CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Bohemians 0:0. Hosté čekají 536 minut na gól

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Jablonce remizovali ve vyrovnaném utkání 19. ligového kola s Bohemians 1905 bez branek a nenavázali na minulou výhru 3:1 nad Spartou. Hostující "Klokani" bodovali ve vzájemném duelu počtvrté za sebou, už 536 minut ale nedali v nejvyšší soutěži gól a čekání na vítězství protáhli na šest kol. Pražané mají před sestupovou příčkou náskok čtyř bodů, Jablonec má o dva body více.

Bohemians 1905

Domácí: Valeš – Zelený, Beneš (C), Pernica, Janković – V. Kubista, Pospíšil (85. Trávník) – Matěj Hanousek, Mehanović (66. Zreľák), Diviš (46. Masopust) – Mihálik.

Hosté: Fryšták – Šmíd, Švec, P. Buchta – Havel, Hubínek, Jindřišek (C), Dostál – Luts (74. Bartek), Kabajev (62. Marković), Mašek (46. Berger).

Domácí: Richter, Hübschman, Jiráček, Masopust, Považanec, Trávník, Zreľák

Hosté: Šrámek, Bartek, Jirásek, Nitrianský, Marković, Vrzal, Berger

Hosté: Švec, Šmíd

Jan Machálek – Jiří Moláček, Kamil Hájek.

Střelnice

2 694 diváků

Oběma týmům chyběly kvůli zranění dvě opory. Bohemians nemohli nasadit kapitána Krcha a brankáře Berkovce , kteří nedohráli minulé kolo kvůli nešťastné srážce. Gólmanovi Pražanů při ní dokonce zapadl jazyk. Také Jablonec kvůli zdravotním problémům postrádal brankářskou jedničku Hrubého a rovněž útočníka Doležala.

Severočeši v minulém týdnu porazili favorizovanou Spartu, proti jinému pražskému celku Bohemians se ale v ofenzivě prosazovali hůře. V první půli měli jen jednu vyloženou šanci, Mihálik, který na hrotu útoku nahradil Doležala, ale hostujícího gólmana Fryštáka v 19. minutě nepropálil.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Bohemians 0:0. Jablonec roli favorita nepotvrdil, s Bohemkou si rozdělil po bodu

Bohemians nastoupili v tradičním jarním rozestavení s pěti obránci a hráli s Jabloncem vyrovnanou partii. Ve 33. minutě dokonce mohli hosté otevřít skóre, Kabajev ale napálil odražený míč těsně vedle tyče.

Ani v druhém poločase nebylo k vidění moc šancí. Jablonecký Mehanovič dal minule dva góly Spartě, dnes ale výrazněji zahrozil pouze v 64. minutě, kdy jeho dalekonosnou střelu do středu branky nejistě vyrazil Fryšťák. Krátce poté domácího hráče nahradil uzdravený Slovák Zrelák, který si odbyl soutěžní premiéru v jabloneckém dresu.

Severočeši se stále víc tlačili dopředu a Bohemians tak mohli podnikat brejky do otevřené obrany, jenže všechny z nich pokazili špatnou finální fází. Bezbrankové skóre nezměnil na druhé straně ani Mihálik. "Klokani" tak navázali na minulou remízu 0:0 se Slováckem.

Jablonec - Bohemians: Mehanovič v dobré pozici netrefil bránu

Jablonec - Bohemians: Mehanovič je při chuti, jeho ránu zblokovala obrana

Jablonec - Bohemians: Hubínek se krásně vyhnul Kubistovi, jeho střelu zastavil Valeš

Jablonec - Bohemians: Kabajev se dostal k odraženému balonu, jeho střela skončila vedle

Jablonec - Bohemians: Mihálik byl sám před bránou, jeho střelu vyrazil obránce na roh

Jablonec - Bohemians: Berger zkoušel štěstí, Valeš nemusel zasahovat

Jablonec - Bohemians: Luts střílel nad bránu

Jablonec - Bohemians: Na druhé straně střílel Zelený, ani on netrefil bránu

Jablonec - Bohemians: Mehanovičův pokus Fryšták nejistě vyrazil před sebe

Jablonec - Bohemians: Berger selhal ve veliké šanci, jeho hlavička byla nepřesná

Jablonec - Bohemians: Mihálik pálil z dobré pozice mimo tři tyče

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40