CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Bohemians 2:0. První výhra v sezoně

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Bohemians 2:0. Domácí slaví první výhru v sezoně
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Fotbalisté Slovácka se pod vedením nového kouče Stanislava Levého dočkali prvního ligového vítězství v sezoně. Ve čtvrtém kole na svém hřišti porazili Bohemians 1905 2:0 góly Milana Kerbra a Jaroslava Diviše z druhé půle. Při domácích v cestě za třemi body stálo i štěstí, neboť je v prvním poločase dvakrát zachránila tyčka. Pražané ve třetím ze čtyř utkání nevstřelili gól a s jedním bodem zůstali v tabulce předposlední.

Trenér Levý nechal jen na lavičce náhradníků novou posilu ze Sparty obránce Chvátala. Slovácko ve snaze získat první ligové vítězství se pokoušelo o útočnou hru, která ale vyústila jen v územní převahu. Většina akcí končila na nepřesnostech, nulový efekt měla i snaha o nakopávané míče.

Ani fotbalisté Bohemians kombinačně svého protivníka nepřevyšovali. Mnohem častěji ale zahrozili útoky po stranách a byli i nebezpečnější. Po čtvrt hodině hry aktivní středopolař "Klokanů" Luts vyhrál souboj s domácím obráncem Reinberkem a z jeho přihrávky Jindřišek trefil z vnější strany spojnici břevna a tyče.

Štěstí stálo při Slovácku také ve 41. minutě. Haškův centr od brankové čáry chtěl odkopnout domácí stoper Rada, který trefil špatně míč a od vlastní branky jej zachránila jen tyčka.

Po těchto slibných gólových šancích a neškodnosti Slovácka kouč Bohemians Koubek posílil do druhého poločasu ofenzivu zařazením útočníka Kuchty. Výsledkem ale byla jen mírná územní převaha, z níž hosté soupeře neohrozili.

Slovácko spoléhalo více na jednoduché protiútoky. V 67. minutě zadáci Bohemians ztratili po odkopnutí míče na chvíli pozornost. Civič po rychlém autovém vhazování našel volného Kerbra, který lobem přes brankáře Budínského vstřelil gól.

I když v závěru hosté zvýšili svou aktivitu, vyrovnat se jim nepodařilo. Nejblíže ke gólu měl devět minut před koncem Hašek, který z vyložené šance vysoko překopl branku. Naopak v poslední minutě se dostal do brejku střídající Zajíc. Jeho střelu Budínský jen vyrazil jen k Divišovi a ten míč pohotově vrátil do sítě.

1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 2:0 (0:0)

Branky: 67. Kerbr, 90. Diviš. Rozhodčí: Julínek - Myška, Pochylý. ŽK: Reinberk, Košút - Jirásek. Diváci: 3539.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko (66. Chvátal) - Šumulikoski, Daníček - Diviš, Ťok (46. Havlík), Civič - Kerbr (88. Zajíc). Trenér: Levý.
Bohemians: Budinský - Dostál, Krch, Šmíd, Hašek - Jindřišek (80. Mikuš), Hubínek - Jeslínek (46. Kuchta), Jirásek, Luts - Čížek. Trenér: Koubek.

1.  Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2.  Slavia 21 14 6 1 44:15 48
3.  Sparta 21 11 6 4 33:17 39
4.  Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5.  Ml. Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6.  Teplice 21 8 6 7 25:19 30