Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. července 2016 • 22:02

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slovácko 3:2. Hosté hrozili favoritovi až do konce

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Výhra, ale pořádná fuška. Fotbalisté Sparty v 1. kole ePojisteni.cz ligy porazili na domácím hřišti Slovácko 3:2. Dvě branky domácího týmu obstaral Bořek Dočkal, třetí zásah přidal Tiémoko Konaté. Za hosty dvakrát pálil Jaroslav Diviš.

Ráz utkání dala chyba gólmana hostů Hečy už po 102 vteřinách hry. S rozehrávkou váhal natolik, že při odkopu trefil Dočkala a od něj míč doskákal do prázdné branky.

Spartu rychlý gól uklidnil a soupeře jasně přehrávala. Navíc v 10. minutě se po kombinaci ve středu hřiště dostal ve vápně míč k Julišovi, jehož Košút šlapákem trefil do ramene. Sudí Zelinka musel pískat pokutový kop. Míč si vzal znovu Dočkal a tvrdou ranou navýšil vedení. Dočkal byl při chuti a neustále zaměstnával obranu soupeře i Heču, ale na hattrick nedosáhl. Neuspěl ani Šural střelou z úhlu.

V poločase udělal trenér Slovácka Levý hned dvě změny a výrazně tak oživil hru svého týmu. Aktivní byl zejména nový muž na hřišti Civič. V 53. minutě se k němu od rozhodčího Zelinky odrazil míč, následný centr propadl až k Divišovi, který střelou k tyči zařídil snížení.

Slovácko najednou začalo Spartu přehrávat a tlačilo se za vyrovnáním, když domácí obránci museli na poslední chvíli zažehnávat nebezpečí. To se nelíbilo sparťanským fanouškům, kteří začínali pískat.

V 64. minutě ale Spartě vyšla rychlá kombinace, Juliš patičkou poslal míč do běhu Dočkalovi, ten ještě v pádu posunul na zcela volného Konatého a před ním už byla jen odkrytá branka. Střelou pod břevno ani nedal šanci Hečovi zasáhnout.

Zdálo se, že zvýšení na 3:1 znovu vrátí Spartu do sedla, jenže chvíli na to zcela propadla při bránění ve středu pole. Daníček uvolnil Diviše a ten podruhé propálil Bičíka. Hned z následné akce mohla znovu udeřit Sparta, ale střídající Lafata v dobré pozici mířil vedle.

Diviš mohl dokonce srovnat, když se snažil přes hlavu vracet míč před branku, ale hattricku stálo v cestě břevno. Pokud by šel míč o trochu níže, brankář Bičík by byl zřejmě bez šance.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 3:2 (2:0)

Branky: 2. a 10. z pen. Dočkal, 64. Konaté - 53. a 70. Diviš. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Konaté, Zahustel, Brabec - Košút, Civič, Kerbr, Šimko, Ťok. Diváci: 7181.
Sparta: Bičík - Holek, Brabec, Kadlec - Zahustel, Frýdek, Dočkal, Čermák (46. Mareček), Konaté - Šural (88. Costa), Juliš (65. Lafata). Trenér: Ščasný.
Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Biolek (46. Civič), Daníček, Šumulikoski, Havlík (46. Ťok), Kerbr - Diviš. Trenér: Levý.

720p 480p 360p 240p
Sparta - Slovácko: Heča podběhl centr z rohu, ale Kadlec trefil jen Brabce

Sparta - Slovácko: Diviš střelou přes hlavu trefil břevno

Sparta - Slovácko: Lafata ve velké šanci netrefil bránu

Sparta - Slovácko: Sparťanská obrana zaspala a Diviš zase snižuje na 3:2

Sparta - Slovácko: Dočkalovu ránu vyrazil Heča před sebe, Marečkova dorážka se do brány nevešla

Sparta - Slovácko: Spartu uklidnil Konaté – je to 3:1

Sparta - Slovácko: Akci Slovácka “založil” rozhodčí Zelinka, zakončil Diviš a je to 2:1

Sparta - Slovácko: Šural v tutovce pouze nastřelil Heču

Sparta - Slovácko: S Reinberkovou střelou si Bičík poradil bez problémů

Sparta - Slovácko: Rána Bořka Dočkala minula bránu Slovácka

Sparta - Slovácko: Heča byl tentokrát úspěšnější, Šuralovu střelu z úhlu vyrazil

Sparta - Slovácko: Košút kopl Juliše a Dočkal penaltu suverénně proměnil. 2:0

Sparta - Slovácko: Heča ve druhé minutě fatálně chyboval a Dočkal posílá Spartu do vedení

1.  Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2.  Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3.  Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4.  Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5.  Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6.  Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7.  Dukla 30 11 7 12 39:35 40
8.  Jablonec 30 9 12 9 43:38 39