a dozvíte se vše jako první.
31. července 2016 • 10:32

Špatná zpráva pro Jihlavu, Vaculík má zlomenou čelist a měsíc si nezahraje

Schick: Pokud dopadnou testy dobře, budu se hlásit na přípravu v Juventusu Schick: Pokud dopadnou testy dobře, budu se hlásit na přípravu v Juventusu
Bílek na startu přípravy: Moje pozice? Nevím, ale chci hrát v základu Bílek na startu přípravy: Moje pozice? Nevím, ale chci hrát v základu

Kapitán jihlavských fotbalistů Lukáš Vaculík utrpěl v sobotním ligovém zápase s Plzní vícečetnou zlomeninu horní čelisti. Operační zákrok podstoupit nemusí, ale k tréninku se vrátí nejdřív za měsíc. Jihlava o tom informovala na klubovém webu.

Třiatřicetiletý krajní záložník se zranil v 39. minutě při hlavičkovém souboji s Alešem Matějů. S ledovým obkladem na pravé části obličeje opustil hřiště na nosítkách. V minulé sezoně byl Vaculík nejproduktivnějším hráčem Vysočiny.

720p 480p 360p 240p
Jihlava - Plzeň: Matějů fauloval Vaculíka, který musel vystřídat

"Nepříjemné zranění si naštěstí nevyžádá operační zákrok. Lukáš neutrpěl otřes mozku, tudíž ani nebyla nutná hospitalizace. Nyní je mu ordinován klid a ledování v domácí péči. Do tréninkového procesu by se měl vrátit za čtyři až pět týdnů," uvedl lékař jihlavského týmu Jakub Röhrich.

Domácí fotbalisté v úvodním ligovém kole přišli nejen o kapitána, ale i o body. S úřadujícím mistrem Plzní neudrželi poločasové vedení a prohráli 1:2.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Plzeň 1:2. Mistr vstoupil do sezony výhrou

Plzeňský brankář Matúš Kozáčik během duelu v Jihlavě.

Jihlava - Plzeň: A znovu Ikaunieks! Tentokrát slibnou akci nezakončil dobře

Jihlava - Plzeň: Supergól! Kopic z voleje vymetl jihlavskou šibenici a Plzeň vede 2:1

Jihlava - Plzeň: Hanuš vyrazil Kovaříkův přímý kop

Jihlava - Plzeň: Gól! Tomáš Kučera vyrovnal na 1:1, proti bývalému klubu neslavil

1.  Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2.  Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3.  Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4.  Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5.  Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6.  Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7.  Dukla 30 11 7 12 39:35 40
8.  Jablonec 30 9 12 9 43:38 39