CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Plzeň 0:0. Domácí opět nevyhráli, lídr ztratil

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Plzeň 0:0. Mistr ztratil náskok v čele
Slavia otevřela Eden. Fanoušci si prohlédli stadion a užili si den s hráči Slavia otevřela Eden. Fanoušci si prohlédli stadion a užili si den s hráči
Bohemians - Plzeň: V Ďolíčku se nehraje kvůli zmrzlému trávníku Bohemians - Plzeň: V Ďolíčku se nehraje kvůli zmrzlému trávníku

Fotbalisté Plzně uhráli ve 14. kole ePojisteni.cz ligy jen remízu 0:0 na půdě Mladé Boleslavi a na čele tabulky už mají jen dvoubodový náskok na druhý Zlín, třetí Slavia zaostává o čtyři body. V zápase s minimem šancí Boleslav poprvé v ligové sezoně neskórovala a na výhru čeká už čtyři kola. Viktoria ztratila body teprve podruhé z posledních deseti ligových zápasů.

Plzeň nastoupila bez nemocného Limberského, který tak nenastoupil k jubilejnímu 300. ligovému duelu. Jinak postavila v podstatě to nejsilnější, co má k dispozici. To Mladá Boleslav po třech ztrátách za sebou výrazně obměnila sestavu. Ze zdravotních důvodů chyběli Pauschek a Matějovský, šanci dostali uzdravený Fabián a vůbec poprvé v sezoně i Malpon.

Plzeň začala aktivněji, ale do výraznějších šancí se nedostávala. Hrálo se zejména ve středu hřiště a v deštivém počasí šlo hlavně o bojovné než pohledné utkání.

Dlouho jediné nebezpečí znamenaly přímé kopy. Na jedné straně prověřil Diviše točenou střelou Zeman, na druhé straně Kozáčik efektně lapil pokus čerstvého reprezentanta Mareše. Největší šanci měl v 36. minutě hostující Hubník, který po standardní situaci hlavičkoval a Diviš zachránil s přispěním tyče na brankové čáře.

Mladoboleslavský Petr Mareš se chytá za hlavu po zmařené šanci v duelu s Plzní

Boleslav se postupně dostávala k brejkům, domácím však chybělo lepší provedení finální fáze. To Plzeň byla nebezpečnější. Po Řezníkově přihrávce byl v 68. minutě ve velké šanci Krmenčík, ale míč si zpracoval na dlouhou nohu a obrana ho stačila zablokovat.

Krmenčík nevyužil ani dva nadějné náběhy za obranu, neboť mu domácí zadáci vždy stihli zabránit v zakončení. A když v poslední minutě z voleje přestřelil Kovařík, rozešly se oba týmy smírně.

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: Orel - Kotík, Hájek. ŽK: Klobása, Fleišman, Přikryl, Fabián - Řezník, Hubník. Diváci: 3951.
M. Boleslav: Diviš - Jánoš, Da Silva, Takács, Fleišman - Kúdela, Malpon (78. Magera) - Klobása (69. Přikryl), Mareš, Fabián - Chramosta (84. Mebrahtu). Trenér: Kalvoda.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Matějů - Hromada, Hrošovský - Kopic (64. Petržela), Hořava, Zeman (78. Kovařík) - Krmenčík (86. Ďuriš). Trenér: Pivarník.