradeuxová (FRA) DNS
12'
Sharpeová zajela další bezchybnou jízdu a potvrzuje, že do Pchjongčchangu dojela s perfektní formou. Svými triky kopírovala svou první jízdu, aby na závěr předvedla nejpovedenější otočku o 1080 stupňů ze všech 12 finalistek. Zlepšením na 95,80 bodů nedává svým soupeřkám příliš prostoru na překonání.
11'
Tak pozor, Francouzka útočí na vedoucí pozici! Během jízdy jsme mohli sledovat nosegrab, otočku o 900 stupňů, flair a na závěr ještě náročnou otočku o 1080 stupňů s lehkým náznakem grabu. Zlepšení Martinodové to je, ale rozhodčí nedovolili zisk více než 92,60 bodů. Francouzka by v tuto chvíli brala stříbro.
10'
Američanka Sigourneyová může být zatím spokojena. V obou jízdách prokázala vysokou rychlost, čehož mohla využít při předváděných tricích. A jelikož se vyhnula pádu, získala podobné bodové ohodnocení jako v případě první jízdy – 88,60. Je to o jeden bod horší výkon než v první jízdě.
9'
Drewová měla hodně vysoký první odskok od hitu, o to ale tvrdší dopad. V dalším průběhu finálové jízdy předvedla ještě dvě otočky o 900 stupňů a na závěr otočku dokonce o 1080 stupňů, i tak ale od rozhodčích pro lehké chyby na dopadech získává rovných 73 bodů a o zlepšení se nejedná.
8'
Jednou z mála žen, která se ve své druhé finálové jízdě zlepšila ve všech činnostech, je Japonka Onozukaová. Několik "devítistovek" jí přináší zisk 77,20 bodů a průběžné šestou pozici.
7'
No tak pozor, obhájkyně zlaté medaile ze Soči padá i ve své druhé jízdě a s obhajobou bude mít velké problémy. Po pádu a zisku pouhých 26,40 moc dobře ví, že všechno bude muset vsadit do poslední třetí finálové jízdy.
6'
Druhá polovina druhých finálových jízd je po jízdě německé závodnice Cakmakliové za námi. I ona neměla dostačující rychlost, z čehož pramenily chyby při doskocích, kdy si hrábla do sněhu. 57,60 nejsou body, se kterými by mohla tato závodnice ohrožovat stupně vítězů.
5'
Číňanka předvedla technicky mnohem nepovedenější jízdu, než tomu bylo v první jízdě. Postupně ztrácela rychlost a sama moc dobře ví, že tohle není povedená jízda. Rozhodčí ji v tom pouze utvrzují udělením 55,40 bodů.
4'
Za to Britka Cheshireová svůj výkon z první jízdy nezlepší. Pád po dopadu druhého nedotočeného triku ji stačí pouze k zisku 17,80 bodů. První jízdu ale měla ohodnocenu za 75,40 bodů, a tak zůstává na průběžné šesté pozici.
3'
Demidovová předvedla o něco lepší jízdu, což zaznamenávají i rozhodčí. I přes zlepšení o více než jeden bod na celkový bodový zápis 80,60 neznamená posun v pořadí. Demidovová si tak pouze upevňuje průběžné páté místo.
2'
Ne ne, Groenewoudová své bodové hodnocení ve finále zatím nerozšíří. Několik chyb na doskocích jí stálo lepší body, a tak 67,80 bodů je horší než první jízda. Stále tak platí její hodnocení z první jízdy za 70,60 bodů.
1'
Francouzka zřejmě vynechá celé finále a bude mít zapsáno nenastoupení do závodu.
Druhé jízdy jsou připraveny. Pojďme na ně!
12'
Ale poslední ve startovní listině, Cassie Sharpeová, předvedla, že její triumf v kvalifikačních jízdách nebyla náhoda. Rotace do obou stran, vysoké odskoky nad toping a velká variabilita skoků. Rozhodčí její jízda uchvátila na 94,40 bodů.
11'
Veteránka half pipu, Francouzka Martinodová předvedla na chlup podobný výkon jako tomu bylo ve druhé kvalifikační jízdě. Nejhůře skončí po první jízdě na druhém místě. Její perfektní jízda jí vynesla 92,20 bodů a jako první závodnice se dostává přes 90 bodů.
10'
Vedení si ovšem přebírá další z Američanek ve finále, Brita Sigourneyová. Další vysoce náročná jízda, ve které nechyběly otočky na obě strany. Rozhodčí udělují 89,80 bodů.
9'
Přichází na řadu nejlepší kvarteto lyžařek z kvalifikace a je to znát. Drewová si vedla ve vzduchu opravdu parádně a jako první získává po otočkách o 900 stupňů přes 80 bodů. Přesněji se její zisk bodů zastavil na 86,80.
8'
Ani Onozukaová si nepřipíše příliš bodů. Několikrát si hrábla v druhé polovině U-rampy do sněhu, ale náročnost triků měla hodně vysokou. Rozhodčí neváhali i tak sáhnout po známce 50,80 bodů.
7'
Bowmanové se její první finálová jízda vůbec nepovedla. V polovině U-rampy padá a ví, že tohle nebude příliš dobře bodově ohodnocená jízda. Je to tak, 25,80 bodů je zatím nejhorší jízda, Američanka se řadí na chvost tabulky.
6'
Cakmakliová zaostala za svou kvalifikační jízdou o sedm bodů. Německá závodnice v cíli moc dobře ví, že se v její jízdě objevilo několik chyb, které ji stálo lepší bodové ohodnocení. I tak není 74,20 bodů špatné.
5'
Číňanka Kche-sin Čang už v kvalifikaci neměla tak vysoké odskoky od topingu a ne jinak je tomu ve finále. Rozhodčí si toho samozřejmě všimli, a tak přišly bodové srážky a je z toho nakonec rovných 73 bodů.
4'
Jediná Britka ve finále neměla technicky tak technicky náročnou jízdu, což se odrazilo na výsledné známce od rozhodčích. 75,40 jí řadí až za Demidovou a ve zbytku finále bude muset přidat, pokud chce pomýšlet na medaili.
3'
Demidovová nepředvedla vůbec špatný výkon ve své první finálové jízdě. Se ziskem 79 body jde průběžně do vedení a má na čem stavět v dalších dvou jízdách.
2'
Rosalind Groenewoudová zajela jízdu na hranici výkonu z kvalifikační jízdy. Známka 70,60 nebude určitě stačit na medaili, jako bodový základ je to ale dobré bodové ohodnocení.
1'
Caradeuxová do první finálové jízdy nenastoupila, příčiny jejího nenastoupení nejsou známy.
Závod právě začal.
Startovní listina:
1. Anais Caradeuxová (FRA)
2. Rosalind Groenewoudová (CAN)
3. Velerija Demidovová (OAR)
4. Rowan Cheshireová (GBR)
5. Kche-sin Čang (CHN)
6. Sabrina Cakmakliová (GER)
7. Maddie Bowmanová (USA)
8. Ajana Onozukaová (JPN)
9. Annalisa Drewová (USA)
10. Brita Sigourneyová (USA)
11. Marie Martinodová (FRA)
12. Cassie Sharpeová (CAN)
HISTORIE NA ZOH

