13. srpna 2016 • 18:52

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Karviná 1:2. Skvělý obrat, nováček má první výhru

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Karviné se dočkali první výhry v ePojisteni.cz lize. Nováček soutěže překvapil Mladou Boleslav a na půdě favorita vyhrál 2:1. Nepovedenou premiéru tak zažil na lavičce Boleslavi Leoš Kalvoda, který před tímto zápasem nahradil nového reprezentačního kouče Karla Jarolíma.

Kalvoda vsadil na stejnou sestavu jako jeho předchůdce Karel Jarolím, který odešel k národnímu týmu. Hráči Mladé Boleslavi se chtěli před novým koučem ukázat a od začátku Karvinou zmáčkli.

Už v první minutě prověřil gólmana Laštůvku z dálky Rada, bývalý reprezentační brankář míč jen vyrazil a Magera z dorážky napálil břevno. Následně se dvakrát snažil zaskočit Laštůvku Jánoš a ve vyložené šanci neuspěl ani Chramosta, který hostujícího brankáře nepropálil.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Karviná 1:2. Nováček slaví první výhru

Až ve 43. minutě se domácí dočkali, když Magera našel ve vápně Radu, ten si i v obležení protihráčů zpracoval míč a poslal ho umístěnou střelou k tyči. Navázal tak na svůj gól z minulého kola v Příbrami.

Zdálo se, že Boleslav nebude mít problém, jenže po změně stran Karviná hned z první vážnější akce udeřila. Po rohovém kopu vznikla v domácím vápně skrumáž, míč si našel Janečka a srovnal.

Navíc uběhla sotva minuta, když Boleslav na levé straně obrany zapomněla na Šislera, který se dostal sám před brankáře Diviše a tvrdou střelou na zadní tyč dokonal raketový obrat.

Mladá Boleslav - Karviná: Hosté šokují domácí druhým gólem! Střelcem je Šisler

Zaskočená Boleslav vypadla z rytmu a Šisler, který byl i u prvního gólu Karviné, mohl náskok hostů ještě zvýšit, branku ale těsně minul.

Boleslav se pak snažila alespoň srovnat, ale Jánoš napálil míč těsně vedle tyče a v poslední minutě nevyužil dobrou pozici střídající Klobása, který při snaze o zakončení nastřelil vlastní ruku a bylo po šanci. Středočeši tak doma padli téměř přesně po roce, když naposledy na jejich hřišti uspěla Sparta 14. srpna 2015. Od té doby prohráli jen tři zápasy na půdě soupeřů.

3. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Karviná 1:2 (1:0)
Branky: 43. Rada - 58. Janečka, 59. Šisler. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Mokrusch. ŽK: Magera, Rada - Jurčo, Eismann. Diváci: 3677.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek (81. Takács), Kúdela, Hůlka, Fleišman - Jánoš, Rada - Vukadinovič (71. Klobása), Magera, Kalabiška (65. Přikryl) - Chramosta. Trenér: Kalvoda.

Karviná: Laštůvka - Janečka, Dreksa, Hošek, Eismann - Šisler (89. Panák) - Voltr, Moravec (46. Holík), Budínský (84. Košťál), Zelený - Jurčo. Trenér: Weber.

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41