31. července 2016 • 10:32

Špatná zpráva pro Jihlavu, Vaculík má zlomenou čelist a měsíc si nezahraje

Mladá Boleslav - Olomouc: Bum! Rozhodčí se po buly skácel na led Mladá Boleslav - Olomouc: Bum! Rozhodčí se po buly skácel na led
Kometa Brno - Hradec Králové: Šťastný gól domácích! Střelu Nečase si do brány poslal Štajnoch Kometa Brno - Hradec Králové: Šťastný gól domácích! Střelu Nečase si do brány poslal Štajnoch

Kapitán jihlavských fotbalistů Lukáš Vaculík utrpěl v sobotním ligovém zápase s Plzní vícečetnou zlomeninu horní čelisti. Operační zákrok podstoupit nemusí, ale k tréninku se vrátí nejdřív za měsíc. Jihlava o tom informovala na klubovém webu.

Třiatřicetiletý krajní záložník se zranil v 39. minutě při hlavičkovém souboji s Alešem Matějů. S ledovým obkladem na pravé části obličeje opustil hřiště na nosítkách. V minulé sezoně byl Vaculík nejproduktivnějším hráčem Vysočiny.

720p 480p 360p 240p
Jihlava - Plzeň: Matějů fauloval Vaculíka, který musel vystřídat

"Nepříjemné zranění si naštěstí nevyžádá operační zákrok. Lukáš neutrpěl otřes mozku, tudíž ani nebyla nutná hospitalizace. Nyní je mu ordinován klid a ledování v domácí péči. Do tréninkového procesu by se měl vrátit za čtyři až pět týdnů," uvedl lékař jihlavského týmu Jakub Röhrich.

Domácí fotbalisté v úvodním ligovém kole přišli nejen o kapitána, ale i o body. S úřadujícím mistrem Plzní neudrželi poločasové vedení a prohráli 1:2.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Plzeň 1:2. Mistr vstoupil do sezony výhrou

Plzeňský brankář Matúš Kozáčik během duelu v Jihlavě.

Jihlava - Plzeň: A znovu Ikaunieks! Tentokrát slibnou akci nezakončil dobře

Jihlava - Plzeň: Supergól! Kopic z voleje vymetl jihlavskou šibenici a Plzeň vede 2:1

Jihlava - Plzeň: Hanuš vyrazil Kovaříkův přímý kop

Jihlava - Plzeň: Gól! Tomáš Kučera vyrovnal na 1:1, proti bývalému klubu neslavil

1.  Plzeň 15 11 3 1 26:9 36
2.  Slavia 16 10 5 1 30:12 35
3.  Sparta 16 9 5 2 30:13 32
4.  Zlín 16 9 4 3 27:18 31
5.  Ml. Boleslav 16 8 4 4 28:18 28
6.  Teplice 16 6 4 6 18:15 22
7.  Karviná 16 6 3 7 22:26 21
8.  Slovácko 16 4 6 6 20:25 18