CELÝ SESTŘIH: Příbram - Mladá Boleslav 0:1. Rozhodl Rada z přímáku

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 2. kole ePojisteni.cz Ligy na hřišti Příbrami 1:0. O výhře sveřenců Karla Jarolíma rozhodl ve 38. minutě Jakub Rada, který se trefil z přímého kopu a jeho tým zůstává stoprocentní. Příbram ještě v novém ročníku nebodovala.

Příbram začala hodně aktivně, když byl vidět zejména nový muž v sestavě Peltier. Ten už po pár vteřinách vysunul Majtána, který zaměstnal hostující obranu v čele s brankářem Divišem.

Boleslav, která nastoupila bez kapitána Magery, se těžko prosazovala a často lehce ztrácela míče. Dostávala se tak hlavně ke střelám z dálky, ale při nich trefovala jen obránce.

To Příbram byla nebezpečnější, ale vše končilo jen u závarů, které Mladá Boleslav stíhala vyřešit.

CELÝ SESTŘIH: 1. FK Příbram - Mladá Boleslav 0:1. Výhru vystřelil Rada

V 38. minutě hosté udeřili. K přímému kopu z 25 metrů se postavil Rada a ideálně umístěnou střelou přes zeď do dolního rohu branky, když míči k cestě do sítě pomohla i tyč. Hruška se jen marně natahoval.

Příbram se snažila rychle srovnat, ale Peltiera vychytal Diviš. Po změně stran zas Rezek v ideální pozici pálil z voleje nad. Na druhé straně mohl zvýšit Chramosta, který se ve vápně uvolnil, ale Hruška předvedl velmi dobrý zákrok.

Domácí se sice tlačili za gólem, ale chyběla jim větší kvalita ve finální fázi a Mladá Boleslav bez větších obtíží těsnou výhru ubránila.

2. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)
Branka: 38. Rada. Rozhodčí: Nenadál - Dobrovolný, Boček. ŽK: Tregler, Chaluš (oba Příbram).

Příbram: Hruška - Mareš, Nikolič, Chaluš, Ferrara - Krameš (77. Pilík), Tregler - Peltier (80. Brandner), Rezek (73. Mahmutovič), Divíšek - Majtán. Trenér: Pulpit.
M. Boleslav: Diviš - Pauschek, Kúdela, Hůlka, Fleišman - Takács (63. Magera), Rada - Jánoš, Valenta (57. Kalabiška), Vukadinovič - Chramosta (80. Mebrahtu). Trenér: Jarolím.

16. Příbram 30 6 4 20 29:61 22

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili díky gólu Jakuba Rady Příbram na jejím hřišti 1:0