Half pipe na lyžích si prožil premiéru před čtyřmi roky na ZOH v Soči. Vůbec první zlatou medaili v této disciplíně získala Američanka Maddie Bowmanová. Na druhém místě skončila Marie Martinodová z Francie a bronzová byla Ajana Onozukaová z Japonska.

Všechny tři závodnice startují také ve finále v Pchjongčchangu, kde se pokusí o obhajobu olympijských medailí. Velkou konkurenci ale budou mít určitě v Kanaďance Cassie Sharpeové, která ovládla suverénním způsobem kvalifikaci. Zapomínat ale nesmíme ani na další finalistky, které se pokusí do svých jízd dát opravdové maximum.
Průběžné pořadí Světového poháru:
1. Brita Sigourneyová (USA) 246 bodů
2. Kche-sin Čang (CHN) 238
3. Cassie Sharpeová (CAN) 229
4. Maddie Bowmanová (USA) 215
5. Devin Loganová (USA) 185
6. Carly Marguliesová (USA) 167
7. Annalisa Drewová (USA) 164
8. Marie Martinodová (FRA) 161
9. Valerija Demidovová (RUS/OAR) 152
10. Jurie Watabeová (JPN) 148
ČESKÁ/SLOVENSKÁ STOPA

Už do kvalifikace nenastoupila žádná závodnice z České republiky či Slovenska. Tudíž ani ve finále nebudeme mít možnost vidět některou z tuzemských zástupkyň.
Výsledky kvalifikace:
1. Cassie Sharpeová (CAN) 93.40 – Q
2. Marie Martinodová (FRA) 92.00 – Q
3. Brita Sigourneyová (USA) 90.60 – Q
4. Annalisa Drewová (USA) 86.00 – Q
5. Ajana Onozukaová (JPN) 84.80 – Q
6. Maddie Bowmanová (USA) 83.80 – Q
7. Sabrina Cakmakliová (GER) 81.80 – Q
8. Kche-sin Čang (CHN) 81.00 – Q
9. Rowan Cheshireová (GBR) 74.00 – Q
10. Velerija Demidovová (OAR) 73.60 – Q
11. Rosalind Groenewoudová (CAN) 73.20 – Q
12. Anais Caradeuxová (FRA) 72.80 – Q
13. Elisabeth Gramová (AUT) 72.20
14. Saori Suzukiová (JPN) 71.80
15. Devin Loganová (USA) 71.60
16. Janina Kuzmová (NZL) 67.80
17. Katie Summerhayesová (GBR) 66.00
18. Ju-čin Čang (KOR) 64.40
19. Chung Čchaj (CHN) 63.60
20. Meng Wu (CHN) 61.00
21. Britt Hawesová (NZL) 57.40
22. Jurie Watabeová (JPN) 56.60
23. Laila Friisová-Sallingová (NOR) 45.00
24. Elizabeth Marian Swaneyová (HUN) 31.40
PRAVIDLA

Jednotliví závodníci jezdí postupně na U-rampu a předvádějí různě náročné triky, které rozhodčí poté hodnotí. Základními triky jsou Frontside nebo Backside air, kdy se závodník ve vzduchu otočí o 180 stupňů. Ale většinou jsou k vidění mnohem těžší triky. Závodník může předvést ve své jízdě libovolný počet triků a rozhodčí poté hodnotí jejich náročnost, provedení, výšku, celkový dojem, zvládnutí doskoku a plynulost.

Všechny závodnice čekají tři finálové jízdy, z nichž se jim do výsledkové listiny bude počítat jízda s nejvyšším bodovým ohodnocením.
Přeji příjemné brzké ráno všem fanouškům zimních sportů a zimních olympijských her zvláště! Na jedenáctý den Her v Pchjongčchangu náleží celkem 18 událostí a jednou z nich je lyžařské finále ženského half pipu neboli U-rampy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.
Články odjinud