CELÝ SESTŘIH: Liberec – Jihlava 1:1. Barošův gól na výhru nestačil

Autor: iSport.cz
0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Tohle není ideální start. Fotbalisté Liberce po prohře v Boleslavi jen remizovali na domácí půdě s Jihlavou 1:1. Slovan poslal do vedení krásným gólem útočník Milan Baroš, ve druhém poločase ale vyrovnal z přísně nařízené penalty Yani Urdinov. Ambiciózní Liberec tak má po dvou kolech ePojisteni.cz ligy jen jeden bod, stejně jako Jihlava.

První velkou šanci si vypracovala v šesté minutě Jihlava. Ikaunieks dostal od Urblíka přesný pas za obranu, ale lotyšský útočník sám před branku vypálil nepřesně a nenavázal na svou trefu v úvodním kole proti Plzni.

Ve 12. minutě naopak uspěli domácí. Baroš se kličkami zbavil dvou obránců a přízemní střelou překonal Hanuše. Bývalý reprezentační útočník za Slovan skóroval poprvé po letním příchodu z Mladé Boleslavi.

Pak dvě velké liberecké šance zahodil Bartl, který nejprve nepřekonal jihlavského gólmana a krátce před pauzou v další dobré pozici netrefil branku. Těsně vedla skončil pokus jihlavského Urblíka.

Vysočina začala druhý poločas aktivněji a už v 57. minutě málem vyrovnala, když Ikaunieks po další přihrávce za obranu trefil tyčku. Jihlavskou hru oživila i střídající posila Rabušic. Bývalého libereckého útočníka v 79. minutě fauloval v pokutovém území brankář Dúbravka a z následné penalty vyrovnal Urdinov.

V závěru Liberec soupeře zatlačil, ale Baroš po rohu hlavičkoval nad branku a další pokusy hostující obrana zblokovala.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Jihlava 1:1. Barošův gól na výhru nestačil

2. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 1:1 (1:0)
Branky: 12. Baroš - 80. Urdinov z pen. Rozhodčí: Machálek - Kotík, Vysloužil. ŽK: Pokorný, Breite, Folprecht - Šulek, Rosa, Batioja, Urdinov. Diváci: 4 938.

Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite (64. Karafiát) - Bartl (86. Hadaščok), Folprecht, Navrátil (81. Komličenko), Wesley - Baroš. Trenér: Trpišovský.

Jihlava: Hanuš - Blaič, Krejčí, Rosa, Urdinov - Urblík, Šulek - Batioja (90.+2 Šamánek), Hronek, Ikaunieks (87. Fulnek) - Dvořák (58. Rabušic). Trenér: Hipp.